Найсвіжіше:
• На Борщівщині горіла господарська будівля площею 40 “квадратів” • Стали відомі результати матчів ігрового дня чемпіонату Тернопільщини з футболу • Спочила у Бозі багаторічна директорка тернопільської школи • На Тернопільщині попереджають про зниження рівня води у річках до історичного мінімуму • Старий Тернопіль: у мережі показали добірку атмосферних фото • Чи можуть представники ТЦК та поліції увійти до квартири без згоди власника: пояснення • Як держава та громади дбають про безпеку води під час війни (відео) • Стали відомі фіналісти Ліги чемпіонів та Ліги Тернопільщини з футболу • Агрокомпанія з Тернопільщини потрапила до топ-12 найбільших платників податків України • У Тернополі чоловіка засудили за крадіжку газу • Чи буде масове скасування броні від мобілізації з 1 вересня: пояснення • ФК «Збараж» підсилився ще двома футболістами перед стартом другого кола • Як борщів’яни відзначили 570-ту річницю рідного міста • У Тернопільській області запрацює один із найбільших молочних комплексів на 2,4 тис. корів • Військового з Борщівщини нагородили орденом «За мужність» ІІІ ступеня • У Тернополі з’явилися дві нові зірки на «Алеї зірок» • Заліщицький «Дністер» здобув першу перемогу після повернення до професіонального футболу • ФК «Збараж» підсилив склад: до команди приєдналися ексгравець ФК «Борщів» та місцевий талант • Помер військовослужбовець із Шумської громади • На Тернопільщині в одному місці перекинулися дві вантажівки (відео+фото) • На Монастирищині під час гасіння сміттєзвалища рятувальники врятували життя їжаку • Пожежа на Бережанщині завершилася госпіталізацією чоловіка • У ФК «Борщів» відбулися зміни на тренерському містку • Ексголкіпер ФК «Львів» та ще троє новачків: «Поділля» з Великої Березовиці поповнило склад • Віталій Стадник став почесним громадянином Тернопільської області. Посмертно
rss

Скульптури Іоанна Пінзеля з Бучацької ратуші потрапили до списку об’єктів, яким загрожує зникнення


Опубліковано: 28 Грудня 2021р. о 13:00

Організація Europa Nostra, зосереджена на захисті культурної спадщини Європи, оприлюднила перелік із 12 культурних та історичних об’єктів, які можуть зникнути цього року. Також до списку 2022 р. потрапили дві українські пам’ятки архітектури – скульптурні композиції Бучацької ратуші та палац князів Санґушків.

Перелік об’єктів визначено в рамках програми «7 у найбільшій небезпеці» (7 Most Endangered Programme 2022).
Відбір здійснювався за критерієм важливості кожного об’єкта – його культурної та історичної цінності, а також на основі рівня небезпеки, з яким кожен із них стикається у наші дні.

До списку ввійшли:

міст Зогу (Албанія),

монастир Реколье (Нівель, Бельгія),

село Доель і прилеглий культурний ландшафт (Бельгія),

місто-сад Ла-Бьютт-Руж (неподалік від Парижа, Франція),

історичний центр міста Штольберг (Федеративна Республіка Німеччина),

ванни Нептуна, купальні Геркулеса (Румунія),

палац Орлеан-Бурбон біля Кадіса (Іспанія),

синагога в Іхарі, церква св. Антонія (Іспанія),

промислова зона Льовхольмена (Стокгольм, Швеція),

форт Кревекер, (Ден Бош, Нідерланди),

скульптурні композиції Бучацької ратуші (Україна),

палац князів Санґушків (Україна).

Об’єкти, які сьогодні знаходяться під загрозою зникнення, є нагадуванням, наскільки крихкою є наша спільна спадщина, – заявив виконавчий президент Europa Nostra професор Герман Парцінгер.

Остаточний перелік 7 об’єктів європейської культурної спадщини, яким загрожує зникнення, буде оприлюднено навесні 2022 року.

Підготувала Марина Криниця


Джерело: Тижневик "Номер один"
Рубрика:
Мітки: , , , ,





Новини
16 Серпня
15 Серпня
Скільки, на вашу думку, ще триватимуть активні бойові дії?
Погода
Реклама
Ua News media group
Партнери
Тестовий банер 2
Найпопулярніше