Найсвіжіше:
• Останній бій прийняв на Донеччині: підтверджено загибель воїна з Гусятинщини • На Теребовлянщині під колесами авто загинув 65-річний чоловік • У центрі Тернополя сталася масова бійка молодиків (відео) • У Тернополі син до смерті забив рідну матір • Співак з Тернопільщини відреагував на заміжжя ексдружини, з якою він прожив у шлюбі понад 20 років • У лікарні швидкої допомоги у Тернополі запрацював Центр ментального здоров’я • Військовий з Тернопільщини загинув через місяць після мобілізації • Футзальний чемпіон Тернопільщини дозаявив чемпіона України • Як вибрати гербіцид на соняшник під технологію вирощування: класична, Sumo, Clearfield • Воїн з Тернопільщини прийняв свій останній бій у Луганській області • На Тернопільщині оприлюднили графік вимкнення світла на 5 грудня • Від слідчого до командира мінометного розрахунку: історія тернопільського поліцейського Володимира Кузьо • На Теребовлянщині ув’язнили батька, який розбещував малолітню доньку • На Лановеччині п’яний студент на батьківському авто збив багатодітну матір • На Гусятинщині вантажівка збила пішохода: численні травми та переломи • Трагедія у Великій Березовиці: в пожежі загинула жінка • Інтимна пластика без табу: як жінки повертають комфорт і контроль над власним тілом • Вважався зниклим безвісти: на Донеччині загинув військовий з Тернополя • На Гусятинщині водій намагався підкупити поліцейських • І знову винна клінінгова компанія: чому жінки відмовляються бути домогосподарками • Міську раду Кременця зобов’язали охороняти Єврейське кладовище • Тернопільміськгаз готують до банкрутства через кримінал і махінації з коштами • Два гравці «Ниви» виступатимуть у Тернопільській футзальній лізі • На Тернопільщині сьогодні від 9 години цілий мікрорайон буде без води • Нардеп із Тернопільщини Михайло Цимбалюк отримав високу нагороду
rss

В Україні не обкладатимуть податком доходів, що надходять на банківські картки


Опубліковано: 28 Лютого 2020р. о 11:00

Нещодавно ряд українських ЗМІ опублікували новину про те, що в Україні нібито з’явиться новий податок. І власникам банківських карток необхідно буде сплачувати 19,5% (18% податок на доходи фізичних осіб плюс 1,5% військового збору) з кожного платежу на картку, якщо він вчинив не від близьких родичів. ЗМІ, посилаючись на першоджерело, повідомили, що податок зніматимуть, якщо прибуток є трудовий, інвестиційний, від продажу власності (будь-якої, у тому числі й тієї, що була у використанні) або сімейної, або державно-соціальної. І що платити навіть потрібно, якщо ви продавали в інтернеті будь-які свої речі, тому що це теж вважається прибутком.

Така інформація викликала хвилю обурення серед людей. Ми повідомляємо наших читачів , що це не відповідає дійсності. Нещодавно Державна податкова служба опублікувала роз’яснення з цього питання і розвінчала міф. «Інформація про те, що вводиться новий податок, яким будуть обкладатися усі кошти, які надходять на приватні картки, не відповідає дійсності», – йдеться у повідомленні.

Також податкова звернула увагу на те, що банк може надати дані про банківські рахунки фізичних осіб (не підприємців) тільки у двох випадках:

– за запитом податкової з приводу наявності банківських рахунків;

– за рішенням суду про рух коштів або іншої інформації про рахунок.

Ми поцікавились у правника, чи будуть все ж таки обкладатися податком кошти, які отримала людина на картку.

– Ця інформація не відповідає дійсності. Згідно зі ст.60 ЗУ «Про банки і банківську діяльність», інформація щодо діяльності та фінансового стану клієнта, яка стала відомою банку в процесі обслуговування та взаємовідносин з ним чи третьою особою при наданні послуг банку, є банківською таємницею. Інформація, яка містить банківську таємницю, розкривається банками, зокрема, на письмовий запит або з письмового дозволу відповідної юридичної або фізичної особи; за рішенням суду; центральному органу виконавчої влади, що реалізує державну податкову політику – на його письмову вимогу про наявність банківських рахунків. Таким чином, банк не надає в органи податкової служби інформацію про рух грошових коштів по рахунках клієнтів без їхнього дозволу або відповідного рішення суду. У банках відсутній обов’язок надавати інформацію податковим органам про відкриття банківських рахунків фізичними особами, які не є підприємцями. Відповідно податкова й не буде обкладати податком кошти, які отримують фізичні особи, – коментує тернопільський адвокат Олена Степанова.

Також варто зазначити, що декларувати доходи та сплачувати податкові зобов’язання – це конституційний обов’язок. Однак обов’язок декларування виникає не щодо всіх доходів. Банки не повідомляють (поки що) податкові органи щодо відкриття рахунків та стану рахунків фізичних осіб, які не є суб’єктами підприємницької діяльності. Якщо фізична особа отримує систематичні платежі на свій картковий рахунок та не декларує відповідні суми, можуть бути негативні наслідки. Зокрема, може настати відповідальність у вигляді штрафу від 17 000 до 34 000 грн. за провадження господарської діяльності без державної реєстрації як суб’єкта господарювання або без подання повідомлення про початок здійснення господарської діяльності, якщо обов’язковість подання такого повідомлення передбачена законом. А також «донарахування» податкових зобов’язань за податками, які сплачені не були. Можливе настання такого негативного наслідку, як кримінальна відповідальність за ухилення від сплати податків у разі, якщо особа досягла певного порогу.

Пам’ятайте, що податкові органи можуть отримувати інформацію щодо Вашої діяльності з відкритих джерел (інтернет-магазин, сайт, соціальні мережі тощо) та навіть здійснювати контрольну закупку.

Якщо ви не впевнені в наявності у вас обов’язку декларувати доходи та сплачувати податки, рекомендуємо своєчасно звернутися за правничою допомогою та вирішити питання до того, яке це зробить податковий орган.

Вікторія Ушакова


Джерело: Тижневик "Номер один"
Мітки: ,

Перегляньте також:




Новини
5 Грудня
4 Грудня
Скільки, на вашу думку, ще триватимуть активні бойові дії?
Погода
Реклама
Ua News media group
Партнери
Тестовий банер 2
Найпопулярніше