Найсвіжіше:
• Україна може стати центром розвитку малої атомної енергетики у Європі — Кацуба • Тернопіль відвідає предстоятель Православної церкви України Епіфаній • Попит і ціни ростуть: Тернопіль у лідерах ринку однокімнатного житла • Перша футбольна ліга Тернопільщини: лідер втратив перші очки, перша поразка ФК «Бучач» та важка перемога «Нічлави» • Неповнолітній мотоцикліст з Кременця зазнав травм у дорожній аварії • Команда з Гусятинщини очолила вищу футбольну лігу Тернопільщини • У Тернополі викрили організаторів незаконного переправлення через кордон за 10 тис доларів • ФК «Збараж» здобув важку перемогу на Бережанщині • Криваве застілля на Кременеччині: чоловік зарізав гостя • Унісекс-парфуми: чому найкрасивіші аромати десятиліття не мають статі • Колишній гравець Прем’єр-ліги дебютував за підволочиський “Збруч-Агробізнес” • Шахрайська афера на Тернопільщині: жінка віддала понад 200 тисяч у валюті • Смертельна ДТП на об’їзній Кременця: загинув 88-річний водій • Як правильно давати таблетки від глистів собаці • Пішов з дому і не повернувся: на Тернопільщині розшукують 62-річного чоловіка • Чому великі об’єкти потребують централізованих систем контролю доступу з електромагнітними замками • Реле контролю напруги: базовий елемент захисту сучасної електромережі • За жорстоке побиття мобілізованих двоє військових з Тернополя отримали іспитовий термін і штраф • У Норвегії затримали банківського менеджера з Тернопільщини, підозрюваного в шахрайстві • На Сумщині помер офіцер з Підволочищини • 2,5 роки надій та сподівань: на Донеччині загинув воїн з Тернопільщини • Чоловік, який застрелився у туалеті тернопільського ТЦК, виявився уродженцем Луганщини • У Кременці трапилася смертельна аварія • У Бережанах засудили двірника комунального підприємства через бійку • На Зборівщині втопився рибалка з Тернополя
rss

В «Іванівському» рослинництво із тваринництвом гармонійно доповнюють одне одного


Опубліковано: 27 Листопада 2017р. о 10:00

Ось уже 44 роки очолює одне із провідних агроформувань Тернопілля, яке з 2000 року йменують  ПАП «Іванівське», Антон Білик.  Як зазначив знаний на всю країну фахівець сільгоспвиробництва, до свого професійного свята аграрії, очолюваного ним господарства підійшли з хорошими здобутками.

– До Дня працівників сільського господарства України наш колектив досягнув високих показників. Зібрали непоганий урожай пшениці – 93 центнери з гектара,  ячменю – 78, ріпаку – 50. Цукрові буряки викопали у заліковій вазі по 800 і десь у межах 130 центнерів з гектара намолотили в сухому зерні кукурудзи, а також зібрали 40 центнерів з гектара сої.  Багато накосили кукурудзи на силос для нашої тваринницької галузі, що дає непогані надої молока. І вже повністю розрахувалися з пайовиками. Тільки нинішня дощова погода не дає можливості добре завершити рік. Тому що залишилося трішки зібрати кукурудзи. Але я вважаю, що це не є проблемою і ми впораємося з нею, – розповів Антон Білик.

В «Іванівському»  вже заклали добру основу і під врожай наступного року, стверджує його керівник: «Усі площі, які вже на сьогодні звільнені, підготували під урожай 2018 року. Виорали та внесли на них мінеральні й органічні добрива. Підготували й землі під цукровий буряк і кукурудзу».

Машинно-тракторний парк господарства, за словами його директора Антона Білика,  повністю забезпечений сільськогосподарською технікою, яка не потребує оновлення.

– У нас в належному стані техніка, яка цьогоріч спрацювала з добрими показниками. Вона – імпортна, з довгостроковими термінами використання. Залишається лише взимку її добре оглянути, бо вона виконувала важку і велику за обсягом роботу. Почнемо це робити одразу після завершення осінньо-польових робіт, – каже пан Білик.

ПАП «Іванівське» наразі не має проблем із пальним і міндобривами, бо завчасу запаслося ними, проте для нього, як і для інших агроформувань, важким тягарем стали новації у Податковому кодексі.

– У нас є відповідні запаси на всю роботу, яку нам залишилося завершити в цьому році. Хоча затрати зросли, бо й продукції більше, аніж торік. Для нас, як і для всіх аграріїв, важким тягарем стало запровадження ПДВ. Комусь його певною мірою відшкодовують, а комусь – ні. До останніх належимо й ми, – зазначає Антон Іванович.

У «Іванівському» ефективне поєднання рослинництва з тваринництвом. Ці напрямки сільгоспвиробництва, як вважає Антон Білик, гармонійно доповнюють одне одного. 

– Без тваринництва, на мою думку, наша галузь не є нормальною. У повноцінному господарстві має бути все: корови, свині, молоко… Тоді виробляються органічні добрива, які є найкращою й екологічно чистою підживою для рослинництва. Суттєвим напрямком нашого господарства є і молоковиробництво, бо зараз досить непогані ціни на цю продукцію. Ми нині вирощуємо 1300 голів великої рогатої худоби, в тому числі 480 корів, – мовив один із провідних аграріїв Тернопільщини.

В агроформуванні, яке очолює Антон Іванович, немає кадрових проблем і пристойна зарплата.

– Штат усіх наших працівників – 200-210 чоловік. Стабільно працюють, ніхто ніде не виїжджає і вже роками трудиться на місці. Середня зарплата у цьому господарському році становила 7300 грн., а з додатковою доплатою наприкінці року будемо виходити на 8 тисяч.

З нагоди професійного свята Антон Білик привітав своїх працівників і колег з інших агроформувань.

– Бажаю Вам міцного здоров’я, що є важливою запорукою успіхів в агровиробництві, сприятливої погоди  для високих урожаїв і  надії, що буде краще. Хотілось би побажати, щоб у наступному році здійснилися всі побажання нашого народу і запанував мир на нашій Богом даній землі! – підсумував Антон Білик.

Олесь Миколайчук


Джерело: Тижневик "Номер один"

Перегляньте також:





Новини
26 Травня
25 Травня
Скільки, на вашу думку, ще триватимуть активні бойові дії?
Погода
Реклама
Ua News media group
Партнери
Тестовий банер 2
Найпопулярніше