Найсвіжіше:
• У ТЦК заявили про напад на військовослужбовців у Тернополі та заволодіння їхнім майном • Моторошна трагедія у Тернополі: двоє чоловіків загинули під шестиметровим завалом • У Тернополі конфлікт із представниками ТЦК переріс у сутичку: є постраждалі • Що подарувати дитині на день народження в 8 років: ідеї від експертів • На Черкащині внаслідок вогнепального поранення загинув воїн з Гусятинщини • Футбольна Тернопільщина: команди з Великої Березовиці та Підволочиська переможця не виявили • У Донецькій області загинув військовий з Тернополя • Трагедія на Коновальця: під час будівництва колектора землею засипало двох працівників • Ліфчик-невидимка: як вибрати модель під відкритий одяг • Перестало битися серце учасника бойових дій з Шумщини • На війні загинув мінометник з Тернопільщини • Поліцейські вручили підозри чотирьом членам злочинної організації, яка ошукала громадян Латвії на понад 5,5 млн грн • Майже два роки вважався зниклим безвісти: ДНК-експертиза підтвердила загибель воїна з Тернопільщини • У Зборові водій “Пежо” за нетверезу їзду отримав 17000 грн штрафу • Криївки у помешканнях – на Тернопільщині викрито 4 осіб у незаконному зберіганні зброї • З ворожого полону повернувся мешканець Шумщини • У Тернополі рецидивіст викрав ноутбук з офісу, видаючи себе за клієнта • Зборівщина втратила Героя: серце захисника зупинилося на Миколаївщині • Як обрати кращий сервіс доставки води в Києві: чек-лист • Дружина співака з Тернопільщини приголомшила схожістю 5-річного сина з бабусею • Дністер увійшов у період критичного маловоддя: рівень води опустився до історичних мінімумів • Уродженку Кременеччини удостоєно звання Заслужений журналіст України • На війні загинув захисник України з Теребовлянщини • «Водна арена Тернопіль» руйнується та заростає: чому занепадає об’єкт за 100 млн грн • ДНК-експертиза підтвердила загибель на Донеччині воїна з Тернопільщини
rss

У мерії кажуть, що не купували «золотого» торфу


Опубліковано: 10 Листопада 2017р. о 11:30

Нардеп заявив, що влада Тернополя вкрала у громади приблизно 28 мільйонів гривень!

Купували торф утричі дорожче. Таку гучну заяву днями зробив народний депутат України Віталій Купрій на адресу комунального підприємства «Тернопільміськтеплокомуненерго».

котельніНагадаємо, що влада Тернополя у 2016 році вирішила частково переобладнати місцеві котельні з газу на торф. Утім під гаслом тотальної відмови від російського газу мерія «розкинула» свою новацію по всьому місту прямо посеред житлових масивів. Безперечно, це збентежило людей не на жарт. Мешканці міста досі протестують проти такої альтернативи. Однак влада продовжує «гнути свою лінію».

– Тернопільська місцева прокуратура за моєю заявою розпочала досудове розслідування у кримінальному провадженні щодо проведення незаконних тендерів комунальним підприємством теплових мереж «Тернопільміськтеплокомуненерго», – каже нардеп Віталій Купрій. – Нагадаю, під час мого офіційного візиту до міста Тернополя громада повідомила мені про це підприємство, яке має в себе на балансі котельні, які використовуються для опалення міста. На семи із цих котелень, починаючи з осені 2016 року, розпочато роботи по переобладнанню для використання альтернативних видів палива, а саме торфу, з добудовою виробничого приміщення. Зазначу, що ці котельні становлять підвищену екологічну небезпеку. Адже роботи щодо їхньої реконструкції проводяться з грубим порушенням норм екологічного та містобудівного законодавства. При цьому містять ознаки корупційних правопорушень, оскільки для організації та здійснення робіт було проведено незаконні тендери, які завдали тяжкої шкоди державі, а закупівля палива здійснюється за ціною, що вдвічі перевищує ринкові ціни.

Купрій стверджує, що отримав накладні, в яких «Тернопільміськтеплокомуненерго» закуповувало торф за ціною 2100 гривень за тонну з ПДВ.

– Хоча Державний концерн «Укрторф» і Державне підприємство «Волиньторф» (Волинської області) пропонують ціну 768 гривень за тонну. Таким чином загалом за торф було сплачено: 21 549,9 тонни х 2100 грн. = 45 254 790 гривень. Це свідчить про те, що тернопільська влада вкрала у громади приблизно 28 мільйонів гривень! Сподіваюся, що розслідування буде проведено всебічно й неупереджено, а вкрадені мільйони – повернуті громаді Тернополя! – підсумував народний обранець.

Ми звернулися за офіційним коментарем з цього приводу до директора КП «Тернопільміськтеплокомуненерго» Андрія Чумака, який назвав заяви Купрія політичними іграми.

– Ми взагалі торфу не закуповуємо. Це якась політична гра, на яку я навіть не хочу реагувати. КП закуповувало теплову енергію, а не паливо, – каже Андрій Чумак. 

За словами директора КП, інвестор навіть не встиг ще вийти на повні потужності, адже тільки нещодавно отримав дозвіл на експлуатацію альтернативних котелень, однак поки що не мають дозволів на викиди. Тому про такі масштабні закупки не може йти мова. Разом з тим «Тернопільміськтеплокомуненерго» не хвилює, де і по якій ціні інвестор купуватиме торф.

– Головне, щоби теплова енергія, яку ми закупляємо, була дешевшою, ніж наша. Якщо дорожча, то ми в них просто не купимо. Якщо взяти Закон «Про публічні закупівлі», то купівля паливно-енергетичних ресурсів для виробництва теплової енергії не підпадає під його дію. Ми газ теж сьогодні купуємо без «Прозоро». Вони можуть проводити конкурс, можуть не проводити, – підсумував Андрій Чумак

За словами пана Чумака, «Тернопільміськтеплокомуненерго» встигло придбати теплової енергії в інвестора на шість-сім мільйонів гривень. Тому, на думку директора КП, зважати на заяви Купрія немає жодних підстав.

Навряд народний депутат «розкидався» абсолютно пустими заявами на публіку. Хоча принаймні на сайті публічних закупівель ми інформації про мільйонні торги на торфі не знайшли. Кому ж вірити? Мабуть, відповідь дасть прокуратура.


Джерело: Тижневик "Номер один"





Новини
25 Серпня
Скільки, на вашу думку, ще триватимуть активні бойові дії?
Погода
Реклама
Ua News media group
Партнери
Тестовий банер 2
Найпопулярніше