Найсвіжіше:
• Україна може стати центром розвитку малої атомної енергетики у Європі — Кацуба • Тернопіль відвідає предстоятель Православної церкви України Епіфаній • Попит і ціни ростуть: Тернопіль у лідерах ринку однокімнатного житла • Перша футбольна ліга Тернопільщини: лідер втратив перші очки, перша поразка ФК «Бучач» та важка перемога «Нічлави» • Неповнолітній мотоцикліст з Кременця зазнав травм у дорожній аварії • Команда з Гусятинщини очолила вищу футбольну лігу Тернопільщини • У Тернополі викрили організаторів незаконного переправлення через кордон за 10 тис доларів • ФК «Збараж» здобув важку перемогу на Бережанщині • Криваве застілля на Кременеччині: чоловік зарізав гостя • Унісекс-парфуми: чому найкрасивіші аромати десятиліття не мають статі • Колишній гравець Прем’єр-ліги дебютував за підволочиський “Збруч-Агробізнес” • Шахрайська афера на Тернопільщині: жінка віддала понад 200 тисяч у валюті • Смертельна ДТП на об’їзній Кременця: загинув 88-річний водій • Як правильно давати таблетки від глистів собаці • Пішов з дому і не повернувся: на Тернопільщині розшукують 62-річного чоловіка • Чому великі об’єкти потребують централізованих систем контролю доступу з електромагнітними замками • Реле контролю напруги: базовий елемент захисту сучасної електромережі • За жорстоке побиття мобілізованих двоє військових з Тернополя отримали іспитовий термін і штраф • У Норвегії затримали банківського менеджера з Тернопільщини, підозрюваного в шахрайстві • На Сумщині помер офіцер з Підволочищини • 2,5 роки надій та сподівань: на Донеччині загинув воїн з Тернопільщини • Чоловік, який застрелився у туалеті тернопільського ТЦК, виявився уродженцем Луганщини • У Кременці трапилася смертельна аварія • У Бережанах засудили двірника комунального підприємства через бійку • На Зборівщині втопився рибалка з Тернополя
rss

За ініціативи тернополян Нацбанк випустить монету «Йосиф Сліпий»


Опубліковано: 27 Травня 2017р. о 13:00

Новый точечный рисунок33Національний банк України з 22 травня розпочав он-лайн продаж ювілейної монети до 125-річчя патріарха Йосифа Сліпого. Ініціатором її випуску став тернопільський історик Василь Штокало.

– Стався серйозний прорив, що нам вдалося випросити цю монету в Нацбанку. Це історія тривалістю в 10 років. Ще в 2007 році тодішній Президент Віктор Ющенко мав намір викарбувати монету Патріарха, але тоді йому щось не вдалося. У 2012 році монету вже почали карбувати, але Віктор Янукович, коли дізнався про це, особисто зателефонував до Арбузова (на той час голова НБУ, – авт.) і моменту було знято з виробництва. У 2015 році ініціативна група, яку я очолював, знову подала пропозицію до НБУ викарбувати монету вже до 125-річчя Й. Сліпого. Зважаючи на те, що була постанова Верховної Ради України про відзначення річниці на всеукраїнському рівні, Нацбанк «здався», – розповів Василь Штокало.

20 червня монета «Йосиф Сліпий» (1892-1984)» офіційно вводиться в обіг в Україні.

Ініціатори пропонували виготовити її у двох видах – п’ятигривневу (метал – нейзільбер) та стогривневу (золото), але в НБУ вирішили замовити просту двогривневу монету на основі сплаву міді та нікелю.

Як нам повідомили у місцевому представництві НБУ, монета має величезний попит і на сьогодні практично весь тираж – 35 тисяч – уже викуплений.


Джерело: Тижневик "Номер один"





Новини
26 Травня
25 Травня
Скільки, на вашу думку, ще триватимуть активні бойові дії?
Погода
Реклама
Ua News media group
Партнери
Тестовий банер 2
Найпопулярніше