Найсвіжіше:
• Головний тренер «Вікнин» Ростислав Ціх: «Хлопці за два роки змужніли, це показала остання гра проти «Агрону» • Фіктивні акти і завищені роботи: у ДСНС Тернопільщини розкрили схему на 1,8 млн грн • Пилочки для манікюру: які бувають і як обрати • Гучна справа ТЦК у Борщеві: доки тривають суди і слідство, померли вже двоє людей • На Тернопільщині замінять аварійний міст через річку Стрипа • Довідка про несудимість: як отримати офіційний документ швидко та без черг • Палац із таємним ходом і шаховим орнаментом: на Тернопільщині відновлять графський маєток • У громаді на Тернопільщині здійснюватиметься відстріл тварин • По 50 тис грн отримають власники квартир, чиї помешкання згоріли під час ракетної атаки по Тернополю • Спочив у Бозі керівник оркестру з Кременеччини • У гаражі тернополянина виявили гранату та порохові заряди до мінометних мін • Депутатка Зборівської міськради склала мандат • У Тернополі освятили хрест на місці загибелі людей після ракетного обстрілу • Диякон “Свідків Єгови” вважав захист України тяжким гріхом: що вирішив тернопільський суд • На Чернігівщині загинув прикордонник з Кременеччини • Жахлива ДТП на Теребовлянщині: загинув 49-річний чоловік • В Одесі й Тернополі знешкодили масштабну тіньову мережу виробництва та збуту тютюну  • Від окопів до саду: як ветеран Тарас Попенко знаходить позитив після війни • Головний тренер ФК «Нараїв» Богдан Дзюла: «Замість «чемпіонської» групи, опустилися в групу «вибування» • Шокуюча новина: голова Байковецької громади Анатолій Кулик подав у відставку • У громаді на Тернопільщині зросла вартість шкільного харчування • Тернопільський завод запустив лінію з виготовлення пластівців швидкого приготування • На Гусятинщині громаді повернуто майно вартістю 4,3 млн грн • Громада біля Тернополя попрощалися із загиблим Героєм • Без батька залишився Давид, якому ще немає й рочку: на війні загинув воїн з Тернопільщини
rss

Віце-прем’єр Павло Розенко: «Тернопільщина – серед лідерів за рівнем надання субсидій та інших соціальних виплат»


Опубліковано: 15 Листопада 2016р. о 16:37

dsc_0403

Основною метою візиту в Тернопільську область Віце-прем’єр-міністра України Павла Розенка, який відбувся 3 листопада, став аналіз ситуації щодо соціального захисту населення. Головними темами, які Віце-прем’єр обговорив з керівництвом області та профільними керівниками підрозділів обласної адміністрації, були надання субсидій, а також підтримка учасників АТО та їхніх родин.

Як зазначив Павло Розенко, торік у цій же порі він змушений був критикувати владу нашої області, адже за рівнем надання субсидій Тернопілля пасло задніх. Та минув рік і ситуація змінилася кардинальним чином – наша область перейшла до трійки кращих.

Станом на перше жовтня в області понад 195 тисяч домогосподарств отримали субсидії, тоді як торік їх було трішки більше 86 тисяч. Павло Розенко зазначив, що показник стосовно виконання завдань із надання субсидій в області становить уже 85%. Водночас, оскільки пік звернень громадян здебільшого припадає на середину листопада, грудень та січень, очікується, що на Тернопіллі оформити субсидії забажають ще близько 55-60 тисяч сімей. І це пояснюється тим, що ефект економії для родинного гаманця суттєвий: адже нині на Тернопільщині середній розмір урядової допомоги становить 1855 гривень. Є й домогосподарства, які отримали від держави щомісячну субсидію у розмірі понад 4000 гривень. Це в основному сім’ї, які проживають у сільській місцевості і використовують для опалення помешкання природний газ.

Аналізуючи роботу в даному напрямку, директор департаменту соцзахисту населення ОДА Вадим Боярський пояснив, що торішні прогалини, які були пов’язані, у першу чергу, із застарілими обладнанням та комп’ютерним забезпеченням, вдалося усунути. За рік матеріально-технічну базу місцевих соціальних служб покращено і вони працюють зараз більш фахово.

Як відомо, в уряді працюють і над монетизацією субсидії. Поки що ця програма ще в процесі підготовки, але планується, що вже через місяць її представлять на розгляд суспільства. Для споживачів цей новий механізм на практиці має обернутися в додаткову економію: якщо отримувач субсидії раціонально використовував енергію, то в кінці опалювального сезону на його рахунку накопичиться певна сума. Цю суму уряд планує монетизувати, і людина відповідно отримає реальні кошти, які зможе направити на енергозбереження свого будинку.

Водночас монетизація субсидій у поєднанні з відповідальним споживанням енергії може обернутися вигодою для цілої області. До прикладу, у минулому зимовому сезоні економія виділених на субсидії коштів на Тернопіллі склала понад один мільярд гривень. Тож голова Тернопільської обласної адміністрації Степан Барна вважає, що буде справедливо, коли б частина цих коштів поверталася в область або для адресних виплат споживачам, які їх зекономили, або для здійснення централізованих заходів, спрямованих на енергоекономію. Цю ініціативу Степан Барна вже озвучив Віце-прем’єр-міністру.

«Ми ставили собі за мету максимально поінформувати жителів області про переваги субсидій. Водночас широко ведеться роз’яснювальна робота про важливість раціонального використання енергії. І ось маємо результат: жителі нашого краю зекономили державі на субсидіях 1,1 млрд. грн. Тепер ми просимо уряд з цієї суми повернути нам, скажімо, до 20% у вигляді коштів на заходи з енергозбереження. Думаю, це буде спонукати людей економити ще більше», – зазначає Степан Барна.

До речі, крім субсидій, в області без заборгованості виплачують різні види соціальних допомог. Отримують також допомогу учасники бойових дій, а це понад 3,5 тисячі осіб, й інваліди війни, статус яких отримали 69 осіб. Крім того, у Тернопільській області перебуває на обліку майже 2,5 тисячі переселенців, яким також передбачена допомога.


Джерело: Тижневик "Номер один"
Рубрика:
Мітки:




Новини
20 Грудня
19 Грудня
18 Грудня
Скільки, на вашу думку, ще триватимуть активні бойові дії?
Погода
Реклама
Ua News media group
Партнери
Тестовий банер 2
Найпопулярніше