Найсвіжіше:
• Освіту Чортківської громади очолила Роксолана Губ’як: що відомо про нову керівницю • Матовий чи глянцевий лак для авто: який вибрати і в чому різниця? • На Тернопільщині видали перший том «Книги пам’яті» про полеглих захисників: проєкт поєднав друковане видання та цифровий архів • На Зборівщині загорілося стихійне сміттєзвалище: вогонь охопив 70 квадратних метрів • За хабар судитимуть начальницю підрозділу ДСНС на Тернопільщині • У Тернополі суд дозволив родині загиблого військового встановити індивідуальний пам’ятник на Пантеоні Героїв • Розбив вікно і виніс 50 тисяч: на Тернопільщині затримали крадія, який обікрав кафе • Тернополянку обрано новою президенткою Асоціації олімпійців України • Йому назавжди 38: історія Героя з Тернопільщини Романа Довгалюка, який загинув у бою на Сумщині • Трагедія у Тернополі: після операції померла першокурсниця коледжу • Перша футбольна ліга Тернопільщини: борщівське дербі з трьома автоголами та одноосібне лідерство команди з Гусятинщини • На Тернопільщині судитимуть посадовицю ЦНАП та депутатку, яких обвинувачують в отриманні 2300 доларів хабаря • На Запоріжжі загинув воїн із Тернополя: сьогодні відбудеться прощання • Понад чверть мільярда гривень: біля Тернополя продають величезний промисловий комплекс із власною залізницею • Два матчі за тиждень: «Агрон» з другої спроби здолав ФК «Збараж» • У Тернополі оголосили тендер на 15 млн грн для відновлення будинку після ракетної атаки • «Терпець увірвався»: у Чорткові розривають договір через затягнутий ремонт дороги • Бережанська громада отримала у власність частину очисних споруд: розпочато підготовку до будівництва нових КНС • До 7 років ув’язнення засуджено тернополянку за організацію незаконного переправлення через кордон • Таксі Кишинів – Київ: як спланувати дорогу від прибуття до кінцевої адреси • Чому вживані авто в лізинг стають дедалі цікавішим вибором • Серце не витримало: на Рівненщині помер військовий з Теребовлянщини • Моторошне ДТП на Зборівщині, в якому 2 осіб загинуло, 5 травмовані: 20-річному тернополянину повідомили про підозру • На Теребовлянщині зник чоловік з інвалідністю, який може не орієнтуватися на місцевості • Офіційно підтверджено загибель на Донеччині воїна з Почаєва
rss

Підприємство з Козівщини першим в Україні отримало держфінансування на будівництво овочесховища


Опубліковано: 10 Грудня 2025р. о 21:12

Підприємство «Агроінвест», яке працює в Тернопільській області, стало першим в Україні, яке отримало державне фінансування на будівництво овочесховища. Про це йдеться в матеріалі на Latifundist.com.

«Держава ухвалила постанову №470 від 18 квітня цього року, яка збільшила ліміт фінансування агропідприємств до 150 млн грн на будівництво овоче- і картоплесховищ. Принаймні два тижні тому ми були єдиними, хто скористався цією постановою, і банк відкрив нам кредитну лінію на будівництво», — розповів засновник і директор компанії Юрій Пудлик.

Юрій Пудлик
Юрій Пудлик / Фото газета «Сільський господар»

Він зазначив, що ще у 2023 році, коли підприємство почало займатися овочами і мало всього 16 га, задумалися про власне зберігання. Уже в жовтні розпочали проектування, відведення землі, прив’язку до території та зміну цільового призначення ділянки. У грудні минулого року компанія-проєктант передала повний проєкт із експертизою.

Станом на зараз «Агроінвест» отримала дозвіл на початок будівництва овочесховища місткістю 7 тис. т, провела тендер, обрала підрядника, і, як тільки дозволять погодні умови, почне будівництво.

Вартість проєкту складає понад $3 млн. У цьому році планують залити фундамент, взимку виготовити металоконструкції, а навесні монтувати каркас. Холодильне обладнання вже замовили.

У перший рік, коли підприємство почало займатися овочівництвом, посадили 15 га овочів борщового набору без зрошення. Наступного року 35 га, з яких 25 га на поливі. Встановили ізраїльську систему крапельного зрошення Netafim. Цього року площі під овочами збільшили до 85 га, із них 65 га на поливі.

Надалі підприємство планує заходити глибше в напрям цибулі та моркви. В якості експерименту цього року посадили 2 га цибулі. Врожаєм залишилися задоволені — зібрали в межах 100 т/га. Але для масштабування овочівництва потрібна сучасна лінія та спеціалізовані комбайни для збирання.

Нагадаємо, 4 червня 2010 року Юрія Йосиповича Пудлика тодішній Президент України віктор янукович призначив головою Козівської районної державної адміністрації Тернопільської області. Звільнений з посади – 16 грудня 2013 року.  ПАП “Агроінвест” була зареєстрована 30.03.2004 року. Юрій Публик являється її одноособовим власником.


Джерело: ПЕРШИЙ онлайн
Рубрика:





Новини
28 Серпня
27 Серпня
Скільки, на вашу думку, ще триватимуть активні бойові дії?
Погода
Реклама
Ua News media group
Партнери
Тестовий банер 2
Найпопулярніше