Найсвіжіше:
• Футзальний чемпіон Тернопільщини дозаявив чемпіона України • Як вибрати гербіцид на соняшник під технологію вирощування: класична, Sumo, Clearfield • Воїн з Тернопільщини прийняв свій останній бій у Луганській області • На Тернопільщині оприлюднили графік вимкнення світла на 5 грудня • Від слідчого до командира мінометного розрахунку: історія тернопільського поліцейського Володимира Кузьо • На Теребовлянщині ув’язнили батька, який розбещував малолітню доньку • На Лановеччині п’яний студент на батьківському авто збив багатодітну матір • На Гусятинщині вантажівка збила пішохода: численні травми та переломи • Трагедія у Великій Березовиці: в пожежі загинула жінка • Інтимна пластика без табу: як жінки повертають комфорт і контроль над власним тілом • Вважався зниклим безвісти: на Донеччині загинув військовий з Тернополя • На Гусятинщині водій намагався підкупити поліцейських • І знову винна клінінгова компанія: чому жінки відмовляються бути домогосподарками • Міську раду Кременця зобов’язали охороняти Єврейське кладовище • Тернопільміськгаз готують до банкрутства через кримінал і махінації з коштами • Два гравці «Ниви» виступатимуть у Тернопільській футзальній лізі • На Тернопільщині сьогодні від 9 години цілий мікрорайон буде без води • Нардеп із Тернопільщини Михайло Цимбалюк отримав високу нагороду • Колишній голова Тернопільської облради отримав звання капітана • Спочила у Бозі відома краєзнавиця та літераторка з Кременця • Як обрати подарунковий набір на Новий рік для жінки: персональні емоції, сенси та трошки солодкого • Найкращий бомбардир першої ліги з Тернополя офіційно покинув «Агробізнес» • На Тернопільщині оприлюднили графік вимкнення світла на 4 грудня • На Тернопільщині директор коледжу створив окреме відділення для студентів 25+ • Дві громади перерахували понад 1 млн грн для постраждалих мешканців Тернополя
rss

На Лановеччині засудили онука, який зізнався у вбивстві бабусі


Опубліковано: 19 Листопада 2025р. о 7:30

Лановецький районний суд оголосив вирок у справі про побиття до смерті 74-річної жінки. Її онука визнали винним. У суді він сам розповів, як повернувся додому п’яний і під час сварки бив бабусю кулаками та ногами.

За матеріалами «20 хвилин», тіло жінки 25 лютого знайшов місцевий житель. Він проходив повз та звернув увагу на розкиданий одяг у дворі. Господиня не відповідала, і він зайшов до будинку. На веранді побачив 74-річну жінку без ознак життя і викликав поліцію.

Судово-медичний експерт встановив, що смерть настала від численних тілесних ушкоджень. Це підтвердив і розтин.

У будинку правоохоронці знайшли її 25-річного онука у стані сильного алкогольного сп’яніння. Він нічого не міг пригадати. Його затримали.

У суді обвинувачений повністю визнав провину. Він детально пояснив, що повернувся додому під ранок нетверезий, через що виникла сварка. У свідченнях він зазначив, що «бив бабусю кулаками по голові і грудях, а потім добивав ногами, доки літня жінка не впала». Після цього він пішов до іншої кімнати й заснув.

Хто були бабуся і онук

Пані Павліну поховали всім селом. Односельці згадували її як жінку, яка самостійно виховувала трьох онуків. Старший онук служить, наймолодша онучка за кордоном. Доньку, за словами людей, не бачили давно — вона залишилася у Криму.

Обвинувачений мав кілька попередніх судимостей за крадіжки. У 2021 році отримав три роки і місяць тюрми за крадіжку з проникненням. Влітку 2024 року його знову засудили — вже за повторну крадіжку в умовах воєнного стану. Вирок становив п’ять років і місяць ув’язнення.

Пізніше він подав клопотання про бажання служити за контрактом. Двічі суд відмовляв, третє клопотання подала адміністрація колонії. 28 жовтня 2024 року суд дозволив йому йти служити. З полігону він утік. У селі припускали, що переховувався саме у бабусі.

Люди не вірили, що онук міг сам вчинити такі побиття. Казали, що він «невеликої статури, п’яний і навіть подряпин на ньому не було». Будинок виглядав розгромленим, «всюди кров».

Сусіди бачили, як у дні перед трагедією біля будинку з’являлись невідомі чоловіки у формі, чорних куртках і шапках. За їхніми словами, 25 лютого вони чули голоси двох чоловіків у чорному та крик «Вставай!». Потім усе стихло.

Коли вони зайшли всередину, «у кімнаті все було розкидано, а на тумбочці лежали гроші». Жінку знайшли у іншій кімнаті, сильно побиту.

Сусіди повідомили поліцію про невідомих чоловіків, але підтвердження їхньої участі немає у матеріалах вироку.

Справу розглядали у спрощеному порядку, бо обвинувачений визнав усі обставини та відмовився від додаткових досліджень доказів.

Дії кваліфікували за ч.2 ст.121 КК України — умисне тяжке тілесне ушкодження, що спричинило смерть.

У рішенні суду зазначено:

«Визнати винним у скоєнні злочину, передбаченого ч.2 ст.121 КК України та призначити йому покарання у виді позбавлення волі на строк сім років шість місяців».
«Строк відбуття покарання слід рахувати з моменту його затримання, а саме з 25 лютого 2025 року…»

Онук також має сплатити понад 156 тис. грн за проведені експертизи.

Адвокат Олександр Кушка у коментарі «20 хвилин» сказав, що вирок оскаржувати не будуть, бо вважають його справедливим.

Прокуратура ще не повідомила, чи подаватиме апеляцію.


Джерело: 20 хвилин
Рубрика:




Новини
4 Грудня
3 Грудня
Скільки, на вашу думку, ще триватимуть активні бойові дії?
Погода
Реклама
Ua News media group
Партнери
Тестовий банер 2
Найпопулярніше