Найсвіжіше:
• У Тернополі проведуть майстер-клас з розпису писанок • Дівчина з Кременеччини отримала грант по пошиття церковного одягу • У Кременецьких горах закликають берегти чистоту заповідних вершин • У центрі Тернополя сталася стрілянина • Спочив у Бозі досвідчений лікар з Бережанщини • Зміни в мобілізації та СЗЧ, терміни служби, виплати – Міноборони готує низку рішень для війська • Очільник Тернопільщини ніколи не пропонував знизити мобілізаційний вік до 18 років • На Запоріжжі загинув офіцер з Борщівщини • Тернопільська мерія заявила, що львівські власники ФК “Нива” використовують стадіон для власного збагачення • На Донеччині загинув командир екіпажу БпЛА з Тернопільщини • “Ниві” не дозволили проводити матч на стадіоні в Тернополі • На Запоріжжі загинув ще один Герой з Тернополя • На Гусятинщині невідомі викрали дерева із Алеї Героїв • На Тернопільщині викрито директора лікарні на незаконних схемах • Коропецька селищна рада незаконно привласнила 17,76 га землі  • Заліщицький «Дністер» дозаявив двох нових футболістів • Автомобілі Zeekr: коли технології та комфорт зустрічаються на дорозі • Як вібратор для пар допомагає урізноманітнити близькість • Сів за кермо без документів: жителю Зборівщини загрожує до 3 років тюрми • Укрзалізниця запускає онлайн-квитки на приміські поїзди західних областей • Загроза ракетного удару по Тернопільщині, – голова ТОВА • Внаслідок удару БпЛА на Запоріжжі загинув воїн з Борщівщини • Як вибрати та купити кальян: повний гайд для тих, хто цінує якість і стиль • На Теребовлянщині 20-річний молодик вбив односельця • На Кременеччині в дуплі дерева знайшли снаряд
rss

СБУ затримала на Тернопiльщинi проросійського дезертира


Опубліковано: 4 Липня 2025р. о 7:35

На Тернопiльщинi спiвробiтники Служби безпеки затримали вiйськовослужбовця-втiкача, який поширював наративи кремлiвської пропаганди та публiчно заперечував збройну агресiю рф проти України.

Зловмисником виявився 21-рiчний житель Кременця, пише Газета Місто.

Пiсля початку повномасштабного вторгнення росiян вiн неодноразово публiчно висловлював свої антиукраїнськi погляди.

Зокрема, вiн заперечував факти росiйської агресiї проти України та звинувачував країни-партнерiв у початку вiйни i «утилiзацiї людей».

Також фiгурант називав напад росiйських окупантiв «договорняком» i «вiйною корпорацiй».

Встановлено, що зловмисник був призваний на строкову вiйськову службу. Згодом вiн самовiльно залишив навчальний табiр i переховувався. Втiкача затримали оперативники Служби безпеки за мiсцем його проживання у м. Кременець.

На пiдставi зiбраних доказiв слiдчi СБУ повiдомили фiгуранту про пiдозру за двома статтями Кримiнального кодексу України:

  • ст. 436-2 (виправдовування, визнання правомiрною, заперечення збройної агресiї рф проти України, глорифiкацiя її учасникiв);
  • ст. 407 (самовiльне залишення вiйськової частини або мiсця служби).

Суд обрав пiдозрюваному мiру запобiжного заходу у виглядi тримання пiд вартою. За скоєнi злочини йому загрожує покарання у виглядi позбавлення волi на строк до 10 рокiв.

Розслiдування протиправної дiяльностi здiйснюють слiдчi УСБУ Тернопiльськiй областi за процесуального керiвництва Спецiалiзованої прокуратури у сферi оборони Захiдного регiону.


Джерело: Газета Місто
Рубрика:





Новини
4 Квітня
3 Квітня
Скільки, на вашу думку, ще триватимуть активні бойові дії?
Погода
Реклама
Ua News media group
Партнери
Тестовий банер 2
Найпопулярніше