Найсвіжіше:
• Помер видатний учений-медик з Бережан • Донація крові та презентація книги: у Тернополі вшанують пам’ять Героя України Сергія Коновала • У відомого тернопільського забудовника проводять обшуки • Герой Козівщини та Бережанщини: ДНК-експертиза підтвердила загибель воїна на Донеччині • Тернопільщина в числі лідерів за зростанням вартості житла на вторинному ринку • На Херсонщині прийняв свій останній бій воїн з Тернопільщини • На Харківщині загинув сержант з Борщівщини • Суд відпустив на волю підозрюваного у трьох спробах зґвалтування мешканця Тернопільщини • Як вибрати оптимальний дуйчик для дому чи офісу • Розклад святкових богослужінь у церквах Тернополя на Вербну неділю • У Тернополі проведуть майстер-клас з розпису писанок • Дівчина з Кременеччини отримала грант по пошиття церковного одягу • У Кременецьких горах закликають берегти чистоту заповідних вершин • У центрі Тернополя сталася стрілянина • Спочив у Бозі досвідчений лікар з Бережанщини • Зміни в мобілізації та СЗЧ, терміни служби, виплати – Міноборони готує низку рішень для війська • Очільник Тернопільщини ніколи не пропонував знизити мобілізаційний вік до 18 років • На Запоріжжі загинув офіцер з Борщівщини • Тернопільська мерія заявила, що львівські власники ФК “Нива” використовують стадіон для власного збагачення • На Донеччині загинув командир екіпажу БпЛА з Тернопільщини • “Ниві” не дозволили проводити матч на стадіоні в Тернополі • На Запоріжжі загинув ще один Герой з Тернополя • На Гусятинщині невідомі викрали дерева із Алеї Героїв • На Тернопільщині викрито директора лікарні на незаконних схемах • Коропецька селищна рада незаконно привласнила 17,76 га землі 
rss

Комбінат найбагатшого уродженця Тернопільщини “виселяють” із карʼєру


Опубліковано: 28 Червня 2025р. о 10:15

Верхньодніпровська міська рада в судовому порядку розриває договір оренди земельної ділянки в межах контуру Малишевського родовища, на якій розташовано північну частину карʼєру ТОВ “Мотронівський ГЗК” (Group DF уродженця Тернопільщини Дмитра Фірташа) для видобутку циркон-рутил-ільменітоносних пісків.

Про це повідомляє NADRA.INFO із посиланням на рішення Господарського суду Дніпропетровської області.

Згідно з рішенням, земельну ділянку загальною площею 155,7 га з кадастровим номером 1221083300:02:026:0032 Мотронівський ГЗК має повернути міській раді “у стані, приданому для подальшого її використання”.

Крім цього, компанія має сплатити близько 5,5 млн грн заборгованості з орендної плати за користування землею у 2024 році.

Саме цей борг став підставою для розірвання договору.

З 2021 року (з моменту переходу права власності на зазначену земельну ділянку до комунальної власності Верхньодніпровської міської територіальної громади) по 01.01.2024 відповідач належним чином виконував свої зобов`язання за договором оренди, своєчасно та в повному обсязі здійснюючи сплату орендної плати до місцевого бюджету. Однак, з січня 2024 року по грудень 2024 року відповідач систематично порушував умови договору в частині здійснення оплати”, – йдеться в рішенні.

Верхньодніпровська міськрада неодноразово просила Мотронівський ГЗК сплатити за користування землею, після чого звернулася до суду, який розірвав договір.

Рішення суду ще не набрало законної сили і може бути оскаржене.

У Мотронівському ГЗК вважають, що за наслідками розірвання договору міська рада не отримає очікуваного результату, у зв`язку зі встановленням обмежень та спеціальної процедури передачі в користування/власність земельних ділянок, розташованих в межах спеціальних дозволів на користування надрами.

Комбінат також апелював до Сертифікату Торгово-промислової палати, яким було засвідчено війну РФ проти України як форс-мажорні обставини, однак суд звернув увагу, що цей документ поширюється тільки на обовʼязки щодо виконання програми робіт на родовищі і не звільняє від відповідальності за порушення зобовʼязань за договором оренди.

Нагадаємо:

На тлі персональних обмежень (ще в 2021 році накладених РНБО на бенефіціара Group DF Дмитра Фірташа) і нових вимог Кодексу України про надра – в березні 2023 році Державна служба геології та надр України зупинила дію всіх спецдозволів компаніям Дмитра Фірташа, зокрема і Мотронівському ГЗК (згодом втрати держави внаслідок спровокованого санкціями простою титанових активів в 2023-2024 рр.. у групі оцінювали в не менше ніж 126 млн грн).

У 2024 році РНБО ухвалила нове рішення, за яким дозвіл Мотронівського комбінату мав бути анульований, але компанія встигла продати його ТОВ “Тіберіус Плюс” Олексія Шестюка, і суд заборонив припиняти право користування надрами. У квітні 2025 цю заборону скасував Верховний Суд, і спецдозвіл таки анулювали.

Щоправда у травні інший суд виніс рішення, яке зобовʼязує Держгеонадра погодити відчуження вже анульованого спецдозволу від Мотронівського ГЗК до компанії Тіберіус Плюс.


Джерело: NADRA.INFO





Новини
4 Квітня
3 Квітня
Скільки, на вашу думку, ще триватимуть активні бойові дії?
Погода
Реклама
Ua News media group
Партнери
Тестовий банер 2
Найпопулярніше