Найсвіжіше:
• У Тернополі поліція розшукує Андрія Скрябіна • Сигнальний пістолет: надійний засіб для подачі сигналів та забезпечення безпеки • Поради щодо вибору побутових вугільних фільтрів для очищення води • Дівчинку штовхнули в туалеті, і вона знепритомніла: поліцейські склали протоколи через булінг у школі на Тернопільщині • Заліщицькі комунальники сплатили майже пів мільйона за стихійне сміттєзвалище • У ДТП на Тернопільщині травмувався водій і його 10-річна донька • Паспортний сервіс пояснив, як чоловіки за кордоном зможуть отримати паспорти • Навчання трейдингу з нуля: чи можливо це • Лісник з Бережанщини незаконно зрубав дерева на понад 170 тис грн • Суд відправив за ґрати військовослужбовця, який у Клебанівці, що на Тернопільщині погрожував людям автоматом • Пенсіонери на Тернопільщині можуть не платити за комуналку: назвали умови • На Тернопільщині сталися зміни у керівному органі місцевого самоврядування • Бучацький «Колос» заявився на сезон-2024: з наддосвідченим захисником, чемпіоном області та молодими талантами • У центрі Тернополя тимчасово не буде газу – відома причина  • На Харківщині загинув прикордонник з Тернопільської області • Від розумних візків до покоління Альфа: 5 головних тенденцій у роздрібній торгівлі 2024 року • Частина Тернопільської області сьогодні буде без світла • Запросила злодія додому: чоловік накриміналив на Бережанщині та втік у сусідню область  • Які модні літні костюми цього сезону? • Футбольний сезон-2024: кадрова революція у триразового срібного призера чемпіону Тернопільщини • Тернопільська мерія дофінансувала на 7 мільйонів одне з комунальних підприємств • Mercedes-Benz GLC: особливості та переваги моделі • Американському сенатору присвоєно звання почесного громадянина міста на Тернопільщині • Уродженець росії викинув валізу з тілом матері в Тернополі і намагався сховатися в Одесі • На Шумщині в результаті займання авто загинув 36-річний чоловік
rss

Юридичний факультет класичного університету Тернополя готує фахових правників


Опубліковано: 14 Грудня 2020р. о 12:00


За останні кілька років сучасна юридична освіта – це не лише престижно, а радше вимога часу. Освітньому процесу сприяє впровадження новітніх технологій, яке допомагає майбутнім юристам набути високого рівня професіоналізму. Наші журналісти поспілкувалися з адміністрацією та студентами юридичного факультету Західноукраїнського національного університету й дізналися, які європейські стандарти та практики вони опановують, де набувають практичних вмінь та знань, кого залучають до викладання фахових дисциплін.

Для випускників юридичного факультету ЗУНУ відкриті всі життєві дороги та перспективи

«Майже всі студенти 5 курсу працевлаштовані, їхній рівень освіти дозволяє гідно конкурувати на ринку праці»

Факультет був створений у 1993 році, коли в межах спеціальності «Економіка підприємств» було відкрито спеціалізацію «Правове регулювання економіки» і створено юридичний факультет, що давав освіту молодшим спеціалістам – юристам на денній та заочно-дистанційній формах навчання. Згодом, у 1998 році, було утворено окремий юридичний інститут. Багато подій відбулося за цей час, оновився професорсько-викладацький колектив, у програму ввели нові предмети, незмінною залишилася якість надання освітніх послуг та знань, які отримують майбутні юристи.

Юридичний факультет класичного університету готує бакалаврів та магістрів за спеціальностями «Право», «Міжнародне право», «Правоохоронна діяльність» (освітня програма  «Економічна безпека та фінансові розслідування»), також студенти можуть отримати диплом магістра за спеціальністю «Управління фінансово-економічною безпекою».

Примітно, що починаючи з 2014 року, кількість студентів денної форми навчання збільшилася вдвоє і тепер становить 1100 осіб. Це свідчення того, що знання, які дає студентам професорсько-викладацький колектив факультету, є необхідними в сучасних реаліях.

Ми розуміємо, що в умовах жорсткої конкуренції нам потрібно здобувати своє місце під сонцем, і ми докладаємо багато зусиль, аби перевагу віддали нам. Стиль життя факультету – «студентоцентризм». Ми концентруємо свої зусилля на індивідуальних якостях, вміннях молодих людей та формуємо для них індивідуальну освітню траєкторію відповідно до індивідуального профілю компетенцій. Студенти прийшли до нас отримати якісні освітні послуги, а ми повинні їм їх надати, – розповідає декан юридичного факультету Сергій Банах.

У деканаті переконані, що студентам на прикладі потрібно показувати, як досягати цілей і формувати свою успішну професійну кар’єру.

– Ми оновили професорсько-викладацький колектив, і зараз у нас працюють близько 30%  викладачів-практиків. Це судді у відставці, працівники правоохоронних органів, успішні адвокати. Студенти обирають, на кого їм потрібно рівнятися, та розуміють, якщо добре навчатися, то можна стати спеціалістами високого гатунку –  правовою елітою. Усе частіше лунають телефонні дзвінки, і мене просять порекомендувати хороших студентів, які би могли працювати помічником судді, адвоката чи правоохоронцем. Це говорить про те, що ми відновили рівень довіри до нашої освіти. Майже всі студенти 5 курсу працевлаштовані, їхній рівень освіти дозволяє конкурувати на ринку праці, – каже Сергій Банах.

Юридичний факультет тісно співпрацює з вітчизняними навчальними закладами, різними установами практичного спрямування та іноземними партнерами.

– Ми організовуємо конференції, круглі столи, обмінюємося досвідом у межах України та за кордоном. Наші студенти можуть відвідувати інші навчальні заклади, переймати досвід і презентувати себе. Щодо міжнародних партнерів, то у нас склалися добрі відносини з Батумським університетом імені Шота Руставелі (Грузія), Оснабрюцьким університетом (Німеччина), Ягеллонським університетом (Польща), Університетом ім. Кардинала Стефана Вишинського (Польща), Суспільною академією наук (Польща), Вищою школою економіки та інновацій (Польща), Академією місцевого самоврядування (Польща). Зокрема факультет є активним учасником Школи польського та європейського права, фундатором якої є Фрідріх Цоль, представник Ягеллонського університету. Навчаючись у цій школі, наші студенти мають можливість опанувати польську мову та вивчати європейське і польське право. А якщо успішно складають іспити, то проходять стажування у провідних польських юридичних компаніях, – зазначає заступник декана юридичного факультету Валентина Слома.

«На юридичному факультеті класичного університету Тернополя роблять усе для того, щоби студенти мали можливість пізнати усе на практиці»

На базі юридичного факультету функціонує юридична клініка ЗУНУ «LIBERTA». Тут студенти набувають досвіду практичної діяльності із захисту прав, свобод та інтересів людини, усвідомлення важливої ролі правника в суспільстві, розуміння соціальних проблем та бажання забезпечити незахищеним громадянам доступ до безоплатної правової допомоги та правосуддя.

– Кожен студент нашого факультету має можливість удосконалити свої навички чи знання і пройти навчання в юридичній клініці. У ній ми під керівництвом викладачів-кураторів надаємо безкоштовні консультації тим, хто потребує правової допомоги. Це класна база практики, ми вчимося спілкуватися з людьми і вивчаємо правові науки не лише в теорії, а й на практиці,- із захопленням відзначає студентка Вікторія Крет.

Для майбутнього юриста теорія беззаперечно важлива, але без практики добрим фахівцем стати важко. Саме тому на юридичному факультеті класичного університету Тернополя роблять усе для того, щоби студенти мали можливість пізнати усе на практиці.

У нас тут насправді дуже цікаво. Викладачі проводять модельовані судові засідання, є навіть спеціальна аудиторія, яка схожа на судову залу. Нас ділять на команди – сторона захисту та обвинувачення. Ми повинні підготувати всі юридичні документи й обґрунтувати свою позицію. Оцінюють нашу роботу справжні судді та адвокати. Це дає можливість відшліфувати свою майстерність, вивчаючи кримінальний чи цивільний процес. Також на факультеті проводяться конкурси судових дебатів. Мені взагалі подобається освітній процес в університеті і я не шкодую, що обрав юридичний факультет у Тернополі, а не в столиці ,- розповідає студент Назар Бода.

Нещодавно на факультеті облаштували кінозал. Він призначений не лише для відпочинку та психологічного розвантаження студентів, а й використовується з навчальною метою.

Інколи ми дивимося в кінозалі детективи, і коли фільм доходить до кульмінації та от-от стане зрозуміло, хто вбивця, викладачі ставлять стрічку на паузу. Студенти пишуть, хто, на їхню думку, вбивця, а потім аргументують це. Ми додивляємося фільм, і тоді розуміємо, хто є хто. Це дуже цікаво і нестандартно, як на мене, бо ж треба ще пояснити всім, чому той, а не інший персонаж вчинив злочин, і які деталі мене до цієї думки підштовхнули, – каже студентка Діана Дмитрів.

– Ми намагаємося застосовувати нові форми та методи у навчанні. Для прикладу, є така дисципліна, як «Захист прав споживачів». Багатьом студентам вона видається нудною, але я вважаю, що цей предмет необхідно засвоїти кожному юристу. Якось мені прийшла ідея: аби студенти вивчали цей предмет на практиці, потрібно щось нестандартне. Тому їх умовно розділили на 3 команди, і завдання кожної полягало в тому, щоби знайти у супермаркеті протермінований або зіпсований товар, придбати його, а потім захистити свої права. Студенти спочатку звернулися з проханням замінити товар до керівника магазину, він відмовився. Тоді вони звернулися до Держпродспоживслужби з відповідною заявою. Саме так ми їх навчаємо, адже якщо юрист не може захистити свої права, то як буде захищати чужі? – говорить декан факультету Сергій Банах.

На юридичному факультеті ЗУНУ вперше в Україні запровадили стажування поза навчальним процесом і переконані, що скоро їхню практику переймуть й інші заклади вищої освіти  країни.

Окрім  практики, яка передбачена навчальним процесом, ми започаткували стажування. Зараз у нас є близько 15 баз для стажування, серед них СБУ, поліція, суди, органи виконавчої влади, міграційна служба, управління стратегічних розслідувань. Це стажування не є обов’язковим і залежить лише від волевиявлення студента. Зі списку він може обрати будь-яке місце для стажування. Учасники – студенти від 1-го до 5-го курсу. Після проходження такої практики студенти отримують сертифікат про проходження стажування у відповідній організації. Це дає можливість студентам зрозуміти, де вони хочуть працювати і які форми реалізації правової діяльності їм близькі. Потім, після закінчення навчання, ми створюємо спеціальну відомість, в яку вносимо цю інформацію, а у додаток до диплома вписуємо кількість годин стажування за фахом. Враховуючи те, що стажуватися можна 5 років поспіль, то у студента після закінчення нашого факультету є велика перевага, адже він практикував у різних органах і знає, як вони працюють, не в теорії, а на практиці, – зазначає Сергій Банах.

На думку викладачів юридичного факультету, їхні студенти дуже активні, творчі та обдаровані. Вони беруть участь у різноманітних конкурсах, створюють фільми, встановлюють рекорди, навчаються захищати себе і клієнта. Є студенти, які бачать себе в громадській та волонтерській діяльності.

– Я постійно спостерігаю за студентами – усі вони різні, кожен з них цікавий і кожен з них особистість. У них є бажання вчитися, вони знають, ким хочуть бути і для чого здобувають цю освіту. Вже не перший рік наша викладачка Ірина Юркевич приносить листи діток до Святого Миколая. Ми зі студентами збираємо для дітей подарунки, і така благодійна волонтерська діяльність об’єднує. Наші талановиті студенти Галя Різник та Ілля Онищук брали участь у проєкті «Державотворець» для того, щоби розуміти, з яких компонентів та пазлів складається держава і як приймати складні рішення в час хаосу. Наші студенти  часто долучаються до проєктів благодійного фонду «Єднання поколінь». Тішить те, що юнаки і дівчата не розгубили своєї людяності, бо можна бути професіоналом, але не розвинути в собі доброти та співпереживання до ближнього, – каже Валентина Слома.

Мені приємно, що у студентів є активність, яка спрямована не тільки на те, щоби взяти від життя все найкраще, що припало на їхній вік, а й небайдужість і соціальна відповідальність. Вони у нас постійно організовують проєкти для діток, які перебувають у Новосільському обласному спеціальному навчально-виховному комплексі. Коли у березні почався карантин, то наші студенти розвозили продуктові набори тим, хто цього потребував. Вони підтримували студентів-іноземців, які не могли потрапити додому. Дуже класно те, що вони обличчям повернуті до Бога. Вірять у християнські чесноти, ходять на прощу до Зарваниці і залишаються крутими, неповторними та дуже активними. Я схиляю голову перед батьками, які виховали таких дітей, – розповідає Сергій Банах. Також на факультеті заохочують молодь до роботи. Зі слів декана, якщо студент знайде собі роботу за фахом, то не буде жодної проблеми з тим, аби перевести його на індивідуальний графік навчання, починаючи з 3-го курсу.

– Нам як студентам створюють справді багато перспектив і умов для навчання. Це часто надихає, хочеться вчитися і досягати більшого. Зараз я навчаюся на 5-му курсі і маю можливість поєднувати це з роботою. Ніколи не думала, що юридичний факультет ЗУНУ стане мені таким близьким і рідним, – ділиться думками студентка 5-го курсу Людмила Совтис.

На юридичному факультеті ЗУНУ отримують не тільки престижне звання, а й великий практичний досвід. Підсумовуючи, можна сказати, що для випускників відкриті всі життєві дороги та перспективи, і не дарма гасло факультету «Тут здійснюються мрії…»!

Вікторія Ушакова


Джерело: Тижневик "Номер один"
Мітки: , , ,

Перегляньте також:





Новини
26 Квітня
25 Квітня
Що ви очікуєте у 2024 році в Україні?
Погода
Реклама
Ua News media group
Партнери
Тестовий банер 2
Найпопулярніше