Найсвіжіше:
• На Харківщині загинув прикордонник з Тернопільської області • Від розумних візків до покоління Альфа: 5 головних тенденцій у роздрібній торгівлі 2024 року • Частина Тернопільської області сьогодні буде без світла • Запросила злодія додому: чоловік накриміналив на Бережанщині та втік у сусідню область  • Які модні літні костюми цього сезону? • Футбольний сезон-2024: кадрова революція у триразового срібного призера чемпіону Тернопільщини • Тернопільська мерія дофінансувала на 7 мільйонів одне з комунальних підприємств • Mercedes-Benz GLC: особливості та переваги моделі • Американському сенатору присвоєно звання почесного громадянина міста на Тернопільщині • Уродженець росії викинув валізу з тілом матері в Тернополі і намагався сховатися в Одесі • На Шумщині в результаті займання авто загинув 36-річний чоловік • Гравців, які мають 17 титулів чемпіонів Тернопільщини, заявив заліщицький «Дністер» • Ухилянт із Хоросткова, щоби не йти в тюрму, добровільно пішов до ЗСУ • Міноборони – про повістки за кордоном і чи встигнуть розробити електронний кабінет • Революція в кулінарії: суші бургер • Обмеження прав українців за кордоном вигідне лише нашому ворогу, – нардеп • Як вибрати клініку для ведення вагітності • За вчинення домашнього насильства жителю Зборова загрожує два роки тюрми • На два дні у Тернополі перекриють одну з головних промислових вулиць міста  • Житель Бережанщини постане перед судом за тяжкі тілесні ушкодження, що спричинили смерть потерпілого • Щемлива історія 22-річного воїна з Тернопільщини, який вижив після “скидання” вибухівки з дрона • Частина Тернопільської області буде без світла – стала відома причина • Військовослужбовиця з Тернопільщини нагороджена «Хрестом Військова честь» • Помер колишній головний тренер тернопільської «Ниви» • Футбольний чемпіон Тернопільщини заявився на сезон-2024: з п’ятьма новачками та без трьох лідерів
rss

Як тернопільські депутати ділили 107 мільйонів


Опубліковано: 25 Серпня 2016р. о 14:05


IMG_4833
Ігор Турський

Три тижні день у день депутати Тернопільської міськради пліч-о-пліч працювали над змінами до бюджету. Народні обранці скрупульозно поставились до кожної копійки та намагались розподілити гроші на нагальні потреби міста. За словами голови бюджетної комісії, депутата Ігоря Турського, це чи не вперше  депутатський корпус продемонстрував конструктивну роботу та переймався розвитком не лише центральної частини міста, а й «спальних» районів.

Курс на активного виборця

– Ігорю Володимировичу, перевиконання міського бюджету становить трохи більше 100 млн. грн. За якою формулою працювали депутати, розподіляючи кошти?

– Перевиконання міського бюджету становить майже 107 млн. грн. Це значна сума, хоча є розуміння, що, так чи інакше, на все цих коштів не вистачить. Тому ми намагалися визначитись об’єктивно, виокремити нагальні проблеми. Бюджетна комісія засідала три тижні, аби заслухати усіх розпорядників коштівпо всіх напрямках та галузях і дійти до спільної позиції.

– До речі, ще задовго  до сесії чиновники міськради запропонували свій варіант розподілу цих коштів. Чи збіглося їхнє бачення бюджету з думкою депутатів?

– Проект рішення бюджетної комісії суттєво відрізняється від проекту рішення виконавчого комітету міськради. Оскільки в рішенні виконкому не були враховані побажання тернополян: а це і житловий фонд, міжбудинковіпроїзди, дахи – все те, що було обіцяно депутатами своїм виборцям. Тому ми не могли собі дозволити не тримати слово. Одразу хочу відзначити, що бюджетна комісія працювала і з головами фракцій, і безпосередньо з депутатами, які зацікавлені в тому, щоб їхні округи розвивались, вникалау проблеми людей. Звичайно, що «закрити» весь титульний список, який був затверджений у цьому році, коштів не вистачило, але ми знайшли можливість його дофінансувати. Дійшовши згоди між депутатами, з головою комісії з питань ЖКГ Іваном Сороколітом напрацювали спільний список по ремонту прибудинкових територій та вулиць. Це вперше у цьому році ми маємо таку конструктивну роботу. Бюджет, як на мене, був спрямований на депутатів, які старанно працюють з виборцями. Там, де є активні мешканці, де люди дбають за свою вулицю чи  двір,  у першу чергу ми старалися допомогти.

– Тобто кошти з перевиконання міського бюджету в значній мірі використають на ремонт прибудинкових територій?

– Не тільки!  Місто багато вкладає і в соціально-спрямовані заходи. Депутатський корпус розуміє, що такі масштабні проекти, як, приміром, ремонт дамби чи «Циганки», – це ті речі, які потрібно підтримувати, та виділили на них кошти. Адже створення громадської зони, як на мене, стане окрасою Тернополя.

«Спальні» райони – в пріоритеті!

Розподіляючи бюджетні кошти, депутати приділяли увагу лише центральній частині міста, чи «спальним» районам також?

– Звісно, попри стрімкий розвиток центру міста, необхідно й надалі вдосконалювати концепцію розвитку віддалених мікрорайонів, прибудинкових територій, міжквартальних проїздів тощо. «Спальні» райони повинні бути багатофункціональними, а не лише виконувати житлову функцію. Якість міського простору не повинна суттєво відрізнятися незалежно від розташування чи статусу. Я в цьому переконаний! Тому, формуючи зміни до бюджету, ми  враховували потреби мешканців з різних мікрорайонів.

– Давайте перейдемо до конкретики: які галузі, об’єкти вирішили дофінансувати депутати?

– Без проблем! Після кількох тижнів роботи над бюджетомя можу вільно оперувати цифрами. Тож пройдемось по галузях. Освіта: ми «закрили» багато проблем по неякісних дахах у школах. Приміром, дофінансували в сумі півмільйона гривень ремонт даху в школі №4. Виділили кошти на відкриття нових груп, на обладнання в дитячих садочках, зокрема, на морозильні камери. Також перекинули гроші на встановлення вікон у садочку №2. Там у нас навчаються діти  з особливими потребами, тому приємно, що ми мали можливість їм допомогти, не покладаючись на батьківські плечі. Що стосується охорони здоров’я, то частина грошей піде на ремонт двох поліклінік, які не бачили його, мабуть, уже десятки років. Також «кинули» кошти на вікна в лікарні №3. Виділили півмільйона на освітлення парку «Здоров’я». Такожспрямували кошти на ремонт даху в будинку культури Пронятина, на капітальний ремонт опалення в ПК «Березіль» (концертний зал) і т.д.

Намагались нікого не обділити

– А що стосується ремонту доріг та прибудинкових територій?

– На капремонт житлового фонду виділяємо 14,5 млн. грн. Ще 4 млн. грн. піде на ремонт шляхово-мостового господарства. На капітальний ремонт тротуарів  – 1,5 млн. грн.Ще дуже важливий момент: ми забезпечуємо зарплатнею вчителів, вихователів позашкільної освіти і лікарів. Також виділили кошти-компенсацію «Тернопільелектротрансу», «Укрзалізниці» й автоперевізникам за перевезення пільгових категорій населення. В цьому році держава нам з цим не допомагає, тому ми самотужки повинні закривати ці важливі питання. Ще додали півмільйона гривень на програму «Турбота». Як бачите, немає галузі чи напрямку, які б перетягували всю «ковдру» на себе. Ми намагались розподілити ці 107 млн. чесно та з розумом.

– Якщо зараз у нас перевиконання становить майже 107 млн. грн., то можна прогнозувати,що таку ж суму ми матимемо ще через півроку?

– Так, думаю, перевиконання буде більше. Але розподіляти ці гроші ми зможемо тільки за підсумками дев’яти місяців. Тому поки. що рано говорити, куди депутати  направлять ці кошти. Переконаний лише в одному: якщо й надалі депутати працюватимуть над бюджетом так, як це відбувалось протягом цих кількох тижнів, то Тернопіль розвиватиметься стрімко не лише в центрі, а у віддалених мікрорайонах також. Лише фаховість, патріотизм до міста і повага до громади дадуть результат, за який не буде соромно перед майбутніми поколіннями тернополян.

 


Джерело: Тижневик "Номер один"
Автор: Рубрика:





Новини
26 Квітня
25 Квітня
24 Квітня
Що ви очікуєте у 2024 році в Україні?
Погода
Реклама
Ua News media group
Партнери
Тестовий банер 2
Найпопулярніше