Найсвіжіше:
• Які модні літні костюми цього сезону? • Футбольний сезон-2024: кадрова революція у триразового срібного призера чемпіону Тернопільщини • Тернопільська мерія дофінансувала на 7 мільйонів одне з комунальних підприємств • Mercedes-Benz GLC: особливості та переваги моделі • Американському сенатору присвоєно звання почесного громадянина міста на Тернопільщині • Уродженець росії викинув валізу з тілом матері в Тернополі і намагався сховатися в Одесі • На Шумщині в результаті займання авто загинув 36-річний чоловік • Гравців, які мають 17 титулів чемпіонів Тернопільщини, заявив заліщицький «Дністер» • Ухилянт із Хоросткова, щоби не йти в тюрму, добровільно пішов до ЗСУ • Міноборони – про повістки за кордоном і чи встигнуть розробити електронний кабінет • Революція в кулінарії: суші бургер • Обмеження прав українців за кордоном вигідне лише нашому ворогу, – нардеп • Як вибрати клініку для ведення вагітності • За вчинення домашнього насильства жителю Зборова загрожує два роки тюрми • На два дні у Тернополі перекриють одну з головних промислових вулиць міста  • Житель Бережанщини постане перед судом за тяжкі тілесні ушкодження, що спричинили смерть потерпілого • Щемлива історія 22-річного воїна з Тернопільщини, який вижив після “скидання” вибухівки з дрона • Частина Тернопільської області буде без світла – стала відома причина • Військовослужбовиця з Тернопільщини нагороджена «Хрестом Військова честь» • Помер колишній головний тренер тернопільської «Ниви» • Футбольний чемпіон Тернопільщини заявився на сезон-2024: з п’ятьма новачками та без трьох лідерів • Чоловіки 18-60 років не зможуть отримати паспорти за кордоном – постанова Кабміну • Збиткові тепломережі Тернополя виплатили працівникам премій на мільйон • На дорогах Тернопільщини збираються встановити розумні відеокамери • У Тернополі помер похресник Степана Бандери
rss

Віктор Овчарук: «Вся карта України в 2020 році має бути заповнена кордонами об’єднаних громад»


Опубліковано: 26 Червня 2019р. о 10:15


Нещодавно у Києві відбувся брифінг на тему «Місцеві вибори на новій територіальній основі: реально чи ні?», під час якого йшлося  про головні виклики реформи органів місцевого самоврядування та територіальної організації влади на найближчу перспективу. Також було репрезентовано ініціативу «Нова мапа українських районів: необхідність, продиктована часом», де обговорили практичні кроки з реалізації наступного етапу реформи децентралізації.

Заходи відбулися з ініціативи Української асоціації районних та обласних рад. Так, відповідно до урядового плану, вже найближчим часом має бути сформована нова мапа субрегіонального рівня України. Якщо сьогодні діє 490 районів, то після реформи їх стане значно менше. Відповідно й скоротиться кількість рад та адміністрацій, але збільшиться територіальне осягнення влади.

Передусім поряд із моделюванням нових районів треба здійснювати й перерозподіл та розмежування владних повноважень на місцях, надаючи перевагу якраз радам.

Водночас, не дивлячись на зрозумілість окресленої проблематики, є великі перестороги, чи встигне завершитися цей процес до жовтня 2020 року, коли мають бути вибори самоврядування. У разі негативного варіанту розвитку подій Україна ще на додаткових 5 років затягне адміністративно-територіальну реформу.

Як наслідок — дублювання повноважень, нераціональне використання бюджетних коштів на утримання районних рад та адміністрацій, а також низька якість надання публічних послуг. Як зазначають експерти Асоціації, на сьогодні є розуміння та механізми, як впровадити реформу вчасно. Таке бачення сформоване завдяки набутому досвіду з моделювання спроможних районів у чотирьох областях України, серед яких і Тернопільська.

Голова обласної ради, віцепрезидент Української асоціації районних та обласних рад Віктор Овчарук підкреслив: «Сьогодні п’ять років від початку процесів децентралізації, результати бюджетно-фінансової децентралізації демонструють низку позитивних тенденцій. Адже місцеві бюджети перевищили за розміром 15% ВВП України. Органи місцевого самоврядування перестали бути «соціальними касами» винятково з виплат зарплати кільком працівникам сільради. Вони стали повноцінними органами, що впливають на розвиток своїх територій. Переконаний: уся карта України в 2020 році має бути заповнена кордонами об’єднаних громад – з новими можливостями і системою управління. Разом з тим, на жаль, не завжди відбувається раціональний перерозподіл отриманих бюджетних ресурсів. Часто однією з основних причин є дублювання повноважень, що призводить до суперечностей та поглиблює непорозуміння. Очевидним є і те, що районна влада все менше впливає на діяльність та розвиток території. А найголовніше: на субрегіональному рівні послаблюється основне завдання району – представництво спільних інтересів громад. Оскільки до об’єднаних територіальних громад переходить більше повноважень районних рад та райдержадміністрацій і вони отримують прямі міжбюджетні відносини та ресурси, зникають підстави для спільного представництва інтересів громад на районному рівні».

Участь у брифінгу також взяли В’ячеслав Негода, перший заступник міністра регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ України, який інформував про державну політику впровадження другого етапу реформи децентралізації, та Даніель Попеску, керівник департаменту демократичного врядування Ради Європи, котрий розповів про підтримку Радою Європи подальших процесів реформи децентралізації в Україні.    Зокрема, В’ячеслав Негода наголосив: «Вирішення питання про утворення, поділ, розмежування районів у жодному разі не може бути виключно механічним, а має бути обґрунтованим із точки зору високого рівня отримання послуг жителями територій. У свою чергу нові райони можуть стати ефективними лише  за умови ефективної влади, що їх очолюватиме». Даніель Попеску зазначив: «Україна – складна і велика країна для впровадження реформи децентралізації. Ми готові надавати консультативну підтримку щодо шляхів та способів реалізації реформ.  Сам процес об`єднання громад є найважчим етапом з усього процесу реформування. І найдовшим у часі. Країни  Європи мали 10 років на формування територій так званих ОТГ і не всі мали успіх. Тому європейських стандартів у цій сфері не існує». Разом з цим керівник департаменту демократичного врядування Ради Європи надав свої пропозиції, а саме: райони потрібно формувати на територіях, які б забезпечували їхню же спроможність в економічному саморозвитку та функціональному наповненні, а також належному рівні надання послуг населенню. Процес утворення має бути максимально відкритим, тому консультації, обговорення – обов’язковий елемент процедури. 

 


Джерело: Тижневик "Номер один"
Мітки: , , ,





Новини
26 Квітня
25 Квітня
24 Квітня
Що ви очікуєте у 2024 році в Україні?
Погода
Реклама
Ua News media group
Партнери
Тестовий банер 2
Найпопулярніше