Найсвіжіше:
• На Тернопільщині сталися зміни у керівному органі місцевого самоврядування • Бучацький «Колос» заявився на сезон-2024: з наддосвідченим захисником, чемпіоном області та молодими талантами • У центрі Тернополя тимчасово не буде газу – відома причина  • На Харківщині загинув прикордонник з Тернопільської області • Від розумних візків до покоління Альфа: 5 головних тенденцій у роздрібній торгівлі 2024 року • Частина Тернопільської області сьогодні буде без світла • Запросила злодія додому: чоловік накриміналив на Бережанщині та втік у сусідню область  • Які модні літні костюми цього сезону? • Футбольний сезон-2024: кадрова революція у триразового срібного призера чемпіону Тернопільщини • Тернопільська мерія дофінансувала на 7 мільйонів одне з комунальних підприємств • Mercedes-Benz GLC: особливості та переваги моделі • Американському сенатору присвоєно звання почесного громадянина міста на Тернопільщині • Уродженець росії викинув валізу з тілом матері в Тернополі і намагався сховатися в Одесі • На Шумщині в результаті займання авто загинув 36-річний чоловік • Гравців, які мають 17 титулів чемпіонів Тернопільщини, заявив заліщицький «Дністер» • Ухилянт із Хоросткова, щоби не йти в тюрму, добровільно пішов до ЗСУ • Міноборони – про повістки за кордоном і чи встигнуть розробити електронний кабінет • Революція в кулінарії: суші бургер • Обмеження прав українців за кордоном вигідне лише нашому ворогу, – нардеп • Як вибрати клініку для ведення вагітності • За вчинення домашнього насильства жителю Зборова загрожує два роки тюрми • На два дні у Тернополі перекриють одну з головних промислових вулиць міста  • Житель Бережанщини постане перед судом за тяжкі тілесні ушкодження, що спричинили смерть потерпілого • Щемлива історія 22-річного воїна з Тернопільщини, який вижив після “скидання” вибухівки з дрона • Частина Тернопільської області буде без світла – стала відома причина
rss

Відмільйонерів до «безхатченків»: що ховається у деклараціях депутатів Тернопільської міськради


Опубліковано: 9 Травня 2017р. о 12:02


23231Одним із досягнень громадськості останніх років стала відкритість та доступність інформації, зокрема, декларацій чиновників та депутатів. Перевірка відповідності цих декларацій різноманітним реєстрам, інформації в соціальних мережах та ЗМІ дозволяє скласти досить чітке розуміння, наскільки відповідальними та законослухняними є люди, які взялися керувати Тернополем.

Не подав декларації – штраф!

Е-декларування добряче розв’язало руки громадському сектору, який тепер має можливість досліджувати статки народних обранців ширше та значно простіше. Приміром, з року в рік ґрунтовний аналіз коштів депутатів міської та обласної ради проводить координаторка кампанії “Стеж за грошима” ЧЕСНО у Тернополі Юлія Ковальчук, яка цього року люб’язно погодилася спільно з журналістами «Номер один» проаналізувати, що ж задекларували депутати міської ради Тернополя.

Юлія обіцяє, що найближчим часом їх організація оприлюднить детальний огляд статків міських народних обранців, а поки що готова ексклюзивно зазирнути за куліси електронного декларування з нами.

Тим паче, що декларації депутатів ще зовсім свіжі, адже термін їх подачі збіг буквально нещодавно, 1 травня, відповідно заробітки майже усіх народних обранців віднедавна знаходяться у відкритому доступі.

Щоправда, не для всіх терміни мали суттєве значення. Приміром, один депутат міськради все ж не подав е-декларації. Мова йде про висуванця від партії “Народний контроль” Романа Ляховича.

– Я хворів, нездужав. З понеділка після свят виходжу на роботу й обов’язково подам її, – прокоментував руху «Чесно» пан Ляхович.

А от “тимошенківець” Володимир Гринда хоч і подав декларацію, але із запізненням, вже після терміну, визначеного законом. До речі, за несвоєчасне заповнення електронної декларації передбачено штраф від 850 до 1700 грн. (50-100 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян). За даними Юлії Ковальчук,  Гринда та Ляхович не подали своїх декларацій до міської ради і минулого року.

ТОП найбільших доходів

До списку депутатів з найвищим доходом у 2016 р. увійшли двоє осіб, які, за словами Юлії Ковальчук, займали такі ж позиції у 2014 та 2015 роках. Це Олег Нитка та Іван Сороколіт.

Очолив рейтинг Олег Нитка із фракції “Самопоміч”.Він заробив понад 1,7 млн. грн. Чоловік є приватним підприємцем, з кожним роком його дохід зростає, депутат у 2016 році заробив удвічі більше порівняно з 2015-им.

Окрім доходів, депутат має заощадження: 20 тис. доларів готівкових коштів та 45 тис. грн. на банківських рахунках. Також у грошових активах Нитки задекларовано 30 тис. доларів, які він позичив третім особам. У власності депутата 2 земельні ділянки, квартира, гараж, садовий будинок та автомобіль «TOYOTA PRADO».

Наступним у списку є Володимир Бліхар, голова фракції “Народний контроль”. Цікаво, що його дохід збільшився у 5 разів, порівнюючи з 2015 роком.

Зазначимо, що ТзОВ “Тервікнопласт”, де Бліхар є директором, у 2016 році отримало виторгу на тендерах близько 1,5 млн. грн., найбільшими замовниками були управління освіти і науки Тернопільської міської ради та навчальні заклади міста. Дружина депутата у 2016 р. задекларувала 3 транспортних засоби, права на які набула у минулому році: вантажний автомобіль ЗИЛ-431812, водний засіб «BRP Speedster 200 Wakeт» та легковий автомобіль «BMW X5», проте депутат не зазначив витрати на придбання у видатках.

До слова, вся нерухомість і транспортні засоби перебувають у власності дружини – Олени Абакумової.

Андрій Газилишин задекларував із членами сім’ї 916 тис. грн. доходів. Депутат є засновником підприємства “Медіа-Т”, яке займається торгівлею.Сім’я депутата володіє двома земельними ділянками, житловим будинком, квартирою, автомобілем ВАЗ-2110та орендує магазин на центральному ринку. На банківських рахунках у депутата близько 262 тис. грн.

Доходи сім’ї депутата Івана Сороколіта склали 887 тис. грн. Окрім депутатства, він, між іншим, є директором комунального підприємства “Тернопіль Інтеравіа” та підприємцем. Левову частку сімейних прибутків складає дохід від зайняття підприємницькою діяльністю. У власності Сороколіт має квартиру, земельну ділянку, гараж та автомобіль. На банківських рахунках та готівкою сумарно «лежить» 1,5 млн. грн.

ТОП-5 грошових активів

До грошових активів належать готівкові кошти, за словами Ковальчук, чи кошти, розміщені на банківських рахунках, внески до кредитних спілок та інших небанківських фінансових установ, у тому числі до інститутів спільного інвестування, кошти, позичені суб’єктом декларування або членом його сім’ї третім особам, активи у дорогоцінних (банківських) металах, інше. У ТОП-5 цієї категорії потрапили депутати з мільйонними активами. Зокрема, першість здобула народна обраниця від Радикальної партії Оксана Яциковська, яка задекларувала сумарно майже 7 млн. грн. За нею йде депутат від «БПП» Юрій Смакоуз, який показав готівки понад 2 млн. грн. Останнє місце в п’ятірці склали активи народного обранця від «Самопомочі» Андрія Грицишина. У нього трохи більше мільйона гривень. 

23232«Безхатченки»

«Безхатченками» міської ради є “свободівці” Роман Торожнюк, Назарій Редьква та лідер фракції “Батьківщина” Андрій Артимович. Така ж ситуація у цих депутатів була і в декларації за 2015 р.

– Суть декларації і полягає у тому, щоб суспільство знало (без вказання особистісних даних), який спосіб життя веде декларант. Можливо, депутати не зрозуміли, що навіть не маючи приватної власності, окрім місця реєстрації, все одно треба вказувати, якою саме житловою нерухомістю ти користуєшся для прожиття і на яких правах (оренда, інше користування і т.д.). Що корисного зробить для виборців депутат, який не може влаштувати власного побуту та/або не вміє правильно заповнити елементарну декларацію? Відповідь на це запитання залишаємо для кожного з вас, – коментують представники ВО “Автомайдан”.

Андрій Артимович минулого року коментував руху «ЧЕСНО», що проживає у тещі. Проте він мав це зазначити в декларації.Крімтого,Артимовичзадекларував 752 тис. грн. готівкових коштів. Доходи сім’ї депутата склали близько 212 тис. грн., з них основна частина – це заробітна плата його і дружини. Також у декларації значиться 5 тис. грн. як дохід від продажу рухомого майна. В декларації за 2015 р. він зазначав, що володів автомобілем ВАЗ-21099, а влітку 2016 року продав його Руслану Попілю, який працює поліцейським водієм ГУНП в Тернопільській області. Цікаво, що ринкова ціна автомобіля в рази вища від зазначеної у декларації вартості.

Судячи з вищесказаного, депутати міської ради Тернополя, яких, нагадаємо, всього 41 (включно з міським головою), переходять у крайнощі: над статками одних «ридати» хочеться, із заробітків інших, навпаки, брати приклад.

Попри те, що народні обранці не отримують зарплатні за свою депутатську діяльність, справи у деяких йдуть геть непогано. Мабуть, уже в наступному номері газети «Номер один» ми зазирнемо «у кишені» депутатів Тернопільської обласної ради. Тим паче, що,за словами Юлії Ковальчук, там теж є ряд не менш цікавих нестиковок та неймовірних збігів.

Далі буде…


Джерело: Тижневик "Номер один"





Новини
26 Квітня
25 Квітня
Що ви очікуєте у 2024 році в Україні?
Погода
Реклама
Ua News media group
Партнери
Тестовий банер 2
Найпопулярніше