Найсвіжіше:
• Війна за приміщення Бережанської рятувально-водолазної станції • На Тернопільщині вперше за останні кілька десятиліть відбулися офіційні змагання з кінного спорту • Лікар-невролог Марія Шкробот: «У світі близько 50 мільйонів людей хворіють на деменцію, найпоширенішою формою якої є хвороба Альцгеймера» • Тереболянська «Нива» – краща футбольна команда області • За 30 років в Україні вкрали 5 мільйонів гектарів землі • ТОВ «Тернопільелектропостач» – нова компанія на ринку електроенергії • Щодо ситуації із виявленими печатками ДВК в Тернопільській ТВК, розповів Ігор Процик • «Нива» уперше в історії виграла в «Чорноморця» на його полі • Концепцію покращення дорожнього трафіку презентували у Тернополі • Навчання студентів ЗУНУ за програмою академічних обмінів DAAD • На Тернопільщині планують створити геологічний заказник • Гороскоп на тиждень із 26 жовтня по 1 листопада 2020 року • Об’єкти «Великого будівництва» готують до відкриття • Листопаде листопаде, чи зустрінеш ти нас заморозками? • Водій маршрутки переїхав пенсіонерку – і знову сів за кермо • У Тернопільській громаді голосуються за проєкти «Громадського бюджету-2021» • Віктор Овчарук став керівником обласного перинатального центру «Мати і дитина» • Як пройшли місцеві вибори на Тернопільщині? • Українців очікує значне підвищення ціни на газ • Анонси газети «Номер один» від 28.10.2020 р. • Майже півтори тисячі роботодавців Тернопільщини вже мають власні «електронні кабінети» • Де на Тернопільщині не буде світла • Сучасну студію робототехніки відкрили у Підволочиську за сприяння «Контінентал Фармерз Груп» • Чи обов’язково вкривати кущі троянди на зиму • Коли садити часник на зиму?
rss
У Зарваниці з’явився «Український Єрусалим»

Опубліковано: 31 Серпня о 11:5227 серпня під час Успенської прощі до Марійського духовного центру «Зарваниця» особисто предстоятелем УГКЦ, Блаженнішим Святославом здійснено освячення культової споруди «Український Єрусалим» – копії комплексу споруд Святої землі, зокрема Гробу Господнього.

Унікальний культовий комплекс споруджено за чотири роки

Ідея його створення виникла, коли архієпископ і митрополит Тернопільсько-Зборівський Василій Семенюк та отець Володимир Фірман відвідали Німеччину і в місті Айштадті побачили копію Гробу Господнього.

– Далі відбувся практичний крок. Митрополит Василій благословив делегацію від Тернопільсько-Зборівської архієпархії на поїздку до Святої землі. Там ми мали зустріч із кустодієм (хранителем) Святої землі – отцем Фраческо Паттоном, від якого отримали благословення та дозвіл на будівництво в Україні насамперед копії Гробу Господнього. Під час цієї поїздки познайомились також з отцем Сергієм, який відповідальний за архітектурні споруди Святої землі. Нам показали Гріб Господній, архівні матеріали, як він змінювався, адже з історії знаємо, що той неодноразово руйнувався і знову відбудовувався, – розповів референт зовнішніх зв’язків Тернопільсько-Зборівської архієпархії УГКЦ отець Іван Січкарик, котрий був членом делегації, яка їздила в Єрусалим.

Коли тернопільська делегація повернулася в Україну, розпочалися роботи з будівництва Гробу Господнього. Було це в 2014 році.

– Потрібно було пристосуватися до українських умов і реалій, адже Гріб Господній не є накритий і знаходиться у храмі, через це необхідно було зробити відповідне накриття. Для цього використали камінь-вапняк травертин із кар’єрів Бережанщини, який не тримає вологості. Два роки тривало спорудження Гробу Господнього, а коли роботи підходили до завершення, приходили паломники і казали, щоби не зупинятися на будівництві тільки Гробу, а зробити щось більше, і пропонували свої ідеї, – пригадує отець Іван.

Від цих пропозицій до їхнього втілення в життя пройшло ще два роки. І ось нині в Зарваниці постав унікальний комплекс «Український Єрусалим», який вміщає у собі копії найбільших християнських святинь Святої землі. Це  Голгофа – гора, на якій розіп’яли Ісуса Христа; Оливний город, де Ісус молився перед арештом; сходи Покаяння, якими Ісус Христос підіймався на суд до Пилата. Посередині величного комплексу розміщена купіль Ветезда, де оздоровлювалися хворі. Справа знаходяться Левові (Ліонські) ворота, одні з воріт, які ведуть у місто, та вежа Давида, яку впродовж століть ніхто не зміг підкорити. А центральною спорудою комплексу є копія Гробу Господнього. Все місце оточене мурами, які відображають оборонні мури Єрусалима.

– Входячи у комплекс «Український Єрусалим», паломнику в певний спосіб можна пережити насамперед зустріч з Ісусом Христом через унікальні споруди, які там є. Кожна з них має своє біблійне розуміння. Не кожен паломник знає, що означає та чи інша споруда, тому на них розміщені таблиці з назвами, а під ними – цитати зі Святого письма, щоби людина внутрішньо, у своїй душі, могла зробити відповідний зв’язок і пережити подібно, як це відбувається під час Хресної дороги, – зауважив отець Січкарик.

Кожний християнський народ прагне мати певні святині, щоби відчувати духовний зв’язок зі Святою землею. Тепер такий зв’язок є і в українців. 

– Упродовж історії християнства ми бачимо, як кожна людина прагне доторкнутися до тих місць, де Господь-спаситель ступав, де він перебував та навчав. І тому присутність у Зарваниці цього комплексу, зокрема копії Гробу Господнього, – це важливий момент зростання у вірі для кожного українця, який туди прийде. Щоби він якщо не у спосіб фізичний безпосередньо на Святій землі (хто не має такої можливості), то принаймні в Зарваниці міг доторкнутися, побачити, уявити, і через це віра його має завжди зростати, – зазначив отець Іван Січкарик.

Камінь з Єрусалима вмонтували в копію Гробу Господнього у Зарваниці

На освячення «Українського Єрусалима» прибула делегація зі Святої землі на чолі з кустодієм (хранитель, страж) Святої землі отцем Фраческо Паттоном, а також його вікарієм – отцем Доброміром Яштою, які з собою привезли частину каменя із Гробу Господнього, який вмонтували в копію споруди у Зарваниці.

– Подільська святиня Марійський духовний центр у Зарваниці збагатилася ще однією спорудою – «Українським Єрусалимом». Для всього українського народу це велика і непересічна подія, яка допоможе паломникам, які прийдуть до Зарваниці, доторкнутися до Святої землі, відчути свою духовну єдність зі святими місцями. Тут також відбуватиметься момент духовного виховання, пережиття, усвідомлення, розширення світогляду. Багато людей, читаючи святе письмо або відвідуючи святі літургії, часто чують про місця, до яких торкався Ісус Христос. Важливо, щоби людина мала не просто собі якусь картину, а до кінця розуміла, про що йдеться. Ці споруди – це перший етап для паломників прийти у Зарваницю, наступний крок – практичне усвідомлення і реалізування цієї віри на щодень, коли вони повернуться до своїх домівок, – зазначив на освяченні «Українського Єрусалима» Блаженніший Святослав.

За інформацією духовенства, всі роботи зі спорудження «Українського Єрусалима» виконувалися виключно українськими майстрами, які професійно підійшли до своєї роботи. Над будівництвом цього унікального об’єкта працювали десятки робочих із різних куточків Тернопільщини та інших областей. Усі вони були нагороджені подячними грамотами та срібними натільними хрестами із рельєфним зображенням Гробу Господнього на згадку про нелегку працю, виконану на Божу славу.

– Висловлюю подяку всім людям, які захотіли, щоби цей комплекс постав, та своїми внесками і пожертвами доклалися до його спорудження. Також вдячний волонтерам – мирянам та священикам, які приїжджали у Зарванцю, щоби  послужити при тій великій історичній події. І насамкінець хочу подякувати всім людям, які молилися за спорудження «Українського Єрусалима», адже все відбувалося без затримок як щодо роботи, так і матеріалів, – сказав архієпископ і митрополит Тернопільсько-Зборівський Василій Семенюк.  


Джерело: Тижневик "Номер один"Новини
30 Жовтня
29 Жовтня
28 Жовтня
Який варіант міграції Ви розглядаєте для себе?
 • Виїхати на заробітки з метою залишитися за кордоном назавжди 47%, 20 votes
  20 votes 47%
  20 votes - 47% of all votes
 • Не думаю про еміграцію і заробітки. Комфортно працюю в Україні 26%, 11 votes
  11 votes 26%
  11 votes - 26% of all votes
 • Поїхати на кілька років, заробити необхідну суму і повернутися 16%, 7 votes
  7 votes 16%
  7 votes - 16% of all votes
 • Сезонні роботи на місяць-два 12%, 5 votes
  5 votes 12%
  5 votes - 12% of all votes
Total Votes: 43
Вересень 19, 2018 - Квітень 30, 2019
Voting is closed
Погода
Відео
Партнери
Тестовий банер 2
Найпопулярніше
Юридична консультація

Шановні читачі «Номер один»!

Запрошуємо Вас скористатися онлайн-консультацією юриста нашої редакції – адвоката Анатолія Омеляновича Мовчана.

Детальніше