Найсвіжіше:
• Сучасну студію робототехніки відкрили у Підволочиську за сприяння «Контінентал Фармерз Груп» • Чи обов’язково вкривати кущі троянди на зиму • Коли садити часник на зиму? • Салат із куркою та мандаринами «Смакотулька» • Залишайте на грядках коріння капусти і помідорів до весни • Які квартири обирає покоління Z? • Чи такий хороший господар, як його рекламують: успіхи та провали тернопільського мера за 10 років • Класичний університет Тернополя взяв участь у Всеукраїнському проєкті «Озеленення України» • Працівники медичної галузі Тернопільщини отримали державні нагороди • Громадський діяч Катерина Фурик: «Величезна кількість рішень, особливо земельних і майнових, проходять кулуарно без обговорення з громадськістю» • Керівник політичної партії «Правий сектор» на Тернопільщині Назар Сарабун: «Ми – єдина партія, яка гартувалася під обстрілами «градів» та досі зберегла свою структуру ще з 14-го року» • Богдан Яциковський: «На цих виборах має перемогти Україна!» • 7 цікавих фактів про майбутнього мера Тернополя Віктора Гевка • 25 жовтня вирішується доля країни. Прийди на місцеві вибори і проголосуй! • У Тернопільській університетській лікарні проводитимуть операції на серці новонародженим • Віктор Овчарук: «Якщо люди не будуть брати участі у виборах, то вони втрачають своє право вимагати чогось у місцевої влади» • ГОРОСКОП • У Тернополі відбулося представлення перших офіційних змагань із кінного спорту «BAYKOV CUP-2020» на честь Леоніда Бицюри • Програма кандидата в мери Тернополя «Горизонт-2025»: що потрібно місту, знає Леонід Бицюра • Ловіть останні сонячні промені • Які шанси для Тернопільщини відкриває перемога Івана Чайківського на обласних виборах? • Безвіз для українських товарів • Анонси газети «Номер один» від 21.10.2020 р. • Син у батька позичив картоплю та обікрав мачуху • Головний лікар онкодиспансеру Леонід Шкробот: “У людей немає цінності власного здоров’я, то про що можна говорити?”
rss
У Великому Глибочку борються за п’ять сіл

Опубліковано: 7 Серпня о 12:00ivasechko

Великоглибочецька громада воює за п’ять населених пунктів. Як розповідає член виконкому сільської ради Василь Івасечко, села, які мали до них приєднати, планують віднести до Озернянської громади. Причому самі люди проти такого обєднання. В обласній адміністрації жодних проблем у тому не бачать. Мовляв, нехай села нададуть рішення рад про бажання приєднатися до тої чи іншої громади – і питання вирішене.

Як розповів «Номер один» Василь Івасечко, за попередніми розрахунками, п’ять населених пунктів, серед яких села Висипівці, Кокутківці, Нестерівці, Серединці та Воробіївка, планували приєднати до Великоглибочецької громади. Минулого року навіть було досягнуто попередньої домовленості, однак коли дійшло до справи, усе змінилося.  

– Минулого року сесії сільських рад прийняли рішення про надання згоди на входження до Великого Глибочка, – розповідає Василь Івасечко. – А зараз їх планують приєднати до Озерної. Хоча серед людей проводили опитування. Цікавились, куди саме вони хочуть: до Глибочка чи Озерної? Були й такі, що не визначились. Загалом опитали понад 90% населення. За винятком Нестерівської сільської ради. Там є 300 виборців, а зібрано 182 підписи. Законодавство говорить, що об’єднання здійснюється лише в межах району. Колись Глибочок був районним центром. До крайньої точки – всього 13,5 км. Із сіл до нас є пряма дорога, а до Озерної треба добиратися через поле. Нас запитують, для чого нам ці бідні села, а я відповідаю, що там люди багаті духовно.

Представник громади заявляє, що населений пункт має хорошу інфраструктуру, здатну забезпечити всі потреби людей. Школа розрахована на 700 дітей і можна організувати доїзд.

Чому так сталося, що людей без їхньої згоди приєднують до іншої громади, «Номер один» запитала  у начальника управління містобудування та архітектури ОДА Володимира Харченка.

– Обласною адміністрацією проведено роботу щодо підготовки пропозицій до перспективного плану об’єднаних територіальних громад, – каже спеціаліст. – Визначено певний алгоритм цієї роботи. Обрано центри потенційних громад, навколо яких можуть утворитися нові. Великий Глибочок потрапив у перелік 23 пунктів.

Розпочалася робота щодо проведення консультацій з уповноваженими представниками органів самоврядування, що передбачено методикою формування громад. У них брали участь спеціалісти обласної адміністрації, Офісу реформ, обласні депутати та всі бажаючі. Голови районних адміністрацій спільно з головами районних рад запрошували до себе керівників органів місцевого самоврядування і вивчалася думка громад щодо можливого об’єднання. За результатами цих консультацій вносились загальні пропозиції на обласну робочу групу щодо можливості формування нових громад.

Фахівець визнає, що проект перспективного плану, який хотіли затвердити на минулій сесії обласної ради, не є ідеальним. Існують різні думки та бачення окремих частин населеного пункту, деяких сіл, сільських рад. Проводилось опитування в окремих населених пунктах, у результаті яких думка людей розділяється. Половина села хоче в одну громаду, інша половина – в другу.

– Остаточне рішення щодо входження до тої чи іншої громади залишається за людьми. Якщо сільська рада каже, що вона не згідна, то ми не можемо її примусово приєднати. Наприклад, у Зборівському районі є сільська рада, яка включена до складу Озернянської територіальної громади. Але вона не згідна з таким рішенням. Тож рада голосує за приєднання до  Глибочанської громади і ми зобов’язані врахувати цю пропозицію, – каже Володимир Харченко.  – Більше того, за наполяганням пана Івасечка, до складу громади було включено Плотичу, Чистилів та Івачів. Днями вони принесли до нас рішення, відповідно до яких відмовляються входити до громади, і виявили бажання увійти до Байковецької громади. Ми знаємо, що громади провели подворове опитування, і врахуємо його результати. Однак для нас вирішальним є рішення сільської ради.

Василь Івасечко стверджує, що це лише на словах усе так гладко, а на практиці є проблеми. Мовляв, сільські голови роблять так, як їм каже владна вертикаль, а люди не можуть протидіяти владі. Це маленькі населені пункти, де всі один одного знають. Тож відкрито йти проти сільської ради не можуть.

– Ми визнаємо, що є дискусійні питання,- каже пан Харченко. – Цей процес буде тривати доти, поки громади не об’єднаються у повному обсязі по всій території. Ми пам’ятаємо про наявність різних пропозицій частини населеного пункту і розглядатимемо кожен випадок індивідуально. Минулого року всі громади, які першими йшли на вибори, мали бонус. Міністерство регіонального розвитку дозволило проводити вибори, навіть якщо процедура формування не зовсім відповідали методиці. Але зараз у перспективному плані виправляємо ситуацію.

До слова, перспективного плану територіальних громад сесія облради поки не прийняла. Тож питання Великоглибочецької громади залишається відкритим.

Зоряна Гарасимів


Джерело: Тижневик "Номер один"Новини
26 Жовтня
25 Жовтня
24 Жовтня
23 Жовтня
22 Жовтня
21 Жовтня
Який варіант міграції Ви розглядаєте для себе?
 • Виїхати на заробітки з метою залишитися за кордоном назавжди 47%, 20 votes
  20 votes 47%
  20 votes - 47% of all votes
 • Не думаю про еміграцію і заробітки. Комфортно працюю в Україні 26%, 11 votes
  11 votes 26%
  11 votes - 26% of all votes
 • Поїхати на кілька років, заробити необхідну суму і повернутися 16%, 7 votes
  7 votes 16%
  7 votes - 16% of all votes
 • Сезонні роботи на місяць-два 12%, 5 votes
  5 votes 12%
  5 votes - 12% of all votes
Total Votes: 43
Вересень 19, 2018 - Квітень 30, 2019
Voting is closed
Погода
Відео
Партнери
Тестовий банер 2
Найпопулярніше
Юридична консультація

Шановні читачі «Номер один»!

Запрошуємо Вас скористатися онлайн-консультацією юриста нашої редакції – адвоката Анатолія Омеляновича Мовчана.

Детальніше