Найсвіжіше:
• В Україні вводять нові санкції проти найбагатшого уродженця Тернопільщини • Від сьогодні через Тернопіль почав курсувати новий поїзд до Карпат • Завтра Тернопільщину чекає погодна небезпека • Засудили шахрайку, яка хотіла нажитися на потерпілих від ракетного удару в Тернополі • У Тернополі та громадах знову змінили черги вимкнення світла • На Тернопільщині судитимуть шістьох осіб за збут наркотиків і незаконний обіг зброї • Біля Старого парку в Тернополі збудують новий ЖК на 4-10 поверхів • На Тернопільщині судитимуть інженера за неякісний ремонт дороги • До суду направлено справу спільників, які привласнили кошти на ремонті приміщення ДСНС на Тернопільщині • На Кременеччині п’яний водій збив неповнолітню дівчину • На Запоріжжі останній бій прийняв воїн з Тернопільщини • На Запоріжжі загинув молодший сержант з Бережанщини • На Тернопільщині жінка спалила живцем коханку чоловіка • Масштабна пожежа на Гусятинщині: важкі опіки отримав чоловік • Біля Зборова хочуть збудувати пам’ятний дім чеським воїнам • Тернопільська молодь провела добу в камерах колишнього слідчого ізолятору КДБ • Как выбрать оборудование для малого производства бетонных изделий • 26-річна мешканка Борщева видурювала гроші у знайомих • На Тернопільщині сесія облради не збиралася 8 місяців! • Районний онколог з Тернопільщини вимагав за довідку $1,5 тис • На Харківщині помер військовий з Тернополя • Спочив у Бозі чиновник Тернопільської мерії • На Дніпропетровщині загинув солдат-навідник з Тернопільщини • У Тернополі на пішохідному переході збили жінку • Два роки у ворожому полоні: воїна з Тернопільщини нагородив Головнокомандувач
rss

У Бережанах дитячий санаторій «обріжуть» наполовину

У Бережанах дитячий санаторій «обріжуть» наполовину


Опубліковано: 27 Жовтня 2016р. о 15:51

s1У Бережанах удвічі планують зменшити кількість ліжок в обласному дитячому гастроентерологічному санаторії. Відповідне рішення прийняло управління охорони здоров’я ТОДА. Колектив стурбований такою ситуацією, адже зменшення ліжко-місць потягне за собою скорочення працівників.

Днями колектив бережанського дитячого санаторію звернувся в управління охорони здоров’я ТОДА з проханням скасувати розпорядження, яким заплановано суттєво скоротити кількість ліжок у закладі. Інакше люди погрожують масово приїхати в обласний центр і відстоювати свої права. Працівники згідні оптимізувати заклад, але не в таких масштабах. Вони пропонують скоротити 30 ліжок замість півсотні запланованих.

Бережанський обласний дитячий гастроентерологічний санаторій функціонує протягом 70 років. Тут весь рік оздоровлюються, лікуються та одночасно навчаються багато дітей різних категорій: сироти, напівсироти, діти з малозабезпечених та багатодітних родин з усіх районів Тернопільської області. Протягом канікул у закладі щорічно на оздоровленні перебувають діти Бережанської обласної комунальної загальноосвітньої школи-інтернату та Новосільської обласної комунальної спеціальної загальноосвітньої школи-інтернату. За період 2015 року план ліжко-днів виконано на 75%.

– Санаторій  у повній мірі забезпечений кадрами, які відповідають займаним посадам відповідно до кваліфікаційних категорій, та відповідною матеріально-технічною базою, – йдеться у зверненні трудового колективу. – Враховуючи ситуацію, що склалася, та розуміючи необхідність оптимізації, просимо провести скорочення ліжкового фонду 30 ліжок, оскільки запропонований раніше варіант оптимізації на 50 ліжок призведе до звуження прав оздоровлення дітей різних соціальних прошарків населення і втрати основного джерела доходу багатьох працівників установи та залишить їх без засобів існування у важкий для всіх нас час. Проте навіть за умови оптимізації ліжкового фонду на 30 ліжок скороченню підлягають 15 штатних одиниць. І зважаючи на відсутність достатньої кількості робочих місць згідно з їхньою кваліфікацією на ринку праці Бережанського району їм буде надзвичайно важко влаштуватись на нову посаду, що відповідає їхньому кваліфікаційному рівню.

Крім того, працівники зазначають, що пік відвідуваності на оздоровлення припадає на літній період. Умовно кажучи, якщо протягом весни-осені у закладі одночасно лікуються близько 20 дітей, то влітку кількість бажаючих може зрости у кілька разів. Якщо скоротити ліжка, то надати послуги з лікування всім охочим санаторій не зможе. Працівники наголошують, що діти направляються на оздоровлення згідно з рішенням санаторно-відбіркових комісій і врегулювання даного питання знаходиться поза межами компетенції колективу.

У цілому колектив санаторію складається з 83 осіб. Усі вони звернулися до керівника управління охорони здоров’я ТОДА Володимира Богайчука з проханням переглянути своє рішення і вишукати кошти на подальше функціонування закладу. Колектив погоджується, що дітей поменшало і норма не виконується, однак цей показник не значний.

У департаменті своє рішення аргументують відсутністю коштів та необхідністю їх раціонального використання. Тут посилаються на дефіцит бюджету. Втім звернення колективу в «білому домі» прийняли. Про його розгляд колектив обіцяють повідомити через тиждень.

Довідка

Гастроентерологічний санаторій розгорнуто на 100 ліжок, з них: 60 – для гастроентерологічних, 10 – для ендокринологічних, 10 – для нефрологічних, 20 – для часто хворіючих дітей із захворюванням верхніх дихальних шляхів. Два спальні корпуси містять три-, чотири-, п’ятимісні кімнати. Санаторій функціонує цілорічно. Для школярів, що знаходяться на лікуванні в санаторії, відкрита загальноосвітня школа I-II ступенів.


Джерело: Тижневик "Номер один"




Новини
3 Лютого
2 Лютого
Скільки, на вашу думку, ще триватимуть активні бойові дії?
Погода
Реклама
Ua News media group
Партнери
Тестовий банер 2
Найпопулярніше