Найсвіжіше:
• Синоптики повідомили, якою буде погода на Тернопільщині на вихідні • «Поділля» з В. Березовиці у футбольному сезоні-2024: з екс-гравцями “Чорноморця”, “Поділля” та “Агробізнесу” • У Тернополі серед білого дня зникла 33-річна жінка • Громади Тернопільщини пообіцяли зібрати військовим близько 15 млн грн • Оновлення даних: хто з чоловіків мусить зʼявитися до ТЦК • «Я не герой, я людина!» – тернопільська «Пташка» з Азовсталі закрила рота хейтерам • Незаменимые кухонные гаджеты, которые сделают приготовление пищи легче и быстрее • У Тернополі поліція розшукує Андрія Скрябіна • Сигнальний пістолет: надійний засіб для подачі сигналів та забезпечення безпеки • Поради щодо вибору побутових вугільних фільтрів для очищення води • Дівчинку штовхнули в туалеті, і вона знепритомніла: поліцейські склали протоколи через булінг у школі на Тернопільщині • Заліщицькі комунальники сплатили майже пів мільйона за стихійне сміттєзвалище • У ДТП на Тернопільщині травмувався водій і його 10-річна донька • Паспортний сервіс пояснив, як чоловіки за кордоном зможуть отримати паспорти • Навчання трейдингу з нуля: чи можливо це • Лісник з Бережанщини незаконно зрубав дерева на понад 170 тис грн • Суд відправив за ґрати військовослужбовця, який у Клебанівці, що на Тернопільщині погрожував людям автоматом • Пенсіонери на Тернопільщині можуть не платити за комуналку: назвали умови • На Тернопільщині сталися зміни у керівному органі місцевого самоврядування • Бучацький «Колос» заявився на сезон-2024: з наддосвідченим захисником, чемпіоном області та молодими талантами • У центрі Тернополя тимчасово не буде газу – відома причина  • На Харківщині загинув прикордонник з Тернопільської області • Від розумних візків до покоління Альфа: 5 головних тенденцій у роздрібній торгівлі 2024 року • Частина Тернопільської області сьогодні буде без світла • Запросила злодія додому: чоловік накриміналив на Бережанщині та втік у сусідню область 
rss

Тернопільський виборець майже навпіл розділився між Зеленським та Порошенком


Опубліковано: 25 Квітня 2019р. о 10:25


Усе найцікавіше про другий тур президентських виборів на Тернопільщині

21 квітня відбулося голосування другого туру виборів Президента. У Тернопільській області вибори пройшли у п’яти територіальних виборчих округах. За даними ЦВК, явка виборців у нашій області склала понад 64%. Лідер виборчих перегонів на Тернопільщині – Володимир Зеленський. У нього 50,4% голосів. У Петра Порошенка – 46,65%, майже 3% бюлетенів визнано недійсними.

Порушення – мінімальні і вони не вплинули на волевиявлення

Спостерігачі від громадських організацій КВУ, «Опора», коаліція ГО  “За прозорі та чесні вибори”, Центр суспільних досліджень “Поліс” в один голос зазначили, що значних порушень на виборах не зафіксовано. Були дрібні: на деяких дільницях кількість кабінок для голосування не відповідала  визначеним у законодавстві нормам, інформаційні плакати розміщені не за алфавітом, також деякі дільниці були недоступними для виборців з обмеженими можливостями. На кількох дільницях інформаційні матеріали про кандидатів у Президенти були розміщені поза межами самої виборчої дільниці: 2 ДВК на 165 окрузі, 4 – на 164 та 4 – на 166 (після зауважень спостерігачів ситуацію виправлено), на деяких ДВК відмовляли спостерігачам у реєстрації, оскільки посвідчення були виписані на перший тур виборів, але після роз’яснень спостерігачі таки приступили до роботи.

Представник Комітету виборців України Ігор Ковалик розповів про всеукраїнське правопорушення, що стосувалося поширення фейку в соцмережах про заповнення бюлетеня неналежним способом. У пості в соцмережах розповідається, що під час голосування потрібно позначити одного кандидата та викреслити іншого, інформація є неправдивою. Відповідно такі дії вводили людей в оману, а бюлетень вважається зіпсованим.

Представники штабів кандидатів у Президенти також не зафіксували порушень, однак  зазначили, що на сільських виборчих дільницях трапляються випадки спроби видачі бюлетенів без паспортів.

У день другого туру виборів Президента України до відділів та відділень ГУНП України в Тернопільській області надійшло 20 повідомлень щодо ймовірних порушень вимог виборчого законодавства. Найбільше стосувалося фотографування та оприлюднення виборчих бюлетенів. За одним із таких фактів правоохоронці склали адмінпротокол за статтею 212-10 КУпАП (порушення обмежень щодо ведення передвиборчої агітації) стосовно  жительки Тернопільського району. Жінка  виклала в одній із соцмереж фото бюлетеня з відміткою на користь одного із кандидатів у Президенти. Також до правоохоронців надійшло чотири звернення  від осіб, котрі не знайшли себе у списках виборців. Задокументовано два випадки незаконної агітації.

На дільниці помер козівчанин

Не обійшлося і без неприємних та трагічних ситуацій.  Близько 10 години ранку в Козовій на виборчій дільниці, яка розташована у приміщенні школи мистецтв, раптово помер 75-річний місцевий житель. Чоловік встиг отримати бюлетень та проголосувати.  Вийшовши з кабінки, йому стало погано. До приїзду «швидкої» домедичну допомогу пенсіонеру надавав працівник поліції, який ніс службу на дільниці. Реанімаційні заходи проводили медики, проте повернути до життя чоловіка не вдалося. Причину смерті мешканця райцентру встановлять експерти.

У той же день під вечір у Шумському районі на одній із виборчих дільниць місцевий житель завдав тілесних ушкоджень поліцейському, котрий ніс там службу. Чоловік у стані алкогольного сп’яніння  вчинив скандал на дільниці, правоохоронець намагався заспокоїти хулігана. Проте останній напав на працівника поліції та вдарив його в руку йобличчя. Після чого втік. На місце події виїжджала слідчо-оперативна група, яка встановила місцезнаходження порушника та доправила його до районного відділення поліції. Наразі вирішується питання про обрання міри запобіжного заходу підозрюваному.

Особливість другого туру – низька явка виборців

Якщо говорити про перебіг голосування, то наші журналісти завітали на ряд дільничних виборчих комісій і поспілкувалися з головами, секретарями та громадянами, які прийшли проголосувати. У цілому всі вони зазначають, що активність виборців дещо нижча, ніж була в першому турі виборів, що відбувся 31 березня. Помітно збільшився потік виборців під обід, адже саме в цей час завершувалися церковні служби у храмах міста, відповідно після цього люди і прямували на виборчі дільниці цілими сім’ями і з освяченою вербою в руках.

– Наша дільниця відкрилася вчасно, голосування проходить спокійно. Було багато спостерігачів. У попередньому турі я працювала на іншій виборчій дільниці, у 9-й школі, і можу сказати, що цього разу люди більш пасивні, навіть не сподівалася на таке. На нашій дільниці було багато нових членів ДВК, які вперше беруть участь у роботі комісії, однак із покладеними обов’язками справляються, – розповіла секретар однієї з ДВК у Тернополі Валентина Лещишин.

– У порівнянні з І туром усе пройшло набагато спокійніше. Один із виборців, який пересувається на інвалідному візку і включений у список виборців, які не здатні проголосувати самостійно, приїхав на виборчу дільницю. Не знаю, провокація це була чи ні. Але він хотів проголосувати і кинути бюлетень у загальну скриньку, хоча для таких виборців призначена маленька і переносна. Врешті-решт йому вдалося порозумітися із головою ДВК. Згодом поширилась інформація про те, що цей виборець сфотографував бюлетень і виклав фото в соціальній мережі. До нас приїздили працівники поліції і відбирали пояснення у членів ДВК. Також на дільниці були двоє спостерігачів від ОБСЄ із Польщі та Сербії. Ніяких зауважень до членів комісії у них не було. На нашій дільниці 2207 виборців,  проголосували 1338, із них 706 – за Порошенка і 587 – за Зеленського, 45 бюлетенів було визнано зіпсованими. Найбільше людей завітали на дільницю після церковної служби. Вони, жартуючи, били членів виборчої комісії вербою.

У цілому не можу сказати, що явка була пасивною. На цій же дільниці я працювала й у І-му турі і можу стверджувати, що явка приблизно однакова,- прокоментувала перебіг виборчого процесу на дільниці №611093 член ДВК Тетяна Ізоткіна.

Низьку явку на виборах фахівці пояснюють байдужістю людей до політики. 

– Таке враження, що люди не лише втомилися від війни, а й від виборів теж. Можливо, не прийшли багато прихильників інших кандидатів. По селах явка більша, ніж у містах. Члени комісій уже більш освічені у виборчому законодавстві, але досі фіксуємо порушення: не розвішано (або не за алфавітом) програм кандидатів, поліція у приміщенні для виборів. Дуже мало спостерігачів. На більшості дільниць спеціально для нас заводили нові зошити для реєстрації спостерігачів. Крім нас, бачили двох спостерігачів «Опори», по одному від різних кандидатів, двоє від ОБСЄ (разом на одній дільниці), ще двоє від «преси» (реально – від штабів). Дуже дивно, особливо враховуючи те, що більшість членів комісій прийшли «на заробітки». Було три різних екзит-поли (два – в місті й один – у селі) – менше, ніж у першому турі. Місцеве самоврядування досі «пофігістично» ставиться до виборів – більшість приміщень неопалювані, багато із важким доступом для старших людей (сходи, часто на 2-й поверх). Про людей з особливими потребами не кажу – вони можуть голосувати вдома. Але молодих мам із колясками досі ігнорують – нема пандусів, – прокоментував у загальному ситуацію щодо виборчого процесу офіційний спостерігач ТВО №165 Володимир Якимів, який промоніторив 34 дільниці у 5 районах області.

«Сподіваюся, що не помилилася і мене не будуть мучити докори сумління»

Наші журналісти розпитали виборців, які таки прийшли на дільниці, чим вони керувалися голосуючи за того чи іншого кандидата.

– Я голосувала за Україну та нові можливості розвитку для неї. У першому турі зіпсувала свій бюлетень, аби його не використав хтось інший. Цього разу, мабуть, на мій вибір вплинули дебати на Олімпійському. Вони показали, хто є хто насправді. Звісно, після того, як новий Президент прийме присягу, мені б хотілося, аби він діяв рішуче та впевнено і не робив помилок свого попередника, – прокоментувала свій вибір тернополянка Тетяна Рудницька.

– Це мої перші вибори, якщо не враховувати І-го туру. Можливо, я не дуже добре розуміюся в політиці, але вибір зробила свідомо. Сподіваюся, що не помилилася і мене не будуть мучити докори сумління, – сказала 18-річна тернополянка Каріна.
– Я віддала свій голос за Зеленського. Зізнаюся, що спочатку в мене була думка зіпсувати свій бюлетень, хоча й не вважаю це проявом громадянської позиції. Але після дебатів змінила свою думку, він поводився достойно. Вірю в те, що його незаангажованість і бажання змін принесуть свої плоди, бо від Порошенка ми бачили лише обіцянки-цяцянки. Хочеться вірити, що він не підведе,- повідомила тернополянка Олена.

– Я зіпсував свій бюлетень. Мій кандидат не пройшов у першому турі. Тому я вирішив вчинити саме так. Це і є пряма демократія й можливість обирати. Про свій вибір не шкодую, хотілося б, аби у графі була ще колонка «проти всіх», – прокоментував своє рішення Андрій Зінковський.

Вікторія Ушакова


Джерело: Тижневик "Номер один"
Мітки: , ,





Новини
26 Квітня
Що ви очікуєте у 2024 році в Україні?
Погода
Реклама
Ua News media group
Партнери
Тестовий банер 2
Найпопулярніше