Найсвіжіше:
• Для автоматичної фіксації порушень хочуть створити «Екологічного інспектора» • 10 географічних брендів можуть стати офіційними • У Тернополі запрацювала «Фабрика Святого Миколая» • В Україні зміниться система реєстрації свійських тварин • Центри зайнятості Тернопілля цьогоріч стовідсотково укомплектували вакансії для 155 підприємств та установ • Підзимові посіви: переваги й недоліки • Коронавірус забрав життя 47-річного священника з Тернополя • Залишилося трохи більше місяця, щоби скористатися податковою знижкою за 2019 рік • Україна може зекономити 200 мільярдів за рахунок зменшення корупції • Винуватця аварії засудили на 3 роки • За вбивство іноземця дівчині з В. Глибочка загрожує до 15 років • Кілька мільйонів українських сімей можуть залишитися без газу • Зимових відключень електроенергії не планується • На Тернопільщині вбили громадянку Молдови • Жахлива ДТП у Тернопільському районі: діти віком 12 та 9 років потрапили до реанімації • Тернопільська «Ватра» планує освітити всі вітчизняні військові аеродроми • Перша сесія міської ради: оновлений склад комісій, злагоджене голосування та настанови від церковників • До столиці – через міста Тернопільщини • Яблука з садів Петра Гадза підкорили Великобританію • Вакцина від COVID-19: коли буде в Україні? • Андрій Баран: «За результатами нашого чемпіонату покупці орієнтуються при виборі посівного матеріалу» • Як покоління Y і Z змінює ринок нерухомості • На Зборівщині відкрили будинок сімейного типу • «Контінентал Фармерз Груп» впроваджує нову систему внесення міндобрив на своїх полях
rss
«Робота медичних закладів під час пандемії стала лакмусовим папірцем, який оголив проблеми в реформуванні галузі охорони здоров’я»

Опубліковано: 22 Липня о 11:00На цьому наголосив голова Тернопільської обласної ради, віцепрезидент Української асоціації районних та обласних рад Віктор Овчарук під час розширеного засідання двох комісій УАРОР –  з соціальної політики і з питань охорони здоров’я та комісії з питань державного будівництва й місцевого самоврядування.

На засіданні асоціації спільно з представниками МОЗ обговорювались важливі та гострі питання реформування системи охорони здоров’я та перспективи фінансування галузі на субрегіональному та регіональному рівнях.

«Питань, які потребують негайного та системного вирішення, у галузі медицини є чимало, – зазначив Віктор Овчарук під час засідання. – Одним із найбільш проблемних є те, що попередньо обрахована НСЗУ вартість медичних послуг не враховує повної собівартості їхнього надання: у повному обсязі заробітну плату як лікарів, так середнього і молодшого медичного персоналу, харчування хворого, вартість медикаментів та комунальних послуг тощо. Така ситуація може призвести до необхідності зменшення заробітної плати висококваліфікованим лікарям, звільнення середнього та молодшого медичного персоналу, що неминуче призведе до закриття лікувальних закладів, зниження доступності та якості надання медичних послуг, відтоку фахівців за кордон чи необхідності їх перекваліфікації.

Друга, не менш гостра проблема: незважаючи на численні звернення провідних фахівців психіатричної та фтизіатричної галузей, до переліку оплачуваних НСЗУ пакетів лікарських послуг не включені випадки лікування важких хронічних хворих, які не можуть за медичними показниками перебувати у соціумі чи установах соціального захисту і потребують посиленої уваги з боку держави для недопущення поширення небезпечних інфекцій чи загрози життю і здоров’ю інших людей.

На жаль, поза межами уваги НСЗУ залишилися медичні послуги, що надаються дитячими санаторними закладами, насамперед фтизіатричними. До чого це призведе? Враховуючи вкрай обмежений фінансовий ресурс місцевих бюджетів, який не збільшився у зв’язку з проведенням медичної реформи та передачею з держави повноважень з утримання закладів освіти, ані громади, ані район чи область не зможуть утримувати такі санаторні заклади, що призведе до вимушеного їх закриття і зниження якості профілактичних та оздоровчих послуг населенню, насамперед дитячому».

Соціально важливою, на думку очільника обласної ради, є необхідність невідкладно вирішити питання щодо фінансування госпіталів ветеранів війни та диспансерів радіаційного захисту населення не НСЗУ за пакетом медичних послуг, а з державного бюджету, що дозволить гарантувати ветеранам війни, учасникам АТО (ООС) та ліквідаторам аварії на ЧАЕС надання визначених законами пільг щодо медичного обстеження, лікування та реабілітації у спеціалізованих закладах на належному рівні. На сьогодні в рамках проведення реформування також проблемними є питання фінансування навчання інтернів, післядипломної освіти лікарів, пільгових пенсій медичних працівників, медичних обстежень призовників, обов’язкових профілактичних оглядів, придбання дороговартісних ліків для окремих категорій хворих (інсулін тощо).

«Актуальним питанням залишається стан забезпечення медичних закладів медичною апаратурою та обладнанням. На сьогодні він є недостатнім, а сучасна медична техніка  вкрай дорога і її придбання виходить за межі реальних можливостей місцевих бюджетів, – додав Віктор Овчарук. – І ще одне, надзвичайно важливе. Майже в кожному напрямку надання медичної допомоги у Національному переліку відсутні необхідні сучасні лікарські засоби, що входять до стандартів та протоколів лікування.  Вимога щодо необхідності 100% забезпечення пацієнтів лікарськими засобами, які включені до Національного переліку, а лише після цього – придбання ліків поза цим переліком в умовах обмеженого бюджетного фінансування унеможливлює вірогідність придбання закладами сучасних ліків.

Невирішеним є питання прийняття державних програм з боротьби із туберкульозом, онкологією, серцево-судинними хворобами тощо. Існують проблеми з функціонуванням закладів з паліативним, реабілітаційним та хоспісним видами послуг, відсутні  контракти з НСЗУ для протитуберкульозних санаторіїв… І це далеко не всі важливі та проблемні питання».

Відтак, підкреслив Віктор Овчарук, обласні ради, які є членами Асоціації, занепокоєні станом дотримання конституційних прав громадян у частині отримання якісної медичної послуги та можливим згортанням реформи медичної галузі загалом: «Стан фінансування медичної галузі цьогоріч є недостатнім, значно нижчим від рівня медичної субвенції 2019 року. Звісно, що саме звідси випливають і всі проблеми, що ставлять реформу галузі охорони здоров’я під загрозу».

Під час засідання президент Української асоціації районних та обласних рад Сергій Чернов запропонував створити спільну робочу групу профільної Комісії УАРОР та МОЗу з проблемних питань у сфері охорони здоров’я. За його словами,  така необхідність існує, оскільки досі нема чіткої комунікації між Міністерством охорони здоров’я та місцевим самоврядуванням. Робоча група напрацює рішення, що у подальшому будуть надані на розгляд як Міністерства, так і інших зацікавлених органів, особливо у контексті реформи. Представники Міністерства підтримали таку пропозицію.


Джерело: Тижневик "Номер один"
Рубрика:
Мітки: ,Новини
29 Листопада
28 Листопада
27 Листопада
26 Листопада
Як ви плануєте відсвяткувати Новорічні свята в період карантину?
 • Взагалі поїду з України 50%, 2 votes
  2 votes 50%
  2 votes - 50% of all votes
 • З друзями, дотримуючись усіх карантинних обмежень 25%, 1 vote
  1 vote 25%
  1 vote - 25% of all votes
 • Вдома, в родинному колі 25%, 1 vote
  1 vote 25%
  1 vote - 25% of all votes
 • Одягну маску та піду в гості 0%, 0 votes
  0 votes
  0 votes - 0% of all votes
 • Інше 0%, 0 votes
  0 votes
  0 votes - 0% of all votes
 • У ресторані 0%, 0 votes
  0 votes
  0 votes - 0% of all votes
Total Votes: 4
Voters: 4
Листопад 17, 2020 - Січень 10, 2021
Погода
Відео
Партнери
Тестовий банер 2
Найпопулярніше
Юридична консультація

Шановні читачі «Номер один»!

Запрошуємо Вас скористатися онлайн-консультацією юриста нашої редакції – адвоката Анатолія Омеляновича Мовчана.

Детальніше