Найсвіжіше:
• Екстрасенс Роман Шептицький: «Кожен має свій основний сценарій життя. Все ж решту можна змінити. Але коли людина не хоче докладати зусиль, а тільки ходить до екстрасенсів з надією, що хтось за неї щось вирішить, то вона все життя буде шукати крайніх у своїх невдачах» • Коли чоловік любить жінку, він полюбить і її дітей… • Фермерські господарства можуть отримати фінансову підтримку від Укрдержфонду • Яким буде навчання з 1 вересня? • Вступна кампанія-2020: що зміниться для абітуpієнтів • У Збаражі чоловік тричі спокусився «Джеком Даниелсом» • Де на Тернопільщині не буде світла • Як вирішити проблему неприємного запаху взуття: ефективні способи • За безкоштовними консультаціями до енергетиків звернулися понад 200 споживачів • Як боротися із дрозофілами? • Смертельні аварії: чому суд одних водіїв карає, а інших – відпускає? • На Тернопільщині 5 випускників отримали найвищі бали у ЗНО • Чи впаде гривня до кінця 2020 року? • “Кредит під 0%”: НБУ попереджає українців про шахрайства • Кожен господар Лановецької громади безкоштовно отримає контейнер для збору сміття • Власники дорогих авто спрямували до бюджетів Тернопільщини понад 1,5 млн. гривень • ТОМЛЕНИЙ ЯЗИК ІЗ ЛИСИЧКАМИ ТА ХРОНОМ від Оксани Вознюк • Студент, який яйцем звалив з ніг Януковича, став топменеджером УЗ • Як позбавити капусту від слимаків? Народні методи • У Тернополі стартував новий проєкт, мета якого – нагодувати тих, хто голодний • У футбольному чемпіонаті області немає явного фаворита • Спрощено підтвердження водійського стажу • У Польщі за підозрою в корупції затримали екскерівника “Укравтодору” • Вступники можуть отримати відстрочку від призову • Юний винахідник із Заліщиків отримав перемогу в міжнародному конкурсі
rss
«Робота медичних закладів під час пандемії стала лакмусовим папірцем, який оголив проблеми в реформуванні галузі охорони здоров’я»

Опубліковано: 22 Липня о 11:00На цьому наголосив голова Тернопільської обласної ради, віцепрезидент Української асоціації районних та обласних рад Віктор Овчарук під час розширеного засідання двох комісій УАРОР –  з соціальної політики і з питань охорони здоров’я та комісії з питань державного будівництва й місцевого самоврядування.

На засіданні асоціації спільно з представниками МОЗ обговорювались важливі та гострі питання реформування системи охорони здоров’я та перспективи фінансування галузі на субрегіональному та регіональному рівнях.

«Питань, які потребують негайного та системного вирішення, у галузі медицини є чимало, – зазначив Віктор Овчарук під час засідання. – Одним із найбільш проблемних є те, що попередньо обрахована НСЗУ вартість медичних послуг не враховує повної собівартості їхнього надання: у повному обсязі заробітну плату як лікарів, так середнього і молодшого медичного персоналу, харчування хворого, вартість медикаментів та комунальних послуг тощо. Така ситуація може призвести до необхідності зменшення заробітної плати висококваліфікованим лікарям, звільнення середнього та молодшого медичного персоналу, що неминуче призведе до закриття лікувальних закладів, зниження доступності та якості надання медичних послуг, відтоку фахівців за кордон чи необхідності їх перекваліфікації.

Друга, не менш гостра проблема: незважаючи на численні звернення провідних фахівців психіатричної та фтизіатричної галузей, до переліку оплачуваних НСЗУ пакетів лікарських послуг не включені випадки лікування важких хронічних хворих, які не можуть за медичними показниками перебувати у соціумі чи установах соціального захисту і потребують посиленої уваги з боку держави для недопущення поширення небезпечних інфекцій чи загрози життю і здоров’ю інших людей.

На жаль, поза межами уваги НСЗУ залишилися медичні послуги, що надаються дитячими санаторними закладами, насамперед фтизіатричними. До чого це призведе? Враховуючи вкрай обмежений фінансовий ресурс місцевих бюджетів, який не збільшився у зв’язку з проведенням медичної реформи та передачею з держави повноважень з утримання закладів освіти, ані громади, ані район чи область не зможуть утримувати такі санаторні заклади, що призведе до вимушеного їх закриття і зниження якості профілактичних та оздоровчих послуг населенню, насамперед дитячому».

Соціально важливою, на думку очільника обласної ради, є необхідність невідкладно вирішити питання щодо фінансування госпіталів ветеранів війни та диспансерів радіаційного захисту населення не НСЗУ за пакетом медичних послуг, а з державного бюджету, що дозволить гарантувати ветеранам війни, учасникам АТО (ООС) та ліквідаторам аварії на ЧАЕС надання визначених законами пільг щодо медичного обстеження, лікування та реабілітації у спеціалізованих закладах на належному рівні. На сьогодні в рамках проведення реформування також проблемними є питання фінансування навчання інтернів, післядипломної освіти лікарів, пільгових пенсій медичних працівників, медичних обстежень призовників, обов’язкових профілактичних оглядів, придбання дороговартісних ліків для окремих категорій хворих (інсулін тощо).

«Актуальним питанням залишається стан забезпечення медичних закладів медичною апаратурою та обладнанням. На сьогодні він є недостатнім, а сучасна медична техніка  вкрай дорога і її придбання виходить за межі реальних можливостей місцевих бюджетів, – додав Віктор Овчарук. – І ще одне, надзвичайно важливе. Майже в кожному напрямку надання медичної допомоги у Національному переліку відсутні необхідні сучасні лікарські засоби, що входять до стандартів та протоколів лікування.  Вимога щодо необхідності 100% забезпечення пацієнтів лікарськими засобами, які включені до Національного переліку, а лише після цього – придбання ліків поза цим переліком в умовах обмеженого бюджетного фінансування унеможливлює вірогідність придбання закладами сучасних ліків.

Невирішеним є питання прийняття державних програм з боротьби із туберкульозом, онкологією, серцево-судинними хворобами тощо. Існують проблеми з функціонуванням закладів з паліативним, реабілітаційним та хоспісним видами послуг, відсутні  контракти з НСЗУ для протитуберкульозних санаторіїв… І це далеко не всі важливі та проблемні питання».

Відтак, підкреслив Віктор Овчарук, обласні ради, які є членами Асоціації, занепокоєні станом дотримання конституційних прав громадян у частині отримання якісної медичної послуги та можливим згортанням реформи медичної галузі загалом: «Стан фінансування медичної галузі цьогоріч є недостатнім, значно нижчим від рівня медичної субвенції 2019 року. Звісно, що саме звідси випливають і всі проблеми, що ставлять реформу галузі охорони здоров’я під загрозу».

Під час засідання президент Української асоціації районних та обласних рад Сергій Чернов запропонував створити спільну робочу групу профільної Комісії УАРОР та МОЗу з проблемних питань у сфері охорони здоров’я. За його словами,  така необхідність існує, оскільки досі нема чіткої комунікації між Міністерством охорони здоров’я та місцевим самоврядуванням. Робоча група напрацює рішення, що у подальшому будуть надані на розгляд як Міністерства, так і інших зацікавлених органів, особливо у контексті реформи. Представники Міністерства підтримали таку пропозицію.


Джерело: Тижневик "Номер один"
Рубрика:
Мітки: ,Новини
28 Липня
27 Липня
26 Липня
25 Липня
Який варіант міграції Ви розглядаєте для себе?
 • Виїхати на заробітки з метою залишитися за кордоном назавжди 47%, 20 votes
  20 votes 47%
  20 votes - 47% of all votes
 • Не думаю про еміграцію і заробітки. Комфортно працюю в Україні 26%, 11 votes
  11 votes 26%
  11 votes - 26% of all votes
 • Поїхати на кілька років, заробити необхідну суму і повернутися 16%, 7 votes
  7 votes 16%
  7 votes - 16% of all votes
 • Сезонні роботи на місяць-два 12%, 5 votes
  5 votes 12%
  5 votes - 12% of all votes
Total Votes: 43
Вересень 19, 2018 - Квітень 30, 2019
Voting is closed
Погода
Відео
Партнери
Тестовий банер 2
Найпопулярніше
Юридична консультація

Шановні читачі «Номер один»!

Запрошуємо Вас скористатися онлайн-консультацією юриста нашої редакції – адвоката Анатолія Омеляновича Мовчана.

Детальніше