Найсвіжіше:
• «Поділля» з В. Березовиці у футбольному сезоні-2024: з екс-гравцями “Чорноморця”, “Поділля” та “Агробізнесу” • У Тернополі серед білого дня зникла 33-річна жінка • Громади Тернопільщини пообіцяли зібрати військовим близько 15 млн грн • Оновлення даних: хто з чоловіків мусить зʼявитися до ТЦК • «Я не герой, я людина!» – тернопільська «Пташка» з Азовсталі закрила рота хейтерам • Незаменимые кухонные гаджеты, которые сделают приготовление пищи легче и быстрее • У Тернополі поліція розшукує Андрія Скрябіна • Сигнальний пістолет: надійний засіб для подачі сигналів та забезпечення безпеки • Поради щодо вибору побутових вугільних фільтрів для очищення води • Дівчинку штовхнули в туалеті, і вона знепритомніла: поліцейські склали протоколи через булінг у школі на Тернопільщині • Заліщицькі комунальники сплатили майже пів мільйона за стихійне сміттєзвалище • У ДТП на Тернопільщині травмувався водій і його 10-річна донька • Паспортний сервіс пояснив, як чоловіки за кордоном зможуть отримати паспорти • Навчання трейдингу з нуля: чи можливо це • Лісник з Бережанщини незаконно зрубав дерева на понад 170 тис грн • Суд відправив за ґрати військовослужбовця, який у Клебанівці, що на Тернопільщині погрожував людям автоматом • Пенсіонери на Тернопільщині можуть не платити за комуналку: назвали умови • На Тернопільщині сталися зміни у керівному органі місцевого самоврядування • Бучацький «Колос» заявився на сезон-2024: з наддосвідченим захисником, чемпіоном області та молодими талантами • У центрі Тернополя тимчасово не буде газу – відома причина  • На Харківщині загинув прикордонник з Тернопільської області • Від розумних візків до покоління Альфа: 5 головних тенденцій у роздрібній торгівлі 2024 року • Частина Тернопільської області сьогодні буде без світла • Запросила злодія додому: чоловік накриміналив на Бережанщині та втік у сусідню область  • Які модні літні костюми цього сезону?
rss

Послаблення карантину: бути чи не бути?


Опубліковано: 30 Квітня 2020р. о 9:45


Кабінет Міністрів представив план виходу України з карантину. За словами прем’єр-міністра Дениса Шмигаля, його реалізація може початися вже з 11 травня. Однак умовою для цього є сприятлива епідемічна ситуація в країні. Кожен з етапів має певні умови їхньої реалізації, а також залежить від динаміки розповсюдження COVID-19. На які послаблення пішли країни Єврозони та як це відбуватиметься в Україні, читайте у матеріалі наших журналістів.

Підприємці Тернополя хочуть послаблення карантину і рівних умов

Те, що введення карантинних заходів створило незручності для населення, є очевидним. Закрилися всі крамниці, крім продуктових магазинів та аптек, торгово-розважальні центри. Не працюють нічні клуби й перукарні, скасовані концерти й театральні вистави, відмінено масові заходи. Між містами зупинилися пасажирські перевезення, а в’їзд в Україну іноземцям заборонили взагалі. І це далеко не повний список профілактичних заходів, які введено в країні. Зважаючи на те, що Тернопільщина одна з тих областей, де власного виробництва фактично немає, а люди в основному працюють у сфері надання послуг, то зрозумілим є те, що у багатьох жителів рівень доходу зменшився.

Нещодавно в Тернополі люди влаштували акцію протесту з метою скасування введеного карантину. У пікеті взяли участь кілька жителів міста, підприємців та активістів, а сам захід відбувся навпроти будівлі облдержадміністрації. На акції представники бізнесу закликали звернути увагу на те, що у населення починають закінчуватись гроші.

– Ми, підприємці Тернополя, представляємо невелику частину тернопільського харчування, маленьких і більших фаст-фудів. У нас багато працівників, а ми вже півтора місяця сидимо на карантині. Відповідно співробітники не працюють, заклади стоять, податки також не сплачуються. Ми пішли на цей крок свідомо, щоби не заражати більше людей, тримати ситуацію під контролем. Але! Одна справа, коли йдуть усвідомлено всі, а коли працює “МакДональдз” й інші заклади, а ми закриті, то це виходить не зовсім сприяння карантинним заходам, просто одних виживають, а інші можуть працювати, тому що мають великі мережі. Хочемо, щоби була справедливість – якщо не працюють, то всі, або ж усі мають право в якихось рамках працювати… Цей карантин тримати вже практично не можливо, тому що у нас і в наших працівників гроші вже практично закінчуються, – описав ситуацію місцевий підприємець Юрій.

Також присутні зауважили, що акція – не мітинг. Один із них висловив сумнів щодо реальної загрози коронавірусу і в якості аргументу нагадав статистику щодо летальних випадків у ДТП. До протестувальників прийшов і головний поліцейський області, який попросив усіх розійтися по домівках і не порушувати карантину.

Нагадаємо, що в Україні карантинні заходи ввели 12 березня.  Нещодавно уряд заговорив про вихід держави з карантину, однак термінів так і не названо. Відбуватиметься все у 4 етапи. Перший етап – контроль над поширенням. Умови – кількість нових виявлених випадків інфікування протягом 10 днів не росте або знаходиться в межах 5% щодня. Другий етап – зменшення випадків інфікування. Умови – кількість зафіксованих нових випадків зараження йде на спад протягом 10 днів. Кількість тих, хто одужав кожен день, стабільна або зростає. Третій етап – медсистема звільняється від хворих. Умови – кількість тих, що видужали, в два рази або більше перевищує кількість нових випадків упродовж 10 днів. Лікарні зайняті інфікованими менш ніж на 10%. Четвертий етап – повний контроль над вогнищами інфікування. Умови – кількість нових виявлених випадків, які не пов’язані між собою, кожен день менше 5 у кожній області протягом 10 днів. П’ятий етап – припинення внутрішньої передачі COVID-19. Умови – у країні фіксуються поодинокі випадки інфікування. Станом на 10 ранку вівторка в Україні зафіксовано 9 410 випадків COVID-19, із них 239 – смертельних.

Чехія відкриває кордони (7 449 – захворіло, 223 – померло)

 

Тим часом уже з 27 квітня відразу кілька країн поступово послаблюють карантинні заходи, введені для населення і бізнесу через пандемію COVID-19. Одними з перших на шляху до виходу з локдауну рухаються деякі країни Євросоюзу. У Чехії карантин було введено 16 березня. Це одна з перших європейських країн, в якій ввели жорсткий карантин, і однією з перших його знімає. Із 27 квітня Чехія відкрила кордони для своїх громадян. Приводом для пом’якшення карантину стало рішення суду, яке визнало раніше прийняті урядом заходи по боротьбі з розповсюдженням коронавірусу таким, що порушують закони країни. Можна виїжджати за кордон навіть у відпустку. Але кожен, хто повертається, повинен буде зробити тест і підтвердити негативний результат COVID-19 або провести два тижні на домашньому карантині. В’їзд іноземців у Чехію, як і раніше, обмежений, винятки зроблено для підприємців з Євросоюзу. З 27 квітня в країні відновлять роботу магазини площею до 2,5 тис. кв. м і автошколи. А вузи зможуть відновити навчання, але з обмеженням до п’яти чоловік у приміщеннях.

У Швейцарії (29 264 – захворіло, 1 677 – померло) та Австрії (15 357 – захворіло, 569 – померло) відкриються перукарні

У Швейцарії карантинні заходи тривали з 13 березня, в Австрії – з 19-го. Зараз ці дві альпійські республіки пом’якшують карантин. У Швейцарії з 27 квітня відновили роботу перукарі й фізіотерапевти, а також підприємства, що надають побутові послуги. Відкрити школи влада збирається після 11 травня, а ось бари і ресторани залишаться закритими як мінімум до 8 червня.

На поточному тижні пом’якшення карантинного режиму очікує й Австрію: з 1 травня відкриються магазини, перукарні, манікюрні салони і так далі. З обмеженнями відкриються і ресторани. Заклади не повинні працювати пізніше 23 години, співробітники зобов’язані носити маски, кількість відвідувачів і їхнє розташування в ресторанах теж буде суворо регулюватися, пояснив канцлер Австрії Себастіан Курц.  До середини травня можуть відкритися церкви, в яких будуть проводитись Богослужіння, але рішення буде ухвалено в залежності від динаміки числа хворих.

Литва дозволила працювати вуличним кафе (1 344 – захворіло, 44  – померло)

Литва перебувала на карантині з 16 березня. Із 27 квітня країна оголосила про пом’якшення карантинних заходів. Відкриються музеї, бібліотеки, вуличні кафе, а також перукарні й косметичні салони. На спортивних майданчиках дозволять такі види спорту, як гольф і теніс. Також відкриються зоопарки та ботанічні сади. Дещо раніше влада дозволила відкрити всі роздрібні магазини, включаючи ті, що працюють у торгових центрах. Таке рішення ухвалено одночасно з продовженням локдауну до 11 травня.
Нідерланди дозволять дітям командні види спорту (38 440 – захворіло, 4 534 – померло)

У Нідерландах карантинні заходи ввели 24 березня. Тепер же з 11 травня їх планують пом’якшити в першу чергу по відношенню до дітей. Відкриються дитячі садочки, а класи початкових шкіл будуть займатися у “півсили”: класи розіб’ють на дві або кілька груп, щоби знизити ризик захворювань. Решта учнів поступово повернуться в школи із 2 червня. У рішенні послабити карантинні заходи влада Нідерландів спирається на статистику, згідно з якою з 34 тисяч інфікованих в країні тільки 147 чоловік були молодші 14 років, із них у лікарню зверталися лише 47. З кінця травня школярам дозволять займатися спортом, включаючи командні види спорту з тілесним контактом. Учням до 18 років дозволять спорт, але тільки такий, при якому можна дотримуватись дистанції в 1,5 метра, наприклад, настільний або великий теніс.

Італія розпочала перехід до другої фази пом’якшення карантину (199 414 – захворіло, 26 977 – померло)

Італія постраждала від атаки COVID-19 найбільше у Європі. Карантинні заходи там ввели ще 8 березня. Друга фаза передбачає відновлення роботи виробництва, будівельних компаній та деяких оптових торговців із 4 травня. Через два тижні опісля має запрацювати роздрібна торгівля. Деякі підприємства, що вважаються “стратегічними” й орієнтовані переважно на експорт, можуть відновити роботу цього тижня за умови, що отримають дозвіл від місцевих префектів. Відновлення роботи дозволено за умови, що всі компанії суворо дотримуватимуться протоколів безпеки на робочому місці. Людям буде дозволено пересуватися по своїх регіонах для відвідування родичів, але масові родинні зібрання заборонено. Вимога заповнення сертифікатів з підтвердженням мети поїздки зберігається. В інші регіони поки їхати не можна, окрім робочої необхідності. Крім того, люди можуть займатися спортом індивідуально не тільки в районі своїх будинків, а й на більш далекій відстані – парки та сквери відкриються на всій території країни. Бари і ресторани знову відкриються для обслуговування на винос із 4 травня, але їжу потрібно вживати в будинку або в офісі. Повне відкриття ресторанів і барів передбачається з червня. Перукарні та салони краси повинні запрацювати з 1 червня. Із 18 травня запрацюють музеї та бібліотеки. Школи залишаться закритими до вересня. Церковні служби залишаються забороненими. 

Іспанія дозволила дітям виходити на вулицю без обмежень (229 422 – захворіло, 23 521 – померло)

В Іспанії, яка постраждала від COVID-19 чи не найбільше після Італії, суворий карантин ввели 16 березня. Днями в країні його вкотре продовжили, однак пом’якшили деякі обмеження для дітей (їм із середини березня було взагалі заборонено виходити з дому). Уряд офіційно вибачився перед дітьми за введені раніше обмеження. Першими з регіонів Іспанії вихід з локдауну планують Канарські острови. Тут не зафіксовано нових випадків захворювань із 29 березня. Подальше пом’якшення можливе у другій половині травня.

У Німеччині відкрили школи для старшокласників (158 758 – захворіло, 6 126  – померло)

Із 20 квітня в країні почали діяти деякі пом’якшені карантинні заходи. Зокрема, уряд дозволив відкрити школи для старшокласників (садки ще закриті) і магазини площею 800 кв. м. Рішення про подальше пом’якшення обмежувальних заходів влада Німеччини ухвалить не раніше 6 травня. Як пояснила канцлер країни Ангела Меркель, наслідки від введених 20 квітня дозволів на деяке пом’якшення карантину можна оцінити лише за 2 тижні.

Ізраїль дозволить роботу перукарень, салонів краси, косметичних кабінетів (15 589 – захворіло, 208  – померло)

Уряд країни ухвалив рішення про послаблення карантину, яке набуло чинності опівночі 26 квітня і діятиме до 3 травня. В країні дозволили продаж їжі в ресторанах на винос, без сидіння за столиками, роботу перукарень, салонів краси, косметичних кабінетів, включаючи лазерну епіляцію, і магазинів (окрім критих торгових центрів). При цьому деякі правила продовжують діяти, а контроль над їхнім виконанням буде посилено. Зокрема, маски повинні носити в громадських місцях усі, починаючи з 7 років. Що стосується поновлення роботи шкіл і дитячих садів, то на першому етапі дитячі садки планують поділити на дві групи приблизно по 15 дітей у кожній. Кожна група відвідуватиме садок одну частину тижня, а іншу – займатиметься в рамках дистанційного навчання. Учні старших класів продовжать підготовку до випускних іспитів одночасно з дистанційним навчанням. Зустрічі з викладачами для підготовки до іспитів будуть проходити групами по 10 осіб.

Данія (9 049 – захворіло, 427 – померло) та Норвегія (7 599 – захворіло, 205 – померло) відкрили дитячі соадки

Із 20 квітня пом’якшили карантинні заходи Данія і Норвегія. У Данії відновили роботу підприємства малого бізнесу, відкрито школи і дитячі садки. У Норвегії теж відкрилися дитсадки і школи для учнів 1-4 класів. Паралельно норвежців закликають скористатися добровільним мобільним додатком для відстеження інфікованих COVID-19.

Польща планує дозволити авіаперевезення з 9 травня (12 089 – захворіло, 570  – померло)

– Стосовно прогулянок, то, відповідно до карантинних правил, зберігається правило 2-х метрів відстані між пішоходами. Підприємства та організації повинні створити певні умови роботи. Якщо віддалено працювати неможливо, а на робочому місці є велике скупчення людей, то роботодавець повинен забезпечити засобами захисту.

Літаками планують дозволити користуватися з 9 травня. Кордони мають відкрити уже 3 травня. У торгових центрах можна працювати магазинам з: продуктами, косметикою (крім парфумів і прикрас), гігієнічними товарами, засобами для чищення, медичними та фармацевтичними виробами, будівельними товарами (на вихідних великі магазини з такими товарами закриті), пресою, продукцією для домашніх тварин.Залишаються закритими салони краси (такі послуги не можна надавати навіть вдома), готелі, ресторани, фітнес-клуби, музеї, кінотеатри, театри. Вони запрацюють в час другої і третьої фази виходу з карантину. Садки і навчальні заклади планують відкрити 24 травня, – повідомив депутат Хоростківської міської ради, який працює в Польщі Віталій Остафійчук.


Джерело: Тижневик "Номер один"
Мітки: , , , , ,

Перегляньте також:





Новини
26 Квітня
25 Квітня
Що ви очікуєте у 2024 році в Україні?
Погода
Реклама
Ua News media group
Партнери
Тестовий банер 2
Найпопулярніше