Найсвіжіше:
• У Тернополі у вікно єпархіального приміщення стріляли з пневматичної зброї • Як часто потрібно робити ультразвукове чищення зубів? • УПЦ (МП) скаржиться, що держава буде займатись “експропріацією церковних святинь” в Почаєві • 10 років тюрми загрожує жителю Львівської області, причетного до смертельної ДТП у Тернополі • У Тернополі до 15 років позбавлення волі засудили депутата держдуми росії • На війні загинув молодий нацгвардієць з Тернопільщини • Відомий співак з Тернопільщини приїхав до 84-річної мами та здивував її сюрпризом • У Чорткові відбудеться прем’єра фільму про загиблих синів учасників “Росохацької групи” • “Прадід зятя Дональда Трампа походить з Тернопільщини”, – історик Степан Колодницький • Трагічна звістка з фронту: у Курській області загинув військовий з Тернопільщини • Чому важливо знати основи першої допомоги? • «Московський» піп побив сестру загиблого військового • Більше двох років рідні чекали та вірили в диво: на Запоріжжі загинув військовий з Тернопільщини • На Донеччині загинув 51-річний військовий з Тернопільщини • Головний тренер бучацького «Колоса» Роман Курдупель: «Третє підсумкове місце – нормальний результат» • У Кременця з’явитися ще одне місто-партнер, цього разу з Канади • Чому укуси бліх становлять загрозу для людей із чутливою шкірою • Торгівлю людьми інкримінують слідчі поліції 34-річному жителю Кременця • Юнаки зі Зборова стали чемпіонами Дитячої футзальної ліги Тернопільщини (+фото) • Оштрафували перевізника, який нахамив військовослужбовцю • На Тернопільщині викрили командира, який залучив солдата для ремонту будинку доньки • Ще один воїн з Тернополя поповнив Небесне царство: останній бій прийняв на Донеччині • В автотрощі на Монастирищині зіткнулися три автівки • Стоматолога, в якого помер хлопчик при лікуванні зубів у Тернополі, відсторонили від займаної посади • Понад півроку вважався безвісти зниклим: на Донеччині загинув військовий з Тернополя
rss

Tug of war dollar money concept

Молодими мріяли про житло, а через 30 років розсварилися через квартиру


Опубліковано: 23 Грудня 2019р. о 9:35

 Заради квартири чоловік ледве не вбив свою дружину

Це тільки юним закоханим рай і у хаті з лободи. Та варто трохи пожити – помучитись у кімнатах гуртожитку чи винаймаючи житло, і подружжя починає мріяти «жити, як усі» – зручно та комфортно у затишній квартирі. Саме мрія мати власний куточок штовхнула не одного нашого земляка чи землячку вирушити на заробітки за кордон.

От і Віта (всі імена діючих осіб з етичних міркувань змінено) наважилась у далекому 1999-му шукати кращої долі в Італії. Син на той час закінчував школу, тож чоловік не заперечував, аби дружина трохи збагатила сімейний бюджет.

Як більшість українських «попелюшок», жінка прибирала помешкання та доглядала стареньких. Відтак перші зароблені долари – євро смерділи їй старечим тілом, кухонним брудом та пилом закутків. Щоправда, невдовзі почала менше бридитись і ставилася до роботи як до джерела втілити давнішню мрію.

Тим паче що через рік до неї приїхав і чоловік. Утім перші півроку їй було непереливки, оскільки Іван ніде не міг знайти роботу. Пізніше його взяли на будівництво, до того ж чоловік навчився гарно стелити плитку, тож і заробляти почав більше за дружину.

Помешкання вони винаймали дешеве, господарство жінка вела ощадливо, відтак євроцент до євроценту і незабаром наскладали не одну тисячу євро. Порадившись, вирішили, що чоловік поїде в Україну, відкриє рахунок у банку, і вони будуть передавати гроші Івановому братові, а той кластиме їх на рахунок. Варто зазначити, що незабаром до батьків приїхав і син.

І ось у 2011 р. чоловік знову їде в Україну, укладає договір з відомою у Тернополі будівельною компанією та купує двокімнатну квартиру. Подружжя настільки раділо, що вирішило не витрачати грошей, мовляв, краще за Івана ніхто ремонт не зробить. А він запросить друга й удвох вони все виконають якісно й надійно. Згодом уже в суді цей товариш-помічник засвідчить, що Іван не тільки штукатурив, стелив плитку, а й усі матеріали купував за власні кошти. У підсумку через чотири місяці ремонт було завершено.

Тим часом Віта в Італії потрапила до лікарні, невдовзі її прооперували. Ясна річ, весь цей час жінка не працювала, та й надалі лікарі категорично заборонили їй важко працювати і не радили вирушати у далеку дорогу, нехай навіть додому.

Утім незабаром чоловік знову повернувся до Італії. Однак у стосунках між подружжям з’явилася тріщина: вони почали сваритися, зникли ніжність і турбота одне про одного. Іван постійно ходив похмурий, набурмосений, чіплявся до кожного слова, повчав і робив зауваження. Тож хоча вони мешкали під одним дахом, але стали чужими людьми.

Аби менше бачитись, Віта знайшла роботу в піцерії – мила посуд, прибирала. Та варто було їй пізно вночі повернутися додому, як чоловік влаштовував сцену ревнощів.

Зрештою, наприкінці червня 2018 р. під час сварки Іван жорстоко побив жінку, у важкому стані її забрала «швидка». Переляканий домашній садист щодня провідував дружину, проявляв увагу, просив вибачення. І вона здалася, навіть не підозрюючи, що насправді чоловік боявся відповідальності. Зрештою, забити до напівсмерті дружину – це вже тяжкий злочин.

Але довгі дні лікування не минули даром – через 30 років подружнього життя Віта вирішила розлучитися і сказала про це чоловіку. Як не дивно, той не заперечував, от тільки варто їй було згадати про квартиру, мовляв, її доведеться поділити, як Іван кричав: «Квартира моя! Оформлена на мене, ремонт я робив сам, усі меблі, побутову техніку, все до останньої гайки я купив і встановив ось цими руками!»

Та Віта вирішила не відступати. Порадившись із юристом, звернулася до суду.

Непростий це був судовий процес. Стоси чеків, довідок із банків і лікарні – з Італії та України надало колишнє подружжя Тернопільському міськрайонному суду. І нарешті служитель Феміди виніс рішення: подружжя – розлучити та частково задовольнити позов жінки, виділивши їй частину квартири, а от щодо меблів, побутової техніки – відмовити. Спільно нажите подружнє майно, звичайно, ділиться порівну, але умивальник, газові котел і плиту, пральну машинку і плазмові телевізори купував таки чоловік за власні кошти, що підтвердили свідки.

…Великий сумнів, що колишнє подружжя зможе жити під одним дахом, у поділеній судом квартирі. Зрештою, втіливши мрію молодості, на схилі літ вони стали ворогами. І все через квадратні метри.

Олекса Чиж               

 


Джерело: Тижневик "Номер один"
Автор: Рубрика:
Мітки: , , ,





Новини
22 Січня
21 Січня
Який рівень інфляції ви очікуєте у 2025 році?
Погода
Реклама
Ua News media group
Партнери
Тестовий банер 2
Найпопулярніше