Найсвіжіше:
• «Поділля» з В. Березовиці у футбольному сезоні-2024: з екс-гравцями “Чорноморця”, “Поділля” та “Агробізнесу” • У Тернополі серед білого дня зникла 33-річна жінка • Громади Тернопільщини пообіцяли зібрати військовим близько 15 млн грн • Оновлення даних: хто з чоловіків мусить зʼявитися до ТЦК • «Я не герой, я людина!» – тернопільська «Пташка» з Азовсталі закрила рота хейтерам • Незаменимые кухонные гаджеты, которые сделают приготовление пищи легче и быстрее • У Тернополі поліція розшукує Андрія Скрябіна • Сигнальний пістолет: надійний засіб для подачі сигналів та забезпечення безпеки • Поради щодо вибору побутових вугільних фільтрів для очищення води • Дівчинку штовхнули в туалеті, і вона знепритомніла: поліцейські склали протоколи через булінг у школі на Тернопільщині • Заліщицькі комунальники сплатили майже пів мільйона за стихійне сміттєзвалище • У ДТП на Тернопільщині травмувався водій і його 10-річна донька • Паспортний сервіс пояснив, як чоловіки за кордоном зможуть отримати паспорти • Навчання трейдингу з нуля: чи можливо це • Лісник з Бережанщини незаконно зрубав дерева на понад 170 тис грн • Суд відправив за ґрати військовослужбовця, який у Клебанівці, що на Тернопільщині погрожував людям автоматом • Пенсіонери на Тернопільщині можуть не платити за комуналку: назвали умови • На Тернопільщині сталися зміни у керівному органі місцевого самоврядування • Бучацький «Колос» заявився на сезон-2024: з наддосвідченим захисником, чемпіоном області та молодими талантами • У центрі Тернополя тимчасово не буде газу – відома причина  • На Харківщині загинув прикордонник з Тернопільської області • Від розумних візків до покоління Альфа: 5 головних тенденцій у роздрібній торгівлі 2024 року • Частина Тернопільської області сьогодні буде без світла • Запросила злодія додому: чоловік накриміналив на Бережанщині та втік у сусідню область  • Які модні літні костюми цього сезону?
rss

Медицину Тернопільщини чекає велика оптимізація


Опубліковано: 25 Червня 2016р. о 15:30


meducuna

Медицина в Україні може бути безкоштовною. Головне – правильно використовувати наявні ресурси. У цьому переконаний голова Тернопільської ТОДА Степан Барна. Сьогодні в області чимало неефективних закладів охорони здоров’я. Щороку вони з’їдають мільйони гривень, але фактично не приносять користі. Захищати такі заклади від ліквідації – це популізм, переконані в ОДА. Але в той же час за кожною лікарнею стоять не тільки пацієнти, а й медики. Як розвиватиметься медицини Тернопільщини далі і чи готовий «білий дім» до кардинальних кроків, «Номер один» розповідає Степан Барна.

– На Тернопільщині триває реформа медичної галузі. Однак мешканці краю ставляться до неї неоднозначно. Зокрема, люди хвилюються, що будуть закриватися лікарні. Чи справді йде мова про жорстке скорочення медзакладів?

– Граничний норматив забезпечення стаціонарними ліжками у розрахунку на 10 тис. нас. складає 60 ліжок.  В області станом на 1 січня цього року розгорнуто 9013 ліжок, що складає 84,9 на 10 тис. нас.

Якщо привести показник забезпеченості ліжками до 60 на 10 тис. нас., то їх кількість в області не повинна перевищувати 6400. Тобто загалом необхідно скоротити 2658 ліжок. У першу чергу пропонується оптимізація ліжок, які не виконують річного плану навантаження, та ліжок, які дублюються і мають низьку ефективність роботи, тобто тих, які є збитковими, де нераціонально використовують наявні площі, кадровий потенціал.  Станом на 1 червня в області скорочено 206 ліжок: 95 ліжок в обласних протитуберкульозних закладах, 81 – у центральних комунальних районних лікарнях, 30 ліжок – у Тернопільському міському лікувально-діагностичному центрі.

– Як вважаєте, чи може бути медицина безкоштовною?

– Зробити медицину в області безкоштовною можна з допомогою скорочення медичних працівників. Для прикладу, розглянемо протитуберкульозний диспансер у селі Білобожниця, що на Чортківщині. Утримання закладу, де працює 70 людей, обходиться державі 4,5 млн. грн. Протягом року тут пролікувалося близько 80 людей. Виходить, що вартість лікування однієї людини становить близько 70 тис. грн. Найцікавіше те, що з тих 80 людей лише двоє хворі на туберкульоз. Решта – геріатрія. Виникає запитання: для чого нам такі установи? Натомість вартість забезпечення обласної дитячої лікарні медикаментами на рівні 95% обходиться у 6 млн. грн. При цьому щороку лікування у стаціонарі тут проходять 14 тис. дітей. Ще 40 тис. людей отримують консультацію. У випадку закриття диспансеру в Білобожниці ми могли б практично повністю забезпечити ліками дитячу лікарню.

Хворих із Чорткова можна перевести в обласний диспансер. І це було б значно краще для них, адже у Чорткові навіть ліків немає. Аналогічна ситуація у Чортківському шкірвендиспансері. Його можна об’єднати з районною лікарнею.

Недавно був у селі Максимівка Збаразького району. Лікарня розрахована на 10 ліжкомісць. З них заповнено лише п’ять. В основному – геріатрія. Медичну освіту має лише головний лікар. Обладнання немає, умови жахливі. Аналогічна ситуація в Коропці. При цьому на заклад виділяється 2,5 млн. грн. на рік, а він навіть не має ліцензії. Але як тільки приймається об’єктивне рішення про закриття таких недієвих закладів, активісти виносять прапори і роблять нас ворогами народу.

Я бачу один вихід: ліквідовувати такі заклади, приєднувати їх до районних лікарень і підсилювати райони. Первинний рівень слід переводити в амбулаторії, тобто робити їх на базі недієвих лікарень. Інші лікувальні функції перенести на вторинний рівень у райони. Третинний – у Тернополі. Зекономлені кошти спрямувати на обладнання та медикаменти.

– Чи не виникне ситуація, що в область не надійде державна субвенція на ці заклади? Тоді Тернопільщина залишиться і без грошей, і без закладів?

– Кошти виділяють з розрахунку на одного жителя, тобто ми отримаємо ту саму суму, але розподілимо її по-іншому.  

– Як відомо, цього року область має 93,6 млн. грн. з Фонду регіонального розвитку. І ці кошти освоюються  в тому числі і на заклади охорони здоров’я. На які саме проекти їх спрямовують?

– Загалом плануємо реалізувати шість проектів. У першу чергу, це реконструкція радіологічного корпусу з надбудовою для розміщення лабораторного комплексу та централізованої стерилізації в університетській лікарні. Загальна кошторисна вартість – 45 млн. грн. У 2015 році виконано робіт на суму майже 18 млн. грн. з Державного фонду регіонального розвитку та 2 млн. грн. – з обласного бюджету.  На базі лабораторії планується впровадження новітніх технологій, що забезпечить найточніші результати аналізів, а також підготовка та навчання спеціалістів області за профілем «лабораторна діагностика». У 2016 році передбачається виділення коштів у сумі 12 млн. грн. З них 10 млн. грн. – з Державного фонду регіонального розвитку. Решта – з обласного бюджету.

Другий важливий проект – будівництво оперативно-диспетчерської служби (ОДС) центру екстреної медичної допомоги та медицини катастроф у Тернопільській області та підключення ОДС до телекомунікаційної мережі загального користування. У 2016 році передбачається виділення коштів у сумі 7,6 млн. грн. Їх буде використано на монтаж обладнання, встановлення сервера, навігаторів, закупівлю та налаштування планшетів, меблів, комп’ютерів.

Щодо інших проектів, то це будівництво біологічних очисних споруд Микулинецької обласної фізіотерапевтичної лікарні, реконструкція гуртожитку Чортківського медичного коледжу, завершення будівництва амбулаторії в с. Високе Монастириського району та реконструкція даху фельдшерсько-акушерського пункту в с. Глібів Гусятинського району.

– Гострим залишається питання перинатального центру – він функціонує не в повній мірі. У чому проблема і як вона вирішується?

–  Перинатальний центр «Мати і дитина»-  єдиний в області заклад охорони здоров’я ІІІ-го рівня з надання високоспеціалізованої медичної допомоги вагітним, роділлям, породіллям та новонародженим із групи високого ризику.

З жовтня 2015 року здійснювалась реконструкція окремих приміщень закладу. Торік було передбачено виконати робіт на суму 25 млн. грн. У 2016 році з обласного бюджету додатково виділено 1, 8 млн. грн. на завершення І черги робіт.

Другим етапом планується розпочати і завершити ремонтні роботи на другому поверсі у відділенні інтенсивної терапії новонароджених на 9 ліжок і відділенні анестезіології та інтенсивної терапії для жінок на 6 ліжок, облаштувати їх системою притоково-витяжної медичної вентиляції з фільтрацією, централізованим постачанням кисню, стислого повітря. Також потрібно завершити ремонтні роботи на третьому поверсі у відділенні постінтенсивного догляду та виходжування новонароджених на 15 ліжок та провести інші роботи згідно з розробленим та затвердженим в МОЗ України медичним завданням. На продовження та завершення ІІ черги робіт орієнтовно потрібно 50 млн. грн.

Зоряна Гарасимів

 

Цифра

2658 ліжок потрібно скоротити в області відповідно до стандартів забезпечення пацієнтів стаціонарними лікарняними ліжками

За даними ТОДА


Джерело: Тижневик "Номер один"
Автор: Рубрика:
Мітки:





Новини
26 Квітня
25 Квітня
Що ви очікуєте у 2024 році в Україні?
Погода
Реклама
Ua News media group
Партнери
Тестовий банер 2
Найпопулярніше