Найсвіжіше:
• В Україні зміниться система реєстрації свійських тварин • Центри зайнятості Тернопілля цьогоріч стовідсотково укомплектували вакансії для 155 підприємств та установ • Підзимові посіви: переваги й недоліки • Коронавірус забрав життя 47-річного священника з Тернополя • Залишилося трохи більше місяця, щоби скористатися податковою знижкою за 2019 рік • Україна може зекономити 200 мільярдів за рахунок зменшення корупції • Винуватця аварії засудили на 3 роки • За вбивство іноземця дівчині з В. Глибочка загрожує до 15 років • Кілька мільйонів українських сімей можуть залишитися без газу • Зимових відключень електроенергії не планується • На Тернопільщині вбили громадянку Молдови • Жахлива ДТП у Тернопільському районі: діти віком 12 та 9 років потрапили до реанімації • Тернопільська «Ватра» планує освітити всі вітчизняні військові аеродроми • Перша сесія міської ради: оновлений склад комісій, злагоджене голосування та настанови від церковників • До столиці – через міста Тернопільщини • Яблука з садів Петра Гадза підкорили Великобританію • Вакцина від COVID-19: коли буде в Україні? • Андрій Баран: «За результатами нашого чемпіонату покупці орієнтуються при виборі посівного матеріалу» • Як покоління Y і Z змінює ринок нерухомості • На Зборівщині відкрили будинок сімейного типу • «Контінентал Фармерз Груп» впроваджує нову систему внесення міндобрив на своїх полях • Що чекати від погоди цього тижня? • Анонси газети «Номер один» від 25.11.2020 р. • Особливі діти потребують нашої підтримки
rss
Дитячий фотограф Катруся Бородайко: «Беріть на зйомку грудне молочко та довіру, а все інше ми зробимо за вас»

Опубліковано: 16 Вересня о 11:04Катруся Бородайко каже, що фотограф, котрий береться за ніжну, але водночас дуже відповідальну роботу, хвилюється не менше, ніж батьки

У Тернополі з’явилися «Катрусикові Манюсики»

У наш час професія фотографа досягла великих масштабів, а красиві зйомки набувають популярності мало не щодня. Сімейні, весільні, дружні фотосесії доповнюють важливі миті життя, а також допомагають зберегти їх значущість. Серед них є ті, котрі заслуговують найбільшої уваги та найщиріших усмішок – фотосесія новонароджених дітей. У Тернополі живе та працює дівчина, котра входить до топ-фотографів новонароджених дітей. Вона – професіонал своєї справи, а завдячує цьому своїй здатності відноситися до кожного клієнта, як до свого рідного немовлятка. Катруся Бородайко поділилася з нами секретами, чому зйомку новонароджених варто проводити в перші тижні життя, і розвіяла сумніви щодо незручностей.

«Керує зйомкою дитина, а не батьки чи фотограф»

– Катю, розкажіть про свою діяльність.

Почнімо з того, що такої професії, як фотограф новонароджених, немає. Є фотограф, але і їй офіційно навчитися не можна. Проводяться майстер-класи, можна закінчувати різні підготовчі курси та школи. Я не пригадую, що саме стало поштовхом для того, аби я обрала знімати саме діток. Бо до цього фотографувала все: весілля, дівич-вечори, єдине, за що, не бралася, – це зйомка випускних. На цю хвилю емоцій мене б явно не вистачило (сміється, – авт.). Я закінчувала курси, відвідувала різні майстер-класи, а у 2016 році розпочала свою діяльність фотографа новонароджених діток та їхніх сімей. Разом зі мною у цьому стилі почали працювати ще декілька фотографів, і ми запустили так звану нову хвилю зйомки. Якщо до листопада 2016-го тернополяни тільки могли чути про це, то на даний час у нас створюються все нові й нові можливості для розвитку. Спочатку було складно, адже цей новий формат лякав батьків, ніхто не розумів, як відбувається сама зйомка, і страх за здоров’я дитини був дуже високим. Першу свою зйомку ніколи не забуду, адже вона додала мені впевненості у моїх діях. Моя близька подруга народила другу дитинку і, користуючись тим, що я фотограф, вирішила зробити фотосесію. Позичивши багато красивого декору, ми вирушили на локацію, де без професійного світла та в домашніх умовах вийшла чудесна та дуже тепла фотосесія, котра надихнула мене на подальшу роботу.

– Звідки черпали знання?

Мені дуже пощастило, бо я потрапила на майстер-клас до Наталії Горбаченко. Вона – профі своєї справи і дуже рідко приїздить до Львова. Але цього разу мені посміхнулася удача і на її курсі дізналася, як заспокоїти немовля, як його тримати, перевертати, як поводитись, коли панікують батьки, як донести їм потрібну інформацію, навіть колисати під час зйомки навчилася. Нещодавно повернулася з Одеси, де відвідала майстер-клас Ірини Вапняр. Я отримую не лише корисні знання, які використовую у роботі, а й упевненість у своїх діях. Адже коли ти використовуєш набуте, це допомагає та діє, гордишся тим, що знаєш.

– Які головні аспекти такої зйомки?

Найперше хочу сказати: ми не мучимо дітей (сміється, – авт.). Фотограф, котрий береться за таку ніжну, але водночас дуже відповідальну роботу, хвилюється не менше, ніж батьки, але в жодному разі зробити боляче або щось гірше у голові не вкладається. Керує зйомкою немовля, не батьки, як би вони цього не хотіли, не фотограф, котрий знає та бачить ракурси. Ми підлаштовуємось під потреби дитини. До прикладу, якщо у малюка є коліки або ж проблеми з животиком, ми не використовуємо ті пози, у яких біль може загострюватись, а самопочуття погіршуватись. Один із головних аспектів – це виключення некомфортних речей: дитині холодно, спекотно, погане самопочуття або некомфортно (в одязі, в памперсі). В одне й те саме положення намагаюся вкласти малюка тричі, якщо помічаю, що йому незручно, пропоную інші реквізити та приємніші пози.

Фото дітей завжди є прекрасними, але найкращі з них виходять у перші тижні життя малюка

«Чим довший дитячий сон, тим кращі фото»

– Помітила, що на зйомках багато діток пеленаєте.

Насправді фото у коконі виходять милими та ніжними. Поясню чому. Зйомку новонароджених саме у тих позах, які використовую я, варто робити майже до третього тижня життя. Під час цього періоду комплекція малюка дуже гнучка, він не відчуває дискомфорту при пеленанні чи замотуванні або ж при вкладанні у відповідну позицію. Також важливий аспект, чому пеленати варто, хоча це вже на розсуд батьків. Пеленання прогріває м’язи, а отже, дитятко розслабляється і засинає, це дуже помітно по пальчиках на руках. Пеленання, яке я застосовую під час фотозйомки, наближене до позиції в лоні матері, а отже, це безпека, спокій та міцний сон. Також помітний і той факт, коли є певні проблеми з животиком, після такої процедури вони проходять. Ну і, звісно, всім відомо, що перші тижні діти багато сплять, а чим довший дитячий сон, тим кращі фото, спокійніша мама й атмосфера не натягнута.

– Скільки часу триває перша дитяча фотозйомка та яка її вартість?

Тут варто врахувати той факт, що все залежить від дитини та її батьків. Є ті, котрі хочуть якнайшвидше, бо хвилюються, щоби не зголодніла або не прокинулась дитина. Боятися цього не треба. Я не виснажую батьків та малечу, я даю час на переодягання, годування, заспокоєння. Повірте, для нас дитячий крик, так як і для батьків, є нормальним, адже це природний процес, дитина повідомляє про те, що щось не так.  Загалом три години потрібно на спокійну, врівноважену зйомку із вдалими кадрами, зі зміною реквізиту, переодяганням, годуванням, засинанням, пеленанням. Цінова ж політика є різною, від двох тисяч гривень буде вартувати зйомка лише новонародженого малятка. Якщо мова йде про сімейну фотосесію або ж із братиками чи сестричками і додати фотокнигу (вартість якої коливається від сторінок та обгортки), то в такому разі ціну узгоджуємо з клієнтом.

«Важливо, щоби на майданчику панувала гармонія, а не розуміння того, що ви платите  гроші»

– Бачу, Ви ведете сторінки у соціальних мережах, де публікуєте свої роботи. Яке ставлення батьків до цього?

Перед тим як виставити фото з публікацією, я раджуся з батьками немовляти. Хоча є фотографи, котрі вважають по-іншому, маючи авторські права на неї. Я завжди прислухаюся до батьків, бо вони як ніхто знають, що треба їм. Ніколи не ігнорую прохання або ж різні ідеї, навіть якщо вони не дуже вдалі. Намагаюся знайти ниточку розуміння і по ній іти до самого завершення зйомки або ж спільної роботи. Я пропоную, що можна зробити, що буде вдалим або ж навпаки, і так само вислуховую побажання та пропозиції. Важливо, щоби на майданчику панувала гармонія, а не розуміння того, що ви платите гроші. Старайтеся отримати задоволення від того, що відбувається, позитивно впливайте на цей процес і тоді результат буде шикарним.

Сімейні фотосесії є прекрасною можливістю зафіксувати щастя

– Як молодим матусям перебороти страх перед першою зйомкою?

 • Знайдіть свого фотографа, інтуїтивно світлу та з хорошою енергетикою людину. Запитайте, чи має фотограф практику роботи з дітьми, чи проходив курси. Зрозумійте, що ваша малеча такою маленькою більше не буде. Відпустіть усі комплекси та страхи, ви контролюєте та спостерігаєте за процесом. Я завжди пояснюю батькам, що зараз робитиму, аби не виникало сумнівів або ж підозрілих запитань. Мама знає найкраще! Від цього закону нікуди не втекти. Беріть на зйомку грудне молочко та довіру, а все інше ми зробимо за вас.

Катруся Бородайко – так фотограф підписує свої роботи. Нещодавно вона відкрила свою власну фотостудію, яку ще вдосконалює та щодня придумує креативні ідеї. Зірвала шаблони звичних білих та чорних стін, зруйнувала мости, якою повинна бути фотостудія для дітей, та будує свій формат простору для батьківського відпочинку та задоволення. Абсолютна довіра та спокій (якщо це потрібно) пануватимуть між матусею, дитиною та фотографом. Фотостудія називатиметься «Катрусикові Манюсики», адже за цим хештегом у соцмережах можна знайти справді унікальні фото маленьких ангелят.

Колектив «Номер один» бажає всім не боятися фіксувати щасливі миті життя своїх дітей, а автору – найшвидшого поповнення.

Соломія Вершигора


Джерело: Тижневик "Номер один"
Мітки: , , ,Новини
28 Листопада
27 Листопада
26 Листопада
25 Листопада
Як ви плануєте відсвяткувати Новорічні свята в період карантину?
 • Взагалі поїду з України 50%, 2 votes
  2 votes 50%
  2 votes - 50% of all votes
 • З друзями, дотримуючись усіх карантинних обмежень 25%, 1 vote
  1 vote 25%
  1 vote - 25% of all votes
 • Вдома, в родинному колі 25%, 1 vote
  1 vote 25%
  1 vote - 25% of all votes
 • Одягну маску та піду в гості 0%, 0 votes
  0 votes
  0 votes - 0% of all votes
 • Інше 0%, 0 votes
  0 votes
  0 votes - 0% of all votes
 • У ресторані 0%, 0 votes
  0 votes
  0 votes - 0% of all votes
Total Votes: 4
Voters: 4
Листопад 17, 2020 - Січень 10, 2021
Погода
Відео
Партнери
Тестовий банер 2
Найпопулярніше
Юридична консультація

Шановні читачі «Номер один»!

Запрошуємо Вас скористатися онлайн-консультацією юриста нашої редакції – адвоката Анатолія Омеляновича Мовчана.

Детальніше