Найсвіжіше:
• Рада хоче знизити ставку ПДВ для аграріїв до 14% • Як зберігати буряк у квартирі та погребі: корисні поради для господарів • Розміри ставок для фізичних осіб-підприємців – платників єдиного податку четвертої групи • МВС запустило онлайн-сервіс для перевірки достовірності водійських прав • В Україні ввели нові номерні знаки • Люди, будьте людьми! • У Кабміні хочуть сполучити швидкісними дорогами всі облцентри Західної України • Президент ФК «Агрон» Юрій Березовський: «Я ніколи не скажу Роману Курдупелю прощай, а до нових зустрічей!» • Володимир Зеленський у Тернополі: 200 мільйонів на Гаївський міст, «Велике будівництво» доріг, шкіл, садочків • На Тернопільщині черговий новий прокурор • Громадсько-політичний діяч Володимир Колінець: «До мене під вартою попід руки привели самого прокурора району, в якого на подвір’ї знайшли поцуплені бетонні конструкції» • «Місцеві вибори мають стати потужним запобіжником, щоби не допустити реваншу проросійських сил» • Україна готова до опалювального сезону на 90% • У ЗУНУ здійснюють підготовку молоді до складання зовнішнього незалежного оцінювання та вступу до коледжів на базі 9-го класу • Обвинувачений у вбивстві тату-майстрині і далі залишиться під вартою • ГОРОСКОП • Західноукраїнський національний університет об’єднав науковців світу під час Другого Міжнародного Тижня! • Керівниця ідеологічного відділу «Правого сектора» Ірина Драгущак: «На місцевому рівні цілком реально творити незалежну від олігархічних впливів політику» • Якою буде погода на Тернопільщині у найближчі сім днів • У команді «Слуги Народу» об’єдналися відомі авторитетні постаті для реалізації стратегії розвитку Тернопільщини • Сільський голова села Глібів Надія Задоріжна: «Мій пріоритет – робити життя людей комфортним» • Небесні куліси відкрилися ще для одного геніального актора • На Тернопільщині відновили роботу приміські поїзди • Молодь класичного університету Тернополя за чисту Україну! • Анонси газети «Номер один» від 23.09.2020 р.
rss
Чи запрацювали стоматологи на Тернопільщині після послаблення карантину, досліджували журналісти «Номер один»

Опубліковано: 15 Травня о 10:24В Україні 11 травня набув чинності перший етап послаблення карантинних обмежень, введених у зв’язку з епідемією коронавірусу. Зокрема, дозволили працювати і стоматологічним кабінетам. Чи розпочали роботу стоматологи на Тернопільщині – з’ясовували наші журналісти.

Міськрада дала дозвіл на роботу, але поставила перед стоматологами такі умови, що їх практично неможливо виконати

У Тернополі на засіданні оперативного штабу було ухвалено рішення про надання дозволу з 5 травня на часткове відновлення роботи ряду сфер, що були дозволені постановою КМУ. У цей перелік потрапили і стоматологи. Однак, згідно з інформацією, розміщеною на сайті Тернопільської міської ради, надання ургентної стоматологічної допомоги приватними стоматологічними клініками чи кабінетами мало здійснюватись виключно за умов наявності довідки, розміщеної на доступному для відвідувачів місці, про результати аналізів обстеження на COVID-19 методом ПЛР; забезпечення роботи медичного персоналу в засобах індивідуального захисту (захисні комбінезони, окуляри, маски, щиток) відповідно до Наказу МОЗ України від 30.04.2020 №994 «Про внесення змін до додатку 6 до Стандартів медичної допомоги «Коронавірусна хвороба (COVID-19)»; за попереднім записом, не більше одного пацієнта в кабінеті; дотримання інших санітарних та протиепідемічних заходів в умовах карантину відповідно до наказів МОЗ України». Однак стоматологи так і не змогли розпочати свою роботу.

– На жаль, тернопільська влада всіляко перешкоджає нашій діяльності. Важко сказати, з чим це пов’язано. Чи то з острахом поширення коронавірусу, чи з іншими причинами. Нам залишається лише гадати. Але ситуація складається наступним чином. Наразі розглядається питання щодо відновлення роботи стоматологій у місті з метою надання ургентної допомоги. Що це означає? Ургенція передбачає надання невідкладної допомоги при гострому зубному болю, набряку в ділянці зубів, сколах пломб чи зубних тканин, які перешкоджають нормальному жуванню. Наразі ці послуги надає лише міська стоматологічна поліклініка. Вони працюють протягом усього періоду карантину. Але приватним клінікам це категорично забороняється. На даний час створено комісію, яка займається цим питанням. Від усіх приватних стоматологів Тернополя обрано представників, які ведуть переговори з міською владою з цього приводу. Також є питання щодо прийому пацієнтів в умовах пандемії. Не затверджено протоколів надання стоматологічної допомоги в умовах карантину. Не узгоджено умов, за яких працюватимуть клініки. Та й дозволу як такого від місцевої влади немає, – такий текст опублікувала на своїй сторінці у соціальній мережі стоматологія сім’ї Антонів.

Згодом власник однієї із тернопільських стоматклінік Тарас Ребенчук розповів кореспондентам Суспільного, що не відкриваються, бо треба робити лабораторне тестування персоналу на коронавірус кожні 5 днів. Для цього, каже стоматолог, потрібно звертатися до приватних лабораторій. Одне таке тестування коштуватиме від півтори до двох тисяч гривень. Він і прокоментував рішення Тернопільського штабу боротьби з коронавірусом.

– Міська рада дала дозвіл на роботу, але поставила перед нами, стоматологами, такі умови, що їх практично неможливо виконати. Через що? Нас зобов’язали здавати кожних 5 днів тести ПЛР. Його важко зробити через те, що немає відповідної лабораторії. Державні лабораторії відмовляються це зробити. Потрібно шукати якусь приватну. Друге питання – це те, що вартість цього тесту – від 1500 до 2000 гривень на людину за 5 днів. Бачення нас, стоматологів, таке, що це недоцільно робити. Сьогодні ми робимо тест ПЛР, нам дають результат негативний. Завтра до нас приходить інфікований, ми, не дай Боже, заражаємось і продовжуємо інфікувати наступних 4, 3 чи 2 дні наших потенційних пацієнтів. Тому це є необґрунтоване і, на нашу думку, нерозумне рішення, – стверджує Тарас Ребенчук.

Наші журналісти звернулися за офіційним коментарем до Тернопільського штабу ще 8 травня і поцікавились, якими нормативно-правовими актами керувався штаб при ухваленні такого рішення,  за чий рахунок повинні проводити ПЛР-тестування, чому зобов’язали саме стоматологів до здачі тесту і чи не призведе таке рішення до перевантаженості лабораторій, адже на результати потрібно очікувати не один день. Також наших журналістів цікавила інформація про протоколи надання стоматологічної допомоги в умовах карантину, адже приватна практика не уповноважена такі протоколи приймати. Однак на свої запитання журналісти відповіді так і не отримали.

Що передбачають рекомендації щодо роботи стоматологічних кабінетів?

Уже згодом, 9 травня, головний санітарний лікар Віктор Ляшко затвердив рекомендації щодо роботи закладів та надання послуг після послаблення карантину, в тому числі і для стоматологічних кабінетів. Їм дозволено роботу лише у випадку виконання ряду рекомендацій. Зокрема, необхідно провести перед початком роботи температурний скринінг працівників. До роботи не допускаються працівники, що мають температуру тіла понад 37,2 °C, а також ознаки респіраторних захворювань. Пацієнтів приймають лише за попереднім записом із дотриманням часового інтервалу не менше 15 хв між відвідувачами для виключення контакту між ними. Очікування черги повинно здійснюватись ззовні приміщення з дотриманням принципів соціального дистанціювання (1,5 м). Не пізніше, ніж за день до прийому пацієнта здійснюється його опитування щодо стану здоров’я та визначається доцільність звернення за стоматологічною допомогою. У разі виявлення ознак респіраторних захворювань чи контакту із хворим на коронавірус, прийом відкладається. Маршрут пацієнтів у приміщенні має виключати контакт між ними. На вході до закладу необхідно організувати місця для оброблення рук антисептиками. У кабінеті, де надається медична допомога, повинно здійснюватись прибирання після кожного пацієнта. Обладнання має оброблятися дезінфікуючими засобами відповідно до інструкцій виробника. Після кожного прийому пацієнта здійснюватиметься провітрювання не менше 15 хв. Також власники стоматологій повинні забезпечити працівників п’ятиденним запасом засобів індивідуального захисту та дезінфікуючими засобами й організувати контроль за їхнім використанням. Інформувати клієнтів щодо встановлених обмежень й умов обслуговування в закладі та на офіційних сторінках у мережі інтернет і соціальних мережах.

Працівники стоматологічних кабінетів повинні регулярно мити руки з рідким милом або обробляти їх спиртовмісними антисептиками не рідше, ніж раз на 3 години, та після відвідування громадських місць, використання туалету, прибирання, обслуговування. Прикривати рота та носа під час кашлю та чхання зігнутою рукою в лікті або одноразовою серветкою, утримуватись від дотиків обличчя руками та від контактів з особами, що мають симптоми респіраторних захворювань.

Стоматологи у захисних одноразових костюмах, але цього недостатньо. Аби приступити до роботи, потрібно одягнути респіратор, маску, захисні окуляри та рукавички

«Медичний персонал виглядатиме незвично: у комбінезонах, бахілах, респіраторі та масці, спеціальних окулярах та щитку, звісно, в рукавичках»

Наші журналісти поцікавились у стоматологів краю, чи розпочали вони свою роботу і як налагоджують робочі процеси в умовах рекомендацій головного санітарного лікаря України.

– Робота у стоматології останнім часом дещо видозмінилася. Звісно, це пов’язано з пандемією. Хоча ми й до того вживали усіх заходів безпеки, та зараз їх посилили. Що мається на увазі. Прийом ведеться лише за попереднім записом. При розмові по телефону з’ясовуємо мету візиту, щоби визначити необхідний об’єм роботи і час. Щоби між пацієнтами встигнути все продезінфікувати в посиленому режимі, а також щоби пацієнти не зустрічалися й не очікували. Кожного пацієнта чекає зняття температурних показників, додаткове опитування щодо стану здоров’я, дезінфекція рук та рота. Медичний персонал також виглядатиме незвично: у комбінезонах, бахілах, респіраторі та масці, спеціальних окулярах та щитку, звісно, в рукавичках.

Усі ці додаткові засоби захисту наразі посилено настільки, щоб убезпечити як лікарів, так і пацієнтів. Адже здоров’я – це найдорожче, що нам треба берегти! – розповідає стоматолог із Тернополя Ліліана Антонів.

– Нещодавно взяв участь у вебінарі, який проводила Асоціація стоматологів України. Ми керуємось у своїй роботі рішеннями, які ухвалили вони. У роботі використовуємо засоби індивідуального захисту: одноразовий комбінезон і халат, захисну маску та окуляри, щиток та бахіли. У кабінеті – тільки медсестра, лікар та пацієнт. Пацієнту обов’язково вимірюємо температуру, якщо все добре – приступаємо до роботи, – розповіли у стоматологічному кабінеті Андрія Кузьмина в Теребовлі.

– Ми тільки розпочали відновлення своєї роботи. Поки що працює один лікар. Дотримуємось усіх рекомендацій МОЗ. У роботі використовуємо захисні костюми, маски, все згідно з рекомендаціями, – розповіли у стоматології «Вестра» в Гусятині.

– Ми щойно готуємось до відновлення роботи. Заходи МОЗ жорсткі, тому як тільки у нас в наявності будуть усі необхідні заходи захисту, тоді розпочнемо свою роботу, – коментують у стоматологічній клініці “DVM” у Бучачі.

– Ми працюємо ургентно, при гострих болях, за протоколом МОЗ, із засобами індивідуального захисту, все як має бути (посміхається, – авт.). Поки що людей звертається небагато, приблизно одна особа раз на 3 дні при гострому болі або припухлості. Також надаємо консультації у телефонному режимі, – розповіли у стоматологічному кабінеті «VitaDent» у Чорткові.

Іванка Біла


Джерело: Тижневик "Номер один"
Мітки: , , ,Новини
27 Вересня
26 Вересня
25 Вересня
24 Вересня
23 Вересня
Який варіант міграції Ви розглядаєте для себе?
 • Виїхати на заробітки з метою залишитися за кордоном назавжди 47%, 20 votes
  20 votes 47%
  20 votes - 47% of all votes
 • Не думаю про еміграцію і заробітки. Комфортно працюю в Україні 26%, 11 votes
  11 votes 26%
  11 votes - 26% of all votes
 • Поїхати на кілька років, заробити необхідну суму і повернутися 16%, 7 votes
  7 votes 16%
  7 votes - 16% of all votes
 • Сезонні роботи на місяць-два 12%, 5 votes
  5 votes 12%
  5 votes - 12% of all votes
Total Votes: 43
Вересень 19, 2018 - Квітень 30, 2019
Voting is closed
Погода
Відео
Партнери
Тестовий банер 2
Найпопулярніше
Юридична консультація

Шановні читачі «Номер один»!

Запрошуємо Вас скористатися онлайн-консультацією юриста нашої редакції – адвоката Анатолія Омеляновича Мовчана.

Детальніше