Найсвіжіше:
• Понад пів року був безвісти зниклим: на війні загинув батько двох неповнолітніх дітей з Тернопільщини • На Тернопільщині земельну ділянку біля входу в печеру віддали в приватну власність • “Преміювали” себе на 50 тисяч: поліцейські підозрюють двох жительок Козівської громади • Мобілізовані водії-військовослужбовці та звільнені в запас можуть безкоштовно пройти курси водіїв у Тернополі • У тернопільському гідропарку «Сопільче» відкрився зоокуток • Жорстока війна забрала життя воїна з Тернопільщини • Кілька разів вдарив по голові: поліцейські Тернополя встановили особу зловмисника, який до смерті побив знайомого • Зґвалтування неповнолітньої на Тернопільщині: на 10 років засуджено батька • У Тернопільській області оголошено надзвичайний рівень пожежної небезпеки • Назавжди став воїном Небесного війська: Тернопільщина зустріла загиблого на Донеччині військовослужбовця • Громада на Тернопільщині сьогодні зустрічатиме тіло загиблого 35-річного воїна • Серійний крадій з Тернополя наступні вісім років може провести за ґратами • Понад мільйон доходу, квартира, недобудований будинок та три іномарки: що задекларував нардеп-олімпієць з Тернопільщини • Фермер з Тернопільщини передав на передову два пікапи (+фото) • Брат за брата: зібрали 300 дронів на помсту ворогам у пам’ять про Олега Барну • МОН налаштований скорочувати кількість державних вузів – до «червоної» зони потрапив і Тернопіль • У громаді на Тернопільщині військовослужбовиці відмовили у матеріальній допомозі: у мерії пояснили причину • Жорстока війна забрала життя військовослужбовця з Тернопільщини • Вища футбольна ліга Тернопільщини: перший тур мовою цифр • У Тернополі повідомили про замінування міськрайсуду • На Тернопільщині п’яний водій трактора намагався відкупитися доларами і гривнями • Асоціація футболу Тернопільщини оприлюднила символічну збірну туру • У Шумську готуються до відкриття творчого простору за підтримки Програми USAID DOBRE • ТатоХаб. Тернопіль запрошує на безкоштовні заходи батьків та дітей! • На війні загинув відомий волонтер з Тернопільщини
rss

«Чорна» п’ятниця зовсім не чорна


Опубліковано: 5 Грудня 2019р. о 9:06


«Чорна» п’ятниця – це день, якого чекають у Європі, як манни небесної, оскільки там можна купити багато стильного одягу, побутових речей та подарунків за досить низькою ціною. В Україну цей день прийшов із США. З 2013 року в нашій державі остання п’ятниця листопада афішує сезонний розпродаж та суттєве зниження цін. Але чи це справді так?

Ажіотажу не було, хоча й людей у магазинах побільшало, ніж зазвичай

В останній тиждень листопада у вітринах майже кожного магазину можна було побачити плакати із нагадуванням про «Блек Фрайді» та знижку на товари, яка б не залишала байдужими перехожих. Цінопад відбувся у всьому: одяг, взуття, аксесуари, техніка, послуги фотостудій та фотографів, аніматорів, дитячих кімнат та навіть автосалонів. Здавалося б, коли бачиш цифру 50% і біля неї надпис «знижка» на той чи інший товар, то голова працює у напрямку, обов’язково треба щось купити, не важливо, потрібна вам ця річ чи ні.

Тернопіль до «чорної» п’ятниці готувався ретельно, у соціальних мережах про суттєву знижку на товари магазини почали розповідати ще в середині місяця, майже щодня надсилали безкоштовні повідомлення. А деякі магазини побутової техніки не лінувалися дзвонили і пропонували до 70% знижки на свій товар. Телефонував не робот, а жива дівчина, представлялася Сніжаною та докладно розповідала, що саме у «чорну» п’ятницю можна купити електрочайник за 245 гривень надійної, хорошої, перевіреної китайської(!) фірми. Звісно, складно повірити цій фірмі, назву якої з першого разу не вимовиш, а інтернет про таку навіть і не чув. Однак містяни на знижку все ж таки полювали. Та порівняно з минулим роком ця «чорна» п’ятниця була спокійною та виваженою. Станом на 19 годину в одному із торгових центрів було досить просторо, батьки з дітьми ходили на мультфільми, купували продукти. Ажіотажу, штовханини, нецензурної лайки чутно не було. Звісно, людей було дещо більше, ніж у звичайний будній день.

– Незважаючи на знижки і великий розголос, людей не дуже багато. Людно, як у суботу. Звісно, потік клієнтів трішки збільшився, жінки купують верхній одяг, саме на нього у нас знижка 15%, – каже касир Мар’яна, яка працює в одному з дорогих магазинів місцевого торгового центру.

Однак все ж таки один магазин зібрав досить велику кількість бажаючих прикупити собі щось до гардеробу. Минулого року даний заклад критикували, бо в прямому ефірі один із покупців відклеїв цінник із начебто зниженою ціною, а під ним була ціна в рази нижча від тої, що у «чорну» п’ятницю. Однак там людно, до каси – людей восьмеро, примірочні зайняті, касири нічого коментувати не хочуть, дуже багато роботи.

– Придбала дві базові кофти, одна тепліша – на зиму, друга – гольф, обійшлося у 640 гривень. Вчора купила б ці речі за 900 гривень. Суттєва різниця в ціні, то чому б цим не скористатися? Коли є знижка, стараюся купувати одяг, взуття, на техніку не дивлюся, думаю, це не доцільно, – каже тернополянка Ілона Бедзь.

Не відставали й інтернет-магазини, вони пропонували людям більшу знижку, а також при замовленні двох одиниць третю відправляли безкоштовно.

Переважно ціни знижують на сезонний одяг. До прикладу, літні речі або ж зі старої колекції можна придбати справді за низькою ціною. Неходовий товар – зі знижкою до 50%.  Це маленькі або великі розміри. Товари для дому можна встигнути купити зі знижкою від 5% до 20%, якщо знижка сягає 60%, варто добряче оглянути товар, консультуватися, перевіряти та обов’язково наполягати на гарантійному талоні.

«Магазин повинен працювати в режимі нон-стоп»

– Я працював в одному з магазинів Тернополя два року тому. Тоді «чорна» п’ятниця була справді чимось шаленим. Звісно, було все не так, як в Америці – відчиняють двері, і люди біжать хутчіш, щось купують. Однак полиці до вечора бували порожніми. За два тижні до того ми отримали з В’єтнаму партію одягу. Колекція була дуже крута і справді якісна. Собі взяв пару речей. Але цієї славнозвісної 40-відсоткової знижки вона так і не побачила. До прикладу, якщо закупка однієї одиниці вартує 100 гривень, магазин ставить свою ціну – 400 гривень, і від неї ціни повинна рахуватися знижка, тобто виходить 240 гривень за одиницю. Досить непогано, але магазин повинен працювати у режимі нон-стоп, тобто без втрат. Врешті-решт ціну 500 гривень закреслювали, і ставили 400, і люди купували без вагань. Старі колекції або ж речі, які лежать більше трьох місяців, розпродували за цінами закупки. Тому я не ризикую щось купувати у «чорну» п’ятницю, бо бачив це із середини. Звісно, магазини, у яких великий обіг грошей, можуть дозволити собі продавати дорогі речі за низькою ціною, це робота на перспективу та репутацію, – розповів колишній продавець Владислав.

Ірина Антоник

– Я – жертва реклами і багато чому вірю. Знижки, акція – чудо-штука, яка всім потрібна. У мене очі горять і я хочу все. Коли жила в Польщі, у «чорну» п’ятницю всі торгові центри були заповнені людьми і майже порожні полички. Ну а в Україні це вже інше питання, впевнена, що світ не без добрих людей і десь ті знижки є, але є й такі, котрі й на цьому користають. Так минулого року майже в кожному магазині можна було придбати товар за 250 грн, хоча попередня його ціна була нижчою. Неодноразово про це чула і сама одного разу бачила своїми очима. Але світ став сучасним, а люди розумніші й піднімуть ґвалт навколо цього, і навіть якщо хтось один крикне про це, то воно інтернетом усе розлетиться і всі будуть знати, в якому магазині обдурили ту чи іншу особу. Але я починаю вірити в «чорну» п’ятницю в Україні, і якщо буде справді можливість скупитися по знижці, я це зроблю, – розповіла балетмейстер Ірина Антоник.

Оксана Королько

– Я не дуже підтримую «чорну» п’ятницю і знижки загалом. Для мене це простий день, як і всі будні. Не чекаю його, не полюю за тими чи іншими джинсами, не видиратиму з рук і в чергах до ночі не стоятиму. Не шопоголік я! Якщо мені щось потрібно, я йду і купую. Напевне, схиляюся до того, що спочатку ціни піднімають, а потім їх опускають до таких, які потрібні продавцям, тим самим обманюючи людей. Хоча, можливо, і можна зловити суттєвий цінопад, якщо за цим слідкувати, – прокоментувала тернополянка, актриса Оксана Королько.

Вірити знижкам чи ні – справа кожного. Однак пильність ніколи не можна виключати. Уважно оглядати товар, не соромитись питати по декілька разів про нього. Якщо це стосується одягу, приміряти та дивитися, чи немає явних дефектів. І треба пам’ятати, що закон України передбачає повернення товару в магазин до 14 днів. Будьте уважними та щасливими від зроблених покупок…

Соломія Вершигора.

 


Джерело: Тижневик "Номер один"
Мітки: , , , ,





Новини
3 Травня
2 Травня
Що ви очікуєте у 2024 році в Україні?
Погода
Реклама
Ua News media group
Партнери
Тестовий банер 2
Найпопулярніше