Найсвіжіше:
• На Кременеччині до відповідальності притягнуто 12 депутатів райради • Голову Господарського суду Тернопільщини зловили п’яним за кермом: справу розгляне Вища рада правосуддя • Держава заборгувала тернопільським тепловикам майже 650 млн грн • «Любімо усіх – і голубих, і рожевих, але це гріх»: священник з Тернопільщини про одностатеві стосунки • У Тернополі відбудеться зустріч Омбудсмена Дмитра Лубінця з родинами захисників • Син легенди “Карпат” залишив тернопільську “Ниву” • 11 місяців невідомості, молитви та віри: жорстока війна забрала життя молодого воїна з Тернопільщини • Вихованець тернопільського футболу отримав серйозну травму в матчі з «Шахтарем» • Понад рік вважався зниклим безвісти: внаслідок мінометного обстрілу загинув сержант з Борщівщини • Пів року надій та сподівань: на Краматорському напрямку загинув солдат з Тернопільщини • Головний тренер «Збруча-Агробізнес» Сергій Шум: «Хотілося б фінішувати на кращому, ніж 10 місці» • Трагедія на Монастирищині: чоловік під час сварки убив дружину (фото) • На Тернопільщині учасники злочинної схеми привласнили 1,8 млн грн на капремонті приміщення ДСНС • 17-річного тернополянина підозрюють у вчиненні майнового злочину • У Тернополі на пішохідному переході водій з Рівненщини збив пенсіонерку • На Бучаччині затримали чоловіка, якого підозрюють у вбивстві дружини • Олег Богач з Тернополя успішно завершив навчання в Академії арбітрів УАФ • Псевдобанкір видурив у жительки Чортківщини майже 145 тисяч гривень • Пʼяний водій отримав рік вʼязниці за наїзд на матір з дитиною у Тернополі • Стали відомі зарплата та підйомні бомбардира з Тернополя у Буковині • У Тернополі стали відомі лауреати Всеукраїнської премії Братів Лепких • Головний тренер ФК “Трибухівці” Ігор Дворецький: “Змінили не лише покоління гравців, а й схему гри” • На Тернопільщині спочив у Бозі викладач ліцею • З 1 січня ще в одному місті Тернопілля запрацює автоматична система оплати за проїзд • Жорстока війна забрала життя 54-річного воїна з Тернопільщини
rss

Блискавка завдала шкоди тернополянам на кілька сотень тисяч гривень


Опубліковано: 2 Червня 2019р. о 9:15

Місце, куди влучила блискавка

Кілька днів тому в Тернополі блискавка вдарила у металевий дах дев’ятиповерхового будинку, що на вулиці Яреми, 8, чим спричинила згорання домофонних систем, ліфтів, систем відеоспостереження, роутерів, телевізорів, побутової техніки та газових котлів.

На сьогоднішній день мешканці за власний кошт відновлюють понищене майно і задають безліч запитань, одне з яких, чому не захистив від таких пошкоджень будинок блискавковідвід? Відповідь дуже проста: тому що його… немає.

Будинок здано в експлуатацію у 2017 році. Компанія, котра зводила багатоповерхівку, називається «Перспектива-Ресурс». Голова правління ОСББ Василь Бомба розповів, що одразу звернувся до забудовників, щоби як можна скоріше вирішити цю проблему. Але у забудовників інша позиція, вони пред’явили документи, в яких чітко сказано про те, що блискавковідвід у цьому будинку передбачено не було. Тому будівельники зняли з себе відповідальність та покривати збитки не збираються, мовляв, ми все робили згідно з законодавством. Щоби люди не страждали від незручностей, голова правління доступно пояснив, у чому проблема, і мешканці почали за власний кошт відновлювати знищене майно.

– Яка сума збитків?- з такого запитання ми почали розмову з Василем Бомбою?

Що стосується ОСББ, то це близько 60 тисяч гривень. Проблеми справді не приємні, але будемо намагатися їх швидко вирішити і вжити заходів, щоби такого не траплялося. У людей згоріло дуже багато дорогих речей, серед них котли, ремонт яких або ж заміна обійдуться  дорого – близько 20 тисяч гривень, також домашня техніка потягне немалу суму.

– Яка реакція людей на недотримання правил безпеки у будинку?

Звичайно, вони обурені, є страхи. Мешканці, які живуть на останньому поверсі, розповідають, що удар був дуже сильний, навіть деякі вібрацію відчули. До мене претензій немає, оскільки я не причетний до зведення будинку. Було вирішено поставити блискавковідвід уже за рахунок внесків членів ОСББ.

– Як забудовники пояснюють причину відсутності цього прилада?

Вони спираються на документи, у котрих сказано: «Згідно з ДСТУ Б В. 2.5-38:2008 «Улаштування блискавковідводу будівельних споруд» спеціальних заходів щодо захисту будівлі від блискавки не вимагається. Іншими словами, оскільки будинок не знаходиться на відкритій місцевості, де найближча споруда стоїть за 400 метрів, захист від блискавки допускається не встановлювати.

– Чи залучали Ви юристів?

Так, була зустріч із юристами. Є можливість оскаржувати рішення і доводити провину компанії, яка займалася будівництвом. Але в документах чорним по білому написано «не вимагається», тому ми вирішили цю проблему мирно. Я розумію, що це, звичайно, не приємно, бо люди постраждали фінансово дуже серйозно, але це дріб’язок у порівнянні з тим, які могли бути наслідки. Під металевим дахом знаходиться горище, яке обладнане виробами з дерева, від цього удару воно з легкістю могло загорітися і постраждав би весь будинок та мешканці в тому числі.

– На якій стадії ремонтні роботи у Вашому будинку?

Практично все працює. Ліфти, домофон уже в порядку. Відновлюємо відеоспостереження і беремося за встановлення захисту від природних явищ. – сказав п.Василь. Голова правління ОСББ будинку на вулиці Яреми, 8 Василь Бомба займає цю посаду з 2017 року, він і подумати не міг, що такого важливого елемента, як блискавковідвід, їхній новий будинок не має. За два роки зарекомендував себе як добросовісний начальник, з усіма мешканцями намагається підтримувати хороші зв’язки. Дитячий майданчик, якого забудовник не зробив до здачі будинку в експлуатацію, пан Василь змусив з часом довести до кінця, на черзі обладнання парковки.

Зі своєї сторони нагадаємо мешканцям, що під час грому, а тим паче блискавки, якщо ви знаходитесь на відкритій місцевості, бігти та ховатися в приміщення з відкритими протягами заборонено. Вимкніть свій мобільний телефон та при небезпеці міцно притискайтеся до землі.

Соломія Вершигора


Джерело: Тижневик "Номер один"
Мітки: ,




Новини
18 Грудня
17 Грудня
16 Грудня
Скільки, на вашу думку, ще триватимуть активні бойові дії?
Погода
Реклама
Ua News media group
Партнери
Тестовий банер 2
Найпопулярніше