Найсвіжіше:
• Бучацький «Колос» заявився на сезон-2024: з наддосвідченим захисником, чемпіоном області та молодими талантами • У центрі Тернополя тимчасово не буде газу – відома причина  • На Харківщині загинув прикордонник з Тернопільської області • Від розумних візків до покоління Альфа: 5 головних тенденцій у роздрібній торгівлі 2024 року • Частина Тернопільської області сьогодні буде без світла • Запросила злодія додому: чоловік накриміналив на Бережанщині та втік у сусідню область  • Які модні літні костюми цього сезону? • Футбольний сезон-2024: кадрова революція у триразового срібного призера чемпіону Тернопільщини • Тернопільська мерія дофінансувала на 7 мільйонів одне з комунальних підприємств • Mercedes-Benz GLC: особливості та переваги моделі • Американському сенатору присвоєно звання почесного громадянина міста на Тернопільщині • Уродженець росії викинув валізу з тілом матері в Тернополі і намагався сховатися в Одесі • На Шумщині в результаті займання авто загинув 36-річний чоловік • Гравців, які мають 17 титулів чемпіонів Тернопільщини, заявив заліщицький «Дністер» • Ухилянт із Хоросткова, щоби не йти в тюрму, добровільно пішов до ЗСУ • Міноборони – про повістки за кордоном і чи встигнуть розробити електронний кабінет • Революція в кулінарії: суші бургер • Обмеження прав українців за кордоном вигідне лише нашому ворогу, – нардеп • Як вибрати клініку для ведення вагітності • За вчинення домашнього насильства жителю Зборова загрожує два роки тюрми • На два дні у Тернополі перекриють одну з головних промислових вулиць міста  • Житель Бережанщини постане перед судом за тяжкі тілесні ушкодження, що спричинили смерть потерпілого • Щемлива історія 22-річного воїна з Тернопільщини, який вижив після “скидання” вибухівки з дрона • Частина Тернопільської області буде без світла – стала відома причина • Військовослужбовиця з Тернопільщини нагороджена «Хрестом Військова честь»
rss

Зберігання яблук у домашніх умовах


Опубліковано: 4 Жовтня 2020р. о 11:00


Купуючи яблука в магазині взимку або пізно восени, багато помічають, що фрукти з глянцевим блиском і привабливим товарним виглядом не можуть порадувати ні насиченим смаком, ні ароматом. Оскільки ціна на яблука взимку істотно зростає, а натуральність покупних яблук під великим питанням, найкращим варіантом залишається заготовити стиглі яблука зі свого саду на зберігання.

Секрети правильного зберігання

Для довгострокового зберігання врожаю яблук:

  • виберіть відповідний сорт;
  • дбайливо зривайте фрукти з дерева;
  • дотримуйтесь правил упаковки та сортуйте фрукти.

Час, протягом якого можна зберігати яблука, багато в чому залежить від сорту і його здатності зберегти до зими свій товарний вигляд і смакові якості.

Уточнюйте сезонність сорту, наприклад: літні сорти не зможуть лежати при температурі +2…+7 градусів більше 1 місяця. Осінні яблука найчастіше зберігаються в діапазоні від 0 ° C до + 7 ° C терміном до 5-7 тижнів. Найкраще зберігаються представники зимових сортів: якщо підтримувати температуру не більше + 4 °C, фрукти зможуть зберігати свої властивості і смак на строк до 5-6 місяців.

Найбільш оптимальні сорти, які можна зберегти до зими: «Богатир», «Мелба», «Уелс», «Симиренко», «Джонатан», «Витязь», «Аврора кримська».

Для довгострокового зберігання обов’язково дотримуйтесь правильного температурного режиму (від -1 до +2 градусів), а також вологості близько 90%.

Поради та правила зберігання:

  1. для успішного зберігання екземпляри повинні бути без зовнішніх пошкоджень, черв’яків. Фрукти без плодоніжки зберігаються значно менше – намагайтеся її не відривати;
  2. якщо плануєте присипати плоди піском, його вологість повинна бути не більше 5%. Це дуже важливо, щоб яблука не псувалися;
  3. не використовуйте солому – з часом плоди починають неприємно пахнути;
  4. яблуні не люблять надлишку удобрюючих речовин, у результаті чого плоди з таких дерев рідко переживають тривале зберігання;
  5. не поливайте дерево, коли плоди починають дозрівати, оскільки від цього страждає найголовніша властивість яблук при зберіганні – лежкість;
  6. ручний спосіб збирання найбільш підходящий для зберігання. У продажі можна знайти спеціальний інструмент – плодозбирач, але є велика ймовірність пошкодити  ним воскову плівку яблука;
  7. як правильно збирати урожай: одягнути рукавиці і, піднімаючи яблука по одному, злегка прокручувати, намагаючись не відірвати плодоніжки. Збір проводиться тільки при відсутності опадів. Найважливіше – не пошкодити зовнішньої оболонки яблука, не подряпати, не упускати на землю, оскільки це значно порушить здатність до зберігання.

Зберігання у квартирі і в приватному будинку

У промислових масштабах великі господарства зберігають фрукти на складі. У цих великих приміщеннях часто встановлені великі холодильні камери або колдери – вентильовані охолоджувані сховища. У таких камерах яблука можуть зберігати придатність до вживання протягом 5-6 місяців навіть у найжаркіший час року.

Власникам приватних будинків у якості сховища можна використовувати підвал або льох. Перед тим як покласти свіжі яблука на зберігання,  підготуйте й обробіть приміщення. Для цього потрібно заготовити розчин із наступних компонентів:

  • вапно (свіжогашене);
  • мідний купорос;
  • вода (близько 20 л.)

Білимо стіни вапном у кількості близько 1,5 кг, 150 г купоросу мідного і водою в обсязі 10 л. При наявності обприскувача розведіть у 10 літрах води близько 500 г залізного купоросу й обробіть підлогу. Спеціальні препарати-родентициди позбавлять Вас від гризунів у льосі.

Серед бувалих садівників популярний метод зберігання шляхом закопування в грунт яблук у поліетиленових пакетах або мішках. Можна використовувати також поліетиленову плівку. Викопуємо яму 45 см у глибину, для захисту від мишей укладаємо на дно ялівець або ялину. Фасуємо плоди у пакети по 6 кг, кладемо в яму і закопуємо.

 Помітити місце можна за допомогою прапорців або палиць: прив’яжіть кінці мотузки до палиці, потім просто потягніть і з легкістю дістаньте мішок.

Для додаткового імунітету плодів до гнилі можете обробити яблука лампою з ультрафіолетовим випромінюванням. При опроміненні плоди необхідно 1 раз перевернути, а відстань опромінення повинна бути близько 1,5 м. Тривалість обробки – 25 хвилин.

Найпростіший спосіб зберігання яблук у квартирі – в поліетиленових пакетах. Розподіліть у пакети близько 3-4 кг плодів одного виду, зав’яжіть і зробіть 4 надрізи або дірочки для потрапляння повітря. При невеликому діапазоні температур (-1…+2 градуси) яблука прекрасно збережуть свої властивості взимку. А можна пакети з яблуками наповнити вуглекислим газом із подальшим запаюванням отвору. Для газування можете використовувати сифони.

У холодильнику яблука теж зберігаються досить довго при дотриманні деяких правил:

  1. найголовніше – класти фрукти на зберігання саме в немитому вигляді;
  2. після збору врожаю яблука слід покласти в холодильну камеру якомога швидше, але не пізніше 24 годин з моменту збору;
  3. можете фасувати їх у пакети, але не забувайте про отвори, в іншому випадку яблука почнуть гнити;
  4. кладіть у пакети плоди одного сорту, змішувати  вкрай не рекомендується;
  5. для більш тривалого зберігання, яблука обробляють при температурному режимі не вище +32 градусів протягом 3 днів. Подібні обробки виводять із плодів етилен, що перешкоджає тривалому зберіганню.

Куди класти фрукти на зберігання

Перед розподілом плодів у тару не варто забувати про важливе правило сортування за розміром і сортами: великі, маленькі і середні яблука повинні бути розподілені окремо. Це пов’язано з тим, що яблука великих розмірів сприяють прискореному дозріванню менших плодів, особливо якщо фрукти лежать поруч довгий час.

Зберігати яблука вдома найкраще в наступних місцях і тарі:

  • стелаж. Особливо зручно, коли конструкція має висувні ящики для зручності огляду і вилучення плодів для вживання. Укладайте яблука в один ряд, використовуйте картон або обгорніть кожне у газетний папір, щоби плоди не стикалися. Щоби запобігти контакту фруктів, пересипайте яблука сухими тирсою, піском, лушпинням від насіння або стружкою;
  • дерев’яні ящики – найпопулярніша тара для зберігання яблук. Якщо ящиків кілька, не заповнюйте їх доверху, щоби при установці один на одного не придавити нижні;
  • ящики з картону.

Якщо у Вас залишилися непотрібні картонні ящики, вони також можуть стати в нагоді для зберігання в них яблук. Але перед тим як наповнювати,  обов’язково скріпіть стінки липкою стрічкою для більшої міцності.

 


Джерело: Тижневик "Номер один"
Мітки: ,

Перегляньте також:





Новини
26 Квітня
25 Квітня
Що ви очікуєте у 2024 році в Україні?
Погода
Реклама
Ua News media group
Партнери
Тестовий банер 2
Найпопулярніше