Найсвіжіше:
• Синоптики повідомили, якою буде погода на Тернопільщині на вихідні • «Поділля» з В. Березовиці у футбольному сезоні-2024: з екс-гравцями “Чорноморця”, “Поділля” та “Агробізнесу” • У Тернополі серед білого дня зникла 33-річна жінка • Громади Тернопільщини пообіцяли зібрати військовим близько 15 млн грн • Оновлення даних: хто з чоловіків мусить зʼявитися до ТЦК • «Я не герой, я людина!» – тернопільська «Пташка» з Азовсталі закрила рота хейтерам • Незаменимые кухонные гаджеты, которые сделают приготовление пищи легче и быстрее • У Тернополі поліція розшукує Андрія Скрябіна • Сигнальний пістолет: надійний засіб для подачі сигналів та забезпечення безпеки • Поради щодо вибору побутових вугільних фільтрів для очищення води • Дівчинку штовхнули в туалеті, і вона знепритомніла: поліцейські склали протоколи через булінг у школі на Тернопільщині • Заліщицькі комунальники сплатили майже пів мільйона за стихійне сміттєзвалище • У ДТП на Тернопільщині травмувався водій і його 10-річна донька • Паспортний сервіс пояснив, як чоловіки за кордоном зможуть отримати паспорти • Навчання трейдингу з нуля: чи можливо це • Лісник з Бережанщини незаконно зрубав дерева на понад 170 тис грн • Суд відправив за ґрати військовослужбовця, який у Клебанівці, що на Тернопільщині погрожував людям автоматом • Пенсіонери на Тернопільщині можуть не платити за комуналку: назвали умови • На Тернопільщині сталися зміни у керівному органі місцевого самоврядування • Бучацький «Колос» заявився на сезон-2024: з наддосвідченим захисником, чемпіоном області та молодими талантами • У центрі Тернополя тимчасово не буде газу – відома причина  • На Харківщині загинув прикордонник з Тернопільської області • Від розумних візків до покоління Альфа: 5 головних тенденцій у роздрібній торгівлі 2024 року • Частина Тернопільської області сьогодні буде без світла • Запросила злодія додому: чоловік накриміналив на Бережанщині та втік у сусідню область 
rss

За 12 ключовиими показниками Тернопільщина увійшла до десятки кращих в Україні!


Опубліковано: 2 Січня 2017р. о 13:02


img_2724

Голова Тернопільської ОДА Степан Барна підсумкову річну прес-конференцію провів у приміщенні тернопільського аеропорту. І це символічно, адже цьогоріч вдалося зрушити з мертвої точки питання діяльності повітряних воріт у нашу область.

Аеропорт – з землею та сертифікатом

– Вважаю, що тернопільський аеропорт має бути одним з елементів стратегії розвитку Тернопільської області. Мені сьогодні приємно констатувати, що дві ключові проблеми, які були на перешкоді в тому, щоб аеропорт функціонував, вдалося вирішити. Вперше за 25 років незалежності України аеропорт отримав розпорядження голови ТОДА про затвердження проекту землеустрою щодо відведення Тернопільському обласному КП «Фірма «Тернопільавіаавтотранс» земельних ділянок на території Смиковецької сільської ради. Отже, 156 гектарів нарешті стали повноцінною власністю місцевого летовища. Нагадаю, допоки не було акта права власності на землю, за підписом моїх попередників кожного року хтось намагався отримати сотку, дві, а то й цілий гектар аеропорту. Від 2016 року летовище захищене, адже має власність на цю землю. Друга перемога – отримання сертифіката Державною авіаційною службою на здійснення авіаперевезень. Це була копітка робота нашої команди, і мені приємно констатувати, що сертифікат уже є в нас на руках, який дозволяє здійснювати авіаперевезення протягом трьох років. Перевірку життєздатності наш аеропорт пройшов першими бортами країни – президентським та прем’єрським, котрі спокійно тут приземлилися і потім злетіли. Наступна наша мета  – оновити обличчя аеропорту та довести громадськості й інвесторам, щоб вони користувалися летовищем, щоб у нього були регулярні авіасполучення, – зазначив голова Тернопільської ОДА Степан Барна.  

Середня зарплата збільшилась на 800 гривень

Очільник області коротко зупинився на основних досягнення за рік, що минає.

– У 2016 році економіка Тернопільщини стабілізувалася. Відтак область демонструє покращення у сфері соціально-економічного розвитку. Ми входимо у десятку кращих в Україні за динамікою зростання по 12 основних показниках. Зокрема, індекс будівельної продукції – 3 місце, обсяг прямих іноземних інвестицій – 4-те, індекс промислового виробництва – 4-те, обсяг виробництва валової продукції сільського господарства – 8-ме, обсяг капітальних інвестицій – 9-те,  середньомісячна зарплата та індекс реальної зарплати – 10 місце. Щодо останнього показника, то Тернопільщина завжди пасла задніх. Але цього року маємо позитивну динаміку:  якщо 1 січня 2016 року середня зарплата становила 3008 грн., то на кінець жовтня – 3764 грн., а на кінець року очікуємо збільшення її на 800 грн., – констатував Степан Степанович.

Крім того, у 2016 році в економіку Тернопільщини стали більше інвестувати.
Підприємства та організації активізували свою роботу та вклали у розвиток економіки на 40,9% більше, ніж торік – 2,8 млрд. грн.. (за січень-вересень). Важливим є те, що майже 60% від загального обсягу капітальних інвестицій вкладено саме у розвиток реального сектора економіки Тернопільщини (сільське господарство та промисловість). А це нові елеватори, фруктосховища, тваринницькі комплекси, сільськогосподарська техніка, виробничі лінії та обладнання.
– У 2016 ми заклали надійний фундамент для зростання інвестицій – уперше на Тернопільщині відбувся форум міжнародного рівня, де ми представили реальні проекти розвитку області. Динаміка прямих іноземних інвестицій дала приріст і вивела Тернопільщину на 4 місце в Україні. Ми створюємо прозорі умови для ведення бізнесу й іноземний бізнес це відчув. Якщо за всі попередні 25 років у область інвестовано 52 млн. доларів, то лише в одному 2016 році – 6,6 млн. євро, а загалом за наступних два роки тільки «СЕ Борднетце-Україна» планує вкласти в Тернопільщину загалом 12,5 млн. євро, – зазначив Степан Барна. 
Тернопільщина розпочала освоєння нових ринків в азійському, африканському та австралійському напрямках, а також відновила постачання товарів в Ірландію і Норвегію. Експорт до Грузії, наприклад, склав понад 800%, до Литви – майже 200%, а з Білоруссю обсяг експорту збільшився у три рази. 
За обсягом виробництва валової продукції сільського господарства Тернопільщина посіла 8 місце в Україні. В цій галузі у нас також спостерігається приріст: за 11 місяців 2016 року всіма категоріями господарств вироблено продукції на суму 7,9 млрд. грн., що становить 103,6%. 
На думку Степана Барни, про стабільність та перспективи розвитку агропромислового комплексу Тернопільщини свідчить те, що цього року розширено ряд потужностей, серед яких Хоростківський цукровий, Ковалівський спиртовий та Теребовлянський молокопереробний заводи; Тернопільський м’ясокомбінат; завод з переробки сої та пташник у Тернопільському р-ні; тваринницькі приміщення для ВРХ у Підволочиському р-ні; репродуктор для свиноматок у Підгаєцькому; елеватори у Тернопільському та Бучацькому районах. Також створено 2 сільськогосподарських обслуговуючих кооперативи з ягідництва та збирання молока у Бережанському районі.
Реалізовано 456 інфраструктурних проектів

Окрему увагу голова облдержадміністрації зосередив на державних інвестиціях у соціальну інфраструктуру Тернопільщини, які цього року були рекордними. Будуються та вводяться в експлуатацію нові школи, садочки, медичні заклади, очисні споруди, водогони тощо.
– У 2016 році ми втілювали 456 проектів регіонального розвитку: 209 проектів – за рахунок субвенції на здійснення заходів із соціально-економічного розвитку окремих територій – обсяг фінансування 53 млн грн.; 194 проекти за рахунок субвенції на розвиток інфраструктури громад – обсяг фінансування 141,5 млн. грн.; 53 проекти  за рахунок Фонду регіонального розвитку та співфінансування з місцевих бюджетів – обсяг фінансування 93,6 млн. грн. та 24,7 млн. грн. відповідно, – наголосив Степан Барна. 
За словами очільника краю, цього року на Тернопільщині суттєво зросло наповнення бюджетів. Обсяг загального фонду місцевих бюджетів склав понад 2 млрд. грн. У порівнянні з минулим роком це більше на 42,5%. Додатковий ресурс місцевих бюджетів цього року склав 748,9 млн. грн. Більше того, Тернопільщина перевиконала ще план стосовно надходження всіх основних видів податків та зборів. За січень — листопад загалом отримано 2,004 млрд. грн. Таким чином план виконано на 118,5%.
Тернопільщина була і залишається лідером у створенні об’єднаних територіальних громад – тепер їх у нас 36. Що таке «децентралізація в дії» уже відчувають жителі нашого краю. Цифри говорять самі за себе.
«На розвиток інфраструктури у 2016 році громади Тернопільщини отримали 141,5 млн. грн. Разом з тим отримали і можливість самостійно розставити пріоритети та спрямувати ці кошти на вирішення своїх найбільш нагальних потреб. Ми бачимо також динаміку і у власних доходах бюджетів громад: 2015 р. — 86,5 млн. грн.; 2016 р. — 344,2 млн. грн. Таким чином, зростання — на 257,7 млн. грн.», – зазначив голова ОДА. 
Крім того, у 2016 році продовжили активно впроваджувати електронне урядування; збільшили кількість та покращили якісь надання адміністративних послуг; навчилися значно економити завдяки прозорим закупівлям. Зокрема, Тернопільщина активно долучилася до системи PROZORRO – з початку запровадження системи зекономлено понад 17 млн. гривень.
У дороги вкладено 300 мільйонів

За словами Степана Барни, у будівництво доріг області цього року вкладено понад 300 млн. грн. Проведено заміну верхніх шарів асфальту на 52 км автомобільних доріг, влаштовано поверхневу обробку на 36 км, ліквідовано понад 376 кв. м ямковості. 
На думку Степана Барни, Тернопільська область майже на 70% може замінити споживання природного газу альтернативними джерелами енергії. Всього на даний час у бюджетній сфері області реалізовано 158 енергоефективних та енергозберігаючих проектів – на загальну суму 98,8 млн. гривень (з них  80,4 млн. гривень з державного бюджету). У 2016 році котельні 21 бюджетної установи та організації переведено на використання альтернативних видів палива (відходи деревини). Загальна вартість впроваджених проектів складає 1,8 млн. гривень. 
За рахунок впровадження енергоефективних заходів з початку року зекономлено понад 4,5 млн. куб. метрів природного газу та 2,2 млн. кВт. год електричної енергії.
Крім того, в області реалізували 30 проектів з відбудови та ремонтів шкіл і дитячих садочків, активно впроваджували енергозберігаючі технології: перевели на альтернативні види палива 26 котелень, замінили на енергозберігаючі понад 2 тис вікон та 3 сотні дверей.

– В області створено 12 опорних шкіл, на розвиток яких спрямовано більш ніж 15 млн. грн. Навчальні заклади області отримали понад 700 комп’ютерів – тобто практично у кожній сільській школі буде комп’ютерний клас. У нас з’явилися 42 новеньких шкільних автобуси – і це на 40% більше, ніж у 2015-му. Красномовним є той факт, що по країні закуплено 200 шкільних автобусів, тобто практично кожен четвертий придбано на Тернопільщині, – зазначив Степан Барна. 
З 26 об’єднаних територіальних громад Тернопільщини у 15 функціонують державні пожежно-рятувальні підрозділи або місцеві пожежні команди. У 2016 році на Тернопільщині урочисто стали до бойового чергування чотири новостворених пожежних підрозділи. На території області цього року відкрито 13 поліцейських станцій. Заплановано відкриття ще 9.
«Наша стратегічна мета: поліцейську станцію і пожежну бригаду – у кожну громаду Тернопільщини. – І, звичайно, одним із головних пріоритетів роботи було та продовжується відновлення військових містечок, зокрема у Теребовлі та Чорткові», – зауважив очільник краю. 
Особливу увагу голова ОДА зосередив на питаннях розвитку медицини – продовжується фінансування університетської лікарні, де буде кардіоцентр, відкриваються спеціалізовані відділення – хіміотерапевтичне, травматологічні та інші.
«Довгоочікуваною подією стало закінчення реконструкції інфекційного відділення МЛШД. Вартість проекту становить понад 9,5 млн. грн., більша половина цих коштів виділена з Фонду регіонального розвитку. Крім того, ми розпочали реформаторський проект зі створення диспетчерського центру екстреної медичної допомоги, програмне забезпечення якого дасть змогу мінімізувати швидкість приїзду до пацієнта», – резюмував Степан Барна.


Джерело: Тижневик "Номер один"
Мітки:





Новини
26 Квітня
Що ви очікуєте у 2024 році в Україні?
Погода
Реклама
Ua News media group
Партнери
Тестовий банер 2
Найпопулярніше