Найсвіжіше:
• Чортків суперничає з Тернополем за першість у створенні індустріального парку • Чоловік погрожував дружині зброєю через… сіно • Встановили особу, яка, ймовірно, хотіла викрасти дитину в центрі Тернополя • Чи справді магнітні бурі небезпечні для здоров’я? • Іван Чайківський: «Україні варто припинити стояти на колінах перед нашими іноземними позичальниками» • У Коропці провели дезінфекцію джерел водопостачання • Анонси газети «Номер один» від 08.07.2020 р. • Майже мільйон гривень за життя двох юнаків сплатить винуватець аварії у Козлові • У Кременці багатодітна мати «розважалась» у готелі • Де на Тернопільщині не буде світла • У Заліщиках злодійкуваті студенти крали мішками зерно… • Тернопільський науковець Іван Іскерський: «Розробки школи професора Федорейка при співвідношенні «ціна/якість» є найкращими в світі» • Голуби на балконі – як віднадити настирливих пташок від свого житла • Чому президент Зеленський забув дві адміністративні одиниці України? • Кому видадуть довідку про взяття на облік платника податків • Рецепти від господинь: Квас із бузини від Руслани Періг • Термос із нержавійки – як відмити всередині. Найдієвіші способи • Зеленський дав заслуженого артиста Потапу, а Білик і Єфросиніна отримали ордени • Як уникнути теплового й сонячного удару? • Фермери одержать пільгові умови для придбання сільськогосподарської землі • Тернопільський став досліджували на вплив забруднюючих речовин • Чи вислухає суд головного свідка у вбивстві студента із Конго? • Дитячих таборів не відкриють до серпня, – МОЗ • У Швейцарії за відмивання грошей засудили українського екснардепа • У Чорткові вирішили збудувати скейт-парк!
rss
За 12 ключовиими показниками Тернопільщина увійшла до десятки кращих в Україні!

Опубліковано: 2 Січня о 13:02img_2724

Голова Тернопільської ОДА Степан Барна підсумкову річну прес-конференцію провів у приміщенні тернопільського аеропорту. І це символічно, адже цьогоріч вдалося зрушити з мертвої точки питання діяльності повітряних воріт у нашу область.

Аеропорт – з землею та сертифікатом

– Вважаю, що тернопільський аеропорт має бути одним з елементів стратегії розвитку Тернопільської області. Мені сьогодні приємно констатувати, що дві ключові проблеми, які були на перешкоді в тому, щоб аеропорт функціонував, вдалося вирішити. Вперше за 25 років незалежності України аеропорт отримав розпорядження голови ТОДА про затвердження проекту землеустрою щодо відведення Тернопільському обласному КП «Фірма «Тернопільавіаавтотранс» земельних ділянок на території Смиковецької сільської ради. Отже, 156 гектарів нарешті стали повноцінною власністю місцевого летовища. Нагадаю, допоки не було акта права власності на землю, за підписом моїх попередників кожного року хтось намагався отримати сотку, дві, а то й цілий гектар аеропорту. Від 2016 року летовище захищене, адже має власність на цю землю. Друга перемога – отримання сертифіката Державною авіаційною службою на здійснення авіаперевезень. Це була копітка робота нашої команди, і мені приємно констатувати, що сертифікат уже є в нас на руках, який дозволяє здійснювати авіаперевезення протягом трьох років. Перевірку життєздатності наш аеропорт пройшов першими бортами країни – президентським та прем’єрським, котрі спокійно тут приземлилися і потім злетіли. Наступна наша мета  – оновити обличчя аеропорту та довести громадськості й інвесторам, щоб вони користувалися летовищем, щоб у нього були регулярні авіасполучення, – зазначив голова Тернопільської ОДА Степан Барна.  

Середня зарплата збільшилась на 800 гривень

Очільник області коротко зупинився на основних досягнення за рік, що минає.

– У 2016 році економіка Тернопільщини стабілізувалася. Відтак область демонструє покращення у сфері соціально-економічного розвитку. Ми входимо у десятку кращих в Україні за динамікою зростання по 12 основних показниках. Зокрема, індекс будівельної продукції – 3 місце, обсяг прямих іноземних інвестицій – 4-те, індекс промислового виробництва – 4-те, обсяг виробництва валової продукції сільського господарства – 8-ме, обсяг капітальних інвестицій – 9-те,  середньомісячна зарплата та індекс реальної зарплати – 10 місце. Щодо останнього показника, то Тернопільщина завжди пасла задніх. Але цього року маємо позитивну динаміку:  якщо 1 січня 2016 року середня зарплата становила 3008 грн., то на кінець жовтня – 3764 грн., а на кінець року очікуємо збільшення її на 800 грн., – констатував Степан Степанович.

Крім того, у 2016 році в економіку Тернопільщини стали більше інвестувати.
Підприємства та організації активізували свою роботу та вклали у розвиток економіки на 40,9% більше, ніж торік – 2,8 млрд. грн.. (за січень-вересень). Важливим є те, що майже 60% від загального обсягу капітальних інвестицій вкладено саме у розвиток реального сектора економіки Тернопільщини (сільське господарство та промисловість). А це нові елеватори, фруктосховища, тваринницькі комплекси, сільськогосподарська техніка, виробничі лінії та обладнання.
– У 2016 ми заклали надійний фундамент для зростання інвестицій – уперше на Тернопільщині відбувся форум міжнародного рівня, де ми представили реальні проекти розвитку області. Динаміка прямих іноземних інвестицій дала приріст і вивела Тернопільщину на 4 місце в Україні. Ми створюємо прозорі умови для ведення бізнесу й іноземний бізнес це відчув. Якщо за всі попередні 25 років у область інвестовано 52 млн. доларів, то лише в одному 2016 році – 6,6 млн. євро, а загалом за наступних два роки тільки «СЕ Борднетце-Україна» планує вкласти в Тернопільщину загалом 12,5 млн. євро, – зазначив Степан Барна. 
Тернопільщина розпочала освоєння нових ринків в азійському, африканському та австралійському напрямках, а також відновила постачання товарів в Ірландію і Норвегію. Експорт до Грузії, наприклад, склав понад 800%, до Литви – майже 200%, а з Білоруссю обсяг експорту збільшився у три рази. 
За обсягом виробництва валової продукції сільського господарства Тернопільщина посіла 8 місце в Україні. В цій галузі у нас також спостерігається приріст: за 11 місяців 2016 року всіма категоріями господарств вироблено продукції на суму 7,9 млрд. грн., що становить 103,6%. 
На думку Степана Барни, про стабільність та перспективи розвитку агропромислового комплексу Тернопільщини свідчить те, що цього року розширено ряд потужностей, серед яких Хоростківський цукровий, Ковалівський спиртовий та Теребовлянський молокопереробний заводи; Тернопільський м’ясокомбінат; завод з переробки сої та пташник у Тернопільському р-ні; тваринницькі приміщення для ВРХ у Підволочиському р-ні; репродуктор для свиноматок у Підгаєцькому; елеватори у Тернопільському та Бучацькому районах. Також створено 2 сільськогосподарських обслуговуючих кооперативи з ягідництва та збирання молока у Бережанському районі.
Реалізовано 456 інфраструктурних проектів

Окрему увагу голова облдержадміністрації зосередив на державних інвестиціях у соціальну інфраструктуру Тернопільщини, які цього року були рекордними. Будуються та вводяться в експлуатацію нові школи, садочки, медичні заклади, очисні споруди, водогони тощо.
– У 2016 році ми втілювали 456 проектів регіонального розвитку: 209 проектів – за рахунок субвенції на здійснення заходів із соціально-економічного розвитку окремих територій – обсяг фінансування 53 млн грн.; 194 проекти за рахунок субвенції на розвиток інфраструктури громад – обсяг фінансування 141,5 млн. грн.; 53 проекти  за рахунок Фонду регіонального розвитку та співфінансування з місцевих бюджетів – обсяг фінансування 93,6 млн. грн. та 24,7 млн. грн. відповідно, – наголосив Степан Барна. 
За словами очільника краю, цього року на Тернопільщині суттєво зросло наповнення бюджетів. Обсяг загального фонду місцевих бюджетів склав понад 2 млрд. грн. У порівнянні з минулим роком це більше на 42,5%. Додатковий ресурс місцевих бюджетів цього року склав 748,9 млн. грн. Більше того, Тернопільщина перевиконала ще план стосовно надходження всіх основних видів податків та зборів. За січень — листопад загалом отримано 2,004 млрд. грн. Таким чином план виконано на 118,5%.
Тернопільщина була і залишається лідером у створенні об’єднаних територіальних громад – тепер їх у нас 36. Що таке «децентралізація в дії» уже відчувають жителі нашого краю. Цифри говорять самі за себе.
«На розвиток інфраструктури у 2016 році громади Тернопільщини отримали 141,5 млн. грн. Разом з тим отримали і можливість самостійно розставити пріоритети та спрямувати ці кошти на вирішення своїх найбільш нагальних потреб. Ми бачимо також динаміку і у власних доходах бюджетів громад: 2015 р. — 86,5 млн. грн.; 2016 р. — 344,2 млн. грн. Таким чином, зростання — на 257,7 млн. грн.», – зазначив голова ОДА. 
Крім того, у 2016 році продовжили активно впроваджувати електронне урядування; збільшили кількість та покращили якісь надання адміністративних послуг; навчилися значно економити завдяки прозорим закупівлям. Зокрема, Тернопільщина активно долучилася до системи PROZORRO – з початку запровадження системи зекономлено понад 17 млн. гривень.
У дороги вкладено 300 мільйонів

За словами Степана Барни, у будівництво доріг області цього року вкладено понад 300 млн. грн. Проведено заміну верхніх шарів асфальту на 52 км автомобільних доріг, влаштовано поверхневу обробку на 36 км, ліквідовано понад 376 кв. м ямковості. 
На думку Степана Барни, Тернопільська область майже на 70% може замінити споживання природного газу альтернативними джерелами енергії. Всього на даний час у бюджетній сфері області реалізовано 158 енергоефективних та енергозберігаючих проектів – на загальну суму 98,8 млн. гривень (з них  80,4 млн. гривень з державного бюджету). У 2016 році котельні 21 бюджетної установи та організації переведено на використання альтернативних видів палива (відходи деревини). Загальна вартість впроваджених проектів складає 1,8 млн. гривень. 
За рахунок впровадження енергоефективних заходів з початку року зекономлено понад 4,5 млн. куб. метрів природного газу та 2,2 млн. кВт. год електричної енергії.
Крім того, в області реалізували 30 проектів з відбудови та ремонтів шкіл і дитячих садочків, активно впроваджували енергозберігаючі технології: перевели на альтернативні види палива 26 котелень, замінили на енергозберігаючі понад 2 тис вікон та 3 сотні дверей.

– В області створено 12 опорних шкіл, на розвиток яких спрямовано більш ніж 15 млн. грн. Навчальні заклади області отримали понад 700 комп’ютерів – тобто практично у кожній сільській школі буде комп’ютерний клас. У нас з’явилися 42 новеньких шкільних автобуси – і це на 40% більше, ніж у 2015-му. Красномовним є той факт, що по країні закуплено 200 шкільних автобусів, тобто практично кожен четвертий придбано на Тернопільщині, – зазначив Степан Барна. 
З 26 об’єднаних територіальних громад Тернопільщини у 15 функціонують державні пожежно-рятувальні підрозділи або місцеві пожежні команди. У 2016 році на Тернопільщині урочисто стали до бойового чергування чотири новостворених пожежних підрозділи. На території області цього року відкрито 13 поліцейських станцій. Заплановано відкриття ще 9.
«Наша стратегічна мета: поліцейську станцію і пожежну бригаду – у кожну громаду Тернопільщини. – І, звичайно, одним із головних пріоритетів роботи було та продовжується відновлення військових містечок, зокрема у Теребовлі та Чорткові», – зауважив очільник краю. 
Особливу увагу голова ОДА зосередив на питаннях розвитку медицини – продовжується фінансування університетської лікарні, де буде кардіоцентр, відкриваються спеціалізовані відділення – хіміотерапевтичне, травматологічні та інші.
«Довгоочікуваною подією стало закінчення реконструкції інфекційного відділення МЛШД. Вартість проекту становить понад 9,5 млн. грн., більша половина цих коштів виділена з Фонду регіонального розвитку. Крім того, ми розпочали реформаторський проект зі створення диспетчерського центру екстреної медичної допомоги, програмне забезпечення якого дасть змогу мінімізувати швидкість приїзду до пацієнта», – резюмував Степан Барна.


Джерело: Тижневик "Номер один"
Мітки:Новини
8 Липня
7 Липня
6 Липня
5 Липня
4 Липня
3 Липня
Який варіант міграції Ви розглядаєте для себе?
 • Виїхати на заробітки з метою залишитися за кордоном назавжди 47%, 20 votes
  20 votes 47%
  20 votes - 47% of all votes
 • Не думаю про еміграцію і заробітки. Комфортно працюю в Україні 26%, 11 votes
  11 votes 26%
  11 votes - 26% of all votes
 • Поїхати на кілька років, заробити необхідну суму і повернутися 16%, 7 votes
  7 votes 16%
  7 votes - 16% of all votes
 • Сезонні роботи на місяць-два 12%, 5 votes
  5 votes 12%
  5 votes - 12% of all votes
Total Votes: 43
Вересень 19, 2018 - Квітень 30, 2019
Voting is closed
Погода
Відео
Партнери
Тестовий банер 2
Найпопулярніше
Юридична консультація

Шановні читачі «Номер один»!

Запрошуємо Вас скористатися онлайн-консультацією юриста нашої редакції – адвоката Анатолія Омеляновича Мовчана.

Детальніше