Найсвіжіше:
• У Чорткові вирішили збудувати скейт-парк! • У Тернополі фермер із Хмельниччини у відчаї, облившись бензином, хотів себе спалити • Толока на проспекті Злуки об’єднала різні покоління тернополян • Велика вода затопила кілька областей Західної України • Особливості ЗНО в умовах карантину • Пенсія призначатиметься автоматично • ГОРОСКОП 1 – 6 ЛИПНЯ • 10 тисяч людей вийшли під Печерський суд підтримати Порошенка • На Донеччині загинув боєць із Тернополя • Спільний проєкт ТНЕУ та норвезьких колег допомагає розпочати власну справу військовослужбовцям та атовцям • Якою буде погода на найближчий тиждень • Президент БК «Тернопіль» очолив львівських податківців • У вихідні в ДТП двоє чоловік загинуло, ще четверо травмувалися • На Теребовлянщині вода забрала життя двох підлітків • Від станції «Тернопіль» до Красного запустили електричку • Анонси газети «Номер один» від 01.07.2020 р. • Убивство по відношенню до самого себе. Як розпізнати суїцидальні наміри? • Голова Великобірківської громади Любомир Ковч: «Гроші – папірець, з цього світу підеш, а щось потрібно залишити по собі!» • Якщо у вас проблеми з ерекцією, спробуйте вилікувати… геморой • У Тернополі син-пияк влаштував матері пекло на землі • Секрет гарного самопочуття криється у… козячому молоці • Мешканцям Білецької ОТГ – наболіло! • Що за каденцію Надала заробили депутати дрібних фракцій? • Де на Тернопільщині не буде світла • Доктор технічних наук Валерій Федорейко: «У Тернополі на базі підприємства «Промінь» будуть виробляти теплогенератори, які працюють на відходах»
rss
Юрій Малюта: «Ми завжди першими на Козівщині підвищували розмір оплати за земельні паї»

Опубліковано: 31 Серпня о 20:09З директором ТОВАгропродсервіс-Інвест», що у Козівському районі, Юрієм Малютою знайомий давно. Керівник молодої генерації, успішний агроменеджер, який сформувався за часів незалежності України. У свій час закінчив технологічний вуз у Києві, працював на відповідальних посадах Мишковицького спиртозаводу й Тернопільського цукрозаводу. У 2006 році саме через бізнесові справи познайомився із керівником компанії «Агропродсервіс» Іваном Чайківським та Андрієм Бараном.  Саме вони побачили у молодого Юрія Малюти і тверду організаторську жилку, енергію творення добра, і великий потенціал працелюбності й відповідальності за доручену ділянку роботи.

Сьогодні ТОВ «Агропродсервіс-Інвест» не лише добре знають в області та Україні, а й у Європі. За 12 років створене практично з нуля агропідприємство нового типу, європейського зразка й застосування новітніх технологій, сортів і гібридів насіння всесвітньовідомих фірм KWS, PIONEER, MONSANTO, SUNGENTA дало свої довгоочікувані, але такі закономірні результати у прибутковій рослинницькій галузі, якою опікується досвідчений агроном Юрій Гринда. Юрій Анатолійович уже четвертий рік виконавчий директор, як кажуть, права рука керівника.

– Європа стабільно має свої 8 тонн/га пшениці, то хіба ми на такій чорноземній і родючій землі не можемо мати? – каже Юрій Малюта. Маємо, незважаючи на природні умови й катаклізми, часті опади, суховії, посуху, мокроту цьогорічних жнив, що затягнулися на два тижні довше. Але зібрали все до колоска й зернини, не дали пропасти урожаю,  зернові видали 8 і більше тонн на круг.

Технологи поля – заступник директора підприємства Володимир Білий, агроном Богдан Куриляк чітко дотримуються п’ятипільної сівозміни. Почергово й погрупово висівають озимі та ярі зернові, ріпак та цукрові буряки. Мають надію на непоганий урожай солодких коренів, від соняшника відмовилися – поганий попередник. У польовому арсеналі є також горох і соя, зернова і силосна кукурудза. Кормовій групі –  «зелене» світло, з 90-гектарної площі багаторічних трав за два укоси заготовили понад 2 тисячі тонн сінажу. Такий же корм заклали з озимого жита, який багатий на білок та інші поживні компоненти. Ще є силос із кукурудзи, грубі та концентровані корми, сіно для телят. Кормозаготівельний конвеєр працює чітко і злагоджено у післяжнивний час.

Нині земельний банк в «Агропродсервіс-Інвест» сягнув поза п’ять тисяч гектарів землі. Саме таку кількість молодому й амбітному директору Юрію Малюті довірили і не прогадали пайовики селища Козлів, сіл Покропивна, Велика Плавуча, Таурів, Забойки і Почапинці. Загалом сільгосптовариство орендує землі в шести населених пунктах Козівського і Тернопільського районів.

– Ми завжди першими на Козівщині підвищували розмір оплати за земельні паї. У цьому році платимо із розрахунку по одній тонні збіжжя за гектар. Переконаний, що і це не межа, з кожним роком будемо підвищувати платню працюючим і пайовикам, – каже Юрій Малюта.

Селяни ж добре пам’ятають, що у далекому 2006 році залишили у спадок керівники колишнього колгоспу «Зірка». Самі ж пайовики оббивали пороги кабінетів районного начальства і навіть їздили в область. Іван Чайківський та Андрій Баран і досі пригадують ті збори і гнів та розчарування людей, що з дитинства трудилися на своїй рідній землі, а тут залишилися біля розбитого корита. Не спасував Юрій Станіславович Малюта, бо із «закваски» селянського роду, мав і має твердий батьківський характер.

Значну роль відводять у товаристві тваринництву, кажучи, що цей напрямок – основа господарки. Козівський район за щільністю корів на стогектарний вимірник займає третє місце в області. Попереду лише бучаччани та ланівчани.

На тваринницьких комплексах у Козлові й Таурові утримують майже півтори тисячі голів ВРХ, це фактично третина усього поголів’я, що доглядають сільгоспвиробники Козівського району

– Аграрники зобов’язані займатися тваринництвом, пригадую слова світлої пам’яті мого батька Станіслава Григоровича, – говорить Юрій Малюта. – Коли приймав це занедбане господарство, то із 240 гектарів озимини половину весною пересіяли. 314 голів ВРХ фактично довелося на шлеях піднімати. Але вірив людям, з якими працював. Сьогодні  в сільгосптоваристві понад 150 осіб, середній вік працюючих  сягає 40 років. Досі щиро завдячуємо директору ТОВ «Слава», заслуженому працівнику сільського господарства України Василеві Кривку, що подарував нам скирту соломи, підсобив із концкормами. Сьогодні на тваринницьких комплексах у Козлові й Таурові утримуємо 1402 голови ВРХ, це фактично третина усього поголів’я, що доглядають сільгоспвиробники району. В тому числі маємо 504 корови, з початку року вже народилося 316 телят. Торік надій на корову склав 5 200 кілограмів, а в цьому році  за перше півріччя надоїли на корову 3 742 кг. Виробили 16 205 ц молока, 102 тонни м’яса – більше на 40 тонн, ніж торік за відповідний період. Два роки тому взяли курс на голштинізацію і перейшли на відтворення молочного стада канадським сім’ям. Вже поповнили основне дійне стадо чорно-рябої породи на 71 первістку. І процес оновлення триватиме.

За словами Юрія Малюти, переробник вимагає сировини екстра-класу для виробництва молокопродуктів за європейськими технологіями, тому напередодні 2018 року на центральній садибі у Козлові здали в експлуатацію нове приміщення – світле, тепле, просторе, з усіма механізованими процесами годівлі тварин, видаленням гною тощо. Модернізували також доїльний зал за принципом ялинки. Працюють тут лише п’ять операторів машинного доїння: Ольга Стецюк, Любов Довгань, Олеся  Волошин, Оксана Ремез та ветеран праці Галина Козак. Усю цю чималу господарку очолює досвідчений спеціаліст Микола Пасіцький, молодий ветлікар Володимир Сергеєв, якого адміністрація сільгосптовариства забезпечила житлом.

У нову господарську споруду ТОВ «Агропродсервіс-Інвест» вклало 13 мільйонів гривень, і це не межа.

– Ми бачимо великі перспективи у тваринництві, тому і вкладаємо туди кошти. У планах – будівництво ще двох тваринницьких комплексів у Козлові й Таурові. Місцеві жителі матимуть постійну роботу і гідну зарплату, – підсумовує Юрій Станіславович.

Ярослав Бачинський


Джерело: Тижневик "Номер один"Новини
2 Липня
1 Липня
30 Червня
Який варіант міграції Ви розглядаєте для себе?
 • Виїхати на заробітки з метою залишитися за кордоном назавжди 47%, 20 votes
  20 votes 47%
  20 votes - 47% of all votes
 • Не думаю про еміграцію і заробітки. Комфортно працюю в Україні 26%, 11 votes
  11 votes 26%
  11 votes - 26% of all votes
 • Поїхати на кілька років, заробити необхідну суму і повернутися 16%, 7 votes
  7 votes 16%
  7 votes - 16% of all votes
 • Сезонні роботи на місяць-два 12%, 5 votes
  5 votes 12%
  5 votes - 12% of all votes
Total Votes: 43
Вересень 19, 2018 - Квітень 30, 2019
Voting is closed
Погода
Відео
Партнери
Тестовий банер 2
Найпопулярніше
Юридична консультація

Шановні читачі «Номер один»!

Запрошуємо Вас скористатися онлайн-консультацією юриста нашої редакції – адвоката Анатолія Омеляновича Мовчана.

Детальніше