Найсвіжіше:
• Синоптики повідомили, якою буде погода на Тернопільщині на вихідні • «Поділля» з В. Березовиці у футбольному сезоні-2024: з екс-гравцями “Чорноморця”, “Поділля” та “Агробізнесу” • У Тернополі серед білого дня зникла 33-річна жінка • Громади Тернопільщини пообіцяли зібрати військовим близько 15 млн грн • Оновлення даних: хто з чоловіків мусить зʼявитися до ТЦК • «Я не герой, я людина!» – тернопільська «Пташка» з Азовсталі закрила рота хейтерам • Незаменимые кухонные гаджеты, которые сделают приготовление пищи легче и быстрее • У Тернополі поліція розшукує Андрія Скрябіна • Сигнальний пістолет: надійний засіб для подачі сигналів та забезпечення безпеки • Поради щодо вибору побутових вугільних фільтрів для очищення води • Дівчинку штовхнули в туалеті, і вона знепритомніла: поліцейські склали протоколи через булінг у школі на Тернопільщині • Заліщицькі комунальники сплатили майже пів мільйона за стихійне сміттєзвалище • У ДТП на Тернопільщині травмувався водій і його 10-річна донька • Паспортний сервіс пояснив, як чоловіки за кордоном зможуть отримати паспорти • Навчання трейдингу з нуля: чи можливо це • Лісник з Бережанщини незаконно зрубав дерева на понад 170 тис грн • Суд відправив за ґрати військовослужбовця, який у Клебанівці, що на Тернопільщині погрожував людям автоматом • Пенсіонери на Тернопільщині можуть не платити за комуналку: назвали умови • На Тернопільщині сталися зміни у керівному органі місцевого самоврядування • Бучацький «Колос» заявився на сезон-2024: з наддосвідченим захисником, чемпіоном області та молодими талантами • У центрі Тернополя тимчасово не буде газу – відома причина  • На Харківщині загинув прикордонник з Тернопільської області • Від розумних візків до покоління Альфа: 5 головних тенденцій у роздрібній торгівлі 2024 року • Частина Тернопільської області сьогодні буде без світла • Запросила злодія додому: чоловік накриміналив на Бережанщині та втік у сусідню область 
rss

Юрій Малюта: «Ми завжди першими на Козівщині підвищували розмір оплати за земельні паї»


Опубліковано: 31 Серпня 2018р. о 20:09


З директором ТОВАгропродсервіс-Інвест», що у Козівському районі, Юрієм Малютою знайомий давно. Керівник молодої генерації, успішний агроменеджер, який сформувався за часів незалежності України. У свій час закінчив технологічний вуз у Києві, працював на відповідальних посадах Мишковицького спиртозаводу й Тернопільського цукрозаводу. У 2006 році саме через бізнесові справи познайомився із керівником компанії «Агропродсервіс» Іваном Чайківським та Андрієм Бараном.  Саме вони побачили у молодого Юрія Малюти і тверду організаторську жилку, енергію творення добра, і великий потенціал працелюбності й відповідальності за доручену ділянку роботи.

Сьогодні ТОВ «Агропродсервіс-Інвест» не лише добре знають в області та Україні, а й у Європі. За 12 років створене практично з нуля агропідприємство нового типу, європейського зразка й застосування новітніх технологій, сортів і гібридів насіння всесвітньовідомих фірм KWS, PIONEER, MONSANTO, SUNGENTA дало свої довгоочікувані, але такі закономірні результати у прибутковій рослинницькій галузі, якою опікується досвідчений агроном Юрій Гринда. Юрій Анатолійович уже четвертий рік виконавчий директор, як кажуть, права рука керівника.

– Європа стабільно має свої 8 тонн/га пшениці, то хіба ми на такій чорноземній і родючій землі не можемо мати? – каже Юрій Малюта. Маємо, незважаючи на природні умови й катаклізми, часті опади, суховії, посуху, мокроту цьогорічних жнив, що затягнулися на два тижні довше. Але зібрали все до колоска й зернини, не дали пропасти урожаю,  зернові видали 8 і більше тонн на круг.

Технологи поля – заступник директора підприємства Володимир Білий, агроном Богдан Куриляк чітко дотримуються п’ятипільної сівозміни. Почергово й погрупово висівають озимі та ярі зернові, ріпак та цукрові буряки. Мають надію на непоганий урожай солодких коренів, від соняшника відмовилися – поганий попередник. У польовому арсеналі є також горох і соя, зернова і силосна кукурудза. Кормовій групі –  «зелене» світло, з 90-гектарної площі багаторічних трав за два укоси заготовили понад 2 тисячі тонн сінажу. Такий же корм заклали з озимого жита, який багатий на білок та інші поживні компоненти. Ще є силос із кукурудзи, грубі та концентровані корми, сіно для телят. Кормозаготівельний конвеєр працює чітко і злагоджено у післяжнивний час.

Нині земельний банк в «Агропродсервіс-Інвест» сягнув поза п’ять тисяч гектарів землі. Саме таку кількість молодому й амбітному директору Юрію Малюті довірили і не прогадали пайовики селища Козлів, сіл Покропивна, Велика Плавуча, Таурів, Забойки і Почапинці. Загалом сільгосптовариство орендує землі в шести населених пунктах Козівського і Тернопільського районів.

– Ми завжди першими на Козівщині підвищували розмір оплати за земельні паї. У цьому році платимо із розрахунку по одній тонні збіжжя за гектар. Переконаний, що і це не межа, з кожним роком будемо підвищувати платню працюючим і пайовикам, – каже Юрій Малюта.

Селяни ж добре пам’ятають, що у далекому 2006 році залишили у спадок керівники колишнього колгоспу «Зірка». Самі ж пайовики оббивали пороги кабінетів районного начальства і навіть їздили в область. Іван Чайківський та Андрій Баран і досі пригадують ті збори і гнів та розчарування людей, що з дитинства трудилися на своїй рідній землі, а тут залишилися біля розбитого корита. Не спасував Юрій Станіславович Малюта, бо із «закваски» селянського роду, мав і має твердий батьківський характер.

Значну роль відводять у товаристві тваринництву, кажучи, що цей напрямок – основа господарки. Козівський район за щільністю корів на стогектарний вимірник займає третє місце в області. Попереду лише бучаччани та ланівчани.

На тваринницьких комплексах у Козлові й Таурові утримують майже півтори тисячі голів ВРХ, це фактично третина усього поголів’я, що доглядають сільгоспвиробники Козівського району

– Аграрники зобов’язані займатися тваринництвом, пригадую слова світлої пам’яті мого батька Станіслава Григоровича, – говорить Юрій Малюта. – Коли приймав це занедбане господарство, то із 240 гектарів озимини половину весною пересіяли. 314 голів ВРХ фактично довелося на шлеях піднімати. Але вірив людям, з якими працював. Сьогодні  в сільгосптоваристві понад 150 осіб, середній вік працюючих  сягає 40 років. Досі щиро завдячуємо директору ТОВ «Слава», заслуженому працівнику сільського господарства України Василеві Кривку, що подарував нам скирту соломи, підсобив із концкормами. Сьогодні на тваринницьких комплексах у Козлові й Таурові утримуємо 1402 голови ВРХ, це фактично третина усього поголів’я, що доглядають сільгоспвиробники району. В тому числі маємо 504 корови, з початку року вже народилося 316 телят. Торік надій на корову склав 5 200 кілограмів, а в цьому році  за перше півріччя надоїли на корову 3 742 кг. Виробили 16 205 ц молока, 102 тонни м’яса – більше на 40 тонн, ніж торік за відповідний період. Два роки тому взяли курс на голштинізацію і перейшли на відтворення молочного стада канадським сім’ям. Вже поповнили основне дійне стадо чорно-рябої породи на 71 первістку. І процес оновлення триватиме.

За словами Юрія Малюти, переробник вимагає сировини екстра-класу для виробництва молокопродуктів за європейськими технологіями, тому напередодні 2018 року на центральній садибі у Козлові здали в експлуатацію нове приміщення – світле, тепле, просторе, з усіма механізованими процесами годівлі тварин, видаленням гною тощо. Модернізували також доїльний зал за принципом ялинки. Працюють тут лише п’ять операторів машинного доїння: Ольга Стецюк, Любов Довгань, Олеся  Волошин, Оксана Ремез та ветеран праці Галина Козак. Усю цю чималу господарку очолює досвідчений спеціаліст Микола Пасіцький, молодий ветлікар Володимир Сергеєв, якого адміністрація сільгосптовариства забезпечила житлом.

У нову господарську споруду ТОВ «Агропродсервіс-Інвест» вклало 13 мільйонів гривень, і це не межа.

– Ми бачимо великі перспективи у тваринництві, тому і вкладаємо туди кошти. У планах – будівництво ще двох тваринницьких комплексів у Козлові й Таурові. Місцеві жителі матимуть постійну роботу і гідну зарплату, – підсумовує Юрій Станіславович.

Ярослав Бачинський


Джерело: Тижневик "Номер один"
Рубрика:





Новини
26 Квітня
Що ви очікуєте у 2024 році в Україні?
Погода
Реклама
Ua News media group
Партнери
Тестовий банер 2
Найпопулярніше