Найсвіжіше:
• Дівчинку штовхнули в туалеті, і вона знепритомніла: поліцейські склали протоколи через булінг у школі на Тернопільщині • Заліщицькі комунальники сплатили майже пів мільйона за стихійне сміттєзвалище • У ДТП на Тернопільщині травмувався водій і його 10-річна донька • Паспортний сервіс пояснив, як чоловіки за кордоном зможуть отримати паспорти • Навчання трейдингу з нуля: чи можливо це • Лісник з Бережанщини незаконно зрубав дерева на понад 170 тис грн • Суд відправив за ґрати військовослужбовця, який у Клебанівці, що на Тернопільщині погрожував людям автоматом • Пенсіонери на Тернопільщині можуть не платити за комуналку: назвали умови • На Тернопільщині сталися зміни у керівному органі місцевого самоврядування • Бучацький «Колос» заявився на сезон-2024: з наддосвідченим захисником, чемпіоном області та молодими талантами • У центрі Тернополя тимчасово не буде газу – відома причина  • На Харківщині загинув прикордонник з Тернопільської області • Від розумних візків до покоління Альфа: 5 головних тенденцій у роздрібній торгівлі 2024 року • Частина Тернопільської області сьогодні буде без світла • Запросила злодія додому: чоловік накриміналив на Бережанщині та втік у сусідню область  • Які модні літні костюми цього сезону? • Футбольний сезон-2024: кадрова революція у триразового срібного призера чемпіону Тернопільщини • Тернопільська мерія дофінансувала на 7 мільйонів одне з комунальних підприємств • Mercedes-Benz GLC: особливості та переваги моделі • Американському сенатору присвоєно звання почесного громадянина міста на Тернопільщині • Уродженець росії викинув валізу з тілом матері в Тернополі і намагався сховатися в Одесі • На Шумщині в результаті займання авто загинув 36-річний чоловік • Гравців, які мають 17 титулів чемпіонів Тернопільщини, заявив заліщицький «Дністер» • Ухилянт із Хоросткова, щоби не йти в тюрму, добровільно пішов до ЗСУ • Міноборони – про повістки за кордоном і чи встигнуть розробити електронний кабінет
rss

Як народними засобами вилікувати поліпоз?


Опубліковано: 7 Вересня 2019р. о 12:02


Поліп – доброякісна пухлина на ніжці або на широкій основі, що виступає над поверхнею шкіри чи слизової оболонки. Утворенню поліпів носа сприяє хронічне запалення слизової оболонки носа та його придаткових пазух. Нерідко поліпи спричинює алергія. Може бути кілька дрібних поліпів або один великий, який заповнює собою всю порожнину. Поліп гортані звичайно локалізується на голосовій зв’язці. Розмір його – від головки шпильки до горошини. У хворого з’являється захриплість, утруднюються дихання та мова. Поліпи вуха виникають при хронічному гнійному запаленні середнього вуха. З вуха виділяється гній із домішками крові. Поліпоз кишечника характеризується появою поодиноких або множинних поліпів товстої, інколи тонкої кишки. Відзначають дискомфорт, біль у животі, утруднення випорожнень, виділення слизу та крові. Поліпи часто локалізуються у шлунку. При поліпах сечового міхура спостерігається порушення сечовипускання, є домі­шки крові у сечі. Поліпи матки утворюються із слизової оболонки тіла або каналу її шийки. При поліпах як тіла, так і шийки матки порушується менструальний цикл (тривалі ма­сивні кровотечі). Як запевняє наш позаштатний консультант – медик і валеолог Галина Кожій, вилікувати вищезазначені різновиди цієї недуги можна і народними засобами.

– Пані Галино, що Ви можете порекомендувати для лікування найбільш відомого у народі різновиду поліпів, що спричиняють утруднення носового дихання?

– При поліпах носової порожнини використовують настоянку охвоєних пагонів туї західної. 30 г молодих пагонів залити 100 г 60%-відсоткового спирту етилового, настояти 10 діб, профільтрувати. Поліпи змазувати 2 рази на день упродовж 2-3 тижнів. Одночасно настоянку приймають усередину по 5-10 крапель 2 рази на день з водою.

Сік трави чистотілу звичайного закапують у ніздрі по 1-3 краплі два рази на день. Для промивання носової порожнини готують настій суміші трав чистотілу та ромаш­ки лікарської, взятих порівну.

Кореневища мильнянки лікарської (1 чайну ложку) та квітки гіркокаштану зви­чайного  (1 столову ложку) заливають 150 мл окропу, кип’ятять 5 хв. на малому вогні, проціджують гарячим і підсолоджують медом. У відварі змочують марлю і тримають у носовій порожнині по 5 хв декілька разів на день. Окрім того, 2–3 рази на день треба приймати гарячу ножну ванну (до колін).

– А який із народних засобів Ви би порадили саме у контексті лікування цієї недуги застосовувати для інгаляцій?

– Евкаліптову олію використовують для інгаляцій. Після інгаляцій поступово зменшуються в об’ємі поліпи та інші розростання носової порожнини, зменшується кількість гнійних виділень, поліпшується загальний стан. Дітям на курс лікування признача­ють 10–15 інгаляцій.

– Настоянки яких трав або їхніх сумішей варто вживати хворим на поліпоз різних органів?

– Для прийому всередину рекомендують настій трави парила звичайного: 2 столові ложки залити 400 мл окропу, настояти у череп’яному закритому посуді 2 год, процідити. Приймати по 30 – 100 мл 3 рази на день перед вживанням їжі (залежно від віку хворого).

– У народі стверджують про лікувальні властивості калини  та чистотілу при лікуванні поліпозу?

– Справді, сік плодів калини звичайної використовують для лікування цієї недуги. Калину дають при поліпозі шлунка для профілактики злоякісного переродження поліпів. Приймають по 20-70 мл (залежно від віку хворого) соку її плодів з медом (1:2) 3 рази на день перед вживанням їжі упродовж 1 місяця.

Сік чистотілу звичайного треба настояти з цукром (1:1) 2 тижні в темному прохолодно­му місці. Приймати, починаючи з 5 крапель, 3 рази на день. Дозу поступово збільши­ти до 1 чайної ложки на день дітям старшого віку та дорослим.

Дітям старшого шкільного віку при поліпозі шлунка дають по 10-15 г потовче­ної свіжої трави чистотілу звичайного на прийом.

При поліпах товстої кишки траву чистотілу звичайного пропустити через м’ясо­рубку, залити перевареною водою температури 80 °С у співвідношенні 1:10. Прийма­ти по 0,5 г на 1 кг маси тіла.

Клінічно доведено ефективність місцевого застосування соку свіжої трави з коре­нем чистотілу звичайного для лікування поліпів прямої кишки та сечового міхура.

– Чи доцільні, на Вашу думку, для лікування поліпозу клізми із чистотілу ?

– Так, їх слід (чистотіл для цього необхідно збирати під час цвітіння) робити через 2-3 год після очисної раз на 2 доби. На курс лікування – 15-20 клізм.

При поліпозі товстої кишки рекомендують мікроклізми з настою такої суміші: трава чистотілу звичайного – 20 г; трава парила звичайного – 20 г; корінь цикорію дикого – 40 г; кореневища перстачу прямостоячого – 40 г. Столову ложку суміші залити 200 мл окропу, настояти 3 год. Зробити очисну клізму, а через 1 год ввести 20-30 мл настою. Курс лікування – 10-12 процедур. Після двотижневої перерви курс лікування повторити.                                               

– Які суміші лікарських трав можете порекомендувати для лікування інших видів поліпозу?                                                                                                      

– При поліпах сечового міхура, що супроводжуються кровотечею, а також після електрокоагуляції пухлини сечового міхура рекомендують суміш із таких компонентів: трава хвощу польового – 75 г; трава жабрію звичайного –  50 г; трава споришу звичайного – 150 г. Столову ложку суміші залити 400 мл води, уварити до 1/2 від початкового об’єму на малому вогні. Приймати по 1/4 склянки 3 рази на день.                                                                                                        Для розсмоктування поліпів матки використовують свіжу траву хвилівника звичайного: 2-3 листки залити 200 мл води, довести до кипіння, кип’ятити 2 хв на малому вогні. Пити по 1-3 чайні ложки 3 рази на день.                                                                                                                   Для обмивання та спринцювання піхви призначають відвар листків плюща зви­чайного: 1 столову ложку залити 500 мл окропу, кип’ятити упродовж 10 хв на малому вогні.                                                                                  

Піхву промивають також відваром кори дуба звичайного: 1 столову ложку зали­ти 200 мл окропу, кип’ятити 10 хв на малому вогні, процідити гарячим. Також рекомендую щоденно приймати сидячі ванни (температура води 30-32°С, згодом – 27-30°С). Тривалість ванни – 10-15 хв. Після сидячої ванни зробити парову ванну для ніг, а потім ванну для ніг температури 27°С. Одразу лягти у постіль.                                              При поліпах шийки матки рекомендують суміш таких трав: перстачу сріблястого, чистотілу звичайного і цикорію дикого. Усі – по 30 г. Столову ложку суміші залити 300 мл окропу, кип’ятити 1 хв на малому вогні, настояти 1 год, процідити. Приймати по 20-40 мл 3 разів на день. Одночасно відва­ром робити спринцювання.                                                                                        У випадку защемлення поліпа відбувається його змертвіння. Нерідко некроз ускладнюється інфекцією. Прогноз залежить від форми поліпозу та своєчасності його ліку­вання. Деякі форми поліпозу, особливо дифузна, мають сімейний характер.                                                                       Олесь Миколайчук

 

 


Джерело: Тижневик "Номер один"
Автор: Рубрика:
Мітки: ,





Новини
26 Квітня
25 Квітня
Що ви очікуєте у 2024 році в Україні?
Погода
Реклама
Ua News media group
Партнери
Тестовий банер 2
Найпопулярніше