Найсвіжіше:
• Справа ректора ТНЕУ: у поліції є почерк та ДНК зловмисника, залишилося лише… його знайти • Нові подробиці у розслідуванні смерті дівчинки, яка випала з автобуса • Через проблеми з навчанням померла студентка медуніверситету з Нігерії!? • Хорошим лікарем треба бути завжди, а не лише тоді, коли ти досягнув певного статусу • В Україні повернули призов до армії з 18 років • ГОРОСКОП • Рятувальник Віталій Волощук: «Адреналінова залежність – це складова чогось більшого, додайте до неї співчуття, і вийде рятувальник» • Новий скандал у Тернопільській мерії: правоохоронці викрили “схему” відчуження комунального майна • Національна лялька – це модно! • У Чорткові на карантин закрили навчальні заклади • Чортківчанин тримав удома арсенал гранат • Тернопільську ОДА «трясуть» київські правоохоронці • Тернопіль шукає гроші для повномасштабної реконструкції замку • Анонси газети «Номер один» від 21.01.2020 р. • Дружина відомого спортсмена каже, що справу про його загибель хочуть сфальшувати • Злодія видала кров на грошах • Будьте толерантними учасниками дорожнього руху • Пластичний хірург Володимир Пятночка: «Тіло – багаж, який несеш усе життя. Чим він важчий, тим коротша подорож» • Де на Тернопільщині не буде світла • Як платити за газ із січня 2020 року та чому споживачі отримають два окремі рахунки? • Бережанці привітали з Різдвом солдатів на «нулі» • У Заліщиках відправили за ґрати «нефортового» злодія • Рятуючи матір, житель Лановеччини обікрав товариша • Платникам ПДВ варто врахувати при поданні звітності за січень 2020 року • В Україні зросли “мінімалка” та прожитковий мінімум
rss
В області створять 14 нових структур з надання правової допомоги

Опубліковано: 6 Вересня о 16:53451ad783554f7f3691069742672d8c22_XL

Чотирнадцять бюро правової допомоги розпочнуть роботу вже з першого вересня. Вони сприятимуть активному поширенню правової інформації та забезпечать доступ до юридичних консультацій на рівні територіальних громад.

Районним юстиція знайшли альтернативу

У цілому система юстиції вже має досвід створення подібних структур. Зокрема, 1 січня 2013 року в кожній області запрацювали Центри надання правової допомоги у кримінальних процесах. Відбулося вісім конкурсів, за підсумками яких сформовано реєстр із 150 адвокатів, які мають право надавати таку правову допомогу та укладати з нами контракти.

З 1 липня 2015 року запрацювали 400  місцевих центрів правової допомоги. Три з  них  – на Тернопільщині: Тернопільський, Кременецький та Чортківський. Вони надають допомогу в адміністративних та цивільних справах. Протягом року до них звернулися близько 3,5 тис. осіб. З них 80% потребували саме первинної правової допомоги, тобто консультацій. І лише 20% – вторинної – адвокатської – допомоги.

– Це свідчить, що населення має невисокий рівень правової обізнаності. Тому шляхом реорганізації районних управлінь юстиції створено Бюро надання правової допомоги, – розповідає директор Регіонального центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги в області Ірина Хондогій. –  Фактично вони є підрозділами місцевих центрів, а по суті представлятимуть інтереси кожної громади. Окрім консультування, працівники Бюро займатимуться правопросвітництвом. До того ж перед виборами «оживає» багато політичних партій, реєструватимуться нові громадські формування. Раніше їх реєстрацією займалося лише обласне управління. Тепер Бюро надаватиме консультації на місцях. Розкажуть, як правильно підготувати документи, формуватимуть пакети і самі скеровуватимуть в обласне управління. Крім того, проходитимуть бібліомости із сільськими радами і прийом громадян проходитиме в онлайн-режимі. Це дозволить людині зекономити час та кошти.

Діяльність Бюро буде спрямована на підвищення правової грамотності мешканців сільської місцевості та малих міст, сприяння досудовому врегулюванню цивільних та адміністративних суперечок і зменшенню навантаження на судову систему, попередженню злочинності, насамперед серед неповнолітніх. Буде сформовано мережу незалежних надавачів безоплатної правової допомоги, яка відповідатиме правовим потребам людей.

– Працівників відібрано на конкурсній основі. Вони не мають статусу державного службовця. І в більшості випадків не мали відношення до державної служби. У них інше мислення та пріоритети. Бюро правової допомоги створено для того, аби  налагодити комунікацію між жителями райцентрів, віддалених сіл та правозахисниками з центрів. А також забезпечити доступ до електронних сервісів Міністерства юстиції. Держава надає людям можливість безоплатно скористатися правовою допомогою, якщо вони підпадають під визначену категорію. Крім того, населення отримає можливість знайомитися з найсвіжішою інформацією щодо законодавчих змін, – наголосив начальник Головного територіального управління юстиції у Тернопільській області Едуард Кольцов.

Як показує досвід ЦНПД, найбільше звернень від громадян надходить зі сфери земельних відносин, сімейного права, кредитування, соціальної допомоги, в тому числі призначення субсидій.

На думку фахівців, робота Бюро зменшує ризик обмеження доступу до права і правосуддя найбільш соціально вразливих суспільних верств через запровадження виключного права адвокатів на представництво в суді та браком адвокатів у сільській місцевості та малих містах. Територіальні громади активніше залучатимуться до роботи сформованих ними органів місцевого самоврядування. Є сподівання, що рівень побутової корупції теж зменшиться. За своїм статусом БПД не є окремими новоствореними установами, не мають статусу юридичної особи, не мають адміністративного персоналу і не потребують додаткових витрат на адміністрування.

Повне ресурсне забезпечення Бюро здійснюється за рахунок економії в результаті ліквідації управлінь юстиції районного та міського рівнів. У складі структури – юристи- практики, які надають безкоштовні правові консультації, використовуючи при цьому єдину базу таких консультацій, яку вони формують і підтримують в актуальному стані («хмарна технологія» WikiLegalAdvice). У разі потреби ці юристи здійснюватимуть представництво в суді за окремими видами спорів для окремих вразливих категорій за рішенням місцевих центрів з надання безоплатної правової допомоги.

Перевіряли на людяність

Конкурс із відбору працівників Бюро був нетрадиційним. До складу конкурсної комісії входило 14 осіб. 70% з них – представники громадських організацій. Також представник з управління юстиції та Центру надання правової допомоги.

– Головним завданням конкурсу було виявлення людських цінностей. Раніше претенденти проходили тестовий відбір. Далі на людяність їх тестували представники громадськості. Адже до них звертатимуться різні громадяни, в тому числі зі складними життєвими обставинами. Також претенденти пройшли тест на стресостійкість. Більшість з набраних працівників – молодь. Серед них є навіть дві особи, які не мають повної юридичної освіти (бакалаври), але вони зарекомендували себе дуже добре і набрали найбільшу кількість балів.  Зараз вони вступили у магістратуру. Ці особи у двох районах призначені заступниками керівників Бюро, – каже Ірина Хондогій.

Як повідомила пані Хондогій, зарплата працівників Бюро складатиме близько 4000 гривень.

– У нас є райони, де фізично немає адвокатів або ж вони працюють лише у галузі кримінального права. Спеціалістів з адміністративного та цивільного права треба залучати з Тернополя. Це додаткові кошти. Ці юристи особисто братимуть участь у судових засіданнях, писатимуть процесуальні документи та представлятимуть інтереси у судах без додаткових коштів. Виключно за свою зарплатню, в межах своїх повноважень, – зауважила керівник Центру.

Бюро сформовані за рахунок коштів, які були виділені на районні управління юстиції. Жодних додаткових надходжень не було. Після ліквідації районних управлінь усе майно перейшло у власність новостворених Бюро, що дозволило зекономити кошти.

У кожному Бюро працюватиме дві-три особи. Графік роботи – з 9 до 18 години без обідньої перерви.


Джерело: Тижневик "Номер один"
Мітки: , , ,Новини
23 Січня
22 Січня
21 Січня
20 Січня
Який варіант міграції Ви розглядаєте для себе?
 • Виїхати на заробітки з метою залишитися за кордоном назавжди 47%, 20 votes
  20 votes 47%
  20 votes - 47% of all votes
 • Не думаю про еміграцію і заробітки. Комфортно працюю в Україні 26%, 11 votes
  11 votes 26%
  11 votes - 26% of all votes
 • Поїхати на кілька років, заробити необхідну суму і повернутися 16%, 7 votes
  7 votes 16%
  7 votes - 16% of all votes
 • Сезонні роботи на місяць-два 12%, 5 votes
  5 votes 12%
  5 votes - 12% of all votes
Total Votes: 43
Вересень 19, 2018 - Квітень 30, 2019
Voting is closed
Погода
Відео
Партнери
Тестовий банер 2
Найпопулярніше
Юридична консультація

Шановні читачі «Номер один»!

Запрошуємо Вас скористатися онлайн-консультацією юриста нашої редакції – адвоката Анатолія Омеляновича Мовчана.

Детальніше