Найсвіжіше:
• Анонси газети «Номер один» від 30.09.2020 р. • Громадсько-політичний діяч Володимир Колінець: «До мене під вартою попід руки привели самого прокурора району, в якого на подвір’ї знайшли поцуплені бетонні конструкції» • Заради дружини чоловік удруге постав перед судом • Де на Тернопільщині не буде світла • У Кременці проголошено вирок винуватцю смертельної аварії • Кардіохірург Ігор Гуменний: «Серце – це двигун, і лікарі не завжди встигають замінити його» • До класичного університету Тернополя завітав Руслан Стефанчук • Рада хоче знизити ставку ПДВ для аграріїв до 14% • Як зберігати буряк у квартирі та погребі: корисні поради для господарів • Розміри ставок для фізичних осіб-підприємців – платників єдиного податку четвертої групи • МВС запустило онлайн-сервіс для перевірки достовірності водійських прав • В Україні ввели нові номерні знаки • Люди, будьте людьми! • У Кабміні хочуть сполучити швидкісними дорогами всі облцентри Західної України • Президент ФК «Агрон» Юрій Березовський: «Я ніколи не скажу Роману Курдупелю прощай, а до нових зустрічей!» • Володимир Зеленський у Тернополі: 200 мільйонів на Гаївський міст, «Велике будівництво» доріг, шкіл, садочків • На Тернопільщині черговий новий прокурор • «Місцеві вибори мають стати потужним запобіжником, щоби не допустити реваншу проросійських сил» • Україна готова до опалювального сезону на 90% • У ЗУНУ здійснюють підготовку молоді до складання зовнішнього незалежного оцінювання та вступу до коледжів на базі 9-го класу • Обвинувачений у вбивстві тату-майстрині і далі залишиться під вартою • ГОРОСКОП • Західноукраїнський національний університет об’єднав науковців світу під час Другого Міжнародного Тижня! • Керівниця ідеологічного відділу «Правого сектора» Ірина Драгущак: «На місцевому рівні цілком реально творити незалежну від олігархічних впливів політику» • Якою буде погода на Тернопільщині у найближчі сім днів
rss
Усе, що потрібно знати про ЗНО-2019

Опубліковано: 26 Квітня о 9:15Цьогорічне зовнішнє незалежне тестування відкриє екзамен із математики, котрий призначено на 21 травня. Про деталі ЗНО-2019 розповів заступник директора з питань моніторингу якості освіти та зовнішнього незалежного оцінювання Тернопільської області Юрій Чеславович Шайнюк. 

На Тернопільщині буде 41 пункт тестування

– Пане Юрію, поділіться інформацією щодо ЗНО-2019. На якому етапі підготовка до оцінювання?

– Більшість знає, що собою являє ЗНО. Це іспит для вступу у вищі навчальні заклади. На даний час він включає в себе державну атестацію в школі, а також вступ до вищого навчального закладу. До недавнього часу школярі спершу закінчували  навчальний рік, здавали екзамени у школі, був випускний і лише потім проходили зовнішнє незалежне оцінювання. Тепер усе стало простіше і, на мій погляд, комфортніше. Здачею одного оцінювання ми отримуємо бал для закінчення школи,  атестат та вступ до вишу. Саме цей період я би назвав завершальним етапом підготовки до тестування, оскільки реєстрація вже відбулася і зараз ми формуємо саме пункти тестування. У нашій області їх буде 41. До кінця квітня всі учасники отримають запрошення та детальну інформацію про свій іспит.

– Які документи потрібно мати в наявності, щоби бути допущеним до тестування?

– Варто пам’ятати, що всі учасники реєструвалися в електронному варіанті, вони мають свій персональний кабінет у мережі. Для складання тесту треба мати: оригінал паспорта або id-картку чи свідоцтво про народження – той документ, за яким учасник реєструвався, запрошення на тестування і сертифікат, який буде надіслано з Регіонального центру оцінювання. Останній прийде кожному учаснику у паперовому варіанті. У сертифікаті буде вказано персональний пін-код для входу у свій кабінет, з нього учасник роздруковує запрошення і зі всіма вищепереліченими документами сміливо йде на ЗНО.

– Як обираються пункти тестування та куди їхати учасникам?

– Кабінетом Міністрів затверджено порядок проведення зовнішнього незалежного оцінювання, і ми стараємося його дотримуватись, не відхилятися та створювати всім учасникам безпечні та належні умови для складання тесту. Цього року є дуже багато бажаючих спробувати свої сили, реєструвалися на безліч предметів, тому було прийнято рішення додати  пункти тестування по області. Вся інформація, де саме учень буде складати свій іспит, розміщена в його особистому кабінеті. У запрошенні вказано дату, час та місце, куди повинен з’явитися учасник. Якщо в запрошенні буде вказано пункт здачі м. Тернопіль, а дитина навчалася у Козовій, то ми докладемо всіх зусиль, щоби не виникали перешкоди для проходження іспиту, повинен бути наданий транспорт для перевезення учасників до пункту складання екзамену. Якщо це стосується учнів шкіл, то цю інформацію повинна надати дирекція школи.

На ЗНО винесено 11 предметів

– Чи змінилися цьогоріч обов’язкові предмети на ЗНО?

Як і торік, на ЗНО винесено 11 предметів. Другий рік поспіль серед переліку немає російської мови. Обов’язковими  для учнів є три предмети, серед них українська мова та література, історія України або математика і третій на вибір учня. Можна і поєднати предмети, тобто, припустимо, здавати математику та історію, тоді четвертим предметом може бути той, який вимагає вищий навчальний заклад. Перше тестування з математики відбудеться 21 травня, 23 травня – велике тестування з української мови та літератури, а також на травень ще заплановано іспити з іноземних мов та фізики. А у червні будуть тести з біології, історії, фінальний іспит буде з хімії, він запланований на 13 червня.

– Що робити, якщо учень не встиг на тестування?

– Усі ми люди і розуміємо, що є затори на дорогах, сімейні обставини, але закликаю всіх та наголошую: на один день відкладіть усі свої обставини та зосередьтеся на здачі тесту. Тестування заплановано на 11.00. Пункти прийому будуть відчинені з 10.15 до 10.50. За цей час учні, які здаватимуть  іспити за місцем проживання, зможуть добратися у призначене місце, для інших буде виділятися транспорт, щоб уникнути заторів та перешкод. Але всі повинні розуміти, що хвилина запізнення – і вас ніхто на складання тесту не пустить! Тому прораховуйте свій час заздалегідь.

Звісно, є вагомі причини, через які нереально було з’явитися до пункту проходження оцінювання. У такому випадку створено  додаткову сесію, де особа зможе здати тест, який пропустила. Для проходження додаткової сесія треба мати документи, котрі засвідчують причину. Вагомі причини прописано в особистих кабінетах. Додаткова здача запланована на липень місяць і буде проходити в Івано-Франківську.

Працівники поліції металодетекторами перевірятимуть учнів на наявність заборонених речей

– Для чого залучили працівників поліції до тестування?

Проходження незалежного оцінювання відбуватиметься  під наглядом охорони, яка несе відповідальність саме за тести. Залучені працівники поліції також будуть спостерігати за порядком та безпекою учнів. На даний час у країні досить неспокійна ситуація і ми повинні використати всі можливі засоби безпеки, щоб оберегти та посприяти створенню оптимальних умов для того, аби діти змогли успішно без всіляких стресів здати іспити. Повторюся, що зареєстровано дуже багато учасників – близько 11 тисяч, серед них не лише учні 11 класу, тому прошу до цього нововведення віднестися з розумінням.

– Чи буде проведено обшук особистих речей та самих дітей?

Дітей обшукувати ніхто не буде, працівники поліції скористаються металодетекторами для того, щоби перевірити наявність заборонених речей. У кожному класі буде стіл для особистих речей, туди особи повинні покласти повністю вимкнений мобільний телефон, засоби накопичування інформації, флешки,  навіть навушники при собі мати заборонено. При порушенні цих правил особа не складає державного оцінювання і покидає кабінет.

У паперовому вигляді результати ЗНО надсилатися не будуть

– Де та коли чекати результатів?

Після останнього іспиту, а саме з 14 червня, будуть оприлюднюватись результати ЗНО, надходитимуть  вони  по мірі того, якого саме числа здавався іспит. Для всіх результати будуть розміщені в особистих кабінетах, а для учнів, які здавали іспит як підсумкову державну атестацію, дирекції  надішлють  дані та результат особисто. У паперовому вигляді результати надсилатися не будуть.

– У порівнянні з попередніми роками, чи краще діти здають тестування за умов занять із репетиторами?

Тернопільська область має високий показник із успішної здачі оцінювання саме за наявності додаткової інформації з вуст репетитора. Є діти, котрим вистачає шкільної програми та подачі на уроці, а є інші, яким потрібно більше часу на засвоєння інформації. Проте я вважаю, що насамперед має бути бажання вчитися. Минулого року були діти, які здали майже на 200 балів і не відвідували репетиторів.

Звісно, батьки хочуть та вболівають, щоби дитина здала ЗНО якнайкраще, але не всі мають змогу оплатити річні відвідини до репетиторів. Тому – це особисте бажання та фінансова спроможність родин. Засвоєння матеріалу залежить від учнів і від вчителів, якщо педагог хоче донести інформацію, а має у відповідь повну антипатію – результату не буде, і звісно ж – навпаки. Вчитися потрібно протягом усього року, повторювати, читати, займатися вдома, і тоді все буде гаразд.

– Підрахунок правильних відповідей здійснює комп’ютерна програма. Чи може вона дати збій?

Так, тестові завдання сканує програма і результат дає вона. Вплинути на нього  ніяким чином не можна. Усі творчі завдання, а вони є з української мови та літератури, математики, іноземних мов, перевіряє екзаменаційна комісія. Програма працює протягом 10 років, з кожним роком її вдосконалюють та перевіряють. Звісно, це механізм, машина, але щоби з нею щось трапилось – шанс мізерний.

Мало часу залишилося до однієї з важливих подій у житті школярів, тому хто ще може підтягнути свої знанні, займіться цим, хто ще не вибрав вузу – обирайте, ознайомлюйтесь із вступними кампаніями і час від часу заходьте у свій особистий кабінет, оскільки всі свіжі новини стосовно зовнішнього незалежного оцінювання оприлюднені там. Усім бажаю успіху! 

У кожного предмета буде «пороговий» бал

Для визначення результатів зовнішнього незалежного оцінювання 2019 року з кожного предмета буде встановлено «пороговий» бал, тобто та кількість тестових балів, яку може набрати мінімально підготовлений абітурієнт. Засідання із визначення «порогового» бала транслюється он-лайн. У 2019 році «пороговий» бал із математики, української мови і літератури, фізики буде визначено до 13 червня, з іноземних мов, біології – до 19 червня, з історії України, географії, хімії – до 24 червня.  Учасники тестування, які не подолають «порога», не зможуть використати результат зовнішнього оцінювання з цього предмета для вступу до закладів вищої освіти. Всі абітурієнти, результати яких будуть не нижчими від «порогового» бала, отримають оцінку за шкалою 100 – 200 балів і матимуть право брати участь у конкурсному відборі під час вступу на навчання.

Везіння на екзаменах грає важливу роль, проте надіятись на цей фактор не варто. Не треба панікувати, оскільки зайвий страх паралізує ваші знання. Хороший сон, упевненість та міцні знання – запорука вашого успіху. Бажаємо усім легкої здачі.

Соломія Вершигора


Джерело: Тижневик "Номер один"
Автор: Рубрика:
Мітки: , ,Новини
29 Вересня
28 Вересня
27 Вересня
26 Вересня
25 Вересня
24 Вересня
Який варіант міграції Ви розглядаєте для себе?
 • Виїхати на заробітки з метою залишитися за кордоном назавжди 47%, 20 votes
  20 votes 47%
  20 votes - 47% of all votes
 • Не думаю про еміграцію і заробітки. Комфортно працюю в Україні 26%, 11 votes
  11 votes 26%
  11 votes - 26% of all votes
 • Поїхати на кілька років, заробити необхідну суму і повернутися 16%, 7 votes
  7 votes 16%
  7 votes - 16% of all votes
 • Сезонні роботи на місяць-два 12%, 5 votes
  5 votes 12%
  5 votes - 12% of all votes
Total Votes: 43
Вересень 19, 2018 - Квітень 30, 2019
Voting is closed
Погода
Відео
Партнери
Тестовий банер 2
Найпопулярніше
Юридична консультація

Шановні читачі «Номер один»!

Запрошуємо Вас скористатися онлайн-консультацією юриста нашої редакції – адвоката Анатолія Омеляновича Мовчана.

Детальніше