Найсвіжіше:
• У Тернополі в пасажирському транспорті травмувалася 73-річна жінка • Салати: особливості та характеристики • Міськрада на Тернопільщині виставила на аукціон майже 18 гектарів землі • 24 квітня один з мікрорайонів Тернополя буде без води • У Тернополі слідчі відкрили кримінальне провадження за фактом жорстокого поводження з тваринами • 47-річний мешканець Товстенської громади відповідатиме перед законом за наркозлочини • Правоохоронці провокували архітектора з Тернопільщини – Верховний Суд повністю виправдав обвинуваченого • Останні тренди у світі букетів: що зараз у моді? • П’яна водійка “Лексуса” у самісінькому центрі Тернополя скоїла ДТП • Одна з вулиць Тернополя на кілька годин залишиться без світла  • У Тернополі зник розпіарений мером реабілітаційний центр для військових • Представника Тернопільщини включено до Комітету розвитку футболу УАФ • Частина Тернопільської області буде без світла: стала відома причина • У громаді на Тернопільщині зустріли тіло загиблого Героя, котрий майже рік вважався безвісти зниклим • На Тернопільщині відзавтра вводяться графіки обмеження споживання електричної енергії • На Донеччині внаслідок штурмових дій противника загинув солдат з Тернопільщини • У Тернополі правоохоронці затримали організатора корупційної схеми • Місто на Тернопільщині отримає 460 тисяч євро для забезпечення стабільного постачання чистої води • На Борщівщині не можуть поділити батьківську хату: у хід ідуть погрози і навіть вбивство собаки   • У місті на Тернопільщині на майже 20% збільшили плату за воду • У бібліотеці Тернополя дитині відмовили видавати книги • Сучасні моделі музичних центрів: що пропонують покупцям відомі бренди • 28-річний військовий з Тернополя Дмитро Линва терміново потребує допомоги! • Підтвердилося найгірше: під час виходу з Авдіївки загинув матрос з Тернопільщини • На Тернопільщині водій не врахував погодних умов та злетів у кювет (+відео)
rss

Унікальну виставку рухомих експонатів з минулого представили у Тернополі


Опубліковано: 26 Серпня 2017р. о 10:10


IMG_0686Гвинт Архімеда, бойові колісниці, тарани, вогняний годинник – ці та багато інших експонатів віднедавна «поселилися» в Тернополі, у парку імені Тараса Шевченка.

Музей «Технології минулого», який приїхав до нас із Луцька, заснував юнак Василь Кухарський.

Спочатку старовинні винаходи були для Василя як хобі, а згодом перетворилися у справу життя. Зараз подібні виставки працюють у фортеці Кам’янця-Подільського та у замку Луцька.

– Будучи в АТО, мав трохи вільного часу і почав цікавитися зброєю. Згодом вивчав це питання значно глибше. У підсумку інформації та навіть самих експонатів стало так багато, що я подумав, чому б не поділитися всім цим із кимось. На початках друзі та знайомі приходили до мене додому й дивилися. Це був такий домашній музей. А потім я зустрівся з працівником замку Любарта у Луцьку. В них пустувало приміщення, і ми домовились, що я зможу там організувати свою виставку. Тематика якраз підходила – середньовіччя. Перша виставка дуже вдало «пішла». Люди були не проти зайти, а виходили з музею задоволені, – розповідає Василь Кухарський.

Щоправда, перетворити ідеї Василя з паперу в реальні експонати було не просто. Каже, що над ними працювало близько десятка людей. Направду, це досить клопітка робота – зобразити колись масштабні та об’ємні елементи у мініатюрні, близькі до оригіналу копії.

– Спочатку взагалі ніхто не хотів з цим мати справи: ні ковалі, ні столяри. Адже це складна і нестандартна робота. Тому було важко ідеї з паперу втілити в життя. Для виготовлення експонатів використовували справжні креслення, приміром Леонардо да Вінчі. Я, можливо, трохи підмальовував, щось змінював, аби експонати ставали більш цікавими та практичними, – каже пан Василь.

Робота над створенням експонатів тривала протягом 2015 року, а же у 2016-му їх побачила публіка.

– Експонати самі по собі цікаві, але, як на мене, їх має доповнювати екскурсія. Тоді створюється повноцінна картинка. Формат музею якраз передбачає розповіді. Бувають випадки, звичайно, що люди хочуть просто самостійно подивитися. Та, як правило, вони потім все одно приєднуються до екскурсовода. Причому в нас така політика: ми проводимо екскурсію, приходить людина, приєднується до нас, ми продовжуємо далі розповідь, коли програма закінчується, для того, хто спізнився, ми продовжуємо розповідь. Такий собі безперервний процес, – доповнює Василь.

Фото №2Як правило, людям подобається те, що можна покрутити та привести в рух. Тому організатори намагаються відбирати «живі» експонати.

– Взагалі у нас є близько шістдесяти різних експонатів. У Тернополі представлено поки двадцять. Екскурсії втомлюють людей. Дуже довго не кожен готовий слухати. Тому ми хочемо, аби було цікаво і в той же час невиснажливо. Як показує практика, двадцять експонатів достатньо, щоб вийти з музею на позитиві. Та в планах час від часу, скажімо, сезонно, оновлювати музей, аби людині, яка в ньому побувала, через півроку знову було цікаво до нас прийти, – продовжує пан Кухарчук.

Цікаво, що до Тернополя музей потрапив випадково. Василь каже, що їхав до Кам’янця-Подільського і вирішив зупинитися у нас та познайомитися з містом.

– Мені дуже сподобався Тернопіль. Помітив, що пустує приміщення, і подумав, що наша виставка може досить непогано в ньому вписатися. Так збіглося, що я знайшов власника приміщенні. Він погодився розмістити щось незвичне. Хоча і був здивований, бо чекав орендаря, який запропонує робити тут ресторан чи дискотеку, – каже п. Василь.

Повертаючись до експонатів, деякі з них досі залишаються у приватній колекції Василя. Юнак каже, що на папері вони виглядали цікаво, але після реалізації на практиці втратили свою привабливість.

– У нас був блочний міст, сконструйований без жодного гвіздка та мотузки. Ми його зробили та поки що відклали, – пояснює Василь. – Зараз виношуємо ідею зробити за малюнками Герона автомат, через який у храмах наливали святу воду: людина кидала монетку, механізм відкривав отвір, певна кількість води наливалася і  він закривався. Побачимо, чи вийде втілити це вжиття.

До речі, музей – наполовину інтерактивний. Тобто практично всі експонати можна чіпати, крутити. Як правило, це дуже подобається дітям.

– На початках мене застерігали, аби обов’язково натягнути мотузку, щоб люди не могли торкатися експонатів, бо їх просто зламають. Звісно, буває, що ламаються, буває, що ремонтуємо. Та я вважаю, що це того вартує. Одна справа – побачити, а зовсім інша – спробувати самостійно запустити механізм, – вважає Кухарський.

Свої експонати організатори не продають. Проте, якщо людина дуже хоче та люб’язно попросить, вони можуть зробити виняток.

– Експонатів не продаємо. Та по-дружньому, якщо ви, приміром, захочете собі експонат, я можу його зробити. Були випадки, що в нас хотіли купити вогняний годинник на подарунок. Ми його виготовили та надіслали поштою. Тобто якщо складаються гарні відносини, можемо допомогти людині, піти їй назустріч,- переконує Василь.

фото№3Серед презентованих на виставці експонатів Василь Кухарський не може виділити своїх улюблених. Хоча й не приховує, що він, як і відвідувачі, любить рухомі експонати.

– Дуже цікавий дверний замок, бо він відтворений у реальну величину і можна уявити, як ти заходиш до себе в приміщення, тримаючи цей ключ. Власне, якщо є бажаючі, ми можемо дати самим відкрити ці двері. Гвинт Архімеда також цікавий експонат, бо він не лише приводиться в дію, а й можна побачити, як підіймається вода по спіралі. Та загалом кожен експонат мені дорогий, – переконує юнак.

Наразі не відомо, скільки існуватиме музей «Технології минулого» у Тернополі. Організатори сподіваються працювати до пізньої осені. Та все, звісно, залежатиме від кількості бажаючих побачити їх дітище.

– Якщо справа не потрібна людям, немає глядачів, то для чого це власнику? Побачимо, якщо тернополянам буде цікаво, то музей житиме і наповнюватиметься новими експонатами, – запевняє Василь. .

На момент нашого спілкування з Василем Кухарським музей працював у тестовому режимі. Організатори поки що доводять до ладу орендоване приміщення, налагоджують світло та визначаються з годинами, в які можна відвідати експонати. До речі, вхід до музею платний. Для дорослих – 30 грн., для дітей – 15 грн.

 

Фото №1 Відвідувачі музею можуть спробувати відкрити двері, які винайшли понад дві з половиною тисячі років тому

Фото №2 Конструкцію штурмової драбини, яку в середньовіччі створили за ескізами Леонардо да Вінчі для військових цілей, у наш час використовують пожежні

Фото №3 У музеї представлено двадцять експонатів. Організатори кажуть, що з часом будуть оновлювати їх, аби людям було цікаво відвідати виставку вдруге


Джерело: Тижневик "Номер один"





Новини
18 Квітня
17 Квітня
Що ви очікуєте у 2024 році в Україні?
Погода
Реклама
Ua News media group
Партнери
Тестовий банер 2
Найпопулярніше