Найсвіжіше:
• Об’єкти «Великого будівництва» готують до відкриття • Листопаде листопаде, чи зустрінеш ти нас заморозками? • Водій маршрутки переїхав пенсіонерку – і знову сів за кермо • У Тернопільській громаді голосуються за проєкти «Громадського бюджету-2021» • Віктор Овчарук став керівником обласного перинатального центру «Мати і дитина» • Як пройшли місцеві вибори на Тернопільщині? • Анонси газети «Номер один» від 28.10.2020 р. • Майже півтори тисячі роботодавців Тернопільщини вже мають власні «електронні кабінети» • Де на Тернопільщині не буде світла • Сучасну студію робототехніки відкрили у Підволочиську за сприяння «Контінентал Фармерз Груп» • Чи обов’язково вкривати кущі троянди на зиму • Коли садити часник на зиму? • Салат із куркою та мандаринами «Смакотулька» • Залишайте на грядках коріння капусти і помідорів до весни • Які квартири обирає покоління Z? • Чи такий хороший господар, як його рекламують: успіхи та провали тернопільського мера за 10 років • Класичний університет Тернополя взяв участь у Всеукраїнському проєкті «Озеленення України» • Працівники медичної галузі Тернопільщини отримали державні нагороди • Громадський діяч Катерина Фурик: «Величезна кількість рішень, особливо земельних і майнових, проходять кулуарно без обговорення з громадськістю» • Керівник політичної партії «Правий сектор» на Тернопільщині Назар Сарабун: «Ми – єдина партія, яка гартувалася під обстрілами «градів» та досі зберегла свою структуру ще з 14-го року» • Богдан Яциковський: «На цих виборах має перемогти Україна!» • 7 цікавих фактів про майбутнього мера Тернополя Віктора Гевка • 25 жовтня вирішується доля країни. Прийди на місцеві вибори і проголосуй! • У Тернопільській університетській лікарні проводитимуть операції на серці новонародженим • Віктор Овчарук: «Якщо люди не будуть брати участі у виборах, то вони втрачають своє право вимагати чогось у місцевої влади»
rss
У Києві торгуються за сертифікат для тернопільського аеропорту

Опубліковано: 21 Жовтня о 15:29dsc_8360

Приліт Прем’єр-Міністра України Володимира Гройсмана на Тернопільщину може пришвидшити отримання сертифіката для експлуатації тернопільського аеропорту.

Незабаром борт із другою особою країни має приземлитися в тернопільському аеропорту. Оскільки в комунального підприємства «Тернопільавіаавтотранс», яке обслуговує місцевий аеропорт, на початку року закінчився строк дії попереднього сертифіката, а нового ще не отримано, то відповідні служби з Кабміну просять Міністерство інфраструктури України видати одноразове право на приземлення літака у Тернополі. Цією ситуацією вирішило скористатися керівництво нашої області. Для чого видавати тимчасовий дозвіл на одного, нехай і особу високого державного рангу, подумали в тернопільському «білому домі», коли можна отримати постійний і на три роки забути, що таке сертифікат, тим самим прокласти шлях для функціонування аеропорту, який би служив громаді області.

Але виявилось, що чимало осіб не зацікавлені у відновленні тернопільського летовища. Як стало відомо «Номер один», Державна авіаційна служба України, не без участі  деяких урядовців та тернопільських нардепів, почала гальмувати процес видачі сертифіката. Саме по цій причині з ініціативи першого заступника голови Тернопільської обласної ради Василя Деревляного було підготовлено листа у комітет Верховної Ради України з питань транспорту щодо сприяння у вирішенні питання отримання тернопільським аеропортом сертифіката.

– 6 жовтня членами комітету було підтримано дане прохання і під стенограму зобов’язано Міністра інфраструктури України видати сертифікат нашому аеропорту, – зазначив Василь Деревляний. – Голова комітету Ярослав Дубневич зайняв у цьому питанні тверду позицію і дотримав своїх слів, сказаних під час виїзного засідання комітету в Тернополі, що він й його колеги допоможуть тернопільському аеропорту, якщо на місцях будуть зроблені вагомі кроки в напрямку відновлення повітряних воріт області. Обласною радою, яка є власником КП «Тернопільавіаавтотранс», ведеться цілеспрямована робота на відновлення функціонування аеропорту «Тернопіль», з бюджету та за кошти меценатів уже зроблено той мінімально необхідний комплекс робіт, який дозволяє нашому підприємству отримати сертифікат з авіаційної безпеки та сертифікат на «Аеропорт «Тернопіль». Дуже сподіваюся, що їх отримання – це справа найближчого часу, і ніхто нам не завадить зупинити цей процес.

Нагадаємо, сертифікаційною перевіркою, проведеною 25-26 травня 2016 року Державною авіаційною службою, було виявлено чимало недоліків у тернопільському аеропорту, більшість з яких на сьогодні усунуто.

– Із 46 зауважень, зроблених Державіаслужбою, виконано 40. Зокрема, проведено ремонт штучних покриттів аеродромної злітно-посадкової смуги, а також її маркування. Здійснено ряд сертифікаційних заходів із підготовки техніки до осінньо-зимового періоду. Що стосується реконструкції периметрової огорожі території аеропорту та ремонту даху аеровокзалу, то станом на сьогодні розроблено проектно-кошторисні документації на ці роботи та рішенням обласної ради частково виділено кошти на їх проведення (повна вартість кожного з об’єктів становить близько 1,8 млн. грн.), – відзначив директор КП «Фірма «Тернопільавіаавтотранс» Юрій Малецький.

Крім того, керівництво летовища домовилось з адміністрацією бориспільського аеропорту про надання на безоплатній основі транспортних засобів для проведення ремонту та обслуговування летовища.

Також виділено кошти в сумі 75 тис. грн. і для навчання персоналу.

– З чотирьох типів навчань, два – вже проведено: у Києві – для аварійно-рятувально-пошукової служби, у Чернівцях – для інспекторів з догляду пасажирів. На наступний тиждень планується 10 чоловік відправити на первинні курси воєнізованої охорони, після чого вісім чоловік пройде навчання з авіаційної безпеки, – зауважив директор тернопільського аеропорту.

Між тим, підходить до завершення отримання документів на землю під аеропортом. – Зараз відбуваються судові засідання з кримінального провадження щодо права власності на частину території аеропорту, яка не відомо за яких умов була передана одному з державних підприємств. Сподіваюся, громадськість дізнається, хто «крутив» тією землею. При цьому можу всіх запевнити, що жоден міліметр землі аеропорту не відійде у приватні руки, – зазначив голова Тернопільської ОДА Степан Барна.

А тим часом обласна рада визначила, що робити з величезними боргами (близько 5 млн. грн.) свого авіаційного підприємства. Його запускають у так звану санацію, що дозволить не нараховувати пені й інших штрафних санкцій Пенсійним фондом та податковою службою. Як повідомив голова обласної ради Віктор Овчарук, в обласному бюджеті немає коштів, аби одразу погасити всю заборгованість. Це надто велика сума. Інше питання – чи доцільно надавати всі кошти на погашення боргу в час, коли є значно важливіші завдання, які можуть відкрити перед летовищем нові перспективи.

– Депутати підтримали проект рішення про санацію боргу аеропорту, що передбачає призупинення нарахування пені. Суму заборгованості буде поділено на кілька частин, яку обласна рада зобов’язується сплатити до визначеного терміну, – наголосив Віктор Овчарук.

Поки тернопільський аеропорт знаходиться в так званій санації, в обласній раді сподіваються і на кошти його боржника. Нагадаємо, понад 10 років тому цілісний майновий комплекс КП “Тернопільавіаавтотранс” (злітна смуга, рухоме і нерухоме майно) був проданий на аукціоні за 32 мільйони гривень приватному підприємству “СЦ-Сервіс-Центр-Стрий” (м. Стрий, Львівська обл.). Власником цього підприємства є громадянин Австрії Крістіан Чернер. Однак очікуваних коштів від продажу аеропорту від австрійського підданого не поступило, а справа зайшла у тривалі судові спори.

Після неодноразових судових розглядів, включаючи Верховний Суд України, було вирішено питання про розірвання в судовому порядку договору купівлі-продажу тернопільського аеропорту. Починаючи з жовтня 2007 року, на виконанні Державної виконавчої служби області перебуває наказ господарського суду Тернопільської області у справі про стягнення з боржника – ПП «СЦ-Сервіс-Центр Стрий» на користь Тернопільської обласної ради грошових коштів на суму 5 401 036 грн. Станом на сьогоднішній день за виконавчим документом боржником сплачено лише 1 676 026,10 грн., а підлягає сплаті ще 3 725 009,90 грн.

– Таким чином, рішення Господарського суду Тернопільської області у вказаній справі залишається невиконаним через різного роду зволікання та намагання боржника у процесуальний спосіб затягнути виконання судового рішення шляхом звернення до апеляційних і касаційних судових інстанцій. Одним з останніх проявів такої «законослухняності» боржника є його дві процесуальні заяви до Господарського суду Тернопільської області про перегляд раніше ухвалених рішень цього суду за нібито «нововиявленими обставинами». Оскільки наведені у вказаних заявах доводи є надуманими, то ухвалами Господарського суду обидві заяви залишено без задоволення. Продовжуючи тривале зволікання, ПП «СЦ-Сервіс-Центр Стрий» оскаржило обидві ухвали Господарського суду до Львівського Апеляційного господарського суду. У вересні та на початку жовтня 2016 року відбулися перегляди справ в апеляційному порядку за участю уповноваженого представника юридичної служби виконавчого апарату обласної ради і в обох випадках постановами апеляційного господарського суду подані скарги залишено без задоволення, а ухвали Господарського суду Тернопільської області залишено без змін, – розповіли в юридичній службі обласної ради.

Зауважимо, керівництво області працює одразу в кількох напрямках, щоб домогтися відкриття регулярних рейсів з Тернополя. Це, на його думку, в першу чергу вплине на інвестиційну привабливість області, тому що сьогодні без аеропорту залучити інвестиції проблематично. Бізнесу потрібен комфорт і швидкість. Запрацює летовище – одразу з’явиться інвестор. Дай Боже, щоб ці потуги таки стали реальністю і, крім гучних заяв високопосадовців, тернопільський аеропорт таки почав приймати літаки. 

Віталій Попович


Джерело: Тижневик "Номер один"
Мітки: ,Новини
28 Жовтня
27 Жовтня
26 Жовтня
25 Жовтня
24 Жовтня
23 Жовтня
22 Жовтня
Який варіант міграції Ви розглядаєте для себе?
 • Виїхати на заробітки з метою залишитися за кордоном назавжди 47%, 20 votes
  20 votes 47%
  20 votes - 47% of all votes
 • Не думаю про еміграцію і заробітки. Комфортно працюю в Україні 26%, 11 votes
  11 votes 26%
  11 votes - 26% of all votes
 • Поїхати на кілька років, заробити необхідну суму і повернутися 16%, 7 votes
  7 votes 16%
  7 votes - 16% of all votes
 • Сезонні роботи на місяць-два 12%, 5 votes
  5 votes 12%
  5 votes - 12% of all votes
Total Votes: 43
Вересень 19, 2018 - Квітень 30, 2019
Voting is closed
Погода
Відео
Партнери
Тестовий банер 2
Найпопулярніше
Юридична консультація

Шановні читачі «Номер один»!

Запрошуємо Вас скористатися онлайн-консультацією юриста нашої редакції – адвоката Анатолія Омеляновича Мовчана.

Детальніше