Найсвіжіше:
• Синоптики повідомили, якою буде погода на Тернопільщині на вихідні • «Поділля» з В. Березовиці у футбольному сезоні-2024: з екс-гравцями “Чорноморця”, “Поділля” та “Агробізнесу” • У Тернополі серед білого дня зникла 33-річна жінка • Громади Тернопільщини пообіцяли зібрати військовим близько 15 млн грн • Оновлення даних: хто з чоловіків мусить зʼявитися до ТЦК • «Я не герой, я людина!» – тернопільська «Пташка» з Азовсталі закрила рота хейтерам • Незаменимые кухонные гаджеты, которые сделают приготовление пищи легче и быстрее • У Тернополі поліція розшукує Андрія Скрябіна • Сигнальний пістолет: надійний засіб для подачі сигналів та забезпечення безпеки • Поради щодо вибору побутових вугільних фільтрів для очищення води • Дівчинку штовхнули в туалеті, і вона знепритомніла: поліцейські склали протоколи через булінг у школі на Тернопільщині • Заліщицькі комунальники сплатили майже пів мільйона за стихійне сміттєзвалище • У ДТП на Тернопільщині травмувався водій і його 10-річна донька • Паспортний сервіс пояснив, як чоловіки за кордоном зможуть отримати паспорти • Навчання трейдингу з нуля: чи можливо це • Лісник з Бережанщини незаконно зрубав дерева на понад 170 тис грн • Суд відправив за ґрати військовослужбовця, який у Клебанівці, що на Тернопільщині погрожував людям автоматом • Пенсіонери на Тернопільщині можуть не платити за комуналку: назвали умови • На Тернопільщині сталися зміни у керівному органі місцевого самоврядування • Бучацький «Колос» заявився на сезон-2024: з наддосвідченим захисником, чемпіоном області та молодими талантами • У центрі Тернополя тимчасово не буде газу – відома причина  • На Харківщині загинув прикордонник з Тернопільської області • Від розумних візків до покоління Альфа: 5 головних тенденцій у роздрібній торгівлі 2024 року • Частина Тернопільської області сьогодні буде без світла • Запросила злодія додому: чоловік накриміналив на Бережанщині та втік у сусідню область 
rss

Суд вирішить, чи законно міська рада поділила дітей на своїх і чужих


Опубліковано: 6 Квітня 2017р. о 12:17


Через поділ людей за «пропискою» Тернопільська міська рада тепер відповідає у суді. Зокрема, громадський активіст Павло Іванечко з с. Гаї Шевченківські подав адміністративний позов до Тернопільського міськрайонного суду на виконавчий комітет міськради. Іванечко вимагає скасувати рішення виконкому, згідно з яким послуги, котрі жителі навколишніх сіл отримують у Тернополі, повинні оплачуватись із бюджетів об’єднаних територіальних громад або сіл.

Немає чим годувати «чужих»?

Перше слухання по цій справі відбулося у понеділок, 3 березня. Нагадаємо, що профільні управління розробили фінансові нормативи витрат на отримання послуг у бюджетних закладах Тернополя. Мова йде про дитсадки, позашкільні навчальні заклади, ПТУ, ДЮСШ, медустанови міста, які утримують за рахунок коштів міського бюджету. Відповідно, у подальшому всі жителі навколишніх сіл, що не мають тернопільської прописки, мали б сплачувати до міської казни кошти.

– Одного дня побачив у дитячому садку сина “цікаве” оголошення про те, що батькам необхідно принести довідки про склад сім`ї і прописку дітей. Вихователі зазначили, що це у зв’язку з якимись змінами в частині оплати за харчування дітей. Опісля я знайшов на сайті Тернопільської міської ради відповідне рішення виконавчого комітету, де дітей чомусь розділили на тих, хто прописаний у Тернополі і хто не прописаний. Плата за харчування в цьому контексті відрізнялася: тернополянам надали суттєву пільгу. Справа не в грошах. Я самодостатній чоловік, можу легко дозволити собі заплатити на тих 200 грн. у місяць більше за харчування своїх дітей. Насправді обурило те, що, я працюю у Тернополі, сплачую податки в міський бюджет, а в міській раді немає грошей на харчування моїх дітей. А є ж люди, яким через певні  обставини доводиться рахувати кожну копійку, – пояснює позивач Павло Іванечко.

Так, відповідно до розрахунків мерії, вартість освітніх послуг із розрахунку на одну особу в місяць для бюджету міста наступна: навчання в дитсадках – 1215 грн., у позашкільних навчальних закладах – 329 грн., ПТУ – 1690 грн., ДЮСШ – 711 грн. та школі статичного виховання – 1151 грн. Щодо медичної послуги, то ліжко-день у стаціонарі – 329 грн., денний стаціонар – 71,9 грн., перебування у пологовому будинку – 741 грн., відвідування лікаря в поліклініці вузької спеціалізації – 43,2 грн., відвідування лікаря первинної медико-санітарної допомоги – 35,6 грн., лікар стоматполіклініки – 43 грн.

До речі, цікаво, що міська рада Тернополя не лише розділила жителів області за пропискою, а й виставила вищі розцінки, так би мовити, не своїм. До прикладу, утримання одного тернопільського дошкільника в місяць у 2016 році становило 865,61 грн. Натомість «чужим» громадам мерія виставляє рахунок у 1215 грн. за місяць.

Попри це та ряд інших фактів, сторона відповідача в особі міськради на першому засіданні запевняла, що незаконних дій з боку виконавчого комітету міськради немає. Таке рішення, мовляв, було зумовлене територіальною реформою. Хоча тут варто зауважити, що ні Тернопіль, ні більшість навколишніх сіл поки що не перебувають у складі об’єднаних громад, а тому і «реформаторські» закони на них також наразі не діють.  

– Позиція відповідача є логічною, адже вони відстоюють рішення виконавчого комітету. Хоча ми побачили на слуханні, що навіть це рішення, можливо, було ухвалено з порушенням процедурних питань, зокрема, не було дотримано норм наказу №667 Міністерства освіти. Та загалом вважаю, що суддя розбереться у всіх обставинах та зважить на те, що даним рішенням виконкому порушено Конвенцію з прав дитини, – коментує Павло Іванечко.

Благо чи шантаж?

До речі, у попередніх випусках газети «Номер один» ми висували припущення, що надмірні видатки – це далеко не єдина причина тарифної блокади з боку мерії. Тим паче, що під час одного із сесійних засідань Сергій Надал публічно зауважив, що відповідне рішення виконкому стане ще й найкращим стимулом іти в об’єднану громаду з Тернополем.

Логіка мера тут очевидна: якщо бодай одне з навколишніх сіл таки зважиться долучитися до обласного центру, то слід готуватися до позачергових виборів у міськраду. Не секрет, що у нашого мера щось не клеїться з коаліцією, тому він готовий шукати будь-які варіанти, аби трішки підкорегувати нинішній, не дуже ручний, склад ради. Підтвердження цим припущенням ми частково почули на першому засіданні суду.

– Такі припущення не були ні для кого таємницею і до судового засідання. Про це говорили і голови сільських рад Тернопільщини. У мене теж була така думка. І от на першому засіданні суду по справі із заперечень позивача ми побачили, що ця думка має місце. Ба більше! Представники відповідача поводяться у своїх виступах так, ніби це і є основною причиною збільшення плати за дітей у садочках, – каже пан Іванечко.

До речі, після того, як Павло Іванечко направив позов до суду на виконком міськради, не обійшлося і без тиску на нього з боку «зацікавлених» осіб.

– Після мого позову в мережі Інтернет почали з’являтися публікації, які я розцінюю як тиск через мій позов. Хоча ні в соціальних мережах, ні в самому позові я не переходив на персоналії. Тому вважаю, що зацікавлені особи таким чином намагаються тиснути на мене та на членів моєї родини, – підсумував Іванечко.

Прогнозувати, чим закінчиться ця справа, зарано. Варто зауважити лише, що суддя налаштований швидше розібратися у цій історії, аніж, як буває, «зам’яти» її. Наразі у судовому розгляді оголошено перерву до 5 травня.


Джерело: Тижневик "Номер один"





Новини
26 Квітня
Що ви очікуєте у 2024 році в Україні?
Погода
Реклама
Ua News media group
Партнери
Тестовий банер 2
Найпопулярніше