Найсвіжіше:
• Футбольний сезон-2024: кадрова революція у триразового срібного призера чемпіону Тернопільщини • Тернопільська мерія дофінансувала на 7 мільйонів одне з комунальних підприємств • Mercedes-Benz GLC: особливості та переваги моделі • Американському сенатору присвоєно звання почесного громадянина міста на Тернопільщині • Уродженець росії викинув валізу з тілом матері в Тернополі і намагався сховатися в Одесі • На Шумщині в результаті займання авто загинув 36-річний чоловік • Гравців, які мають 17 титулів чемпіонів Тернопільщини, заявив заліщицький «Дністер» • Ухилянт із Хоросткова, щоби не йти в тюрму, добровільно пішов до ЗСУ • Міноборони – про повістки за кордоном і чи встигнуть розробити електронний кабінет • Революція в кулінарії: суші бургер • Обмеження прав українців за кордоном вигідне лише нашому ворогу, – нардеп • Як вибрати клініку для ведення вагітності • За вчинення домашнього насильства жителю Зборова загрожує два роки тюрми • На два дні у Тернополі перекриють одну з головних промислових вулиць міста  • Житель Бережанщини постане перед судом за тяжкі тілесні ушкодження, що спричинили смерть потерпілого • Щемлива історія 22-річного воїна з Тернопільщини, який вижив після “скидання” вибухівки з дрона • Частина Тернопільської області буде без світла – стала відома причина • Військовослужбовиця з Тернопільщини нагороджена «Хрестом Військова честь» • Помер колишній головний тренер тернопільської «Ниви» • Футбольний чемпіон Тернопільщини заявився на сезон-2024: з п’ятьма новачками та без трьох лідерів • Чоловіки 18-60 років не зможуть отримати паспорти за кордоном – постанова Кабміну • Збиткові тепломережі Тернополя виплатили працівникам премій на мільйон • На дорогах Тернопільщини збираються встановити розумні відеокамери • У Тернополі помер похресник Степана Бандери • Ексдепутата Тернопільської райради підозрюють у вимаганні $300 тисяч хабаря 
rss

Шість опорних лікарень на Тернопільщині можуть залишитися без нових відділень


Опубліковано: 22 Січня 2021р. о 9:16


Під час пандемії коронавірусу в минулому році держава прийняла надзвичайно правильне рішення: виділити кошти на будівництво і реконструкцію сучасних приймально-діагностичних відділень у шести опорних лікарнях в Тернопільській області. На ці цілі рішенням Кабміну було виділено 48 мільйонів гривень. Але жоден із цих об’єктів у 2020 році не завершений і не зданий в експлуатацію. А все через безгосподарність обласних політиків і чиновників.

На реконструкцію Бережанської лікарні із 6,8 мільйона було освоєно 1,6 мільйона, а решта забрали до держбюджету. І тепер постає питання, звідки взяти ресурс на добудову

Для дослідження ситуації до Бережанської центральної районної лікарні навідалися народний депутат Іван Чайківський та перший заступник голови Тернопільської обласної ради Володимир Болєщук. На будівництво приймально-діагностичного відділення лікарні у Бережанах торік держава виділила 6,8 мільйона гривень, з яких було освоєно трішки більше півтора мільйона.  

– Це наслідок безгосподарності та бездіяльності влади, коли обласна рада й ОДА не знаходили в минулому році взаєморозуміння (йшла боротьба за гроші й тендери, – авт.), і це є наслідком, що в кінці року об’єкт, який почали фінансувати в листопаді, ще досі не завершений. Із 6,8 мільйона було освоєно 1,6 мільйона, а решта забрали до державного бюджету. І тепер постає питання, звідки взяти ресурс на добудову цього об’єкта? – каже народний депутат-мажоритарник Іван Чайківський, в округ якого входять і Бережани.

У Бережанах гості з Тернополя із зацікавленими сторонами вирішували, як виходити з ситуації та шукати фінансування. 

– Під час зустрічі обговорили питання співфінансування проєкту з бюджетів різних рівнів, і обласна рада готова підтримати таку ініціативу, адже медичні заклади зараз потребують допомоги. Ми перед собою ставимо завдання, що має бути господарський підхід до будь-яких справ. Ми приїхали шукати можливість обговорювати питання співфінансування з боку місцевої влади, обласної, а також звертатимемось до Верховної Ради, щоби ті кошти, які минулого року не були використані, повернути нам на добудову цього приймального відділення, – каже Володимир Болєщук.

Важливість добудови об’єкта підкреслює і завідувачка неврологічного відділення медзакладу Наталія Онишків.

– Тут передбачається будівництво приймально-діагностичного відділення, яке буде включати в себе комп’ютерну діагностику, надання першої медичної допомоги, розподіл пацієнтів згідно з наданням послуг, яких вони потребуватимуть. Тому це дуже важливий проєкт і я радію як депутатка і як лікарка, що з зацікавленими сторонами ми зможемо пришвидшити цей процес та завершити будівництво до кінця року, – наголосила Наталія Онишків.

Голова Бережанської громади Ростислав Бортник запевнив, що й міська влада готова долучитися до співфінансування будівництва: «Такі проєкти слід підтримувати, і зі своєї сторони ми готові долучитися фінансово».

Будівельні роботи у Бережанах, як і ще на трьох об’єктах закладів охорони здоров’я Тернопільщини, проводить будівельна компанія «Валк», яка заснована у 2016 році. До 2017-го це була київська структура з назвою «Агентство комплексної безпеки Грифон», яка займалася приватною охороною і базувалася в Оболонському районі. У тому ж році назву фірми, прописку і вид діяльності було змінено. Компанія вже з назвою «Валк» стала тернопільською і займалася будівництвом житлових і нежитлових приміщень. Вона зареєстрована в Тернополі на «Новому Світі», має 1 мільйон гривень статутного капіталу і кінцевого бенефіціанта Юрія Табалюка.

Зауважимо, що схожі, а то й ще гірші ситуації, ніж у Бережанах мають місце і в інших п’яти опорних лікарнях Тернопільщини. Скажімо, реконструкцію приміщень Кременецької районної комунальної лікарні з влаштуванням приймального відділення проведено лише на 1,5 млн. грн., у той час як за кошторисною документацією вартість робіт мала скласти 6 млн. грн. На реконструкцію приймально-діагностичного відділення Чортківської центральної районної клінічної лікарні кошторисною вартістю майже 8,2 млн. грн. використано близько… 125 тис. грн.. Роботи на двох тернопільських міських лікарнях (швидкої допомоги і №2) проведено на трішки більше, ніж 2 млн. грн., у той час як на перший мед заклад було виділено 6,46 млн. грн., другий – 11,085 млн. грн. І насамкінець жодної гривні не використано на реконструкцію приймального відділення в терапевтичному корпусі №4 з добудовою діагностичного блоку Тернопільської університетської лікарні (вартість робіт згідно з виграним тендером становить 11,043 млн. грн.).

На сьогодні з боку обласної ради направлено звернення до народних депутатів, на територіях яких знаходяться опорні лікарні, щоби ті посприяли у виділенні коштів з державного бюджету для завершення соціально значущих об’єктів для Тернопільської області та недопущення їхнього перетворення в довгобуди.

Віталій Попович


Джерело: Тижневик "Номер один"
Мітки: ,





Новини
25 Квітня
24 Квітня
Що ви очікуєте у 2024 році в Україні?
Погода
Реклама
Ua News media group
Партнери
Тестовий банер 2
Найпопулярніше