Найсвіжіше:
• Для автоматичної фіксації порушень хочуть створити «Екологічного інспектора» • 10 географічних брендів можуть стати офіційними • У Тернополі запрацювала «Фабрика Святого Миколая» • В Україні зміниться система реєстрації свійських тварин • Центри зайнятості Тернопілля цьогоріч стовідсотково укомплектували вакансії для 155 підприємств та установ • Підзимові посіви: переваги й недоліки • Коронавірус забрав життя 47-річного священника з Тернополя • Залишилося трохи більше місяця, щоби скористатися податковою знижкою за 2019 рік • Україна може зекономити 200 мільярдів за рахунок зменшення корупції • Винуватця аварії засудили на 3 роки • За вбивство іноземця дівчині з В. Глибочка загрожує до 15 років • Кілька мільйонів українських сімей можуть залишитися без газу • Зимових відключень електроенергії не планується • На Тернопільщині вбили громадянку Молдови • Жахлива ДТП у Тернопільському районі: діти віком 12 та 9 років потрапили до реанімації • Тернопільська «Ватра» планує освітити всі вітчизняні військові аеродроми • Перша сесія міської ради: оновлений склад комісій, злагоджене голосування та настанови від церковників • До столиці – через міста Тернопільщини • Яблука з садів Петра Гадза підкорили Великобританію • Вакцина від COVID-19: коли буде в Україні? • Андрій Баран: «За результатами нашого чемпіонату покупці орієнтуються при виборі посівного матеріалу» • Як покоління Y і Z змінює ринок нерухомості • На Зборівщині відкрили будинок сімейного типу • «Контінентал Фармерз Груп» впроваджує нову систему внесення міндобрив на своїх полях
rss
Підприємець Світлана Шкарупа: «Моїй родині мером Тернополя Сергієм Надалом оголошено війну, яка триває вже 7-й рік!»

Опубліковано: 18 Жовтня о 9:20Тернопільська влада продовжує знищувати бізнес родини Шкарупи

9 жовтня представники тернопільського муніципалітету прибули до магазину «Христя», що в Тернополі на вулиці Протасевича, із приписом про його демонтаж. Головний аргумент чиновників – відсутність у родини підприємців, Світлани і Миколи Шкарупів, договору на оренду землі під торговим об’єктом.

Чиновники мерії по-своєму дивляться на судові рішення

Із попередженням про демонтаж до підприємців завітав керівник постійнодіючої групи, інспектор відділу контролю за правопорушеннями управління муніципальної інспекції Тернопільської міської ради Сергій Волков.

– У відповідності до рішення виконавчого комітету від 4.03.2015 року №200 «Про усунення порушень у сфері земельного законодавства та містобудування», тимчасова споруда-об’єкт торговельно-побутового призначення «Христя» самовільно влаштована на землях комунальної власності Тернополя і підлягає демонтажу, – йдеться у попередженні за підписом Сергія Волкова.

Микола Шкарупа продемонстрував рішення Тернопільського міськрайонного суду від 2016 року, в якому суддя Надія Сташків вказує, що «рішення виконкому №200 від 4 березня не є рішенням про демонтаж «Христі», а рішенням щодо організації виконання рішення №1185 від 19 листопада 2014 року, яким вирішено організувати і провести роботи по демонтажу тимчасових споруд, які влаштовані без документів, що посвідчують право користування землею». Натомість рішення №1185 скасовано 10 грудня 2018 року іншим суддею Тернопільського міськрайонного суду В. Дзюбичем. Мерія Тернополя на останнє рішення подавала апеляцію, однак Восьмий апеляційний адміністративний суд м. Львова залишив у силі рішення першої інстанції.

– Посадовці міської ради під пильним контролем мера С. Надала не полишають спроб демонтувати інший магазин – «Христя», який збудувала на відведеній мені тією ж міською радою земельній ділянці за власні кошти разом із зупинкою громадського транспорту. Незважаючи на наявність у мене всіх передбачених законодавством документів (витяг із Державного кадастру, сертифікат відповідності інспекції державного архітектурно-будівельного контролю, акт готовності об’єкта до експлуатації, технічний паспорт на будинок торговельно-побутового призначення), міською радою фактично було сфальсифіковано та подано до суду документи щодо розташування об’єкта в межах червоних ліній, що є абсурдом. Але абсурдом цим керує мер! Тільки у вересні 2019 року Восьмим апеляційним адміністративним судом у м. Львові поставлено крапку у справі щодо визнання рішень про демонтаж магазину «Христя» з боку Тернопільської міської ради протиправними. На це мені було потрібно витратити 4(!) роки, – бідкається Світлана Шкарупа.

Родина Шкарупів пішла проти системи

Варто зазначити, що родина Шкарупів вчасно звернулася у ЦНАП щодо продовження договору оренди землі під магазином «Христя», який у них закінчувався. Там їм морочили голову, поки не було пропущено терміни подання заяви про поновлення договору оренди землі. Підприємцям запропонували інші варіанти вирішення проблеми, але це була лише ширма та затягування часу, адже ніхто в мерії не збирався надавати відповідні дозволи Шкарупам. А все через те, що посадовці міської ради організували схему, направлену на отримання хабарів за вирішення питань, пов’язаних із продовженням договорів оренди земельних ділянок. Коли в останніх закінчувались договори оренди, ті стояли перед дилемою: платити в «чорну» касу і працювати далі або йти проти системи і ставати ізгоями. Другим шляхом пішла родина Шкарупів. Підприємці хотіли пройти за законом усю процедуру поновлення договору оренди землі під іншим своїм магазином «Інга», але це їм не вдалося.

– Усе почалося з того, що на початку 2013 року колишній спеціаліст відділу земельних ресурсів Тернопільської міської ради Ігор Луцик, особа, наближена до мера Сергія Надала, на той час прямо заявив моєму чоловікові, який представляв мої інтереси (так як я є інвалідом), що для продовження договорів оренди земельних ділянок, на яких розташовані магазини, у яких здійснюю підприємницьку діяльність, і вирішення цього питання позитивно потрібно дати гроші в сумі 25 тисяч гривень (у «Ютубі» є відповідний відеозапис, – авт.) . Зіткнувшись із такою неприхованою зухвалістю, адже всі документи у нас були в порядку, та не бажаючи вчиняти протиправні дії – тобто злочин, мій чоловік, М. Шкарупа, звернувся до органів поліції (на той час ще міліції) з відповідною заявою про вимагання хабара. Його отримання зафіксували працівники міліції відеоапаратурою та за моєю заявою було відкрито досудове слідство, – розповіла Світлана Шкарупа.

Згодом справу «успішно» закрили, а через кілька місяців пан Луцик пішов на підвищення до Тернопільської обласної державної адміністрації, навіть певний час був виконувачем голови Головного управління Держгеокадастру в Тернопільській області. Але найголовніше, що у жовтні 2013 року, незважаючи на заборону суду, посадовці Тернопільської міської ради під прикриттям працівників Тернопільської міської та обласної тодішньої міліції, спецзагону «Беркут» провели демонтаж магазину «Інга» (кримінальне провадження за фактом цих незаконних дій триває і до сьогоднішнього дня).

«Підприємці Тернопілля» обіцяють кістьми лягти, але не дозволити вчиняти безчинство із власністю свого колеги

Після революції Гідності український народ позбувався кривавого режиму, але не позбувся влади на місцях, яка і далі продовжувала діяти тими ж методами, що й раніше. У травні 2015 року підприємець Микола Шкарупа у програмі «Гроші» на одному зі столичних телеканалів заявив, що хабарництво годує міську владу. При цьому на всю країну назвав мера Сергія Надала «Полтінніком». «Будь-який бізнес можна організувати, якщо 50% довічно будуть на його фірму або його родичам», – сказав тоді пан Шкарупа. Цих слів Сергій Віталійович, звичайно, пробачити не зміг і за добре відпрацьованою схемою почав знищувати і другий магазин підприємців Шкарупів – «Христя», який знаходиться на вулиці Протасевича на зупинці громадського транспорту.

– Фактично через нашу принципову позицію моїй родині мером Тернополя Сергієм Надалом оголошено війну, яка триває вже 7-й рік! – заявила Світлана Шкарупа.

А тим часом Сергій Волков наявні судові рішення переглянув, однак порекомендував підприємцям і далі шукати правду в судах. Чиновник повідомив родині Шкарупів, що вони мають до 20 жовтня провести демонтаж магазину власними силами. Якщо ж з їхнього боку не буде реагування, торговий об’єкт демонтують у примусовому порядку силами спеціалізованої організації. Водночас тернопільські підприємці, які вже замучились боротися із захланністю влади і які об’єднані в громадську організацію «Підприємці Тернопілля», вирішили кістьми лягти, але не дозволити вчиняти безчинство із власністю свого колеги…

Іван Білий

 


Джерело: Тижневик "Номер один"
Рубрика:
Мітки: , ,Новини
29 Листопада
28 Листопада
27 Листопада
26 Листопада
Як ви плануєте відсвяткувати Новорічні свята в період карантину?
 • Взагалі поїду з України 50%, 2 votes
  2 votes 50%
  2 votes - 50% of all votes
 • З друзями, дотримуючись усіх карантинних обмежень 25%, 1 vote
  1 vote 25%
  1 vote - 25% of all votes
 • Вдома, в родинному колі 25%, 1 vote
  1 vote 25%
  1 vote - 25% of all votes
 • Одягну маску та піду в гості 0%, 0 votes
  0 votes
  0 votes - 0% of all votes
 • Інше 0%, 0 votes
  0 votes
  0 votes - 0% of all votes
 • У ресторані 0%, 0 votes
  0 votes
  0 votes - 0% of all votes
Total Votes: 4
Voters: 4
Листопад 17, 2020 - Січень 10, 2021
Погода
Відео
Партнери
Тестовий банер 2
Найпопулярніше
Юридична консультація

Шановні читачі «Номер один»!

Запрошуємо Вас скористатися онлайн-консультацією юриста нашої редакції – адвоката Анатолія Омеляновича Мовчана.

Детальніше