Найсвіжіше:
• Тренер із надання домедичної допомоги Віктор Шацький: «Екстрена медицина чи домедична допомога – це симбіоз науки і… рок-н-ролу» • Королева манікюру Тетяна Штаблава: «Якщо хтось думає, що манікюр – це лише підпиляти й обрізати кутикулу, то він дуже помиляється» • «Чорна п’ятниця» у «Червоній руті» • Де на Тернопільщині не буде світла • Ремонт дороги у Залісцях: як працюють соціальні кошти • На Підгаєччині заради хати онука підробила заповіт • Тернопільський бізнес запрошують на форум у Криницю • Скільки коштує народитися на світ, або Чому «подяка у конвертах» має значення? • Думали, що рятують рідних, а насправді збагатили шахраїв • Якщо хочеш допомогти людині – не допомагай • Іспит із водіння може суттєво подорожчати • Захмелілий молодик влаштував погоню, як у кіно • Координатор проєкту «Танцюю, як усі» Олена Коваль: «На велику сцену вийдуть дітки з інвалідністю разом зі здоровими дітьми і будуть танцювати, незважаючи ні на що» • Коли втрачено статус неприбуткового підприємства • Герой студентського чемпіонату Європи Юрій Заставецький: «Коли ще вчився у школі, то брав собі 5-7 м’ячів, воротаря-сусіда, йшов на власне футбольне поле і вчився бити штрафні» • Вартість бензину знизиться на 3-5% • В Україні з’явилася послуга “е-пенсія” • Безробітний під Чортковом викрав фруктовий сад • Змінилися терміни передачі показників електролічильника • Орати якісно ще й на швидкість вчилися трактористи компанії «Контінентал» • Багатофункціональну актову залу урочисто відкрили у Старовишнівецькій школі Вишнівецької ОТГ • На ремонт усіх вітчизняних доріг треба 10 років і трильйон гривень • Індустріальний парк «Chortkiv-West» запланували створити у Чорткові • ГОРОСКОП 14 – 20 серпня • Горе-”оператор”, який зняв на відео сцену вбивства, залишиться під вартою
rss
Онлайн-освіта: за і проти

Опубліковано: 26 Лютого о 12:15В Україні онлайн-освіта лише входить у моду. Це зумовлено тим, що підходи до освіти зараз є предметом дискусій. І не за горами той переломний момент, коли онлайн-навчання візьме перевагу над звичними аудиторіями. Частково це пов’язано з тим, що українська освіта тільки формально інтегрована в Болонську систему, але на ділі вітчизняні ВНЗ поки не використовують усіх можливостей, наданих нею.

Для сучасної людини процес навчання триває постійно, в ринкових умовах – це необхідність. Він не закінчується у школі, коледжі чи університеті. І на допомогу самоосвіті приходять онлайн-курси, які надають можливість поглибити знання, здійснити вільний вибір, змінити професію чи кваліфікацію для того, щоби знайти своє місце під сонцем. Це чудова інвестиція в майбутнє, яка в подальшому покращить не лише ваш матеріальний стан, а й буде однією з причин економічної стабільності країни, де ви працюєте.

Як показує практика, сертифікати про проходження масових онлайн-курсів починають цінуватися роботодавцями. Звичайно, вони не є 100-відсотковою гарантією отримання вами бажаної роботи, але зрештою диплом вузу в наш час також такої гарантії не дасть. Та ваше бажання самовдосконалюватися і головне –отримувати знання та використовувати їх, безперечно, дозволять отримати запрошення на співбесіду, адже багато роботодавців розглядатимуть вас як кандидата, у якого достатньо мотивації та самодисципліни. 

Масові відкриті онлайн-курси – це ідеальний варіант для високоосвічених людей. Для України це поки що дуже молодий формат навчання, тому ми маємо змогу навчатися безкоштовно, однак у країнах Європи та США більшість курсів платні, і це не 10-15 умовних одиниць: вартість курсу за кордоном може сягати і 5 тисяч доларів.Та бажаючих здобути такі знання менше не стає.

Популярними майданчиками онлайн-курсів у світі є  Coursera, EdX, Udacity. Однак мова викладання – англійська, більшість курсів – платні і лише деякі з них доступні з українськими субтитрами.

В Україні особливою популярністю користуються  EdEra (Education Era), ВУМ (Відкритий університет Майдану) та Prometheus.

Процес проходження в більшості працює за одним схожим принципом. Після реєстрації ви у будь-який зручний для вас час слухаєте відеолекцію викладача, читаєте рекомендовану літературу, після чого виконуєте тестові завдання. Наприкінці курсу обов’язковим є іспит, і його успішне складання гарантує вам отримання сертифіката. Тривалість курсів різна – від 5 до 9 тижнів.

EdEra (Education Era) пропонує для проходження такі програми, як «Людина і держава. Правила гри», «Європейський механізм захисту прав людини», «Електронні ресурси, регулювання та вимоги для експорту до ЄС», «Загальна географія», «Морфологія», «Ботаніка» та багато інших.

ВУМ відкриває доступ до таких курсів, як «Основи енергетичної кооперації», «Фінансова грамотність громадянина», «Енергоефективність багатоквартирного будинку в дії», «Управління проектами», «Брендинг міст та територій», і не обмежується лише ними.

Prometheus може похизуватися курсами, що об’єднані в цілі цикли. Для прикладу, цикл «Підприємництво» включає в себе курси: «Як створити стартап», «Підприємництво. Власна справа в Україні», «Бізнес-англійська», «Маркетинг: розробка та продаж пропозиції цінності», «Вступ до теорії обмежень та процеси мислення як потужний підхід до управління бізнесом», «Фінансовий менеджмент», «Юридичні аспекти створення та ведення бізнесу в Україні», «Соціальне підприємництво». Цикл «Громадянська освіта» включає в себе курси: «Економіка для всіх», «Урбаністика: сучасне місто», «Боротьба з корупцією», «Жінки та чоловіки: гендер для всіх», «Соціологія та соціальні дослідження: що, як, навіщо?», «Основи державної політики», «Основи лобіювання».

Окрім цього, є ще безліч курсів різного спрямування. Ось лише деякі з них: «Аналіз даних та статистичне виведення на мові R», «Візуалізація даних», «Створення інституцій місцевого економічного розвитку громад», «Дизайн-мислення для інновацій», «Критичне мислення для освітян», «Основи інформаційної безпеки», «Комунікаційні інструменти для побудови репутації», «Публічні закупівлі для бізнесу», «Підготовка та впровадження проектів розвитку громад», «Ефективний бюджетний процес в органах місцевого самоврядування».

Із вищенаведеного можна зробити висновок, що масові онлайн-курси в Україні радо запрошують всіх охочих до самоосвіти та саморозвитку, незалежно від статусу, соціального становища. Якщо ви хочете реальних змін у персональному житті, в житті своєї громади та держави, можливості для цього є, головне – бажання.

Вікторія Ушакова

 

Рекомендації

– підходьте до вибору курсу відповідально: виберіть ту тему, яка буде по-справжньому цікавою та корисною для вас;

– не підписуйтесь на кілька курсів одночасно. Особливо на ті, що схожі за тематикою. Інформація буде повторюватись і створить накладки у вашому внутрішньому розкладі;

– внесіть курс у свій календар заздалегідь, щоби правильно спланувати час для навчання;

– супроводжуйте онлайн-навчання певним ритуалом, наприклад, слухайте курс в один і той же час, вільний від інших занять, занотовуйте найцікавіше в блокноті;

– виконуйте домашнє завдання, беріть участь в обговореннях матеріалу (чати і форуми курсів), у відеоконференціях – це допоможе краще закріпити результат;

– важливо поставити собі мету на старті і йти до неї. Для цього можна залучити різноманітні стимули, пообіцявши собі винагороду по закінченню курсу. Якщо у вас виникають труднощі з самодисципліною,  то завжди можна посперечатися з друзями, що ви таки цей курс пройдете та засвоїте.


Джерело: Тижневик "Номер один"Новини
20 Серпня
19 Серпня
18 Серпня
17 Серпня
16 Серпня
Який варіант міграції Ви розглядаєте для себе?
 • Виїхати на заробітки з метою залишитися за кордоном назавжди 47%, 20 votes
  20 votes 47%
  20 votes - 47% of all votes
 • Не думаю про еміграцію і заробітки. Комфортно працюю в Україні 26%, 11 votes
  11 votes 26%
  11 votes - 26% of all votes
 • Поїхати на кілька років, заробити необхідну суму і повернутися 16%, 7 votes
  7 votes 16%
  7 votes - 16% of all votes
 • Сезонні роботи на місяць-два 12%, 5 votes
  5 votes 12%
  5 votes - 12% of all votes
Total Votes: 43
Вересень 19, 2018 - Квітень 30, 2019
Voting is closed
Погода
Відео
Партнери
Тестовий банер 2
Найпопулярніше
Юридична консультація

Шановні читачі «Номер один»!

Запрошуємо Вас скористатися онлайн-консультацією юриста нашої редакції – адвоката Анатолія Омеляновича Мовчана.

Детальніше