Найсвіжіше:
• До 1 травня 2020 року тернополяни повинні визначитись із формою управління будинком • Українці четвертий рік поспіль продають валюти більше, ніж купують • Канада скасовує візи для українців • Резонансна справа у вбивстві тату-майстрині: суд перейшов до оцінки доказів • ЗНО-2020: усі зміни та нововведення • Раніше судимий тернополянин вчинив крадіжку із торгового центру та ломбарду • Родинам загиблих в авіатрощі у Тегерані виплатять по 200 тисяч • У Тернополі перерахували плату за послуги з опалення та постачання гарячої води • У Тернополі оперативникам попався «залізничний» грабіжник з великим «послужним» списком • Тернопільщини з другої спроби отримала бюджет-2020 • Слідчі призначили ряд експертиз щодо встановлення причин вибуху на Підгаєччині • За безкоштовними консультаціями до енергетиків звернулося понад 500 споживачів • Жителі Тернопільщини можуть скористатися сучасним освітнім порталом служби зайнятості • Дружина відомого спортсмена каже, що справу про його загибель хочуть сфальшувати • Книгиня Світлана Козелко: «Бібліотеки не можуть весь час перебувати на бюджетному фінансуванні, а повинні творити цікаві проєкти та розвиватися» • Анонси газети «Номер один» від 14.01.2020 р. • У Тернополі троє людей померли через пневмонію • Ми з вами – диво, не варто його чекати! • Заслужений артист України Олександр Папуша: «Я би вижив без акторства і знайшов би, можливо, себе, а от чи кайфував би від того – це відкрите питання» • Призначення субсидій та пенсій перевірятимуть жорсткіше • Скіфська пектораль із клубочка ниток • «Добре» 1 січня – із похміллям та головним болем • «Він був неконфліктним і чуйним. Але його погубили погана компанія і… наркотики», – ексклюзивна історія про Андрія Горбатюка, якого звинувачують у жорстокому вбивстві • За піднятий і неповернутий гаманець тернополянка потрапила на лаву підсудних • Отець Олексій Філюк: «Колись були золоті священники з дерев’яними хрестами, а зараз є багато дерев’яних священників із золотими хрестами – і це правда»
rss
Охоронцям – сотні тисяч, інвалідам – копійки. Як мерія ділить гроші для громадських організацій

Опубліковано: 27 Грудня о 17:150img_1913

Офіційно в Тернопільській області зареєстровано близько 2 тис. громадських організацій (ГО). Однак не всі вони є дієвими. Великий їх відсоток існує лише на папері і вони не здійснюють жодної діяльності. Значна частина зареєстрована у Тернополі. Одні з них постійно на слуху. Про інших згадують зрідка, але і ті, і інші не проти отримати допомогу від влади.

На безпеці не економлять

Малі чи великі, багаті чи бідні – всі вони потребують фінансування. Окрім меценатів та благодійників, його може надати орган місцевого самоврядування. Процедура доволі проста: представники громадської організації повинні написати звернення на адресу міської ради. Профінансувати організацію з бюджету чи ні, вирішує міськвиконком. Ось тільки так складається, що з року в рік у переліку претендентів фігурують одні і ті ж «обличчя». У міській раді пояснюють ситуацію коротко: звертатися до мерії – право кожної організації. Змусити робити це або ж навпаки – міська влада не може. Зважаючи на суми, які щорічно мерія витрачає на підтримку громадських організацій, можна стверджувати, що влада прихильна до окремих діячів.

Лише за одинадцять місяців цього року за фінансовою підтримкою до міської ради звернулися три десятки організацій. Загалом виконком профінансував їх майже на півмільйона гривень. Щоправда, кошти розподіляють не в рівній кількості, а за потребою.

Улюбленцем міської влади можна вважати Тернопільське міське громадське формування «Охорона порядку» (колишні «дружинники»). Цьогоріч охоронці зверталися до мерії тричі, демонструючи найбільші апетити з-поміж усіх ГО. Спершу об’єднання просило 160 тис. грн., два наступних рази – по 197 тис. грн. Першого разу мерія розщедрилася на 63 тис., наступного  – на 197 тис. грн., а третього разу відмовила. Так у загальному станом на 1 грудня 2016 року в гаманець «Охорони порядку» з бюджету плавно перевалило 260 тис. грн.

Майже таку ж суму з народного гаманця організація «відкусила» і в минулому році та 243 тис. грн. – у 2014-му. Головою ради Тернопільського міського громадського формування «Охорона порядку» є Михайло Прогній.

Потужне фінансування організації викликало багато запитань. У свій час у коментарі «Номер один» міський голова Тернополя Сергій Надал повідомив, що об’єднання  забезпечує громадський порядок у місті під час проведення масових заходів. До його складу входить багато правоохоронців у відставці та активних молодих людей. Загалом – близько тисячі. Правоохоронцям потрібні розпізнавальні знаки та спецзасоби, тому об’єднання несе великі витрати.

Багаті теж просять

Стабільним претендентом на фінансову допомогу в міській раді є громадська організація «Центр інноваційних ідей». Цього року вона до мерії зверталася чотири рази. Спершу просила 25 тис. грн. Наступні рази – по 15 тис. грн. Тричі міська рада відмовляла «інноваторам», а один раз таки вділила 15 тис.

Завдання громадської організації – акумулювати всі найцікавіші ідеї для розвитку міста. Для цього ГО створила власний сайт, на якому тернополяни можуть реєструвати своє бачення та пропозиції – http://idea.te.ua.

ГО заснована у 2014 році. Що цікаво, її директором є відомий та успішний у Тернополі бізнесмен Віталій Мариновський, який працює у сфері ресторанного, рекламного та будівельного бізнесу.

Та, очевидно, молодий підприємець не переплітає власну справу з громадською діяльністю, тому й не соромиться просити гроші з місцевого бюджету, тим більше, коли для цього є законні підстави.

До речі, у 2015 році «Центр інноваційних технологій» теж отримав від міської ради 15 тис. грн.

Регулярно наповнюється з міського бюджету відомий у світі благодійний фонд «Карітас». Цього року організація двічі зверталася до міської ради. Спершу отримала 30 тис. грн. Наступного разу – 25 тис. грн. із 40-ка заявлених. У минулому році обсяг фінансування був дещо нижчим, загалом – 43 тис. грн. А ось у 2014 році сягнув 77 тис. грн. «Карітас України» входить в одну з найбільших міжнародних мереж благодійних організацій у світі та Європі. Фонд займається реалізацією соціальних проектів, виходячи із християнських морально-етичних цінностей.

Поки що без традиційної фінансової підтримки залишилася ТМГО «Мистецьке об’єднання «Коза». На свою діяльність організація просила 30 тис. грн., однак їй було відмовлено. Очевидно, свій ресурс «Коза» вичерпала у минулому році, коли отримала з бюджету підтримку в розмірі майже 72 тис. грн. Одним із засновників об’єднання є відомий у Тернополі ресторатор, організатор джазового фестивалю Ігор Мамус, а також Олег Макогін. Значна частина арт-заходів відбуваються на базі однойменного закладу «Коза», що у центрі міста.

Інвалідам та ветеранам – «мінімалку»

Від справ інноваційних та мистецьких до речей житейських. Шести громадським організаціям мерія цьогоріч відмовила у наданні грошової допомоги. До цього переліку входять: міська організація «Центр медико-соціальної реабілітації», міське відділення Української спілки колишніх малолітніх в’язнів фашизму, обласне відділення Міжнародного центру впровадження програм «ЮНЕСКО», ГО «Ветерани України м. Тернополя», обласна федерація риболовного спорту, ну і згадана вище «Коза».

Усього п’ять тисяч на свою діяльність отримав з міського бюджету «Центр сприяння дітям із синдромом Дауна «Бебіко». 2 тис. грн. виділено на  міську організацію інвалідів «Опора». Стільки ж на об’єднання «Спілка батьків-опікунів дітей, хворих на ДЦП «Крила ангелів». Тернопільська обласна організація Українського товариства глухих отримала 4 тис. грн. Міська організація інвалідів «Сильні духом» – 4 400 грн. ГО «Інваліди Чорнобиля» отримали 3 тис. грн., а Афганістану – 2 тис. Обласна спілка багатодітних – 2 тис. грн. Тернопільська міська організація інвалідів опорно-рухового апарата» – 3 тис. грн.

Значно більше перепало ГО родин дітей-інвалідів «Дитина» – 21 тис. На «Спілку бійців та волонтерів АТО «Сила України» виділено 10 тис. грн.

Прихильною у цьому році мерія  була до безпритульних тварин. «Асоціація захисників безпритульних тварин «Ноїв ковчег» отримала 15 тис. Щоправда, це лише половина від заявленої суми. Торік виконком виділив цій структурі значно більшу суму – 35 тис. грн.

Варто зауважити, що частина організацій, які звертаються, не вказують розміру потрібної їм суми. Це дає волю міській раді визначати розмір допомоги на власний розсуд. Хоча вказана сума не гарантує, що її буде профінансовано у повному обсязі. Так, наприклад, Братство ОУН УПА «Лисоня» гроші у міської ради просило двічі: 47 200 грн. та 34 936 грн. Але отримало лише дві тисячі.

Чимало громадських організацій Тернополя безкоштовно користуються комунальними приміщеннями. Ще кілька років тому Сергій Надал обіцяв провести «ревізію». Передбачалося, що кожна ГО звітуватиме про свою роботу, і якщо мерія вирішить, що «досягнення» вагомі, тоді продовжуватиме договори безкоштовної оренди. В інших випадках – відмовлятиме. Однак ця тема стане предметом нашого наступного дослідження…

Зоряна Гарасимів


Джерело: Тижневик "Номер один"
Мітки: ,Новини
18 Січня
17 Січня
16 Січня
15 Січня
1 Січня
Який варіант міграції Ви розглядаєте для себе?
 • Виїхати на заробітки з метою залишитися за кордоном назавжди 47%, 20 votes
  20 votes 47%
  20 votes - 47% of all votes
 • Не думаю про еміграцію і заробітки. Комфортно працюю в Україні 26%, 11 votes
  11 votes 26%
  11 votes - 26% of all votes
 • Поїхати на кілька років, заробити необхідну суму і повернутися 16%, 7 votes
  7 votes 16%
  7 votes - 16% of all votes
 • Сезонні роботи на місяць-два 12%, 5 votes
  5 votes 12%
  5 votes - 12% of all votes
Total Votes: 43
Вересень 19, 2018 - Квітень 30, 2019
Voting is closed
Погода
Відео
Партнери
Тестовий банер 2
Найпопулярніше
Юридична консультація

Шановні читачі «Номер один»!

Запрошуємо Вас скористатися онлайн-консультацією юриста нашої редакції – адвоката Анатолія Омеляновича Мовчана.

Детальніше