Найсвіжіше:
• Пончики “Ніжні” від Марії Голуб • В умовах карантину “Укрпошта» працює у штатному режимі • НБУ пропонує продовжити роботу обмінників, ломбардів та кредитних спілок • УГКЦ готова перетворити всі храми на лікарні • На «Канаді» розчищають територію під майбутню будову • Новий очільник Тернопільщини Володимир Труш: відомі та невідомі факти • Як подати показники за комунпослуги, не виходячи з дому? • Пені та штрафів за прострочення в «Приватбанку» не нараховуватимуть • Уряд розробляє план підтримки бізнесу і тих, хто втратить роботу • Коронавірус відступив від Китаю й охопив Європу • У Тернополі заклали камінь під пам’ятник Святій Покрові • У неділю Україна переходить на літній час • ГОРОСКОП • Коронавірус уже на Тернопільщині: блокпости, перші випадки зараження, масковий режим та обмеження у роботі транспорту • Паніка або, навпаки, повне ігнорування заходів безпеки під час пандемії – головні друзі коронавірусу • У «Контінентал Фармерз Груп» вживають максимальних заходів для запобігання поширенню вірусу COVID-19 • Робота Тернопільської обласної служби зайнятості в умовах карантину • Березневі морози не відступають • Анонси газети «Номер один» від 25.03.2020 р. • Головний лікар онкодиспансеру Леонід Шкробот: «Багато видів раку є виліковними і чим раніше встановлено діагноз, тим успішнішим є лікування та сприятливішим прогноз» • Землевпорядник Світлана Фуг: «Ринок земель потрібен, але він повинен бути контрольований державою і з обмеженнями» • На Гусятинщині рецидивіст викрав вишневий садок… • Де на Тернопільщині не буде світла • Психолог Наталія Гаєвська: «Варто навчитися турбуватись про себе, не очікуючи, що це хтось має зробити за мене» • Для українських агрохолдингів розпочалися не найкращі часи
rss
Обласна рада долучається до реконструкції «Народного дому» в Борщеві

Опубліковано: 7 Березня о 16:50Перебуваючи на Борщівщині з робочим візитом, голова обласної ради Віктор Овчарук оглянув приміщення та експозицію Борщівського комунального обласного краєзнавчого музею. Установа славиться своїми фондами. Її експозиція розміщена в залах колишнього «Народного дому» українського товариства, що розташований у центрі міста. 

Заснований він у 1908 році за пропозицією Михайла Грушевського та адвоката Михайла Дорундяка. Виглядає будівля дуже цікаво – дві вежі з куполами. Музей був будинком розвитку української культури та самобутності. Михайло Грушевський особисто контролював його будівництво, здійснюючи часті візити у Борщів. Він також був почесним представником “Народного дому”. Зараз музей є також центральним місцем розвитку культури міста. У ньому розташовується, окрім краєзнавчого музею, і музей Тараса Григоровича Шевченка з картинною галереєю, який є першим музеєм, створеним у західних областях України. На виставці в музеї представлені відомі борщівські вишиванки, історія міста з рідкісними документами, а також народні музичні інструменти. Будівля музею впізнається і примітна серед інших, тому знайти її в Борщеві не складно.

Водночас старовинний будинок потребує реконструкції та ремонту. На умовах співфінансування місцева громада та районна влада виділили вже значні кошти та виготовили відповідну документацію для перекриття покрівлі. Проте у зв’язку з тим, що будинок прикрашають куполи, цього виявилось замало. Перебуваючи у Борщеві та оглядаючи музей, Віктор Овчарук повідомив, що обласна рада розгляне можливість долучитися до фінансування ремонтних робіт та виділить кошти на реконструкцію покрівлі з урахуванням куполів.

Також очільник області зазначив: «Ми неодноразово говорили, і з цим усі погоджуються, що нинішній підхід до музейної справи безнадійно застарів. Необхідно кардинально міняти підходи та концепцію діяльності. Які би багатющі фонди не були у музеї, якими б шедеврами  чи артефактами він не володів, без сучасної концепції, здатної  заохотити людину піти у музей, відвідувачів у ньому не збільшиться, а відтак успішнішим він не стане. Буваючи з робочими візитами за кордоном, ми  знайомилися з роботою місцевих музеїв. Висновки очевидні: необхідно повне переформатування роботи музеїв, а для цього потрібні кошти. До прикладу, Люблінський музей на два роки пішов на повну реконструкцію, але щоби це зробити, він виграв гранти на 220 мільйонів злотих. Відтак ми, щоб удосконалитись,  повинні стати цікавими для грантодавців».

Нагадаємо: у минулому році було підписано відповідну угоду між Люблінським музеєм та музеями Тернопільщини щодо співпраці. Угодою передбачена реалізація історичних проектів від найдавніших часів. Зокрема: археологічні та історичні проекти від Черняхівської культури та Київської Русі до періоду Другої світової війни; етнографічні, мистецькі та літературні проекти, навчання наших музейних фахівців.

Підбиваючи підсумки зустрічі з колективом Борщівського обласного  комунального краєзнавчого музею, Віктор Овчарук підкреслив: «Європейські фахівці стверджують: важливо розуміти, за чим відвідувач може прийти – за новими знаннями, емоціями чи, може, щоби поспілкуватися у цих умовах з родиною або друзями? Відвідувач, кажуть європейські музейники, так само вагомий, як і експонати. Тому нам необхідно наздоганяти світові тенденції. Недостатньо просто взяти і розташувати експонати у залі, які б цікаві вони не були. Коли ми експонуємо щось, це є своєрідною формою комунікації, а комунікація вимагає двох учасників – того, хто звертається, і того, до кого звертаються. І ще одне наднеобхідне: експонати мають з’явитися онлайн. У такому випадку людина зможе їх проглянути, а це збільшує шанси на те, що вона прийде у музей. Люди завжди хотітимуть бачити експонат наживо, а це далеко не те саме, що можна побачити онлайн. Але в мережі ми можемо їх заохотити, зацікавити, а можливо, чогось навчити чи щось придбати. Збереження архітектурних та культурних пам’яток і пропагування природного та історичного багатства краю – пріоритетні для обласної ради напрямки розвитку соціально-економічного та культурного життя Тернопілля. Ми вже чимало зробили для відновлення палацу Бадені в Коропці, докладемо свою лепту і до реконструкції «Народного дому» в Борщеві. А ще обов’язково долучимося до осучаснення експозицій, використання новітніх технологій для росту привабливості музею серед відвідувачів», – сказав очільник області.

 

На фото: Борщівський музей, який знаходиться в «Народному домі», є центральним місцем розвитку культури Борщtва, тому справа честі для обласної ради допомогти з фінансуванняv ремонтних робіт та реконструкції покрівлі


Джерело: Тижневик "Номер один"
Рубрика:Новини
28 Березня
27 Березня
26 Березня
25 Березня
24 Березня
Який варіант міграції Ви розглядаєте для себе?
 • Виїхати на заробітки з метою залишитися за кордоном назавжди 47%, 20 votes
  20 votes 47%
  20 votes - 47% of all votes
 • Не думаю про еміграцію і заробітки. Комфортно працюю в Україні 26%, 11 votes
  11 votes 26%
  11 votes - 26% of all votes
 • Поїхати на кілька років, заробити необхідну суму і повернутися 16%, 7 votes
  7 votes 16%
  7 votes - 16% of all votes
 • Сезонні роботи на місяць-два 12%, 5 votes
  5 votes 12%
  5 votes - 12% of all votes
Total Votes: 43
Вересень 19, 2018 - Квітень 30, 2019
Voting is closed
Погода
Відео
Партнери
Тестовий банер 2
Найпопулярніше
Юридична консультація

Шановні читачі «Номер один»!

Запрошуємо Вас скористатися онлайн-консультацією юриста нашої редакції – адвоката Анатолія Омеляновича Мовчана.

Детальніше