Найсвіжіше:
• Чи такий хороший господар, як його рекламують: успіхи та провали тернопільського мера за 10 років • Класичний університет Тернополя взяв участь у Всеукраїнському проєкті «Озеленення України» • Працівники медичної галузі Тернопільщини отримали державні нагороди • Громадський діяч Катерина Фурик: «Величезна кількість рішень, особливо земельних і майнових, проходять кулуарно без обговорення з громадськістю» • Керівник політичної партії «Правий сектор» на Тернопільщині Назар Сарабун: «Ми – єдина партія, яка гартувалася під обстрілами «градів» та досі зберегла свою структуру ще з 14-го року» • Богдан Яциковський: «На цих виборах має перемогти Україна!» • 7 цікавих фактів про майбутнього мера Тернополя Віктора Гевка • 25 жовтня вирішується доля країни. Прийди на місцеві вибори і проголосуй! • У Тернопільській університетській лікарні проводитимуть операції на серці новонародженим • Віктор Овчарук: «Якщо люди не будуть брати участі у виборах, то вони втрачають своє право вимагати чогось у місцевої влади» • ГОРОСКОП • У Тернополі відбулося представлення перших офіційних змагань із кінного спорту «BAYKOV CUP-2020» на честь Леоніда Бицюри • Програма кандидата в мери Тернополя «Горизонт-2025»: що потрібно місту, знає Леонід Бицюра • Ловіть останні сонячні промені • Які шанси для Тернопільщини відкриває перемога Івана Чайківського на обласних виборах? • Безвіз для українських товарів • Анонси газети «Номер один» від 21.10.2020 р. • Син у батька позичив картоплю та обікрав мачуху • Головний лікар онкодиспансеру Леонід Шкробот: “У людей немає цінності власного здоров’я, то про що можна говорити?” • Де на Тернопільщині не буде світла • У Борщеві суд виправдав підозрювану в крадіжці • Онук краде, а бабця картає себе за його злочини • Два молоді таланти з Тернопільщини підписали контракти з ФК «Динамо» • Патрульна поліція запустила онлайн-курси із самозахису і першої допомоги • Як пересадити полуницю восени: поради та рекомендації
rss
На Тернопіллі дитячий санаторій може перетворитись на спортивний інтернат

Опубліковано: 7 Серпня о 18:00jablyniv

У владних кабінетах вирішується доля Яблунівського дитячого протитуберкульозного диспансеру. Заклад називають неефективним, а його потужності у рази більші, ніж цього потребує галузь. Кількість хворих на туберкульоз зменшується, тому необхідності у диспансері немає, кажуть в обласній раді. І в самому колективі не все гладко. Керівник звільнився, а на його місце охочих немає.

Не можуть знайти керівника

Яблунівський дитячий протитуберкульозний диспансер застряг у просторі та часі. Кілька місяців тому звільнився керівник закладу. З того часу в колективі й почалися проблеми. Жоден із заступників не погоджувався виконувати обов’язки головного лікаря. Так у закладі виникла проблема з виплатою заробітної плати.

Кошти на оплату праці не пропускало казначейство. Річ у тім, що документи має підписати керівник закладу або виконуючий обов’язки. Ні першого, ні другого не було. У результаті гроші висіли у повітрі, а напруга в колективі зростала. Відтак, питання довелося вирішувати у терміновому режимі.

– Державне казначейство не пропускає платіжок, незатверджених керівником закладу. Працівники не отримували авансу. Такою ж є ситуація з виплатою заробітної плати. Аби попередити соціальний вибух, потрібно призначити нового керівника закладу, – заявила під час розгляду кандидатури на посаду головного лікаря  заступник начальника управління охорони здоров’я ТОДА Лідія Чайковська.

«Номер один» уже розповідала, що охочих зайняти цю посаду було не багато. Профільному управлінню вдалося знайти лише одного кандидата. Ним був лікар-дерматовенеролог Теребовлянської райлікарні Павло Наконечний. Він не мав досвіду в управлінській сфері охорони здоров’я,  зате був депутатом районної ради, де проявив здібності до організаторської роботи.

Пана Павла одразу попередили, що на новій посаді буде не просто. Нещодавно в колективі пройшло скорочення. Тож першочерговим завданням нового головного лікаря є питання виплати компенсації звільненим працівникам. А це 40 тис. грн. Крім того, ще одна хвиля скорочення очікується у вересні.

Спершу Павло Наконечний нібито погодився на такі умови, але потім, як з’ясувалося, відмовився від керівної посади.

Приміщення пустують, лікарі – без діла

А тим часом ситуація у колективі загострювалася. Річ у тім, що кількість хворих на туберкульоз в області зменшується. Тому заклад не працює на повну потужність. Натомість на його утримання з бюджету щороку виділяють понад 6 млн. грн.

Днями колектив санаторію зустрівся з головою Тернопільської обласної ради Віктором Овчаруком, аби обговорити проблеми установи та можливі шляхи їх вирішення.

– У державі тривають суттєві реформи в усіх галузях, у тому числі й медицині. Кількість хворих на туберкульоз, на щастя, зменшується. Це пов’язано з запровадженням нових підходів до лікування туберкульозу. Добре налагоджена інформаційна кампанія. Зниження захворюваності пов’язане й зі зменшенням кількості населення. Чимало наших громадян виїжджають за кордон. Знижуються демографічні показники. У зв’язку з цим, в області зникла потреба у таких громіздких закладах, тому що вони не використовуються на повну потужність. Спершу Яблунівський санаторій був розрахований на 120 ліжок. Потім – на 80. А зараз там одночасно отримують допомогу в середньому 5-6 дітей. Нещодавно у закладі працювала комісія з Києва, яка підтвердила, що більше половини цих діток лікуються там не за призначенням. Більше того, лише 20% виділених коштів, за висновками комісії, використовується раціонально. Зараз мова не йде про скорочення, оптимізацію чи закриття. Ми просто хочемо раціонально використати кошти. Якщо у нас немає потреби у санаторії, то треба спрямувати гроші у перспективному та ефективному для нас напрямку. Чи може собі дозволити обласна рада мати такий заклад, на утримання якого йде понад 6 мільйонів гривень? Думаю, питання риторичне, – наголосив Віктор Овчарук. – Водночас маємо думати про людей, які там працюють. Їх не можна залишити без роботи.

Планують спортивний інтернат

Голова обласної ради розповів, що за кілька місяців у закладі так і не змогли знайти керівника. Троє його заступників відмовилися займати цю посаду. Також Віктор Овчарук підтвердив, що новопризначений Павло Наконечний відмовився від керівної посади.

– Я особисто розповів його про реальний стан речей у закладі. Там багато порушень і за них комусь доведеться відповідати. Ми змушені були про це повідомити керівника, а не підставляти його. На мою думку, закладу потрібен новий молодий головний лікар. Лише тоді він зможе розвиватися, – зауважив голова облради.

Віктор Овчарук пропонує створити на базі санаторію школу-інтернат з посиленою фізичною підготовкою.

– В області закладу такого спрямування немає. Відтак, кращі тернопільські юні спортсмени йдуть навчатися в інші області і згодом захищають їхню спортивну честь, а не Тернопільщини, – стверджує директор обласної школи вищої спортивної майстерності Олег Любінський. – Така школа стала б основою для виховання нової еліти тернопільського спорту. Тим більше, у санаторії є необхідна інфраструктура.

Справді, у складі установи є спортивний стадіон, басейн, парк та школа. Загалом в Україні є лише три інтернати такого спрямування. Це буде освітній заклад, на який передбачено державну субвенцію. Тому зміни не понесуть додаткових навантажень на обласний бюджет.

Віктор Овчарук додав, що створення саме такого закладу спортивного спрямування дасть можливість залишити більшість працівників на роботі, адже школі-інтернату потрібні будуть і медсестри, і вчителі, і технічний та обслуговуючий персонал.

Інше питання – медичні працівники. Лікарів влада обіцяє забезпечити роботою в інших лікувальних установах області. А частина персоналу вже пенсійного віку, тож їм пропонують піти на заслужений відпочинок.

– Три лікарі – заступники головного лікаря – уже на пенсії. Їм від 60 до 70 років. Щодо 24 працівників молодшого персоналу, то їх можна перевести у наближені ФАПи та амбулаторії у Копичинцях та Гусятині, – підкреслив пан Овчарук.

Делегація диспансеру, яка нещодавно побувала у голови, вислухала пропозицію влади і навіть схвалила її. Є один нюанс. У складі делегації не було медиків, саме яких найбільше торкнуться зміни. Тож згодом думка колективу лікарні розділилася.

– Після зустрічі з делегацією команда облради та адміністрації поїхала у Яблунівський санаторій. Що цікаво, думки людей розходяться. Медики проти таких змін, а вчителі та технічний персонал, навпаки,  – за. Тож поки питання залишається відкритим, – зазначає Віктор Овчарук.

Однак є один позитивний момент:  під час зустрічі з колективом таки було обрано виконуючого обов’язки. Відверто кажучи, ця людина довго не погоджувалась, але такі функції покладає на неї колектив.

Зоряна Гарасимів

 

Цифра

114 осіб працює у Яблунівському дитячому протитуберкульозному диспансері.

За даними Тернопільської облради


Джерело: Тижневик "Номер один"
Автор: Рубрика:Новини
23 Жовтня
22 Жовтня
21 Жовтня
20 Жовтня
Який варіант міграції Ви розглядаєте для себе?
 • Виїхати на заробітки з метою залишитися за кордоном назавжди 47%, 20 votes
  20 votes 47%
  20 votes - 47% of all votes
 • Не думаю про еміграцію і заробітки. Комфортно працюю в Україні 26%, 11 votes
  11 votes 26%
  11 votes - 26% of all votes
 • Поїхати на кілька років, заробити необхідну суму і повернутися 16%, 7 votes
  7 votes 16%
  7 votes - 16% of all votes
 • Сезонні роботи на місяць-два 12%, 5 votes
  5 votes 12%
  5 votes - 12% of all votes
Total Votes: 43
Вересень 19, 2018 - Квітень 30, 2019
Voting is closed
Погода
Відео
Партнери
Тестовий банер 2
Найпопулярніше
Юридична консультація

Шановні читачі «Номер один»!

Запрошуємо Вас скористатися онлайн-консультацією юриста нашої редакції – адвоката Анатолія Омеляновича Мовчана.

Детальніше