Найсвіжіше:
• Війна за приміщення Бережанської рятувально-водолазної станції • На Тернопільщині вперше за останні кілька десятиліть відбулися офіційні змагання з кінного спорту • Лікар-невролог Марія Шкробот: «У світі близько 50 мільйонів людей хворіють на деменцію, найпоширенішою формою якої є хвороба Альцгеймера» • Тереболянська «Нива» – краща футбольна команда області • За 30 років в Україні вкрали 5 мільйонів гектарів землі • ТОВ «Тернопільелектропостач» – нова компанія на ринку електроенергії • Щодо ситуації із виявленими печатками ДВК в Тернопільській ТВК, розповів Ігор Процик • «Нива» уперше в історії виграла в «Чорноморця» на його полі • Концепцію покращення дорожнього трафіку презентували у Тернополі • Навчання студентів ЗУНУ за програмою академічних обмінів DAAD • На Тернопільщині планують створити геологічний заказник • Гороскоп на тиждень із 26 жовтня по 1 листопада 2020 року • Об’єкти «Великого будівництва» готують до відкриття • Листопаде листопаде, чи зустрінеш ти нас заморозками? • Водій маршрутки переїхав пенсіонерку – і знову сів за кермо • У Тернопільській громаді голосуються за проєкти «Громадського бюджету-2021» • Віктор Овчарук став керівником обласного перинатального центру «Мати і дитина» • Як пройшли місцеві вибори на Тернопільщині? • Українців очікує значне підвищення ціни на газ • Анонси газети «Номер один» від 28.10.2020 р. • Майже півтори тисячі роботодавців Тернопільщини вже мають власні «електронні кабінети» • Де на Тернопільщині не буде світла • Сучасну студію робототехніки відкрили у Підволочиську за сприяння «Контінентал Фармерз Груп» • Чи обов’язково вкривати кущі троянди на зиму • Коли садити часник на зиму?
rss
На Шумщині за 17 мільйонів реконструюють дитячий табір

Опубліковано: 3 Червня о 15:38Літо наступає на п’яти, шкільні години підходять до завершення, а це означає, що дітям пора шукати заняття до душі. Часто батьки бідкаються, чим зайняти дитину в літній період. Планшети та смартфони – не варіант, а сонячна Туреччина не всім по кишені. Вихід є! У Тернопільській області функціонують дев’ять із десяти літніх дитячих таборів, які радо відчинять свої двері саме для вашої малечі і зацікавлять її туристичними походами та різноманітними розвагами. Про те, як дітям потрапити до таборів за рахунок коштів обласного бюджету та який табір стоїть у топі, наші журналісти дізнавалися у начальника управління сім’ї та молоді Тернопільської ОДА Ігоря Чорного.

Кожен табір зацікавлений у максимальній кількості дітей

– Які табори функціонуватимуть в області?

На даний час у нас готується до роботи 281 заклад оздоровлення та відпочинку. Із них: 9 стаціонарних заміських закладів, 256 мовних таборів та закладів із денним перебуванням, 3 табори праці та відпочинку, 12 наметових містечок. У таборі «Дивосвіт» у с. Кутянка Шумського району, який є десятим стаціонарним в області, нині проводяться роботи з капітального ремонту, який планують завершити до 2020 року. На нього буде виділено 17 млн. гривень із районного та державного бюджетів. Тому очікуємо ще один красивий та оздоровчий табір для дітей віком 7-17 років.

– Які табори є найкращими?

Усі табори, які зараз представлено, є достойними, аби прийняти велику кількість дітей та надати їм догляд і все необхідне для цікавого і корисного відпочинку. Табір «Лісова пісня», який знаходиться у місті Борщеві, займає одне із престижних місць. «Ромашка» (с. Нирків) – є діти, які кілька років поспіль відпочивають саме тут. Також не відстає і табір «Збруч» у смт Скала-Подільська. Кожен табір по-своєму цікавий. Моя донька, скажімо, минулого року відпочивала у таборі «Ромашка», дуже задоволена і мої відгуки про нього позитивні.

– Чи є конкуренція серед оздоровчих закладів?

Так, і в цьому році вона стає ще запеклішою. Це тішить і батьків, і нас як обласну адміністрацію, оскільки кожен табір зацікавлений у максимальній кількості дітей, звісно, яку він може обслуговувати. Зі зростанням конкуренції дирекція посилено старається розвивати свої послуги. Вони пропонують туристичні походи, організовують екскурсії по надзвичайних куточках навколишньої місцевості, походи у ліс, де діти вчаться любити природу та ставитися до неї з повагою, різноманітні конкурси, ігри, навчальні цікаві проекти. Тобто є безліч тематичних змін, котрі сподобаються дітям, а батьки зможуть обрати найактуальніше для своєї дитини.

Багато претендентів на пільги

– Чи виділяє держава кошти на дитячий відпочинок?

Дитячий відпочинок для дитини оплачують батьки по мірі своєї фінансової спроможності. Є пільги, котрі дозволяють отримати путівку за рахунок коштів обласного бюджету. Заплановано в 2019 році за бюджетний кошт передусім оздоровити дітей таких категорій: діти-сироти, діти, позбавлені батьківського піклування, діти-інваліди, діти з багатодітних сімей, малозабезпечені діти, діти, потерпілі від наслідків Чорнобильської катастрофи, діти, які постраждали внаслідок стихійного лиха, техногенних аварій, катастроф, діти, батьки яких загинули на виробництві або під час виконання службових обов’язків, котрі перебувають на диспансерному обліку, талановиті та обдаровані діти – переможці міжнародних конкурсів, всеукраїнських, обласних, міських, районних олімпіад, конкурсів, фестивалів, змагань, спартакіад. А також відмінники навчання, діти, які є лідерами дитячих громадських організацій, дитячих творчих колективів та спортивних команд, безпритульні та бездоглядні діти, діти працівників агропромислового комплексу та соціальної сфери села, діти внутрішньо переміщених осіб, а також діти, батьки яких є учасниками АТО. Крім того, передбачено оздоровлення за кошти обласного бюджету дітей із Донецької та Луганської областей, яких щороку приймає Тернопільщина.

– Яка цінова політика на сьогоднішній день таборів?

Оздоровчий табір «Сокіл» у с. Чорний Ліс поставив ціну 240 грн. за добу, а найвища вартість у таборі «Барвінок» с. Мшанець Зборівського району – 380 грн. Це пов’язано зі зростанням цін на електроенергію, але хочу зазначити, що вартість перебування дітей у дитячих закладах області є найнижчою в Україні.

Не нехтуйте правилами безпеки

– Які умови пропонують заклади?

Усе залежить від закладу та вартості, проте точно можу назвати критерії, які присутні у кожному з 9-ти таборів. Є заклади, де діти проживають по двоє-троє у кімнаті, душ, туалет знаходяться в блоці кімнат (Скоморохи), є такі, де проживають по четверо дітей разом, там санвузли є у блоках, а є на поверсі окремо для хлопців та дівчат. Гаряча воба у всіх є цілодобово, для цього раніше були закуплені бойлери. Є й дерев’яні будиночки («Промінь», «Лісова казка», «Лісовий дзвіночок»), в яких можуть проживати 12-15 дітей.

– А як стосовно харчування?

– У кожному таборі п’ятиразове харчування, з них тричі на день подача гарячих страв (сніданок, обід і вечеря), підвечірки та друга вечеря. Ми стараємося контролювати продукти, звісно, за всім не прослідкуєш, але точно скажу, що працівники, котрі відповідають за приготування та подачу страв дітям, несуть сувору відповідальність та вчасно проходять медичні огляди. Із дирекцією та й усіма працівниками проводяться бесіди та регулярно спонтанно перевіряються заклади, аби уникнути неприємних випадків.

– А були подібні випадки?

Так, були. Але завдяки швидкому спрацюванню, нам вдалося виявити подразник  отруєння вісьмох дітей. Це сталося близько двох років тому, коли було госпіталізовано через легке харчове отруєння дітей зі сходу. Перевіркою було виявлено, що молодь не харчувалася у загальній столовій, а йдучи на екскурсію, ігноруючи заборону вожатих, спробували млинці у місцевої продавщиці, котрі начебто при температурі повітря + 33 град. можуть довго зберігатися. Всі витрати за лікування взяла на себе дирекція закладу, проте галасу було чимало. Тому я особисто наголошую і всім доводжу до відома, що харчування повинно проходити лише у призначених для цього місцях. Ніхто із дітей ніколи від голоду не помер. А те, які продукти привозять батьки дітям, може становити велику небезпеку.

– Хто несе відповідальність за дітей?

Передусім керівник закладу. Травми, отруєння, нещасні випадки, апендицит – за все він несе відповідальність. Діти у нас застраховані. Страховку надає табір. Коли дитина потрапляє на територію табору – вона повністю під відповідальністю керівництва.

– Чи зросте кількість дітей у порівнянні з минулим роком?

Так, приріст буде. На мою думку, це пов’язано з тим, що у закладах проводяться ремонти, умови стають кращими, цікавіші програми та посилена безпека.

На завершення Ігор Чорний додав, що протягом 13-15 травня 2019 року було здійснено обстеження дитячих оздоровчих закладів області щодо стану готовності об’єктів до оздоровчого сезону. Також він закликав батьків, котрі виявили бажання віддавати дітей до оздоровчих таборів, не купувати довідок про успішне проходження медичного огляду. Не наражайте на небезпеку інших дітей! Добросовісно здавайте аналізи та проходьте обстеження перед поїздкою.

 

Д И С Л О К А Ц І Я

дитячих закладів оздоровлення та відпочинку Тернопільської області на літній період 2019 року

 

з/п

Назва і тип дитячого оздоровчого

(санаторного) закладу

Місце дислокації

Кількість дітей у зміну

Вартість

1 ліжко/дня,

грн.

Дата початку і закінчення роботи по змінах:

І

ІІ

ІІІ

ІV

1

2

3

4

5

6

7

8

9

 

Борщівський район

1.

Міжгосподарський  пансіонат  з лікуванням „Лісова пісня”

м. Борщів,

вул. Нічлава, 85

200

285-300

22.06 – 12.07

15.07 – 04.08

2.

Дитячий заклад оздоровлення та відпочинку „Збруч”

 

смт Скала-Подільська,

вул.Грушевського,114

 

160

302

09.06 – 29.06

 

01.07 – 14.07 (відпо-чинкова зміна)

15.07 – 28.07

(відпо-чинкова зміна)

31.07 – 20.08

 

Бучацький район

1.

Дочірнє підприємство-оздоровчий комплекс „Лісовий”

с. Скоморохи

 

250

302-480

04.06 – 24.06

27.06 – 17.07

19.07 – 08.08

10.08 – 30.08

2.

Позаміський дитячий оздоровчий заклад  „Лісовий дзвіночок”

с. Скоморохи

 

100

300

02.06 – 22.06

24.06 – 14.07.

16.07 – 05.08

07.08 – 27.08

 

Заліщицький район

1.

Стаціонарний заміський дитячий оздоровчий табір „Ромашка”

 

 

с. Нирків

 

100

280-300

04.06 – 24.06

27.06 – 10.07

(відпо-чинкова зміна)

13.07 – 02.08

05.08 – 25.08

1

2

3

4

 

5

6

7

8

 

Збаразький район

1

Заміський стаціонарний оздоровчий табір „Сокіл”

 

с. Чорний Ліс

 

100

240

15.06 – 28.06

(відпо-чинкова зміна)

03.07 – 16.07

(відпо-чинкова зміна)

 

Зборівський район

1.

Стаціонарний дитячий заклад оздоровлення та відпочинку „Барвінок”

с.Мшанець

150

302-380

05.06 – 25.06

27.06 – 17.07

19.07 – 08.08

10.08 – 30.08

 

Лановецький район

1.

Лановецьке районне комунальне підприємство „Оздоровчий табір

„Лісова казка”

 с. Борщівка

 

150

285

18.06 – 01.07

(відпо-чинкова зміна)

06.07 – 19.07

(відпо-чинкова зміна)

27.07 – 09.08

(відпо-чинкова зміна)

 

Теребовлянський район

1.

Колективний міжгосподарський дитячий оздоровчий заклад „Промінь”

с. Долина

 

 

200

240

15.06 – 28.06

(відпо-чинкова зміна)

01.07 – 14.07

(відпо-чинкова зміна)

 

Шумський район

1.

Комунальний дитячий оздоровчий заклад „Дивосвіт”

с.Кутянка

 

Соломія Вершигора


Джерело: Тижневик "Номер один"
Мітки: , ,Новини
30 Жовтня
29 Жовтня
28 Жовтня
Який варіант міграції Ви розглядаєте для себе?
 • Виїхати на заробітки з метою залишитися за кордоном назавжди 47%, 20 votes
  20 votes 47%
  20 votes - 47% of all votes
 • Не думаю про еміграцію і заробітки. Комфортно працюю в Україні 26%, 11 votes
  11 votes 26%
  11 votes - 26% of all votes
 • Поїхати на кілька років, заробити необхідну суму і повернутися 16%, 7 votes
  7 votes 16%
  7 votes - 16% of all votes
 • Сезонні роботи на місяць-два 12%, 5 votes
  5 votes 12%
  5 votes - 12% of all votes
Total Votes: 43
Вересень 19, 2018 - Квітень 30, 2019
Voting is closed
Погода
Відео
Партнери
Тестовий банер 2
Найпопулярніше
Юридична консультація

Шановні читачі «Номер один»!

Запрошуємо Вас скористатися онлайн-консультацією юриста нашої редакції – адвоката Анатолія Омеляновича Мовчана.

Детальніше