Найсвіжіше:
• Щодо оподаткування акцизним податком послуги з куріння кальяну • “Укрзалізниця” планує підняти тарифи у 2020 році • Олена Підгрушна успішно розпочала новий біатлонний сезон • У Чорткові відбулася прем’єра унікальної соціальної вистави • Хустки, що рятують життя, вже у Тернополі • Мама вбитої тату-майстрині Тетяни Подвашецької: «Щоби ти так страждав, як моя дитина» • Футбольна «Нива» має серйозні фінансові проблеми • Не окладом єдиним: скільки заробляє мер Тернополя та його заступники • Прем’єр Гончарук обіцяє побудувати “якісні дороги” за 3-5 років • Адмінреформа по-новому: на Тернопільщині примусово хочуть ліквідувати понад 20 громад • Тернопільські театрали стали на захист народних артистів Стригуна та Литвиненко • Освітяни витратили півмільйона на неіснуючих кухарів • Труба – Зеленському: як директор ДБР обслуговує Офіс Президента • Тернополянин – кращий гравець у студентському футболі! • Влада обіцяє позбавити українців від паперових квитанцій • У їдальні Борсуківської школи виявлено фальсифіковане масло, яке виготовлене на неіснуючому заводі • У ДТП на Зборівщині травмувався учень автошколи й інструктор • Швидка доставка відправлень до США «Поштовим експресом» • «Чорна» п’ятниця зовсім не чорна • ГОРОСКОП • Сергій Ухачевський – авантюрист долі, «золотий письменник» і відважний лицар України • Під колесами іномарки загинула жінка • У Кременці жорстоко вбили пенсіонера, а тіло намагалися спалити • Головний архітектор Тернопільського району попався на хабарі • На Тернопільщині допомогли знайти роботу 363 особам з інвалідністю
rss
Міняти старі водійські посвідчення на нові не обов’язково, якщо вони українського взірця і вам не треба до Європи…

Опубліковано: 19 Грудня о 9:54Широкого резонансу набула тема обміну старих водійських посвідчень на нові. Україна здійснює євроінтеграційні процеси, які в тому числі стосуються й організації дорожнього руху. До того ж введення безвізу дало більше можливостей громадянам нашої країни здійснювати туристичні та бізнесові поїздки, в тому числі й власними автомобілями, до країн Євросоюзу. Усе це вимагає приведення до його норм наших водійських посвідок.

Іншою важливою проблемою в організації дорожнього руху є збільшення з боку водіїв кількості порушень і керування ними транспортними засобами у стані алкогольного сп’яніння. Ні для кого не секрет, що на вітчизняних автошляхах нині гине більше людей, аніж на російсько-українській війні. За статистикою, левову частку порушень правил дорожнього руху скоїли водії, які отримали право на водіння вперше упродовж останніх років. Для подолання негативного явища, яке забирає життя кількох сотень людей, законодавці внесли відповідні зміни до правил отримання водійських посвідчень, а автошколи впроваджують нові методи профілактики щодо недопустимості водіння автомобілем у стані алко- чи наркосп’яніння.

Окуляри, що імітують вплив алкоголю на поведінку людини

Виробити чітке усвідомлення небезпеки керування транспортним засобом у стані сп’яніння – мета тренінгу під назвою «Випробуй у безпеці», який за сприяння Всеукраїнського об’єднання автошкіл і Головного сервісного центру МВС презентували в Тернополі. Відчути на собі ефект керування автомобілем у стані алкогольного чи наркотичного сп’яніння завдяки спеціальним окулярам мали нагоду учні та викладачі автошкіл Тернополя, фахівці Регіонального сервісного центру МВС України і журналісти.

-Керування автомобілем у стані алкогольного сп’яніння – це проблема для всієї України. Щороку внаслідок аварій, пов’язаних із керуванням транспортним засобом водієм у стані сп’яніння, гине близько 300 осіб. Окуляри імітують вплив алкоголю на поведінку людини і допомагають усвідомити та уникнути ризиків керування у нетверезому стані. Але самі собою окуляри використовувати не цікаво. Є ще килим із намальованими лініями, замок і ключ, корзина та м’яч або навіть написати смс-повідомлення. Такий захід є профілактикою керування транспортними засобами у стані алкогольного сп’яніння, – каже голова Всеукраїнського об’єднання автошкіл Ілля Щербина.

Відчуття в окулярах майже ідентичні стану алкогольного сп’яніння – це втрата орієнтації у просторі, тунельний зір, відсутність глибини зору тощо. Тернопіль – це третє місто, де відбулася презентація такого тренінгу. Окуляри вже на собі випробували жителі Харкова та Дніпра. Всеукраїнське об’єднання автошкіл ініціювало впровадження тренінгу в програму навчання автошкіл та профільних освітніх установ України з метою підвищення відповідальності серед громадян, що планують стати водіями.

Перше посвідчення водія видаватимуть лише на 2 роки

Відтепер перше посвідчення водія у сервісних центрах МВС видаватиметься на 2 роки із правом обміну на постійне, але тільки в тому випадку, якщо упродовж цього терміну з дня його видачі він не скоїв 3 і більше адміністративних порушень правил дорожнього руху.

– Якщо таких порушень було не більше двох, громадянин обмінює посвідчення водія на постійне. Цей документ уже є чинним на 30 наступних із дня видачі років. Якщо ж водій упродовж цих двох років скоїв три, а той більше порушень правил дорожнього руху, то він має право обміняти на постійне посвідчення лише після складання практичного та теоретичного іспитів у сервісному центрі МВС. Цей документ теж дійсний 30 років. Повернення ж посвідчення водія особам, які отримали його вперше та були позбавлені права на керування транспортними засобами, не відбувається. Вони його можуть поновити лише внаслідок чергової підготовки у відповідному навчальному закладі та після складання теоретичного і практичного іспитів у СЦ МВС. Таке посвідчення знову видається терміном на 2 роки, – наголошує виконуючий обов’язки начальника Регіонального сервісного центру МВС України в Тернопільській області Святослав Вишневський.

Обмеженим правом керування транспортними засобами для водіїв-початківців є заборона перевищувати швидкість понад 70 км/год. Детальніше про внесені зміни до Положення про порядок видачі посвідчень водія та допуску громадян до керування транспортними засобами, затвердженого відповідною постановою КМУ, – на сайті http://www.kmu.gov.ua/control/uk/cardnpd?docid=250448439

Недійсними є лише водійські посвідчення у формі книжечок

Нововведення не зобов’язують водіїв зі стажем міняти свої посвідки із правом керування транспортним засобом на документи нового взірця.

-Власників старих пластикових посвідчень водія ніхто не зобов’язує їх замінювати. Вони є чинними на рівні з теперішніми і  термін їхньої дії –  безстроковий. Недійсні є лише посвідчення у формі книжечок, виданих ще за часів колишнього СРСР. Нові посвідчення такого ж формату, як попередні, але синього відтінку. І видаються вони вже на відповідні терміни. Як уже наголошувалось, для водіїв-початківців це становить 2 роки, а досвідчених –30 років, – наголошує керівник Регіонального сервісного центру МВС України в Тернопільській області.

Однак  саме життя може змусити ледь чи не кожного водія зі стажем таки поміняти стару водійську посвідку на нову. Через економічні чинники в Україні і навіть внаслідок хоч і поступового, але зближення держави з євроспільнотою рано чи пізно кожному з нас доведеться поїхати туди своєю автівкою. А в країнах ЄС на водійських посвідченнях чітко вказано термін їхньої чинності.

-Інша ситуація стосовно автомандрівок до країн ЄС. У цьому випадку необхідно дотримуватися норм міжнародного законодавства (Віденської конвенції про міжнародний рух). І там чітко написано, що після 2011 року водійські посвідчення повинні нести інформацію про термін дії. Тобто за водійськими посвідченнями, які видані на 30 років за категоріями A і B, можна їздити в країни ЄС. Наразі ще деякі держави Євросоюзу визнають наші водійські посвідчення попереднього взірця, але, звісно, це довго не триватиме, – каже Святослав Вишневський.

Як обміняти старе посвідчення водія на нове

Обмін посвідчення водія, за інформацією,  наданою тижневику “Номер один” Регіональним сервісним центром МВС України в Тернопільській області, регламентується вимогами Положення про порядок видачі посвідчень водія та допуску громадян до керування транспортними засобами. Відповідно до його пунктів 25 та 27, посвідчення водія, видане до набрання чинності Законом України від 24 вересня 2008 року № 586-VI «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо вдосконалення регулювання відносин у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху», може бути обміняне на нове без складання іспитів. Під час отримання нового посвідчення водія вилучається посвідчення водія, що підлягає обміну, а в новому посвідченні зазначаються категорії.

Відповідність категорій

 • А1, А – відповідає категорії А;
 • В1, В – відповідає категорії В;
 • С1, С – відповідає категорії С;
 • D1, D – відповідає категорії D;
 • BЕ – відповідає категоріям В і Е;
 • C1E, СЕ – відповідає категоріям C і Е;
 • D1E, DЕ – відповідає категоріям D і Е;
 • Т – відповідає категорії «трамвай», «тролейбус».

Згідно з вимогами пункту 28 Положення, обмін посвідчення водія проводиться незалежно від зареєстрованого місця проживання чи перебування особи за умови подання до територіального органу з надання сервісних послуг МВС переліку необхідних документів

 • паспорт громадянина України або документ, що посвідчує особу та підтверджує її громадянство або спеціальний статус;
 • копії довідки про реєстраційний номер облікової картки платника податків (у разі його відсутності у відповідних базах даних МВС) або серії та номера паспорта (для фізичних осіб, які через свої релігійні переконання відмовилися від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків, повідомили про це відповідному контролюючому органу і мають відмітку в паспорті);
 • посвідчення водія;
 • медична довідка встановленого зразка.

Вартість послуги з видачі посвідчення водія:

 • видача посвідчення водія на право керування транспортними засобами після закінчення навчального закладу та складання іспитів – 227 гривень;
 • обмін посвідчення водія на право керування транспортними засобами на посвідчення у разі відкриття іншої категорії (зі складанням іспитів) – 227 гривень;
 • обмін посвідчення водія на право керування транспортними засобами на посвідчення у разі відкриття нижчої категорії (зі складанням одного практичного іспиту) – 214 гривень;
 • обмін посвідчення водія на право керування транспортними засобами (старе на нове) або у разі знищення – 201 гривня;
 • видача дублікату посвідчення водія на право керування транспортними засобами у разі викрадення – 201 гривня;
 • обмін посвідчення водія на право керування транспортними засобами у зв’язку зі зміною анкетних даних – 201 гривня.

Отже, процедуру обміну посвідчення водія спрощено до мінімуму, тобто не потрібно підтверджуючих документів: стажу керування автомобілем,екзаменаційної картки, свідоцтва про навчання тощо. Усі необхідні відомості щодо наявності посвідчення водія є у ЄДР (єдиному державному реєстрі), необхідно лише паспорт громадянина України, РН ОКПП, медичну довідку встановленого взірця та 201 грн.

Після обміну, за словами виконуючого обов’язки начальника Регіонального сервісного центру МВС України в Тернопільській області Святослава Вишневського, водії зі стажем отримають посвідчення з терміном дії до 30 років.

Олесь Миколайчук


Джерело: Тижневик "Номер один"Новини
7 Грудня
6 Грудня
5 Грудня
Який варіант міграції Ви розглядаєте для себе?
 • Виїхати на заробітки з метою залишитися за кордоном назавжди 47%, 20 votes
  20 votes 47%
  20 votes - 47% of all votes
 • Не думаю про еміграцію і заробітки. Комфортно працюю в Україні 26%, 11 votes
  11 votes 26%
  11 votes - 26% of all votes
 • Поїхати на кілька років, заробити необхідну суму і повернутися 16%, 7 votes
  7 votes 16%
  7 votes - 16% of all votes
 • Сезонні роботи на місяць-два 12%, 5 votes
  5 votes 12%
  5 votes - 12% of all votes
Total Votes: 43
Вересень 19, 2018 - Квітень 30, 2019
Voting is closed
Погода
Відео
Партнери
Тестовий банер 2
Найпопулярніше
Юридична консультація

Шановні читачі «Номер один»!

Запрошуємо Вас скористатися онлайн-консультацією юриста нашої редакції – адвоката Анатолія Омеляновича Мовчана.

Детальніше