Найсвіжіше:
• На Тернопільщині сталися зміни у керівному органі місцевого самоврядування • Бучацький «Колос» заявився на сезон-2024: з наддосвідченим захисником, чемпіоном області та молодими талантами • У центрі Тернополя тимчасово не буде газу – відома причина  • На Харківщині загинув прикордонник з Тернопільської області • Від розумних візків до покоління Альфа: 5 головних тенденцій у роздрібній торгівлі 2024 року • Частина Тернопільської області сьогодні буде без світла • Запросила злодія додому: чоловік накриміналив на Бережанщині та втік у сусідню область  • Які модні літні костюми цього сезону? • Футбольний сезон-2024: кадрова революція у триразового срібного призера чемпіону Тернопільщини • Тернопільська мерія дофінансувала на 7 мільйонів одне з комунальних підприємств • Mercedes-Benz GLC: особливості та переваги моделі • Американському сенатору присвоєно звання почесного громадянина міста на Тернопільщині • Уродженець росії викинув валізу з тілом матері в Тернополі і намагався сховатися в Одесі • На Шумщині в результаті займання авто загинув 36-річний чоловік • Гравців, які мають 17 титулів чемпіонів Тернопільщини, заявив заліщицький «Дністер» • Ухилянт із Хоросткова, щоби не йти в тюрму, добровільно пішов до ЗСУ • Міноборони – про повістки за кордоном і чи встигнуть розробити електронний кабінет • Революція в кулінарії: суші бургер • Обмеження прав українців за кордоном вигідне лише нашому ворогу, – нардеп • Як вибрати клініку для ведення вагітності • За вчинення домашнього насильства жителю Зборова загрожує два роки тюрми • На два дні у Тернополі перекриють одну з головних промислових вулиць міста  • Житель Бережанщини постане перед судом за тяжкі тілесні ушкодження, що спричинили смерть потерпілого • Щемлива історія 22-річного воїна з Тернопільщини, який вижив після “скидання” вибухівки з дрона • Частина Тернопільської області буде без світла – стала відома причина
rss

Лікарів визнали винними у смерті тернополянина Романа Кулака


Опубліковано: 19 Жовтня 2017р. о 12:53


Медикам, які неправильно і невчасно надали допомогу, загрожує до 5 років тюрми

Майже унікальний випадок стався в сучасній українській медицині. Клініко-експертна комісія довела лікарську помилку. Медиків Жидачівської районної лікарні, що на Львівщині, визнали причетними до смерті 12-річного тернополянина Романа Кулака. Фахівці встановили, що лікарі поставили неправильний діагноз і проявили недбалість.

20067704_1506057946111996_734574389_n

Клініко-експертна комісія (КЕК) департаменту охорони здоров’я Львівської облдержадміністрації досліджувала справу щодо смерті тернополянина протягом тривалого часу.

– На кожному етапі була допущена помилка з надання медичної допомоги – як на догоспітальному, так і на госпітальному, – прокоментував висновки КЕК начальник відділу кадрового та організаційного забезпечення департаменту охорони здоров’я Львівської ОДА Андрій Голдун.

Висновок членів комісії зводився до того, що персонал районної лікарні припустився низки грубих помилок, що призвели до встановлення неправильного діагнозу, втрати дорогоцінного часу та унеможливили порятунок хлопця в іншій – львівській – лікарні.

Оголошені висновки комісії передадуть до поліції, а також до Міністерства охорони здоров’я України.

Просили гроші на «швидку»

12-річний Роман Кулак відпочивав цього літа на канікулах у бабусі та дідуся в селі Мазурівка Жидачівського району на Львівщині, аж раптом йому стало зле. Він скаржився на сильний біль у животі, не відчував лівих ноги й руки. Тоді його тітка викликала «швидку».

– Медик, яка забирала Ромчика в Жидачівську центральну районну лікарню, діагностувала тепловий удар. У лікарні теж почали спочатку лікувати тепловий удар, а потім сказали, що це харчове отруєння, і навіть – виразка шлунка. Згодом усе списували на нерви і навіть симуляцію – мою сестру переконували в тому, що дитина симулює хворобу, мовляв, він надто нервовий і слід прийняти заспокійливе. Серед іншого прописали валер’янку, дві пляшки мінеральної води… У той час, як син страждав від нестерпного болю та благав допомогти. Симптоми завороту кишок (кишкової непрохідності) були очевидні: здутий, твердий живіт, затримка газів, тахікардія, тиск 180/100 та інші характерні прояви, – розповів батько хлопчика Володимир Кулак.

Лікарі кажуть, діагноз встановили не одразу, бо симптоми були нетипові.

– Дитина поступила з високим тиском, головним болем і загальною слабкістю. Скаржився, що втратив зір. Хлопчика обстежили – не було ні ознак здуття кишечника, ні рідини, які б говорили про патологію в животі, – стверджує заступник головного лікаря Жидачівської райлікарні Людмила Яремців.

Хлопчик був у райлікарні майже 12 годин, йому ставало все гірше. Лише після цього його почали готувати для перевезення до медустанови Львова.

– Коли горе-лікарі райлікарні спохопилися й почали збирати хворого в «Охматдит», то виявилось, що потрібно гроші на пальне для «швидкої». А час ішов невблаганно… Лікарі у Львові не могли зрозуміти, чому із яскраво вираженими симптомами кишкової непрохідності їхні колеги у Жидачеві не везли дитину терміново у спеціалізовану клініку, чому не викликали спецавтомобіль і чому призначали ліки, які лише погіршували ситуацію? – каже Володимир Кулак.

Коли Ромчика перевезли у Львівську обласну дитячу лікарню “Охматдит”, із Тернополя приїхала його мама. Він її уже не впізнавав. Мама побачила сина блідого і переляканого, губи посиніли, самотужки пересуватися Роман не міг, серцебиття було критично пришвидшене. В «Охматдиті» терміново розпочали операцію.

– Тамтешні лікарі діагностували тромбоз аорти, який призвів до омертвіння кишківника. Спочатку хлопчику видалили 30 см тонкої кишки, потім ще майже 4,5 метра товстої кишки. У перший день операція тривала 8 годин. Роману підключили штучне дихання, ввели в медикаментозний сон. Через два дні після операції, 23 червня, а потім і 24-го, коли дія препарату трохи ослаблювалась, Роман виходив із медикаментозного сну, реагував на слова мами. Її лікарі попросили пояснити сину, що Роман у лікарні і потрібно лежати, оскільки намагався вставати. Але потім знову ставало гірше. Через некроз почав прогресувати сепсис, відмерла ще одна частина товстої кишки. Лікарі провели другу операцію 26 червня, після цього його стан на деякий час наче покращився, але… наступного дня він помер, – розповідає згорьований батько.  

«8 лікарів встановлювали різні діагнози»

Судмедексперти причиною смерті назвали заворот тонкої кишки.

А батьки хлопчика, переживши трагедію, не опустили рук, а твердо вирішили добитися покарання медиків, які поклали в могилу їхнього сина, в суді.

– Ми надіялися на адекватну допомогу лікарів, а там розказували, що дитина симулює. Я хочу донести до суспільства, що це – проблема. На моєму місці завтра може бути будь-хто із нас. Мені важливо, щоб отакі лікарі-дилетанти більше не мали шансів когось калічити та вбивати. Україні потрібна негайна реформа медицини! За винятком окремих фахівців, теперішній її варіант вбиває людей, – заявив Володимир Кулак.

Приїхавши до райлікарні, аби з’ясувати, що насправді сталося з його сином, лікуюча лікар Ромчика спершу почала втікати від нього.

– Коли вона таки передала медичну картку сина, у неї тремтіли руки. Утім неправильне лікування було не лише її провиною: Романа оглядали 8 лікарів, які встановлювали різні діагнози, але вчасно не відреагували на очевидні симптоми кишкової непрохідності. Їхні записи є в історії хвороби, однак не виключаю, що до мого приїзду 3 липня її відкоригували, – каже Володимир Кулак.

За його словами, існує два різних висновки результатів ультразвукового обстеження, проведеного у Жидачівській районній лікарні, – оригінал і “відкоригована” копія.

– В оригіналі висновку УЗД лікар чітко написала з трьома знаками оклику: “Надмірно виражений метеоризм кишківника!!!”, – розповів Володимир Кулак. – А в копії вже слово “надмірно” замінено на “помірно”. Мені ще важливо знати, чому після проведення УЗД моїй дитині не зробили рентген для з’ясування причин болю у животі? Необхідне для цього обладнання в Жидачівській лікарні було в робочому стані. Мені особисто казав про це головний лікар. Сучасний лапароскоп недавно купили сюди за 20 тисяч євро. Лікарі пройшли стажування у польських колег. Натомість моєму Ромчику двічі зробили те, чого не можна: перший раз під час поступлення Романа в лікарню після 17.00 год. 20 червня, а вдруге близько 24.00 год. того ж дня  вкололи “Димедрол”. Напевно для того, щоб “змазати” всю картину.

Чоловік вивчив кожен медикамент, який давали його синові жидачівські медики: “Я вивчив кожен препарат, прописаний сину в цій лікарні. З них три – “Церукал”, “Платифілін” та гліцеринові свічки для дорослих – заборонені при кишковій непрохідності. “Фамотидин” протипоказаний дітям, як і гліцеринові свічки. Цими препаратами вони ще більше ускладнили стан здоров’я мого сина!

Відсторонили та… відправили на переатестацію

Лікарів Жидачівської районної лікарні, що допустили помилку та не зреагували на хворобу вчасно, згодом відсторонили від роботи та… відправили на переатестацію. А департамент охорони здоров’я ЛОДА – до речі, профільна організація, яка повинна була провести оперативну та належну експертизу дій лікарів, – нікуди не поспішав.

20067910_1506057856112005_892574305_nВолодимиру Кулаку, який у належному порядку звернувся у департамент, відповіли коротко: «У зв’язку з відпускним періодом… проведення експертної оцінки… та розгляд даного випадку… переноситься на вересень 2017 року».

– Очевидно, цю ситуацію «зам’яли» б, але депутатське звернення зробило свою справу. Жидачівська райлікарня провела внутрішнє розслідування і чотири лікарі з восьми, які оглядали Романа, були визнані винними та подані на переатестацію. Тепер черга за правоохоронцями, – повідомила народний депутат України Ірина Суслова.

Шукаючи правду, Володимир Кулак підняв на ноги усіх: від чиновників департаменту охорони здоров’я Львівської ОДА та правоохоронців – до Міністра охорони здоров’я, Генпрокурора і самого Президента Петра Порошенка. 13 липня батько Ромчика передав пакет документів власного розслідування перебігу лікування дитини у Жидачівській районній лікарні протокольній службі Президента. А із самим Петром Олексійовичем він мав коротку особисту розмову під час його візиту на Тернопільщину. На вимогу Володимира Кулака розслідування цієї резонансної справи перенесли із Жидачева до спеціалізованого слідчого управління Нацполіції Львівської області.

А нещодавно батько Ромчика мав зустріч із Міністром охорони здоров’я Уляною Супрун, яка пообіцяла об’єктивне розслідування.

– Після висновків обласної КЕК (клініко-експертної комісії, – авт.) буде скликана КЕК на рівні Міністерства, яка або підтвердить висновки обласної комісії, або доповнить їх  відповідними висновками щодо кваліфікації чиновників із департаменту охорони здоров’я ЛОДА, – повідомив Володимир Кулак після перемовин із пані Супрун.

За фактом смерті Романа Кулака відкрито кримінальне провадження згідно зі ст. 140 ч. 2 Кримінального кодексу “Невиконання чи неналежне виконання медичним або фармацевтичним працівником своїх професійних обов’язків внаслідок недбалого чи несумлінного до них ставлення, якщо це спричинило тяжкі наслідки неповнолітньому”. Передбачене законодавством покарання: обмеження волі на строк до 5 років або позбавленням волі на строк до 3 років із позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до 3 років, якщо правоохоронцями буде підтверджено вину лікарів. Заступник Генпрокурора взяв цю справу під свій контроль, і ми сподіваємось, що це пришвидшить її розслідування…

…12-річний Роман Кулак – учень Тернопільської ЗОШ №29, закінчив 7 клас. Йому неодноразово вручали похвальні листи за успіхи у навчанні. Був розумним, здібним, добрим, ініціативним і цілеспрямованим хлопчиком. Допомагав у всьому по дому, доглядав за молодшою сестричкою.

– Син постійно шукав себе і вже в такому юному віці знаходив, – розповідає батько. – Йому все вдавалося. Він обов’язково досяг би високих результатів у житті, надалі радував би нас, родину і Бога…

Іван Білий


Джерело: Тижневик "Номер один"
Рубрика:





Новини
26 Квітня
25 Квітня
Що ви очікуєте у 2024 році в Україні?
Погода
Реклама
Ua News media group
Партнери
Тестовий банер 2
Найпопулярніше