Найсвіжіше:
• Стало відомо про загибель снайпера з Тернопільщини, який довго вважався безвісти зниклим • Зелена карта онлайн: де оформити і яка ціна у 2024 році • Електронна база військовозобов’язаних «Оберіг»: хто матиме доступ до даних і як їх верифікуватимуть • З 9 травня зміниться вартість за паркування у Тернополі • У Тернопільській області можливі відключення електроенергії з 18 по 23-ту годину • У Теребовлі поліцейські виявили водія, позбавленого права керування • У Почаєві помер велосипедист, якого збив молоковоз • Ангелом назавжди повертається додому 45-річний Герой з Тернополя • Небесне військо поповнив 48-річний Герой з Тернополя: свій останній бій прийняв на Запоріжжі • Його знав весь фронт, його любили та поважали, з ним рахувались: на Тернопільщині з почестями поховали воїна та волонтера • Частина мешканців Тернополя сьогодні будуть без світла • В одному з найбільш міст Тернопільщини пояснили, чому в кранах може бути брудна вода  • У громаді на Тернопільщині попрощалися з 40-річним Героєм, котрий загинув на Донеччині • Працівник ТЦК під наркотою їздив за кермом • Плакало небо, плакали люди: в останню земну дорогу провели військового з Тернопільщини • Тернопільщина попрощалася з загиблим на війні батьком двох дітей • СБУ викрила мережу російських агентів, які готували вбивство Зеленського • 300 тис. дол. США за сприяння у продажі землі: судитимуть ексдепутата Тернопільської райради • На Тернопільщині сталося дві ДТП з потерпілими • У Тернопільському ТЦК спростували інформацію про побиття інваліда військовими • На Тернопільщині виявили у чоловіка понад 50 набоїв до вогнепальної зброї • У Тернополі виявили труп чоловіка (+фото) • Ще один комунальний заклад Тернополя профінансує фірму піарника Надала • Частина Тернопільщини сьогодні буде без світла • У Тернополі пішов з посади ще один керівник комунальної лікарні
rss

Комунальні коломийки


Опубліковано: 21 Березня 2017р. о 13:00


DSCN1859
Зоряна Гарасимів, заступник головного редактора

 РЕДАКЦІЙНА КОЛОНКА

 

Інколи мені здається, що лише при одному слові «комуналка» у пересічних громадян пришвидшується пульс. При цьому навіть не важливо, в якому контексті це слово вживають і якими новинами нас збираються потішити чи, навпаки, засмутити.

 

Напевне, найбільше нарікань в українців сьогодні викликають високі тарифи, і тут мені нема чого додати. На другому місці – якість комунпослуг. У цьому плані в кожного своє: то занадто холодно, то занадто тепло, то неприбрано, то дах протікає. Тут уже як кому «пощастить». Та, крім цього всього, мені не дає спокою ще один сервіс – подача показників та сама оплата «комуналки». Як тільки місяць підходить до завершення і наближаються ці «щасливі» дні спілкування з надавачами послуг, я починаю прозрівати, наче немовля.

Почнемо з того, що частина наших підприємств досі живуть у минулому столітті. Вони не мають ані власного сайту, ані електронного сервісу подачі показників лічильників. Єдиний з ними зв’язок – стаціонарний телефон. Як мінімум півгодини треба сидіти на лінії, поки вона звільниться і по ту сторону дроту жіночий голос без «Доброго дня» і «До побачення» рвучко вигукне: «Адреса! Показник!» Насправді дуже рідко вдається уточнити якусь інформацію, особливо, якщо питання виникають до газовиків. Благо, подати показники цій структурі можна через інтернет. Стараюся по мінімуму контактувати з цією структурою, справно і вчасно все оплачувати, тому що найменший промах відкриває цілу скриньку Пандори. Найцікавіше, що показники за газ споживач надає одній структурі, а рахунок отримує – в іншій. Видно, розробляючи такий механізм, тут керувались критерієм «зручність для споживача»… Тепер ні спитати, ні розказати… Хоча, зважаючи на тариф за газ, мені здається, тут сервіс має бути, як у швидкої допомоги.

Відзначити у цьому плані можу водоканал. Інколи мені здається, що це єдина структура, до якої дійшла цивілізація. Через електронний сервіс або й телефон (що, до речі, не дуже складно) можна подати показник і буквально миттєво отримати суму, яку необхідно сплатити. Трохи гірша ситуація (але ще терпимо) в електромережах: там електронного сервісу немає і додзвонитись не дуже просто, але принаймні можна розпитати, що тебе цікавить.

Часом мені здається, що комунальні платежі – це те, з чим має просинатися і засинати кожна людина. Справді, ось самі подумайте: одна установа вимагає подати показники з 1 по 5 число, інша – з 10 по 20, послуги третьої треба оплатити наприкінці місяця, четвертої – до 20 числа, п’ятої – у перших числа наступного місяця. Здуріти можна! Я нарахувала у себе сім надавачів послуг – і в кожного свої «мухи». От скажіть мені: звичайна людина, у якої 150 різних справ у день, може це пам’ятати? Напевне, кожен має завести собі «комунальний» щоденник, щоби бува нічого не пропустити, і кожного ранку заглядати в нього, наче в молитовник. Насправді це не смішно. Тому що наслідки за «відхилення від норми» – це набір проблем, усунення яких потребує часу та нервів…

Якось через свою відсутність у місті я не вклалася у терміни подачі показників газового лічильника. Як наслідок, наступного місяця мені прийшов рахунок із захмарною сумою. Виявляється, зарахували передбачену норму, до якої насправді було дуже далеко. Коли я зателефонувала у службу, сказали, що тепер треба з’явитися, написати заяву на перерахунок і подати правильний показник. Тоді наступного місяця мені прийде рахунок за фактично спожитий газ. От хотілося б мені побачити ту людину, яка придумала таку схему. Цікаво, чим вона займається протягом дня і чи так само бігає до газовиків писати заяви?

Це ж подумайте, спершу працівники служби витратили час, щоб виписати мені рахунок (причому неправильний – авт.), потім – щоб надати консультацію телефоном. Далі мені серед робочого дня потрібно зриватися і їхати писати якусь заяву, працівникам служби – витрачати час на її прийом і перерахунок. І все це – через один протермінований показник. Мені одній здається, що це безглуздо? Ціла армія людей спершу робить якусь роботу, а потім її скасовує. Їм немає більше чим зайнятися? Про яку ефективність людського ресурсу тут може йти мова?

Сьогодні часто рекламують різні електронні сервіси – подачі показників лічильників, оплати тощо. Вони дозволять зекономити час та гроші, бо, на відміну від деяких банків, не здирають із платників по 60 гривень комісії. Однак це ініціативи приватного сектора, а які новації продукують самі служби? На сайті міської ради навіть реєструють петиції з вимогою комунальникам іти у ногу з часом, працювати мобільно і спростити життя споживачам. Але поки сервіс нам тільки сниться…


Джерело: Тижневик "Номер один"
Мітки:





Новини
8 Травня
7 Травня
Що ви очікуєте у 2024 році в Україні?
Погода
Реклама
Ua News media group
Партнери
Тестовий банер 2
Найпопулярніше