Найсвіжіше:
• «Тернопільська область – лідер із підготовки лікарень до протидії COVID-19», – Віктор Ляшко • Командир 6-ї резервної сотні ДУК «Правий сектор» Сергій Коновал: «Країна потребує гідних представників політичної еліти, які будуть зацікавлені у розвитку держави, а не грабежі» • Новонароджена дівчинка поїде на батьківщину її матері у – Нігерію • У Гусятині через відмову в нарахуванні пенсії чоловік підпалив себе • Українців звільнили від пенсійного збору при купівлі житла вперше • ГОРОСКОП • Віктор Гевко: «Хочу перетворити Тернопіль на сучасне й заможне місто» • Леонід БИЦЮРА: «Я готовий узяти на себе відповідальність за Тернопіль» • ЛЮБОМИР БІЛИК: «МОЯ ІДЕОЛОГІЯ – БОГ І НАЦІЯ. І ЦИМ ТАКОЖ КЕРУЄТЬСЯ ПАРТІЯ «ЄВРОПЕЙСЬКА СОЛІДАРНІСТЬ» • «Авакс-Проф» святкує перше 10-річчя! • Шановні користувачі електричної енергії м. Тернополя і Тернопільського району! • Головного податківця Тернополя затримали за вимагання 40 тисяч доларів • Жахливе вбивство у Тернополі: завучку знайшли мертвою, а ймовірний убивця вкоротив собі віку • Анонси газети «Номер один» від 30.09.2020 р. • Громадсько-політичний діяч Володимир Колінець: «До мене під вартою попід руки привели самого прокурора району, в якого на подвір’ї знайшли поцуплені бетонні конструкції» • Заради дружини чоловік удруге постав перед судом • Де на Тернопільщині не буде світла • У Кременці проголошено вирок винуватцю смертельної аварії • Кардіохірург Ігор Гуменний: «Серце – це двигун, і лікарі не завжди встигають замінити його» • До класичного університету Тернополя завітав Руслан Стефанчук • Рада хоче знизити ставку ПДВ для аграріїв до 14% • Як зберігати буряк у квартирі та погребі: корисні поради для господарів • Розміри ставок для фізичних осіб-підприємців – платників єдиного податку четвертої групи • МВС запустило онлайн-сервіс для перевірки достовірності водійських прав • В Україні ввели нові номерні знаки
rss
Художник Віталій Довгасенко: «Візуальне сприйняття – це контраст червоного і блакитного, де символічно блакитна лінія – це чоловіче начало, це любов, а відтінки червоного – об’ємний жіночий світ»

Опубліковано: 5 Лютого о 20:30Сучасне українське мистецтво зараз як ніколи на піку своєї популярності. Роботи знаних українських художників затребувані і відомі не тільки на теренах Батьківщини, а й в усьому світі.

Нещодавно я завітала в гості до своєї подруги, в нас накопичилося багато тем для обговорення, але всі вони відпали на задній план після того, як я побачила в її приватній колекції декілька нових картин. З першої секунди вони прикували мій погляд, це були картини із серії «Блакитна лінія» відомого українського художника Віталія Довгасенка. Я вже була знайома з його творчістю, але ці роботи не виходили з моєї голови декілька днів. Не довго думаючи, я попросила подругу організувати зустріч із майстром. І ось ми вже розмовляємо зі знаним художником.

«Для себе вже вичерпав тему людського тіла»

– В якому стилі ти пишеш?

– У мене немає єдиного  визначеного стилю. Я пройшов певні трансформації. Ранні мої роботи були близькі до реалізму, експериментував із футуризмом, безпосередньо вивчаючи автентичних футуристів, працював у стилі неореалізму. Теперішні мої роботи близькі до академічного стилю, хоч я не відношу їх категорично в рамки академічності. Часто звертався до концептуального мистецтва.

Зараз перейшов на нові для себе форми. Це скоріше асоціативне мистецтво. До цього моменту мене цікавила людина як естетичний і філософський об’єкт, але для себе вже вичерпав тему людського тіла як інструмента і форми передачі своєї думки. 

Сам зміст живопису я зрозумів після навчання у відомого грецького художника Георгіса Кудуніса. Він передав мені свої знання і деякі секрети.

Розкажи про серію робіт «Блакитна лінія».

 – Це дуже об’ємний проект, який зайняв у мене 4 роки. У «Блакитну лінію» входять 17 картин, створених із 2000-го по 2004 роки в Афінах, столиці Греції, де я на той час жив. Це багаторівнева концепція, яка містить філософську ідею поєднання простору і часу. Кожна робота з цієї серії відповідає фразі з вірша, написаного мною на англійській мові. «Блакитна лінія» – це жіноча серія, це роздуми про любов та кохання. У цих роботах задаю провокативні запитання, які заставляють глядачів задуматись і дати власну відповідь. Візуальне сприйняття – це контраст червоного і блакитного, де символічно блакитна лінія – чоловіче начало, це любов, а відтінки червоного  – об’ємний жіночий світ. На сьогодні серія «Блакитна лінія»  фактично вся розкуплена колекціонерами з Греції, України та Франції, залишилися лише дві роботи.

 

Freedom is not a dream
Love is no longer a feeling but an object.

«Слово «художник» для мене означає абсолютну свободу»

Яким фарбам надаєш перевагу?

– Дуже багато років писав акрилом, але зараз знову перейшов на олійні фарби. Єдиним мінусом акрилу в порівнянні з олійними фарбами для мене є те, що акрил не має ідеальної стовідсоткової пам’яті: при висиханні рельєф трішки просідає і згладжується. Акрилові фарби є досить молодими в історії живопису, і ми не знаємо, як вони себе поведуть через віки. Поки що на запитання, чи не втратять вони форми, кольору і чи не «посипляться», відповіді немає.

Як ти розумієш, що картина завершена?

– Цього ніколи не розумію, я просто кажу «стоп» (сміється, – авт.) Це неможливо пояснити, це дуже особисте відчуття. Просто потрібно вчасно зупинитися. Слово «художник» для мене означає абсолютну свободу, тому кожен митець сам для себе обирає шлях передачі емоцій і коли потрібно зупинитися.

“Чоловічі розмови”

«Дизайн – моя дружина, а живопис – коханка»

В якому віці зрозумів, що маєш талант до малювання?

– Скільки себе пам’ятаю – малюю. Але в дитинстві чомусь мене віддали замість художньої школи в музичну. На той момент батьки вважали заняття музикою набагато серйознішою справою, ніж малюванням. Зараз моя мама, жартуючи, каже, що дизайн – моя дружина, а живопис – коханка.

Як почуваєшся, коли приходить натхнення?

– Це своєрідне задоволення, передчуття чогось і надзвичайно велике бажання побачити кінцевий результат.  Молодим художникам, до речі, дуже важко  чітко  перенести на полотно те, що є в голові. Я думаю, що вже досягнув того рівня, коли фактично ідеально відтворюю свої емоції на полотні. Коли ти завершив і є кінцевий результат – це найвища насолода.

«Сократ був і залишається головним моїм учителем»

У твоїй майстерні знаходиться бюст Сократа, розкажи його історію появи у тебе.

– Він у моєму житті вже понад 25 років, мені подарував його мій друг-художник.  Коли поїхав у Грецію, то передав його на зберігання, а по приїзді друг мені його повернув. Уже після приїзду із Греції, читаючи в оригіналі Платона, розмовляючи безпосередньо з науковцями, Платон і Сократ стали філософською базою мого життя. Виходить, що Сократ прийшов до мене раніше, ніж я це усвідомив (сміється,-авт.)

Чи пам’ятаєш, якою була перша картина, де вона зараз?

– Усі мої перші роботи, написані в Греції, продані. Це були комерційні проекти. Вже після навчання у Георгіса Кудуніса зайнявся авторською роботою.

“Мадонна 2014”

Існує думка, що художникам потрібне критичне мислення. Хто твій головний критик?

– Звичайно, будь-якій творчій людині потрібне критичне бачення. Для кожного це питання особисте. Моїм першим глядачем і критиком (після мене) є моя кохана дружина, моя Муза. Її думка для мене авторитетна, я довіряю їй і дослухаюся до неї.

Коли ти працюєш, то думаєш над тим, чи сподобається картина глядачам?

Абсолютно не думаю про це. Найголовніше, щоби мені подобалось. Коли пишу, повністю поринаю у свій світ і творю.

Хто твій улюблений художник?

– Основні художники, від чиїх робіт я реально млію, – це Густав Клімт, Еґон Шіле і Ніколас Гізіс. Роботи Ніколаса Гізіса мені дуже подобаються саме з технічної сторони. Його передача емоцій відбувається із своєрідною легкістю і незавантаженістю, є відчуття певної незавершеності.

– Який напрямок сучасного мистецтва тобі близький?

– В загальному мені цікаво все нове і сучасне, особисто дуже подобаються інсталяції концептуального мистецтва, поєднання відео, живопису і композиції у просторі. Це, звичайно, не мій напрямок, але те, що я бачив, мене вражає.

«Наше життя – це і є твір!»

Хто із сучасних українських художників тобі близький по духу, чи купував для себе їхні картини?

– Так, маю три роботи у графічному стилі українського художника Володимира Костирка. Ці роботи дуже близькі мені по духу, виконані в 1992 році. Подобаються роботи Володимира Буднікова і Влади Ралко, тернопільського митця, на жаль, уже покійного, Дмитра Стецька, а також молодого, однак дуже талановитого художника Віталія Агапеєва.

– Чим ти займаєшся, окрім живопису?

– Дизайном інтер’єрів. За спиною великий досвід роботи за кордоном, також багато різних проектів в Україні, найвідоміші з них – це тернопільські заклади «Бункермуз», «Riverpool», «Шерлок і бекон», «Joint», «Фан-фан», частково «Шинок» і «Коза». Є успішні закінчені проекти у Львові, Луцьку, Києві, Генічеську. Співпрацюю із фестивалем «Файне місто». Дизайн плюс знання архітектури відкривають мені нові горизонти.

– Які плани на 2019 рік?

– Жити на повну. Наше життя – це і є твір! У живописі хочу продовжити і реалізувати експеримент в асоціативному напрямку, в дизайні зараз працюю у великому проекті. Звичайно, планую отримати від цього всього велике задоволення і моральну сатисфакцію. Чого всім нам бажаю!

БІОГРАФІЯ

Віталій Довгасенко – талановитий художник, дизайнер, член Палати образотворчих мистецтв Греції з 2006 року, член Міжнародної спілки художників. Понад 20 років жив і творив у Греції. Його роботи перебувають у приватних колекціях у Греції, Україні, Німеччині та Франції. Навчався живопису в майстернях Георгіса Кудуніса і Такіса Мараікіса. Входив до творчої групи митців, які розробляли проект реконструкції унікального монастиря в Пелопоннесі (Греція).

Софія Марцюк


Джерело: Тижневик "Номер один"
Автор: Рубрика:
Мітки: , , , ,Новини
1 Жовтня
30 Вересня
29 Вересня
28 Вересня
Який варіант міграції Ви розглядаєте для себе?
 • Виїхати на заробітки з метою залишитися за кордоном назавжди 47%, 20 votes
  20 votes 47%
  20 votes - 47% of all votes
 • Не думаю про еміграцію і заробітки. Комфортно працюю в Україні 26%, 11 votes
  11 votes 26%
  11 votes - 26% of all votes
 • Поїхати на кілька років, заробити необхідну суму і повернутися 16%, 7 votes
  7 votes 16%
  7 votes - 16% of all votes
 • Сезонні роботи на місяць-два 12%, 5 votes
  5 votes 12%
  5 votes - 12% of all votes
Total Votes: 43
Вересень 19, 2018 - Квітень 30, 2019
Voting is closed
Погода
Відео
Партнери
Тестовий банер 2
Найпопулярніше
Юридична консультація

Шановні читачі «Номер один»!

Запрошуємо Вас скористатися онлайн-консультацією юриста нашої редакції – адвоката Анатолія Омеляновича Мовчана.

Детальніше