Найсвіжіше:
• Синоптики повідомили, якою буде погода на Тернопільщині на вихідні • «Поділля» з В. Березовиці у футбольному сезоні-2024: з екс-гравцями “Чорноморця”, “Поділля” та “Агробізнесу” • У Тернополі серед білого дня зникла 33-річна жінка • Громади Тернопільщини пообіцяли зібрати військовим близько 15 млн грн • Оновлення даних: хто з чоловіків мусить зʼявитися до ТЦК • «Я не герой, я людина!» – тернопільська «Пташка» з Азовсталі закрила рота хейтерам • Незаменимые кухонные гаджеты, которые сделают приготовление пищи легче и быстрее • У Тернополі поліція розшукує Андрія Скрябіна • Сигнальний пістолет: надійний засіб для подачі сигналів та забезпечення безпеки • Поради щодо вибору побутових вугільних фільтрів для очищення води • Дівчинку штовхнули в туалеті, і вона знепритомніла: поліцейські склали протоколи через булінг у школі на Тернопільщині • Заліщицькі комунальники сплатили майже пів мільйона за стихійне сміттєзвалище • У ДТП на Тернопільщині травмувався водій і його 10-річна донька • Паспортний сервіс пояснив, як чоловіки за кордоном зможуть отримати паспорти • Навчання трейдингу з нуля: чи можливо це • Лісник з Бережанщини незаконно зрубав дерева на понад 170 тис грн • Суд відправив за ґрати військовослужбовця, який у Клебанівці, що на Тернопільщині погрожував людям автоматом • Пенсіонери на Тернопільщині можуть не платити за комуналку: назвали умови • На Тернопільщині сталися зміни у керівному органі місцевого самоврядування • Бучацький «Колос» заявився на сезон-2024: з наддосвідченим захисником, чемпіоном області та молодими талантами • У центрі Тернополя тимчасово не буде газу – відома причина  • На Харківщині загинув прикордонник з Тернопільської області • Від розумних візків до покоління Альфа: 5 головних тенденцій у роздрібній торгівлі 2024 року • Частина Тернопільської області сьогодні буде без світла • Запросила злодія додому: чоловік накриміналив на Бережанщині та втік у сусідню область 
rss

Децентралізація і дороги: як йдуть справи?


Опубліковано: 9 Квітня 2019р. о 9:25


Завдяки реформі дорожньої галузі, вона стала орієнтуватися на сучасні європейські стандарти якості будівництва та прозорості фінансування. З 1 січня 2018 року запроваджено децентралізацію та реалізовано інститут дорожнього фонду – незалежний інструмент фінансування сфери. Він дає можливість планувати витрати на кілька років уперед.

У результаті децентралізації місцеві дороги перейшли у розпорядження обласних державних адміністрацій. На Тернопільщині їх протяжність сягає 3500 км. Утриманням та розвитком трас державного та міжнародного значення, довжина яких складає 1500 км, займається Служба автомобільних доріг у Тернопільській області.

Йдеться не просто про перерозподіл повноважень, а про більш чіткі підходи до перспективного планування усього спектру дорожніх робіт та їх фінансування. Сьогодні місцеві бюджети мають більше коштів, а також право самостійно визначати свої пріоритети.

Реформа в дії

Служба автомобільних доріг у Тернопільській області є яскравим прикладом того, як системні реформи змінюють традиційно неефективні процеси. Найперше, що сталося внаслідок змін, – відмова від концепції “ямкових ремонтів”. Сьогодні такі ремонти здійснюються виключно у критичних ситуаціях під час нинішнього перехідного періоду. Основний напрям діяльності сьогодні – це будівництво та капітальний ремонт доріг, які не потребуватимуть регулярного латання. Це амбітна, але цілком досяжна мета.

Тернопільщина належить до топ-5 областей за обсягами та темпами здійснення робіт на дорогах державного та міжнародного значення. Минулого року в Тернопільській області оновили 98 км дорожнього покриття – це рекордний показник.

Одне з найбільших досягнень тернопільської Служби автомобільних доріг – ремонт траси Тернопіль – Підволочиськ. Важливим напрямком роботи став ремонт північної частини об’їзної дороги Тернополя, яка входить до транснаціонального коридору GO Highway. Також вона поєднує популярні автошляхи Тернопіль – Львів та Тернопіль – Кременець, якими щодня проходить велика кількість автотранспорту.

До капітального ремонту кількість машин, що користуються цими дорогами, складала від 5000 до 9000 за добу. Після оновлення кількість автотранспорту сягає і до 40000 машин у день.

Розвиток дорожньої галузі Тернопільщини став можливим за рахунок зростаючого фінансування з Державного бюджету. Якщо в 2017 році область отримала 682,5 млн. гривень на реконструкцію доріг, то в 2018-му ці надходження склали близько 1,6 млрд. гривень.

Інші джерела фінансування

Крім того, на Тернопільщину звернули увагу й міжнародні партнери. Наприкінці минулого року в Брюсселі було підписано договір про фінансування Європейським інвестиційним банком у розмірі 20 млн. євро (630 млн. грн.) будівництва першої черги східного обходу Тернополя. Ці кошти виділяються на безповоротних підставах – держава не повертатиме жодних коштів та відсотків за ці інвестиції. Це перший випадок за всю історію незалежності, коли Євросоюз виділяє кошти для дорожньої галузі нашої країни на таких вигідних умовах.

Зацікавленість європейців – не випадкова. Підтримка дорожніх проектів в Україні свідчить про перспективу партнерства з ЄС та потенціал українських доріг у транс-європейському транспортному сполученні. За рахунок цього гранту буде побудовано автомобільний шлях між населеними пунктами Шляхтинці та Смиківці, який з’єднає дві міжнародні траси на території нашої області – М-19/Е-85 та М-12/Е-50. Цей шлях стане частиною транснаціонального транспортного коридору GO Highway, який з’єднує польські порти Гдиня та Гданськ з українськими портами Одеси та Миколаєва.

Будівництво відбуватиметься за стандартами ЄС, які передбачають чотири смугу для руху транспорту та велику розподільчу смугу шириною до 13 метрів. Якщо в подальшому інтенсивність транспортного руху на дорозі зростатиме, дорогу можна буде перетворити на шестирядну. Роботи на цій ділянці розпочнуться вже цього року.

Загалом 2019-й стане роком справжнього “буму” у відновленні та будівництві автомобільних шляхів. Щороку в Україні зростає кількість перевізників та обсяги перевезень як усередині країни, так і на міжнародному рівні.

Хороші дороги – це запорука розвитку економіки та шлях до європейських ринків. Тому гроші, вкладені у розвиток доріг та дорожньої інфраструктури, можна назвати хорошими інвестиціями в майбутнє нашої держави.

Богдан Юлик, начальник Служби автомобільних доріг Тернопільської області


Джерело: Тижневик "Номер один"
Рубрика:
Мітки: , , , ,





Новини
26 Квітня
Що ви очікуєте у 2024 році в Україні?
Погода
Реклама
Ua News media group
Партнери
Тестовий банер 2
Найпопулярніше