Найсвіжіше:
• Колишня команда Януковича проникла в органи влади? • На Лановеччині за смертельну аварію на лаву підсудних потрапив заступник головного лікаря • Майже 7 гривень за куб газу заплатять тернополяни у листопаді • Вокаліст Гурт «Ті, що падають вгору» Ольга Чіркова: «Усі дороги ведуть до любові – інтимної, дружньої, людської» • Вихідні у грудні: скільки днів будуть відпочивати жителі області • Біля «Подолян» встановили незвичайний світлофор • Хачапурі від Оксани Пушкиної • РРО: новації у сфері застосування • На підприємствах області загинуло 11 осіб • Бізнесмен відсудив понад 200 тисяч гривень у правоохоронців • У Підгайцях водій автопоїзда потерпілого поховав живцем • Громадський бюджет у Тернополі: вчителі та школярі влаштували «облави» за голосами • Не заплатив вчасно за «комуналку» – плати пеню • Схеми тернопільської влади стають усе хитрішими • Авіакомпанія «Мотор-Січ» скасовує більшість рейсів із Києва до Одеси та Львова • 80% окупованих територій обіцяють охопити українським мовленням • Кремлівська пропаганда в серці Офісу Президента • Міністр Кабінету Міністрів попросив собі охорону • На Кременеччині батьки побили трирічного малюка • На три дні Тернопіль стане столицею кіно • Перепалка між головою ОДА та його першим заступником: що сталося? • Відомий і невідомий Чортків покажуть у документальному фільмі • Прогноз погоди на тиждень: буде тепло • У Тернополі домашнього насилля буде менше • Тернопільщина отримала нового начальника СБУ
rss
У Чорткові – скандал через приміщення

Опубліковано: 3 Липня о 13:30chortkiv

Чортківська міська рада хоче повернути приміщення, яке понад 15 років тому її попередники віддали освітянам для розміщення педагогічного ліцею. У ньому, за словами представників мерії, заплановано відкрити новий дитячий садок. Керівник Чортківського педагогічного училища Роман Пахолок стверджує, що приміщення, яке займає навчальний заклад, використовується ефективно. Воно необхідне для задоволення освітянських потреб сотень випускників та студентів Тернопільщини. 

Шукають місце для садка

Нещодавно до Тернопільської обласної ради звернулася Чортківська мерія з проханням повернути громаді міста обласного значення приміщення, яке нині займає структура облради – Чортківське педагогічне училище. За словами представників мерії, приміщення навчального закладу використовується неефективно, а в місті спостерігається тенденція до зменшення кількості студентів.

– У нас складається критична ситуація з дитячими садками, – пояснює заступник міського голови Чорткова Роман Тимофій. – За останні роки не було здано жодного дошкільного закладу. Населення Чорткова збільшується. У нас заплановано відкриття нового великого підприємства – «Бортнетце», яке створить багато робочих місць. Також планується відновлення роботи військової частини. Відтак питання створення нових садків з кожним роком ставатиме все гострішим. Наполягаємо на тому, щоб приміщення садка №4 повернули у власність громади Чорткова. Фактично зараз воно не використовується за цільовим призначенням.

Як з’ясувалося,  у 90-их в Чорткові функціонувало велике військове містечко. Саме для його потреб було збудовано дитячий садок, про приміщення якого йде мова. Згодом військові виїхали і потреба у ньому зникла. Частину дітей, які залишилися, перевели у садочки, які знаходяться поблизу. Один розташований за 250 метрів, інший – метрів за 400. Приміщення пустувало близько двох років. Потім у ньому відкрили Чортківську міську школу мистецтв. Заклад було знято з обліку балансоутримувача  (Чортківської міської ради) та передано на утримання Чортківському районному відділу освіти. Згодом школу закрили, а приміщення передали педагогічному училищу для створення ліцею.

– Нещодавно до мене надійшов депутатський запит, в якому йдеться, що умов, які перед нами поставила Чортківська міська рада, не виконано. Це не відповідає дійсності, адже у 2001 році на базі педагогічного училища було створено ліцей, – пояснює Роман Пахолок. – На це була видана ліцензія Міністерства освіти. Він працював декілька років. Суть його полягала в тому, аби приймати дітей 8-9-х класів, здійснювати профорієнтаційну роботу, щоб вони продовжували навчання в училищі. За кілька років діяльність ліцею призупинилася. Це пов’язано з тим, що МОН видало наказ, відповідно до якого у ліцей приймали лише після закінчення 9-го класу.  Відповідно продовжувати роботу ліцею не було змісту, адже після 9 класу діти вступали в училище. Однак у цьому приміщенні продовжував здійснюватись навчально-виховний процес.

Керівник навчального закладу категорично проти того, щоб віддати приміщення колишньому власнику. Каже, що всі площі використовують ефективно, хоча в ньому справді є орендарі.

– Майновий комплекс училища становлять чотири корпуси та гуртожиток, – продовжує Роман Пахолок. – І він весь використовується за призначенням.  Загальна площа складає 600 кв. м. За рішенням Тернопільської обласної ради приміщення площею 152 кв. м  надається в оренду Прикарпатському національному університету. Там працює навчально-консультаційний пункт цього закладу. Зі 195 студентів 175 випускників нашого коледжу одержують вищу освіту в цьому університеті. Крім того, орендатор справно сплачує орендну плату.

Працюють чужими руками

Як з’ясувалося згодом, представники Чортківської мерії претендують не тільки на приміщення, які колись належали громаді. Вони не проти забрати весь майновий комплекс навчального закладу і пропонують керівництву училища підселитися до Чортківської філії ТНЕУ.  Згоди ні в одних, ні в інших ніхто, звісно, не запитував. Та в цілому депутати пропонують навчальним закладам самим вирішувати ці питання. Виходить, приміщення потрібні мерії, а вирішувати це мають треті особи.

– Починаючи з 2001 року, в приміщенні проводилась комерційна діяльність, – стверджує депутат Чортківської міської ради Любомир Махомет. – На першому поверсі працювала тернопільська фірма з продажу комп’ютерної техніки. Це тривало понад 10 років. З другого боку, даний садочок є найновішим у Чорткові. Слід підходити економно до використання коштів.  У нас є садочок, розміщений навпроти інституту. Він знаходиться у непристосованих приміщеннях. А в педагогічному  училищі є відповідні території та приміщення. Ми не проти діяльності Прикарпатського університету. У нас є достатньо вільних освітніх площ для здійснення цієї діяльності. Наприклад, наш ТНЕУ займає площу понад 6 тисяч кв. м. Якщо у 2001 році там було 4000 студентів, то зараз – 400. Можливо, варто віддати одне крило в оренду Прикарпатському університету. Ми не можемо просити ці приміщення для дитячого садка, бо корпуси не пристосовані для дітей.

Депутати з Чорткова пропонують провести виїзне засідання й оглянути заклади, а після цього, на їхню думку, колеги з області мають зробити звернення до Міністерства освіти.

– Економічний університет здійснює свою діяльність лише в одному корпусі. Решта не використовуються, – каже Любомир Махмет. – Можливо, варто було б об’єднати педагогічний коледж та університет в одному приміщенні, у так званому студентському містечку. Там збудовано дуже хороший спортивний комплекс. Ми пропонуємо вам (до депутатів облради – авт.) вести перемовини з іншими закладами щодо надання вільних площ.

Депутати ТОР не розуміють, чому саме педагогічний коледж має з кимось домовлятись  і вирішувати питання місцевої громади. Позиція обранців однозначна: поки не буде нових приміщень,  ніхто училище виселяти не буде.

– З точки зору державної політики, освітні заклади системи дошкільної освіти треба розвивати. За статистикою особливо в сільській місцевості та в районах дошкільною освітою охоплено лише 50% дітей. Але це питання має вирішуватись не депутатською комісією. Це громада повинна вирішувати на місці. Депутати можуть провести виїзне засідання, але майданчик для спілкування ви маєте шукати в себе, – каже голова комісії соціально-економічного розвитку Лариса Римар.

Депутати запевняють, якщо Чортківська мерія знайде альтернативний варіант для училища, то вони дадуть свою згоду на переселення. Втім з цього приводу є й інші думки.

– Ми попередньо теж розглядали це питання, – каже заступник голови облради Любомир Крупа. – Не хотілося б, щоб  спекулювали питанням дітей і під цим приводом вирішувались зовсім інші речі. Тут діти як з одного боку, так і з іншого. В коледжі навчаються студенти з цілої області. Тому рішення треба приймати дуже виважено. Якщо 175 студентів із 195 вступають у цей університет, це є ознакою того, що керівництво закладу зробило все, аби випускники рухалися вперед.

До слова, у владних кабінетах говорять про те, що питання зовсім не у дитячому садку. Точніше, не тільки в ньому. Нині у центрі Чорткова знаходиться старовинна австрійська будівля, дуже зручна для проведення комерційної діяльності. Однак тут частину приміщення займає садок. Подейкують, що влада шукає варіанти для його перенесення, аби посприяти місцевому бізнесу в одержанні ласих площ у центрі Чорткова.

Зоряна Гарасимів


Джерело: Тижневик "Номер один"
Мітки: , , ,


Перегляньте також:


Новини
18 Листопада
17 Листопада
16 Листопада
15 Листопада
14 Листопада
Який варіант міграції Ви розглядаєте для себе?
 • Виїхати на заробітки з метою залишитися за кордоном назавжди 47%, 20 votes
  20 votes 47%
  20 votes - 47% of all votes
 • Не думаю про еміграцію і заробітки. Комфортно працюю в Україні 26%, 11 votes
  11 votes 26%
  11 votes - 26% of all votes
 • Поїхати на кілька років, заробити необхідну суму і повернутися 16%, 7 votes
  7 votes 16%
  7 votes - 16% of all votes
 • Сезонні роботи на місяць-два 12%, 5 votes
  5 votes 12%
  5 votes - 12% of all votes
Total Votes: 43
Вересень 19, 2018 - Квітень 30, 2019
Voting is closed
Погода
Відео
Партнери
Тестовий банер 2
Найпопулярніше
Юридична консультація

Шановні читачі «Номер один»!

Запрошуємо Вас скористатися онлайн-консультацією юриста нашої редакції – адвоката Анатолія Омеляновича Мовчана.

Детальніше