Найсвіжіше:
• У сусідній з Тернопільською області військовозобов’язаний помер дорогою до навчального центру • У Тернополі судитимуть колаборантку з Херсонщини, яка допомагала окупантам у організації псевдореферендуму • Померла співачка з Бережанщини • Консульські послуги українцям за кордоном: правда та фейки • Громада на Тернопільщині провела в останню дорогу загиблого на Донеччині 43-річного військовослужбовця • Мешканці центральної частини Тернополя залишаться без світла • Два роки тюрми – такий вирок суду чоловікові, який чинив опір патрульним у Тернополі • Після ряду скандалів керівник тернопільської лікарні пішов з посади • У сусідній області ціле місто на межі техногенної катастрофи • Як правильно підібрати сукню в онлайн-магазині? • Два роки не був на свіжому повітрі: соццентр утримував пенсіонера проти волі • Слоты с тремя барабанами все еще в моде: новинки жанра • Завтра Тернопільщина зустрічатиме тіло загиблого на війні Героя • Вышла новинка Big Burger Load it up with Xtra Cheese — рассказываем главное об игре • На Тернопільщині стався замах на кримінального авторитета • Ліга чемпіонів Тернопільщини: дві серії пенальті та неймовірний камбек «Зелених левів» (+фото) • На Тернопільщині намагалися приховати смерть працівника: поліцейські знайшли винного (+фото) • Біля Тернополя у лісі знайшли непритомних підлітків • Стали відомі усі півфіналісти Ліги Тернопільщини з футболу (+фото) • На Тернопільщині затримали чоловіків зі зброєю та боєприпасами – карабін і 337 набоїв (+фото) • Хто прийме участь в боксерському вечорі в Ер-Ріяді: головні новини боксу • На Тернопільщині сквер Docudays UA поповнився новими саджанцями (+фото) • Перцевий балончик: ефективний засіб особистого захисту • На Тернопільщині незаконно видобули піску на понад 40 млн грн (відео+фото) • Зоотовари: шлях до комфорту та щастя для вашого улюбленця
rss

Новий закон про житлово-комунальні послуги: в яких випадках можна… не платити взагалі!


Опубліковано: 24 Листопада 2017р. о 14:00


Нещодавно Верховна Рада України підтримала у повторному другому читанні нову редакцію закону про житлово-комунальні послуги. За законопроект №1581-д проголосували 262 народні депутати.

Так після внесення законодавчих змін українські споживачі будуть платити не за послугу, а за отриманий результат. Тобто, пояснюють експерти, не за те, що постачальник десь там у себе подає теплоносій температурою 80 градусів, а за дійсно гарячі батареї у кожній окремій квартирі. Також тепер постачальника послуг, який запропонує найкраще співвідношення ціни і якості, будуть вибирати безпосередньо мешканці того чи іншого будинку. Фактично уряд створює ринок житлово-комунальних послуг, де не буде монополій. Це нововведення стосується тепла, води, електроенергії, прибирання сміття.

Окрема частина законопроекту присвячена перевірці якості комунальних послуг. Як ідеться в пояснювальній записці, законопроект регулює відносини між споживачами і постачальниками комунальних послуг, зокрема щодо питання встановлення лічильників і оцінки якості надання послуги. Законопроект також позбавляє місцеві органи влади права встановлювати тарифи на низку послуг, які виділяються із комплексу послуг ЖКГ і плата за які формує загальний тариф з обслуговування багатоквартирних будинків.

У числі таких послуг – переробка та захоронення побутових відходів, централізоване опалення та постачання холодної води тощо. Зокрема, законопроект дає Кабміну право встановлювати лише порядок формування тарифів на послуги з поводження із твердими побутовими відходами. А конкретні тарифи встановлюють компанії, які, згідно з місцевим конкурсом, отримують право на надання населенню послуг зі збирання, переробки та захоронення відходів.

Про плюси та мінуси документа та на що чекати тернополянам, коли закон вступить у силу, ми запитали у депутата міськради, члена постійної комісії з питань ЖКГ Івана Сороколіта. Народний обранець проаналізував весь документ та виокремив як позитивні, так і негативні його сторони.

– Із позитивного в законі конкретизуються терміни, що стосуються послуг ЖКП та їх одержувачів. Також нарешті врегульовується питання відносин між управителем та співвласниками багатоквартирних будинків. Бо дотепер існувала серйозна прогалина в нормативно-правовій базі після ухвалення в 2015 році закону «Про особливості здійснення права власності у багатоквартирному будинку». Тепер же є формування вичерпного переліку прав та обов’язків управителів, компаній, які надають послуги, і споживачів послуг. Крім того, чітко вказано правила відповідальності за відсутність послуг або неякісне їх надання, – пояснює Іван Сороколіт.

Депутат розповідає, що споживачі матимуть право не платити за житлово-комунальні послуги, якщо їх не надавали понад 30 календарних днів. Однак потрібно належно це зафіксувати. Проте це правило не стосуватиметься теплової енергії та централізованого опалення.

– Також зміни дають можливість відключитися від централізованого опалення, якщо понад  половину житлових та нежитлових приміщень вже відключилися від нього. Одержувати субсидії та пільги у грошовому еквіваленті та ін.,- пояснює депутат.

При цьому, на думку Сороколіта, зважаючи на вищесказані плюси, дещо недостатніми виглядають повноваження органів місцевого самоврядування.

– На перший погляд, більшість повноважень у Кабміну та вертикалі центральної виконавчої влади,- каже депутат.

Є в законі пункти, які, на думку Сороколіта, для декого стануть порятунком, для декого ж, навпаки, проблемою.

– До таких змін можна віднести запровадження нарахування пені споживачам за невчасно оплачені житлово-комунальні послуги. Так за кожен день прострочення доведеться сплатити одну соту відсотка боргу. Проте штрафувати будуть не всіх. Наприклад, якщо ви отримуєте субсидію і держава її затримала – пені не буде. Якщо вам затримали зарплату і ви можете документально це довести, пені також не буде,- пояснює депутат.

Штрафувати зможуть не лише споживачів, а й управителів та виконавців ЖКП, приміром, за перевищення нормативних строків проведення аварійно-відновних робіт. Крім того, законом передбачено запровадити атестації управителів.

Більше того, з утворенням ринку житлово-комунальних послуг так чи так доведеться комунікувати з сусідами. Зокрема, вводиться плата за користування мережами. За те, що ЖЕК або теплопостачальник обслуговує труби або кабелі, ми будемо платити самі. Фактично тепер тариф ділиться навпіл: власне за товар і за надання послуги з обслуговування. І якщо якість останньої не влаштовує, потрібно колективно це вирішувати з таким постачальником.

– Підсумовуючи вищесказане, можна виокремити кілька важливих моментів у законі: можливість відключитися від централізованого опалення, пеня за несплату ЖКП, штрафи управителів та виконавців ЖКП. Та слід підкреслити, що ці зміни чекають на нас з 1 січня 2019 року, – підсумував Іван Сороколіт.


Джерело: Тижневик "Номер один"





Новини
23 Квітня
22 Квітня
Що ви очікуєте у 2024 році в Україні?
Погода
Реклама
Ua News media group
Партнери
Тестовий банер 2
Найпопулярніше