Найсвіжіше:
• Загиблий морпіх з Кіровоградщини, а не з Тернопільщини • «Нафтогаз» оголосив про зниження ціни на газ для населення • «Контінентал»: успішне об’єднання бізнесів «Мрії» та компанії СFG • По дорозі на Дальній пляж загинуло двоє молодих чоловіків • У Тернополі дитина випала з вікна • ГОРОСКОП 19 – 25 червня • У Лучці від пиятики чоловік вистрілив собі у живіт • Валерій Чоботар про те, чому вирішив балотуватися у Верховну Раду: «Маючи страх від побаченого на війні, я дмухаю на холодне, бо боюся втратити щось більше, втратити нашу державність. А я не готовий до імміграції!» • Дружина потерпілого чоловіка Анастасія Голубовська: «Знаю, що це не кінець, нам ще діток народити, у садочок віддати, школу, інститут, а потім весілля в кожного буде, тому опускати рук не можна» • Віктор Овчарук: «Робота щодо поліпшення інвестиційного клімату в краї – пріоритет роботи влади» • Тернопільські футболісти поїдуть на чемпіонат Європи в Іспанію! • Степан Барна: «Я залишаюся в політиці, щоби працювати в інтересах рідного краю» • Іконописець Святослав Владика: «Моє завдання – щоб ікона не нав’язувала себе одразу, а щоби з нею прихожанин хотів довше промовляти» • Анонси газети «Номер один» від 19.06.2019 р. • Мар’яна Юрик: «На роботі – радник голови облдержадміністрації, вдома — дружина народного депутата” • Візьми участь у конкурсі «ТНЕУ обирає тебе» • Війна за парк Національного відродження продовжується: на черзі судова експертиза • Гендиректор «Ватри» Василь Щиренко: «У Тернополі, напевне, не було квартири, де б не висів світильник «Ватри». А сьогодні наша продукція вже є у Європі» • Тіньові схеми на пальному: де заховані бюджетні гроші • Як народними засобами вилікувати вітиліго • Де на Тернопільщині не буде світла • Буду поруч у горі та в радості і не покину тебе аж…, до пів року • Дитяче автокрісло – життєва необхідність? • Хлібці грісіні від Юлії Нечаєвої • В Україні будівництво подорожчало на 11%
rss
Марія Підодвірна: «Дитина – це алмаз, що вимагає огранки, який наші досвідчені тренери майстерно перетворюють у діамант»

Опубліковано: 29 Січня о 9:05Колись з усіх видів спорту донька відомого тренера з важкої атлетики Миколи Підодвірного обрала для себе плавання. Марія присвятила йому практично все своє життя і з роками передає своє вміння дітям, працюючи директором Хоростківської ДЮСШ.

Марія народилася в сім’ї, де спорт завжди був на першому місці, адже її батько, Микола Ілліч, – заслужений тренер України з важкої атлетики. Мабуть, саме тому вона пов’язала своє життя зі спортом. З 2010 року і до сьогодні Марія Підодвірна працює директором Хоростківської ДЮСШ ім. Миколи Підодвірного.

Марія Підодвірна у родинному колі

«Ніколи і нікого не відправляємо на вулицю за низькі спортивні досягнення»

– У пам’яті багатьох жителів Хоросткова зберігся день відкриття фізкультурно-оздоровчого комплексу в рідному для них місті. Ця подія показала, що в дітей і дорослих з’явилася можливість займатися фізичною культурою і спортом. Чи змінилося щось за ці роки?

– Школа функціонує з 1976 року, створив її мій батько. Щоправда, тоді працювала тільки секція з важкої атлетики, а вже у 1989 році почала діяти сама установа. Існувати школі в той час допомагав цукровий завод, а пізніше ми перейшли під опіку товариства «Колос».

Тут хотіла би акцентувати увагу на тому, що як тільки я починала працювати, у товариство «Колос» входило сім шкіл, з яких на даний момент залишилося тільки дві – це наша і Скалатська ДЮСШ, а всі інші закриті. Протягом усіх цих років ми фінансувалися з різних бюджетів, а сьогодні вже повністю фінансуємось із місцевого бюджету.

– Які секції на сьогоднішній день діють у школі?

– Зараз школа розширила свої відділення, досі у нас функціонувало лише два – це плавання та важка атлетика. А з 2018 року в нас функціонують ще й волейбол, футбол та бойовий гопак.

– Масовість чи досягнення – який пріоритет вашого навчального закладу?

– Для мене ці поняття не є взаємовиключними. Чим вища масовість, тим ширший спектр для відбору найбільш обдарованих і перспективних дітей. У будь-якому випадку ми ніколи і нікого не відправляємо на вулицю за низькі спортивні досягнення. В даний час на базі ДЮСШ займаються 196 дітей. Тут я маю на увазі футболістів, волейболістів, важкоатлетів та плавців. Хоча бойовий гопак і не входить у структуру нашої школи, але його масовість та бажання дітей займатися вражають, і всі ці діти, а їх близько шістдесяти, займаються із задоволенням.

«Хоростківська школа виховала трьох майстрів спорту міжнародного класу»

– Розкажіть про тих людей, які проводять тренувальну роботу з дітьми.

– Скажу відверто: я звикла до важкоатлетів, адже виросла в цій атмосфері. Саме тому почну з цього виду спорту. У цій секції працюють два тренери, які мають першу категорію, – Ярослав Ваверчак та Василь Криницький. Їхні вихованці займають призові місця на рівні держави, на обласних та всеукраїнських змаганнях. Зараз до чемпіонату України, який відбудеться в Харкові з 4 по 9 лютого, дітей готуються Віталій Дадерко, а також Володимир Лапук, який у березні також змагатиметься у чемпіонаті України, що буде проходити в Коломиї. Секцію волейболу в нас очолює Алла Здоровцова, яка займається з дівчатами та командою хлопчиків. Що стосується секції з футболу, то вона відкрилася недавно (з вересня 2018 року), однак досить потужно розвивається. Адже було закуплено весь новий інвентар. Дехто з маленьких футболістів спільно із тренерами Петром Соколом та Олегом Скотецьким уже їздив на міжнародний турнір, який проходив у Польщі. А не так давно за сприяння о. Петра Панасюка у нас проводився парафіяльний футбольний турнір церкви «Пресвятої Євхаристії», під час якого діти показали гарні результати. Окрім цього, у нас функціонує секція з футболу в с. Перемилів, де тренування з дітьми проводить Ольга Загородна.

Також хочу відзначити Михайла Ольховецького, тренера з бойового гопака, який виховує патріотичний дух наших дітей, загартовує їх, навчає бойовому мистецтву та козацьких і стрілецьких пісень. Секцію плавання очолюю я, у мене є група дітей, що займається плаванням, а також ми започатковуємо тенденцію, щоби діти зі шкіл Хоростківської ОТГ займалися плаванням під час уроків фізкультури. Ми вже маємо практику зі школою с. Сорока, яка одна з перших привезла своїх дітей під час уроків фізкультури на плавання.

Марія Підодвірна понад 10 років навчає дітей плаванню

– Ким може похвалитися спортивна школа, якими є досягнення ваших вихованців?

– Наша школа справді має ким пишатися, це передусім важкоатлети. Школа виховала трьох майстрів спорту міжнародного класу – це Володимир Стахів, Іван Маюк із гирьового спорту та Наталя Троценко, яка працює у нашій спортивній школі, але зараз перебуває у декретній відпустці. Окрім цього, у нас близько 30 майстрів спорту України. До речі, у нашій школі працює Марія Теодозів, яка є майстром спорту України, і вона не залишає своєї улюбленої справи, надає дітям практичну допомогу в секції важкої атлетики під керівництвом Ярослава Ваверчука.

«На капремонт ігрового залу виділено майже півмільйона»

– Нам відомо, що школа недавно «вдихнула нове життя». Можна більш детально про це?

– Так, це приємні моменти. З 1 січня 2018 року ми перейшли на фінансування з місцевого бюджету, і за звітний рік у нас покращились умови. Ми маємо стовідсоткову підтримку від міського голови Степана Гладуна, від його заступників та всього депутатського корпусу. Не так давно було зроблено капітальний ремонт ігрового залу, на який з місцевого бюджету було виділено приблизно 450 тис. грн. Тепер маємо гарний зал, де готуємо чемпіонів!

– Як саме відбувається набір дітей, в якому віці варто приводити їх у спорт?

– Кожна дитина має задатки до певного виду спорту, але вони хочуть спробувати себе у всіх секціях і тоді вже визначитись у виборі конкретного виду. І це нормально, тому що кожен вибирає для себе, що йому до душі. А приймаємо ми діток різного віку, наприклад, у секцію плавання приймаємо із 8 років, у секцію з волейболу – із 7 років, важкоатлетів-хлопчиків – із 8-ми, а дівчаток – з 9 років. Великого навантаження діткам не даємо, передусім стараємось підвищити рівень їхньої фізичної підготовки, а тоді вже індивідуально з кожного виду спорту, з якого відбувається навчання, іде своя підготовка.

«Сподіваюся, що спорт для Златочки завжди буде на першому місці»

– Ваш чоловік є тренером з важкої атлетики, у Вас підростає чудова донечка – вже теж маленька спортсменка…

– О так, моя Златочка є дуже активною дитиною і з самого малечку займається плаванням. Донечка, незважаючи на свій вік, любить плавати у басейні, однак стверджувати, що вона обере для себе саме цей вид спорту, я не можу. Проте сподіваюся, що спорт для неї завжди буде на першому місці, як і для мене та її батька. Ми її дуже любимо і покладаємо на неї великі надії.

– Поділіться своїми планами на майбутнє.

– Ми прагнемо докласти всіх зусиль, щоби виховати чемпіонів, і дуже сподіваємося, що за підтримки небайдужих людей досягнемо мети. Користуючись нагодою, хочу подякувати тим людям, які увесь цей рік підтримували нашу школу, всіляко допомагаючи. Тому я щиро дякую міському голові Степану Гладуну, його заступникам, усьому депутатському корпусу, виконавчому комітету, директору «Інтерфом-Захід» Ігорю Новосаду, підприємцю Петру Газдюку, начальнику Тернопільського управління фізичної  культури і спорту Віктору Мацикуру, компанії «Діамант», усім своїм співробітникам, які працюють у ДЮСШ, усім нашим вихованцям та їхнім батькам.

– До речі, як відбувається співпраця з батьками?

– У нас чудові стосунки, всі питання вирішуємо із взаєморозумінням. Але я хотіла би тут зауважити, що дуже тішить те, що під час кожного турніру ми спостерігаємо присутність великої групи підтримки – це батьки, також приходять бабусі та дідусі. І це мене дуже тішить, адже дитина відчуває цю підтримку і старається виступити чи зіграти якнайкраще.

– Маріє Миколаївно, у вас сьогодні є чудова можливість звернутися до жителів громади і зі сторінок нашої газети…

– Шановні батьки! Ви знаєте, наша спортивна школа – це для нас теж сім’я. Ми віддаємо дітям весь свій час і намагаємося вирішувати виникаючі проблеми разом. Важливо утримати дітей, долучити їх до спорту, дати можливість повірити в себе і добитися успіху!  Якщо ви хочете розділити відповідальність за майбутнє вашої дитини, приходьте із заявою в нашу школу. Досвідчені тренери допоможуть підібрати той вид спорту, який відповідає здібностям та інте­ресам ваших дітей. Що ми дамо дитині, закладемо в неї, – покаже час. Як кажуть, дитина – це алмаз, що вимагає огранки, який наші досвідчені тренери майстерно перетворюють у діамант. Двері Хоростківської ДЮСШ відкриті для всіх!

Наталія Гримак


Джерело: Тижневик "Номер один"
Автор: Рубрика:
Мітки: , , ,Новини
20 Червня
19 Червня
18 Червня
Який варіант міграції Ви розглядаєте для себе?
 • Виїхати на заробітки з метою залишитися за кордоном назавжди 47%, 20 votes
  20 votes 47%
  20 votes - 47% of all votes
 • Не думаю про еміграцію і заробітки. Комфортно працюю в Україні 26%, 11 votes
  11 votes 26%
  11 votes - 26% of all votes
 • Поїхати на кілька років, заробити необхідну суму і повернутися 16%, 7 votes
  7 votes 16%
  7 votes - 16% of all votes
 • Сезонні роботи на місяць-два 12%, 5 votes
  5 votes 12%
  5 votes - 12% of all votes
Total Votes: 43
Вересень 19, 2018 - Квітень 30, 2019
Voting is closed
Погода
Відео
Партнери
Тестовий банер 2
Найпопулярніше
Юридична консультація

Шановні читачі «Номер один»!

Запрошуємо Вас скористатися онлайн-консультацією юриста нашої редакції – адвоката Анатолія Омеляновича Мовчана.

Детальніше